Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-02, 17:06

Oczywiście że jest wiele kreacji pieniądza. Co więcej, prawdopodobnie zrobiono błąd odchodząc od parytetu złota. Ale zrobiono to (zresztą ponoć Polska najdłużej go utrzymywała).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-01-02, 17:38

sylvi91 pisze: 2020-01-02, 14:15 ...
Zakałapućkałeś się. Sam sobie przeczysz. I to wielokrotnie.
Najpierw twierdzisz, że za darmo, aby później napisać, że otrzymałeś zapłatę w postaci satysfakcji.
Co do czasu też się mylisz. Czas nie istnieje. To ino parametr do opisywania zmian. Wszelkich procesów. Czas istnieje tak samo jak metr.
Legendy o uczonych nie są dowodami. A gdyby Einstein unicestwił czas, to żyłby do teraz. Choć można napisać, że rzeczywiście zatrzymał czas, ino zatrzymał wyłącznie dla siebie. I każdy z nas kiedyś to uczyni.

Na żaden z punków ToTylkoJa nie odpowiedziałeś. Przynajmniej nie na temat. A szkoda.

Zauważam, że formą ucieczki jest przeskakiwanie z zagadnienia na zagadnienie, gdy nie znajdujesz rozsądnej odpowiedzi. Oceniając inteligencję wcześniejszych postów wydaje mi się, że już sam zorientowałeś się, że skidałeś się totalnie.

Przyznaję Markowi rację w ocenie dobieranych "dowodów" i ich źródeł.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 23:14

Dobrze. Zakała ze mnie Andej na każdym forum robię awantury i przyznaję sam sobie chwalebnie puntky.
Ale akurat pieniadza tem skońcyłem rozpracowywać bo zajmowałem sie tym kilka lat. Mam na ten temat swoja strone bo dalej uczestniczę ale jedynie w ruchu IMMR razem z Leno Zedddisem z Niemiec i Fran Boait a wczsniej nawet Benem dysonem z UK.
Poza tym w IMMR zrzeszonych jest miliony osób chcących zmienić cos co jest niemożliwe. NIEMOZLIWE, BO PIENIADZ JEST BYL I BEDZIE DLUGIEM PO WSZE CZASY. Bo... winien/ma tabelka ta. Księgośośc jest okropna , ale tabelka jest wynalazkiem który ułatwił nam życie.
Reszta teorii to ściema. Bo pieniadz jest .... nawet stos złota leży statycznie od lat w Londynskim sejfie... Koniec o pieniadzu. ZŁOTO Gold Vault At Bank Of England (1968)
P.S. Zostawilem pod filmem wiadomosc dla świata, ale admin kanału widzę postanowil skasować.
Największy wynalazek ludzkości to? Odp. Kij od szczotki, a nie kolo. KOło to 2 miejsce ma. A 3 to ma winien/ma tabelka ta czyli dług.

1) prosty kij z dwoma końcami... do szczotek i innych rzeczy i mamy ogarniety temat ze śmieciami też. Tylko wiedze musze poukładac Wam.
2) koło bezsprzecznie.
3) Dług czyli konto teowe T czyli dwie proste jak dwa kije.

Admin proszę o bana za te farmazony bo przekraczam wszelkie limity waszej wiedzy. i światowej przy okazji bo odwracam kota ogonem , koło spadło na drugie miejsce po raz 1 w historii.
Ok?
Ban?
nie?
Ok to nie.
nie to nie.
dobrze zresztą bo lubię podyskutować o ... ważnych sprawach.
pozdrawiam.
Liczby pierwsze są rządzone przez liczbę Fi, przez złotą liczbę Phi = 1.618. Tak, bezsprzecznie, jako wierzącemu Jezus mnie zapewnia.
Jam Kmieć nie śmieć.



---

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
A 0) to światło albo i ogień ... zwyczajnie i ciepło przy okazji i światło. Handle is fire.!!! ok? Ogień z armat, salwy słyszę chuczą na teraz na ogłoszenie tego faktu i nagośnienie. podaj posta dalej ktoś. Bo jak mnie wszyscy tu zablokujecie z tym postem. To lina. Lina i juz.... ekstremalny sport chyba jakis zacznę uprawiać i zażywac świezego powietrza na banji jumping, albo cos. Zdala od komputera i bez większych kontaktów z ludzmi. Polajkujcie chociaż na znak zrozumienia. OK?

