Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2019-12-01, 17:05

Podrzucam Wam coś do obejrzenia na ten niedzielny wieczór:
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-12-01, 20:35

Za tydzień jadę do sanatorium do Buska-Zdroju na trzy tygodnie. Będę rzadziej odwiedzał forum, w poważniejszych sprawach (nie technicznych) piszcie do Dezertera lub Magnolii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-12-02, 18:59

Ładny przedświateczno-zimowy czas wybrałeś - będzie pięknie - udanego wypoczynku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Wolfi » 2019-12-19, 16:54

Taka sprawe mam, bo wiem, ze nie raz tu mialem bana, a trafilem na kilka swoich postow starych :| a nie wiem czy to robilem czy nie, nie chce byc nie fair, wiec jesli nie, to robie to teraz. W sensie bardzo Przepraszam za moje jakies obrazliwe, glupie ..., itd. wypowiedzi. No i tez bardzo przepraszam kazdego kogo urazilem.
A no i dziekuje za pomoc, szczegolnie Magnolii.
No to tyle, aby chcialem, dzieki.
Ostatnio zmieniony 2019-12-19, 16:54 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-12-19, 17:07

Ja już nie pamiętam Twoim przewinień, poważnie.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-12-19, 17:23

A ja pamietam tylko cudownie miłe zaskoczenie, gdy zobaczyłam Twoją przemianę;-)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-19, 17:42

Dzielicie się opłatkiem z waszymi zwierzętami?
Ostatnio przeczytałam, że każdy gatunek zwierząt miał swój własny kolor opłatka kiedyś. Teraz stosuje się 2 kolory tylko (dla jaroszy zielony i dla zwierząt jedzących mięso pomarańczowy, czy jakoś tak).
A może komuś nawet udało się porozmawiać ze zwierzakiem? ;)

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: bei » 2019-12-19, 17:55

U mnie w domu rodzinnym jeszcze nie tak dawno jak mieliśmy konia a wcześniej i krowe to zanosiło się im kolorowy opłatek. Kolor nie miał znaczenia, ale jak organista roznosił opłatki to w paczce był kolorowy (np. zielony, różowy, żółty) i on byl dla zwierzaków. Ogólnie była taka tradycja, że przed Wigilią szlo się po siano do stodoły i jak się je przynosiło to pytało się "Przyjemniecie mnie z kolędą?". Potem na tym sianie pod choinką leżał ten opłatek i po Wigilii zanosiło się to zwierzętom. Sama nigdy nie byłam przy dawaniu tego jedzenia, ale zdarzyło mi się przynieść siano. Ja zawsze się bałam, że usłyszę zwierzaka w Wigilię bo chyba była taka legenda, że ktoś usłyszał i tak się wystraszył, że umarł.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-20, 02:00

Nie warto. Jak mój kot mówił, to gadał same bzdury. Już wolę jak miauczy :)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2019-12-21, 18:07

Podrzucę Wam coś fajnego na dziś:
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2019-12-24, 21:20

Życzę, aby Dzieciątko Jezus przyniosło pokój i radość. Aby te Święta były prawdziwym Bożym Narodzeniem w nas i na świecie, bo o to w nich chodzi, po raz kolejny przychodzi do nas dobry i miłosierny Bóg – życzę, aby każdy umiał otworzyć dla Niego swoje serce (sobie też).

(Nie jestem dobra w składaniu życzeń. Teoretycznie mnie tu nie ma, ale wrócę, i wpadłam na chwilę z życzeniami. Przy okazji dzielę się, bo do teraz napełnia mnie radość z tego powodu, że ten tekst został opublikowany: https://www.gosc.pl/doc/5230632.Czy-pod ... kiem-Jezus – niech służy Wam na chwałę Bożą! Pozdrawiam serdecznie).
Ostatnio zmieniony 2019-12-24, 21:21 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-12-28, 22:27

Wróciłem z wyjazdu, jestem już :) Jak coś to możecie pisać z problemami do mnie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-01-01, 14:57

O zarobkach księży, z przed kilku dni filmy ze znanego kanału


sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 09:36

Pieniądze nie są takie ważne. Ja robilem przez kilka miesięcy ostatnio za 0 zł za godzinę. Wolontariat znaczy. We własnej firmie.
NIe wiem ile zarabiają w Polsce nawet w branżach różnych bo dopiero tu od Sylwestra jestem i zostaje na dłużej.
Ale, mogę smiało powiedzieć, że ludzie dalje nie rozumieją czasem pieniądza. TAkA prawda. Ale cóż. Money As Debt Paula Grignona jest świetna seria aby to zrozumieć zagadnienie dośc dobrze. Ale trzeba wierzyć.
Money as Debt.



