Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-06-13, 10:21

Podziwiam katolików, którzy nie boją się rozmawiać ze Świadkami Jehowy – muszą być mocno ugruntowani w wierze i dobrze znać Biblię, w przeciwnym razie albo daliby się przekonać ich argumentom, albo wycofali z rozmowy z poczuciem porażki. Nie potrafiłabym tak. Mam jeszcze dużo do nadrobienia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 347 razy
Otrzymał podziękowań: 773 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-06-13, 13:10

Znajomość Biblii nie wystarczy (i, na dobrą sprawę, nie jest koniecznie potrzebna, większość z nich słabo zna Biblię, za to doskonale "ścieżki argumentacyjne" - "powiedz ten cytat, jak odpowie to to ten, a jak tamto to tamten"). Problem jest z technikami sprzedażowymi zastosowanymi do propagandy wiary.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 656 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-06-13, 19:43

Magnolio ty nie rozumiesz moich pytań, że pytasz? - zajrzałem - są krótkie, jasne i precyzyjne :)
.... jednak zrozumiałaś, bo ładnie i ze zrozumieniem odpowiedziałaś
Nie słyszałem o takiej akcji, więc pytam :)

Kasiu - pobędziesz z nami rok i dasz radę rozmawiać sama i to skutecznie.

ToTylkoJa - jeśli jesteś księżniczką zamkniętą w wieży, to daj znać to zorganizujemy wyprawę i cię uwolnimy ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 563 razy

Post autor: Andej » 2019-06-13, 19:47

Kasia pisze:
2019-06-13, 10:21
... katolików, którzy nie boją się rozmawiać ze Świadkami Jehowy – muszą ...
... mieć do mu Pismo Święte. I umieć je czytać. I w trakcie rozmowy nie dawać sie zasypywać cytatami, tylko wraz z nimi czytać (co najmniej) całe akapity i nigdy nie wyskakiwać z kontekstu. Biblia się sama obroni. Za pomocą logiki.

Awatar użytkownika
ToTylkoJa
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wysłał podziękowań: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-14, 12:08

Obrazek

Patrzcie, co znalazlam we flying Tiger.
Jak myślicie, sprzedają się w kraju, gdzie małżeństwa homoseksualne są nielegalne?

Awatar użytkownika
Kasia

Post autor: Kasia » 2019-07-01, 14:42

Chciałam zadać proste pytanie, ale nie uważam za potrzebne, by zakładać nowy wątek.

Jest blog o nauce włoskiego i jest jego strona na Facebooku. Lubię czytać ten blog, bo autorka bardzo przystępnie tłumaczy włoski, ale z tego, co zdołałam zaobserwować, popiera aborcję i nawet w tematach poświęconych Włochom pisała o dostępności aborcji w tym kraju. Ta strona jest naprawdę dobrze prowadzona, autorka ma na nią świetny pomysł i szkoda byłoby mi jej nie czytać, ale czuję dysonans jeśli chodzi o temat aborcji, bo jej nie popieram.

Czy wolno mi czytać ten blog i czerpać z niego wiedzę o języku włoskim i Włoszech? Czy polubienie tego bloga na Facebooku oznaczałoby poparcie dla aborcji? Czy moje obawy są bezpodstawne?

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 80 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: Dominik » 2019-07-01, 15:33

Miej po prostu dystans do bloga i tyle. Gdyby unikać stron, które są niezgodne z nauką Kościoła to trzeba by z Facebooka zrezygnować. Facebook pozwala atakować Kościół, a islamu już nie. O banowaniu za krytykę homoseksualizmu już nie ma co wspominać.

Jeśli tematy proaborcyjne nie są najważniejsze na fanapage to nie sądzę by takie polubienie było poparciem dla aborcji.
1% już nie przekażesz, ale kliknąć możesz KLIK

Awatar użytkownika
Kasia

Post autor: Kasia » 2019-07-01, 15:43

Rzeczywiście, Facebook raczej skłania się ku poparciu dla poglądów lewicowych i liberalnych, ale nie one są tam najważniejsze, więc katolicy w większości nie widzą problemu, by mieć konto na tym portalu. Z tym blogiem jest tak samo: jest on poświęcony nauce włoskiego i kulturze Włoch, a ja się tym interesuję. Jeśli ktoś jeszcze chciałby coś dodać, to chętnie przeczytam, ale powoli skłaniam się ku temu, by powrócić do czytania tego bloga i polubienia jego strony na FB.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Andej » 2019-07-01, 16:36

Kwestia tego, czy poddajesz się indoktrynacji.