Dodano po 17 minutach 54 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-02, 14:38 Komentarz nie na temat. Ale może to i dobrze, bo na temat piszesz rozkoszne głupstwa.
To do mnie? Jeśli nie to zignoruj tą wiadomośc.
Ten świat wcale nie kręci się wokół ciebie. OK? Mimo to że piszesz mądre książki to głupio dyskutujesz.
Ogranicz proszę swoją zajadłośc w dyskusjach to i ja też. Prosiłem Cie kiedys podziel sie książką to olałeś temat. i juz wiem jaki jesteś.
Ograniczony pieniądzem niewolnik wręcz pewne pracy pisarskiej, żeby cos naskroać aby poszło i może coś to da się wyciągnąc z tego spowrotem.
A ja wiem po prostu, że Karma wraca. I się nad większymi aspektami i brakiem kasy i pieniadzem już tak nie koncentruje, bo uczciwa praca przynosi mi satysfakcje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-02, 23:17

I znowu słowotok bez ładu i składu. Teraz to już nawet nie bzdury - z tej paplaniny trudno wyłowić w ogóle jakąś treść.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 23:22

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-02, 23:17 I znowu słowotok bez ładu i składu. Teraz to już nawet nie bzdury - z tej paplaniny trudno wyłowić w ogóle jakąś treść.
Nawet kontekstu nie łapiesz jak wiekszośc czytelników. Nagle nie rozumiesz pisanego tekstu? Lem miał rację. Za pisanie książek nie powinieneś się brać, bo i tak nikt ich nie zrozumie, albo zapomni zaraz o czym było mówione. Przeraża mnie nieskończonośc jednej cechy u ludzi - głupoty.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 00:27

Po prostu nie umiesz się logicznie i przejrzyście wysłowić. To bełkot - w sensie, jaki zdefiniował dla tego słowa Bocheński:
"BEŁKOT. Mowa ludzka pozbawiona sensu. Sam bełkot nie jest zabobonem; jest nim natomiast wierzenie, że można za pomocą bełkotu przekazać informacje o przedmiotach. (...) kto bierze bełkot za środek komunikowania przedmiotowej informacji, jest ofiarą zabobonu."/za http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/belkot.html /

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-03, 08:23

Panie naucycielu, gdzie kropka gdzie przecinek, bo ten naród dalej nie rozumie co czyta.
Marku z całym szacunkiem do Ciebie. O czym ty gadosz? Nie ogarniasz wzrokiem już tekstu pisanego, kiedy autor nadużywa trochę fantazji i chaotycznie stawia znaki nie dbając o interpunkcjię języka oraz nie patrząc czy wszystkie znaki postawił w zdaniu jak trzeba.
Oram twój umysł chłopie, szybciej niż tym mój. Nie wiesz? NIe wiesz co znaczy/oznacza zaorać umysł? Nie naduzyłem języka ostatio w postach i oszczędny w słowach jestem. Co tu jeszcze mam Ci wytłumaczyć przyjacielu tej doli/niedoli? W zabobony nie wierzę. Poza tym mówisz i piszesz bardzo zrozumiale dla mnie. Pisarzu kochany, nie oraj mi umysłu "bełkotem" o bełkocie. Znam to. Do nieczego nas nie zaprowadzi. Nie dojdziemy do pointy.
Ok?
Pokój z tobą. Miłego dnia. Linka nawet nie klikam bo tam pewnie z braku czasu jako takiego pisarza poniosła fantazja i nieźle nawymyślał. Podawaj mi linki ewentualnie do wiki tylko, jako tej światowej encyklopedii i źródła godnego zaufania. Tak czytam encyklopedię regularnie dość, a poza tym to słowik języka polskiego online czyli SJP.xxx , .... Dodatkowo znam całkiem nieźle angielski i dyskusje w tym języku czasem bywają bardziej treściwie i prowadzą do działania częściej niż teoretyzowanie w języku polskim. Języków komputerowych znam kilka, a ludzkich dwa. Nierozgarnięty jestem, co?
-Panie naucycielu gdzie kropka gdzie przecinek, bo ... ?
W tym miejscu było coś, co jest sprzeczne z obowiązującym tu Regulaminem. Andej
... i robię takie bitmapki dla oczek twoich, bo białe na czarnym to odbiór bliski 100%, a czarne na białym to dużo dużo mniej. Stanisław Lem sam doszedl do wniosku, że książek ludzie nie rozumieją. Nie czytałem zbyt duzo z jego książek, ale facet miał fantazję.
P.S. Moderację/administrację, bardzo proszę o właściwą moderację posta. Czyli uwagę w dzinniczku na czerwono, za dobór wulgaryzmu aby uciąć spekulacje. Bo przecinki tego typu w polskim zdaniu czasem są potrzebne. Naprawdę. wulgaryzm to jest pikuś, gorsze jest kłamstwo albo wodolejstwo, albo fikcja niesprawdzona, czli np. linkowanie w internecie niepewnych informacji, spekulacji, manipulacji czelowych czasem, aby siać w umyśle ludzi czasem zamęt i niepokój. STOP! ...mówie temu. Dziękuję.

