Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-11-29, 10:52

Abraham45 pisze: I raczej nie zachęcam ciebie do tego aby porywać się na to by uznawać ich za dobrych sojuszników a raczej za niebezpieczeństwo dla Polski i dla Europy, podobnie jak Rosję, która jeszcze bardziej niż Niemcy serwuje nienawiść i agresję w stosunku do Polski.
Dlatego w obliczu potęg jak Niemcy i Rosja, którzy nie raz porozumiewali się ponad naszą głową, potrzebna jest Polsce sprawna służba dyplomatyczna i zagraniczna.
Abraham45 pisze:Za sojuszników raczej uznawałbym Węgry lub Czechy, ale na pewno nie Niemcy i Rosję.
To może jeszcze sojusz z Francją i wiara w papier, jak to było w latach 30. w przypadku polskiego szefa MSZ pana Józefa Becka. W efekcie Polska została sama.
Abraham45 pisze:Warto też pamiętać gdzie narodził się faszyzm i że nadal najwięcej chyba takich zwolenników jest w Niemczech. Jestem też ciekawy kto rozpowiadał o tym, że Polska tworzyła obozy koncentracyjne? Czy przypadkiem nie Niemcy?
Holocaust był tragedią narodu żydowskiego. Dlatego cudem był podział Niemiec na dwa państwa pod koniec lat 40. i utworzenie z radzieckiej strefy okupacyjnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Tak, aby nazizm nie powtórzył się już nigdy więcej. Każdy udział w rządach Niemiec partii socjaldemokratycznej, jest korzystny dla Polski.
Abraham45 pisze:Rosja i Niemcy są dla nas zagrożeniem a Merkel i Putin według mnie są opętani przy czym Putin znacznie bardziej.
Polska wybrała w 2004 roku akces do Unii Europejskiej i musimy być konsekwentni. Przypominam, że Niemcy są najsilniejszym krajem w UE i warto jest mieć w nich przyjaciela.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-29, 11:40

Niczego nie musimy. A Niemcy to kolos na glinianych nogach (także militarnie).
Holocaust był tragedią narodu żydowskiego. Dlatego cudem był podział Niemiec na dwa państwa pod koniec lat 40. i utworzenie z radzieckiej strefy okupacyjnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Tak, aby nazizm nie powtórzył się już nigdy więcej. Każdy udział w rządach Niemiec partii socjaldemokratycznej, jest korzystny dla Polski.
Niby dlaczego? Jeden socjalizm (internacjonalistyczny) z drugim socjalizmem (nacjonalistycznym) doprowadziły do dziesiątków milionów trupów - dlaczego mamy próbować trzeci rodzaj socjalizmu?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Andej » 2017-11-29, 12:30

Dziwy nad dziwami.
Cudem było NRD?! Dla mnie było strasznym dowodem na totalitarne pranie mózgów. Tam FDJ niemal niczym nie różniła się od HJ. Inne kolory, inne hasła i zmodyfikowane hasło Ein, Ein, Ein. Podobnie Komsomoł. Gdyby aktualny guru, właściwie aktualny bóg, rozkazał rezat' rudych, to ni chwili nie zastanawiając się, wzięliby koziki i wykonali polecenie. Jedni, drudzy i trzeci.

Nazizm, komunizm, hitleryzm, stalinizm, maoizm czy kimirsenizm to właściwie synonimy różniące się tylko ideologiczną otoczką. A putinizm jeszcze nie osiągnął rozwoju wcześniej wspomnianych ideologii. Niestety jest na drodze do tego, aby też stać się kolejnym totalitaryzmem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Abraham45 » 2017-11-29, 18:18

Opętanych psychopatów obecnie na świecie trochę jest. Do nich nalezą Putin, Merkel czy tej wielki szarlatan Soros. Nie ma co liczyć na Niemcy a to że są silni na razie w UE to jeszcze o niczym nie świadczy, bo stopniowo padną tak jak Francja czy Anglia.
Te wielkie europejskie potęgi postawiły na złego konia i dlatego przegrają. Polska postawiła na Chrystusa i dlatego wygra, oczywiście nie obejdzie się bez cierpienia, ale będzie ono znacznie mniejsze niż w przypadku tych wspomnianych krajów.