Z pewnością nie polubiłbym czegoś, co ma takie treści.

Czy, jeśli w komentarzach będziesz się odnosić do propagowanych tam treści, to będziesz mieć szlaban? Ale zawsze jest coś za coś. Jeśli przyczyniasz się w jakiś sposób do rozpowszechniania tego czegoś, to z pewnością jest to złem. Jeśli walczysz z poglądami, które są sprzeczne z ludzkim prawem do życia, to uwrażliwiasz inne osoby na ten problem. Tylko Ty sama jesteś w stanie wyważyć, ile jest w tym zła, a ile dobra. I co przeważa. I nie chodzi mi tu o Twoje partykularne i doraźne dobro. Ale ogólnoludzkie i ponadczasowe.

Awatar użytkownika
Viridiana
Gaduła
Gaduła
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 223 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy

Post autor: Viridiana » 2019-07-01, 16:59

Blog jest przede wszystkim o Włoszech, a więc za główny cel jego istnienia logicznie można uznać rozpowszechnianie wiedzy na ten temat. To, że kogoś czytasz, coś polubiłaś nie musi oznaczać, że zgadzasz się w 100% z wszystkim, co napisze Autorka. Moim zdaniem nie trzeba z tego bloga rezygnować.
Omnia vincit Amor et nos cedamus Amori (Wergiliusz, Eklogi)

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Dominik » 2019-07-01, 17:21

Andej pisze:
2019-07-01, 16:36
Jeśli przyczyniasz się w jakiś sposób do rozpowszechniania tego czegoś, to z pewnością jest to złem.
Tylko trzeba podzielić rozpowszechnianie bezpośrednie i pośrednie.
Wchodzenie na bloga powoduje zwiększenie ilości wejść na bloga, co powoduje motywacje dla autora by jeszcze więcej pisał. Więcej wejść, to więcej kasy z reklam dla autora może być. Czyli pośrednio jakoś wspieramy bloga, nie unikniemy tego.

Korzystamy z usług wielu lewackich firm lub kupujemy ich rzeczy nawet nie wiedząc o tym.
Empik, Google, Coca-cola.
Netflix np. szantażuje jeden ze stanów, że jak nie wycofa się z antyaborcyjnych zamiarów to przestanie w tym stanie kręcić swoje produkcje.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Andej » 2019-07-01, 19:35

Masz rację Dominiku. Ale weź pod uwagę, że wszystko się relatywizuje. To jest jak klasyczny przykład gotowania żaby. Jeśli teraz nie będziemy artykułować naszych poglądów, to kiedyś okaże się, że jest za późno. A może już jest. Każdy musi postępować zgodnie z własnym sumieniem. Jedynie podpuszczam do analizy. Jeśli bilans wychodzi na minus, to lepiej zaniechać.
A Coca Coli nie piję. Netflixu nie oglądam. Nad Google ubolewam. Aby jakoś równoważyć staram się komentować rzeczywistość na różnych portalach, witrynach, internetach ...

Awatar użytkownika
Kasia

Post autor: Kasia » 2019-07-01, 19:41

Na tym blogu chodzi przede wszystkim o włoski, nie o propagandę. Tamten wpis miał charakter informacyjny. Źle się stało, ale gdyby blog o języku i kulturze zaczął siać propagandę, straciłby część odbiorców.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Andej » 2019-07-01, 19:43

Tym niemniej, jeśli da się, to warto zaakcentować swoje zdanie. Minimum to voto separatum. A dyskusja po własku język rozwijać pomaga.

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Dominik » 2019-07-02, 22:45

Przypomniałem sobie coś. Na YouTubie cofnąłem subskrypcje kilku kanałom właśnie z powodu religijnych. Na jednym kanale pojawił się film który w nazwie miał antyklerykalny tekst, ale sam kanał o religii nic nie wspomina, po prostu na fali hejtu po ostatnim filmie dokumentalnym youteber chciał się wybić.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