Dodano po 30 minutach 12 sekundach:
Zapraszam Marku Ciebie szczególnie do kursu bankowości pt. "Banking 101" na stronie http://pozytywnypieniadz.cba.pl/ Prowadzę ją od kilku lat, ale mało zainteresowanych jest wciąż tym tematem, aby poznać do samego sedna sprawy bankowość , bez zaciemniania sprawy jakimiś paplanianami o spiskowych teoriach. Kampania jest w ramach IMMR, Międzynarodowego Ruchu Reformy Monetarnej. International MOvement for MOney Reform .
Ostatnio zmieniony 2020-01-03, 09:14 przez Andej, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 08:54

Jak wyżej.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2020-01-04, 12:53

sylvi91 pisze: 2020-01-03, 08:23 Nie ogarniasz wzrokiem już tekstu pisanego, kiedy autor nadużywa trochę fantazji i chaotycznie stawia znaki nie dbając o interpunkcjię języka oraz nie patrząc czy wszystkie znaki postawił w zdaniu jak trzeba.
Jeżeli interpunkcja jest stosowana chaotycznie, to nic dziwnego, że ciężko czytać. Można to zaprezentować nawet na poprzednim zdaniu:
1) Jeżeli interpunkcja jest stosowana chaotycznie, to nic dziwnego, że ciężko czytać.
2) Jeżeli, interpunkcja
jest stosowana, chaotycznie to nic dziwnego że ciężko, czytać.
Oczywistym jest, że wygodniej dla czytelnika i bardziej zrozumiale napisano zdanie 1.
Sylvi, ochłońże trochę, bo posty pisane na spokojnie też mają lepszą formę i odbiór. Poza tym, lepiej się nie kłócić niepotrzebnie.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-04, 13:17

1.
a)Ponieważ dużo piła, córka wysłała ją na odwyk. B)Ponieważ dużo piła córka, wysłała ją na odwyk.

2.
A)Jedzcie dzieci.
B)Jedzcie, dzieci.


Mało tego, że interpunkcja potrafi zmienić znaczenie całego zdania, to ludzie jeszcze tę interpunkcję akcentują.
Więc jeśli mam zdanie:
"Bardzo lubię jest kurczaka, dlatego że to bardzo pożywny obiad." Przeczytam to: "bardzo lubię kurczaka [...] Dlatego że to bardzo pożywny obiad".
Ale jeśli mam zdanie:
"Bardzo lubię jeść, kurczaka... Dlatego, że to bardzo. Pożywny obiad" przeczytam to jako:
"Bardzo lubię jeść [...] Kurczaka [...][...] Dlatego [...] Że to bardzo [...][...] Pożywny obiad" co jest zwyczajnie nienaturalne, więc męczące.

*[...] Oznacza tu po prostu krótką pauzę

Eden

Re: Czy wiara w Boga po Darwinie ma w ogóle sens?

Post autor: Eden » 2020-01-11, 14:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-11, 09:41 ( wykladni ).
Dałbyś radę pisać tak, aby miedzy otwierającym nawiasem a słowem nie było spacji? [to drobiazg, ale mi przeszkadza w czytaniu Twoich postów...; czyli pisz: (wykładni), a nie: ( wykładni)].
Z góry dziękuję :x

Biserica Dumnezeu

Re: Czy wiara w Boga po Darwinie ma w ogóle sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-11, 14:40

Dlaczego Edenie mam zmieniac swoje pisanie? Tak pisze, gdyz tak jestem nauczony, co bardzo ulatwia mi pisanie tekstow.
Z gory dziekuje za przyjecie mego wyjasnienia.

Eden

Re: Czy wiara w Boga po Darwinie ma w ogóle sens?

Post autor: Eden » 2020-01-11, 15:20

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-11, 14:40 Dlaczego Edenie mam zmieniac swoje pisanie? Tak pisze, gdyz tak jestem nauczony, co bardzo ulatwia mi pisanie tekstow.
Z gory dziekuje za przyjecie mego wyjasnienia.
Przyjmuję i już nie zwracam uwagi. Jest OK - pozdrawiam :-h

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-11, 15:48

Dzieki. Polski nie jest moja ojczysta mowa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-11, 23:47

Z tymi nawiasami mam zawsze pewien problem, gdy podaję w nich linki. W wielu miejscach, jesli pomiędzy linkiem a nawiasem nie uzyć spacji, strona włącza nawias do linku i jest kicha ;)

ODPOWIEDZ