Są chyba 3 odcinki pełnometrażowe tej serii plus dodatki. Może napisy polskojęzyczne bym kiedys zrobił, ale Angielskiego skryptu pisanego przez czlowieka brak, są jedne ale autogenerowane przez YT

Do tego dodam, bo wątek śmieciowy w POLANDII rozwiazany jest w teorii bardzo zwięzłej przezemnie.
Ale mnisterstwo środowska swoje ma do powiedzenia i wychodzą absurdy.

śmieć to nasz majątek może być. a dzisiaj to jak? Nie wiadomo. U niektórych lepiej u niektórych gorzej z trkatowaniem posmarkanej chusteczki do nosa.
Ale nie ma się Co dziwić. Nowa rzecz też potrafi problemy stwarzać człowiekowi. =)) :)) :ymhug: 3 emotikonki jak 3 kosze.
Dezerterze Dominiku zbanujecie mnie teraz?
Muszę chyba odpocząc od internetu bo się przyssałem do klawiatury bardzo i tak mi zaczyna się teraz ciężko pisać, że normalnie jakby GRAWITACJA rosła a ja się jej nie poddawał mimo to. No ale to moje subiektywne moje odczucia. W każdym razie zapytam .
CZy słyszeliście państwo o Grawitacji Umysłu?
Tak ! Nie Ziemskiej Planety tylko ludzkiego Umysłu.
Ja słyszałem, o księdze Urantii podobno i opisanym tam Jezusowych objawieniach chyba czy cuś.
Znacie to? Taka druga Biblia to chyba jest z tego wnioskuję co rzuciłem kiedys okiem , bo jest w internecie za darmo, jak i Biblia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-01-02, 11:49

sylvi91 pisze: 2020-01-02, 09:36... bo jest w internecie za darmo ...
Ano tu się nie zgodzę. Nie ma za darmo. W życiu nie ma za darmo. Niczego. Każde zdarzenie winiak z czegoś i coś za sobą pociąga. Nie ma wyabstrahowanych ze świata istnień, ani procesów.

W sieci jest wiele. Zbyt wiele. A każdy może. Lecz nie zawsze chce. Może łykać jak indyk, wszystko, na co trafi. Może użyć sitka, filtra i łykać tylko to, co pożyteczne. Po cholerę mi bzdety? Dlatego, że za darmo, to mam łykać? Wierzyć w jakieś debilne teorie tylko dlatego, że ktoś je wyartykułował?

Wierzę, że Bóg dał mi rozum. Dlatego staram się z niego korzystać. Także zanurzając się w internetach.
Wierzę, że Bóg dał mi wolną wolę. Korzystam z daru wybierając to, co dla mnie pożyteczne. Odrzucam trujące.
Wierzę, że Bóg dał mi kreatywność. Dzięki niej mogę wrażać swoje zdanie. Mogę znajdować własne rozwiązania, wytłumaczenie. Nie muszę chodzić ścieżkami wyznaczonymi przez kogoś. Ta sama droga, może być dla jednego zgubną, a dla drugiego zbawienną (np. w zakresie diety). Fałszywi prorocy nie zachęcają mnie, aby chodzić ich śladami. I nawet 1000 razy najgłośniej wykrzyknięty nakaz do niczego mnie nie przekonuje. To, że Ty wierzysz, nie oznacza, że mogę to przyjąć. Zwłaszcza wtedy, gdy uważam to za wierutną bzdurę. Twój urojony świat nie musi/może być moim światem realnym. I vice versa.

A praca za 0 zł nie jest praca za darmo. Bo jej efektem jest coś, co otrzymujesz sam i co otrzymują inni. Nie wszystkie wartości dają się przeliczyć na złoto. Filmików nie oglądałem, gdyż mam awersję do internetowych filmików. Bardzo rzadko włączam. A jeśli już, to raczej po to, by w tle posłuchać muzyki chowając gdzieś pod spód obraz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