Niemcy są takim europejskim szkodnikiem, który nakręca inne kraje i to niszczy Europę. Nie wykluczone, że Merkel może skumać się nawet z Putinem, bo to jakby jedna krew - krew ludzi opętanych złem. Putin tylko czeka na taką okazję aby uderzyć na Polskę, ale musi odciągnąć od Polski jej sprzymierzeńców, przede wszystkim USA.

Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-11-30, 12:39

Z innej beczki: jednym z najbardziej fascynujących miast w Polsce jest podlaski Białystok. świat Tatarów polskich, ich marzeń, legend, rodzinnych tradycji, kolejnych pokoleń, Białystok ludności prawosławnej, cerkwi prawosławnej przy ulicy Lipowej w centrum miasta, wreszcie świat białostockich Polaków i kościoła św. Rocha, również w centrum miasta... Piotrek.

Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-11-30, 17:46

Przedstawiciele ludności prawosławnej w Białymstoku, muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: co możemy dać w Polsce? Przede wszystkim wielowiekową tradycję prawosławną, piękno języka białoruskiego i rosyjskiego, patriotycznych mieszkańców, cerkiew w Białymstoku i seminarium teologiczne. Piotrek.

Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-11-30, 22:12

Tak się składa, że po babci jestem wileńskim Tatarem i ich sekrety nie stanowią dla mnie tajemnicy. Tatarzy Polski, Litwy i Białorusi to ta sama grupa etniczna, przed 1939 w składzie jednego państwa (województwa podlaskie, nowogródzkie i wileńskie). Młodzież tatarska spotyka się na wieczorkach tanecznych w Białymstoku, istnieje Związek Kulturalny Tatarów Polskich, podtrzymywane są związki z Tatarami krymskimi...Piotrek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-30, 23:36

Piotrze, sorry... ale nie sposób nie zapytać: tę propagandę uprawiasz amatorsko czy zawodowo?

Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-12-01, 07:08

Marku, po protu uważam że Polska ma zobowiązania wobec Polonii na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Jestem zwolennikiem powolnej infiltracji społecznej, ze strony Polski na te tereny, tak żebyśmy byli możliwie blisko razem. Piotrek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-01, 07:52

Akurat polskie obowiązki wobec Polonii są sprzeczne z gloryfikacją Rosji, którą uprawiasz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Andej » 2017-12-01, 11:50

Piotrek pisze:Marku, po protu uważam że Polska ma zobowiązania wobec Polonii na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Jestem zwolennikiem powolnej infiltracji społecznej, ze strony Polski na te tereny, tak żebyśmy byli możliwie blisko razem. Piotrek.
Ma zobowiązania - rzecz jasna. Karta Polaka to dobry krok. Ale też trzeba wziąć pod uwagę jak w różnych krajach są traktowane osoby posiadające Kartę Polaka. Ważna jest ich obrona przed dyskryminacja przez antypolskie reżimy.

Trzeba iść dalej. Repatriacja. Ściąganie Polaków i ich potomków do Ojczyzny. I udzielanie im pomocy już teraz. Powinni czuć się otoczeniu zainteresowaniem. A nasze placówki dyplomatyczne różnych szczebli powinny docierać do jak największej ich ilości. A każda osoba pochodzenia polskiego powinna mieć zapewnioną pomoc prawna i konsularną z ich strony.

