Gitara

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Gitara

Post autor: Tomaszek » 2017-07-26, 23:05

Jak wiecie, jedną z moich pasji jest gra na gitarze. To sympatyczne hobby. Dzisiaj chociażby kupiłem sobie zeszyt z muzyką F. Tarregi gdzie jest, m. in., Wspomnienie z Alhambry, Lagrima, Capricho Arabe. Zaletą zeszytu jest fakt, że oprócz nut podana jest też tabulatura. No i kod pozwalający odsłuchanie utworów w mistrzowskim wykonaniu.

Ale do rzeczy. Moja propozycja dla osób grających na gitarze lub chcących grać, pociągnijmy wspólnie ten wątek. W Internecie jest teraz tak dużo materiałów do doskonalenia gry w każdym chyba stylu.

Są chętni? Jeśli tak, to proszę mnie zacytować, żebym miał w powiadomieniach. Szybciej sprawdzę.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Gitara

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 21:52

Tomaszek pisze: 2017-07-26, 23:05 Jak wiecie, jedną z moich pasji jest gra na gitarze. To sympatyczne hobby. Dzisiaj chociażby kupiłem sobie zeszyt z muzyką F. Tarregi gdzie jest, m. in., Wspomnienie z Alhambry, Lagrima, Capricho Arabe. Zaletą zeszytu jest fakt, że oprócz nut podana jest też tabulatura. No i kod pozwalający odsłuchanie utworów w mistrzowskim wykonaniu.

Ale do rzeczy. Moja propozycja dla osób grających na gitarze lub chcących grać, pociągnijmy wspólnie ten wątek. W Internecie jest teraz tak dużo materiałów do doskonalenia gry w każdym chyba stylu.

Są chętni? Jeśli tak, to proszę mnie zacytować, żebym miał w powiadomieniach. Szybciej sprawdzę.
Ja gram, ale nie wiem o o Ci chodzi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Gitara

Post autor: Niezapominajka » 2020-03-30, 07:51

Tomaszek pisze: 2017-07-26, 23:05 Jak wiecie, jedną z moich pasji jest gra na gitarze. To sympatyczne hobby. Dzisiaj chociażby kupiłem sobie zeszyt z muzyką F. Tarregi gdzie jest, m. in., Wspomnienie z Alhambry, Lagrima, Capricho Arabe. Zaletą zeszytu jest fakt, że oprócz nut podana jest też tabulatura. No i kod pozwalający odsłuchanie utworów w mistrzowskim wykonaniu.

Ale do rzeczy. Moja propozycja dla osób grających na gitarze lub chcących grać, pociągnijmy wspólnie ten wątek. W Internecie jest teraz tak dużo materiałów do doskonalenia gry w każdym chyba stylu.

Są chętni? Jeśli tak, to proszę mnie zacytować, żebym miał w powiadomieniach. Szybciej sprawdzę.
Ja bardzo bym chciała grać! A na jakiej zasadzie chcesz pociągnąć ten wątek? ;)
Będziemy się wzajemnie od siebie uczyć, wstawiać pomoce w związku z grą na gitarze? Jeśli tak, jestem jak najbardziej za :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Gitara

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-30, 10:20

Bierze gitarę i graj ;) to w sumie bardzo prosty instrument, po prostu trzeba spędzić wiele godzin grając by dojść do wprawy.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Gitara

Post autor: sądzony » 2020-04-02, 22:06

Tek de Cart pisze: 2020-03-30, 10:20 Bierze gitarę i graj ;) to w sumie bardzo prosty instrument, po prostu trzeba spędzić wiele godzin grając by dojść do wprawy.
Mój przyjaciel, nauczyciel gry oraz wirtuoz tegoż instrumentu twierdzi inaczej.
Ja potrafię z 4 akordów zrobić numer i to zacny, ale on twierdzi, że nie w tym rzecz.
Nie sprzeczam się.
Dla mnie też jest prosty, lecz dla niego nie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