Proponujesz infiltrację. Czy masz kontakty z obywatelami wspomnianych państw i ich władzami? Czy wiesz, jak oni zapatrują się na tę infiltrację? Czy zauważasz ich wrogość do takiego działania?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Abraham45 » 2017-12-01, 12:02

Piotrek pisze:Marku, po protu uważam że Polska ma zobowiązania wobec Polonii na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Jestem zwolennikiem powolnej infiltracji społecznej, ze strony Polski na te tereny, tak żebyśmy byli możliwie blisko razem. Piotrek.
Jakie zobowiązania? Polska stara się pomagać Polonii za granicami kraju, ale weź pod uwagę, że przez 8 lat w Polsce rządziła lewica, która nawet o Polaków w Polsce nie dbała, krzywdziła. Jak więc Polska miała jeszcze troszczyć się o Polonię, rząd troszczył się najbardziej o własne konta bankowe i tuszowanie afer.
Może teraz trochę się zmieni, ale w przypadku Ukrainy to będzie to trudne, bo Ukraina zaczyna coś walczyć z Polską.

Piotrek

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Piotrek » 2017-12-01, 13:39

Użyłem słowa "infiltracja społeczna" w formie pozytywu. Pytanie, co Polska ma do zaoferowania Litwie, Białorusi i Ukrainie. Wieleset lat własnej historii, oryginalny i piękny język, kulturę i religię katolicką, wreszcie solidarność narodową...Piotrek.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Andej » 2017-12-01, 13:41

Piotrek pisze:Użyłem słowa "infiltracja społeczna" w formie pozytywu. Pytanie, co Polska ma do zaoferowania Litwie, Białorusi i Ukrainie. Wieleset lat własnej historii, oryginalny i piękny język, kulturę i religię katolicką, wreszcie solidarność narodową...Piotrek.
A jak mieszkańcy pobliskich krajów ja interpretują?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Rosja, rosjanie, Putin - klimaty wschodnie

Post autor: Abraham45 » 2017-12-01, 14:40

Piotrek pisze:Użyłem słowa "infiltracja społeczna" w formie pozytywu. Pytanie, co Polska ma do zaoferowania Litwie, Białorusi i Ukrainie. Wieleset lat własnej historii, oryginalny i piękny język, kulturę i religię katolicką, wreszcie solidarność narodową...Piotrek.
Te wartości Polska ma do zaoferowania nie tylko tym wymienionym krajom, ale także Europie. Problem jednak polega na tym, że środowiska lewackie niszczą tą historię i fałszywie posądzają Polskę o faszyzm, tworzenie obozów koncentracyjnych. Jestem pewien, że przy obecnym rządzie jeśli kraje poważnie potraktowałyby Polskę to na pewno dobrze by na tym wyszły, bo Polska ma jako jeden z niewielu krajów nie tylko bogatą historię, kulturę, ale także ducha wiary i walki o niepodległość. Jest tez inna wartościowa cecha Polski - w wielu sytuacjach, gdzie potrzebna jest pomoc Polska włącza się w nią nie dla korzyści, ale dlatego, że pomagać chce, z czystego serca. Nie można jednak mylić pomocy z naiwnością, np w stosunku do imigrantów muzułmańskich, gdzie zarzuca się Polsce, że nie che pomagać imigrantom muzułmańskim. To jak wiemy jest zwyczajny fałsz, bo Polska kierując się rozsądkiem pomaga imigrantom, ale tam gdzie sa ich domy, tam gdzie jest ta pomoc potrzebna. Przyjmowała imigrantów z Ukrainy i innych krajów, ale nie może przyjmować ludzi, którzy sieją przemoc, gwałty i niszczą religię która jest częścią kraju, wielowiekową tradycją i historią.

Z Litwą łączy nas wiele, z Ukrainą chcemy utrzymywać dobre stosunki mimo tragicznej historii jaka wiąże się z tym krajem i Polską. Polska nie chce złych stosunków, ale tez nie może sobie pozwalać na pomoc za złe traktowanie.

Wierze jednak w to, że Polska będzie pomagać Polakom w tych krajach na wschodzie,ale dopiero teraz jak mamy inny rząd, poprzedni nic nie robił, więc dużej pomocy nie było.

ODPOWIEDZ