Książki i strony religijne naszych użytkowników

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Dominik

Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Dominik » 2017-08-25, 22:00

Jeszcze nie wiem gdzie dać ten temat, na razie niech będzie tutaj.
Jeśli napisałeś jakąś książkę lub jesteś właścicielem stronki religijnej, napisałeś przynajmniej 100 postów na forum to napisz do mnie na PW, a może dodam Cie do poniższego spisu.

Książki
Marek_Piotrowski

Dlaczego ufam Kościołowi?
Książka napisana jest dla osób chcących poszerzyć biblijne spojrzenie na swoją wiarę, a zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do niektórych Prawd Wiary nauczanych przez Kościół (na przykład na temat piekła i czyśćca, Eucharystii, kultu maryjnego, Dekalogu, święcenia niedzieli, wizerunków, Pisma Świętego i Tradycji itd.).
Będziecie zaskoczeni, jak bardzo nauka współczesnego Kościoła jest tożsama Biblią ? a także z nauką pierwszych gmin chrześcijańskich ? choć możliwe, że dojdziecie do wniosku, że Kościół uczy zupełnie czego innego, niż Wam się wydawało.
Książka została sprawdzona przez cenzora kościelnego (?Za zgodą Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej?).
Kościół Oskarżony
Odpowiedzi na ponad 200 zarzutów dotyczących historii Kościoła oraz dodatkowe rozdziały o Inkwizycji oraz o Kościele podczas II Wojny Światowej i Piusie XII.
Oto niektóre tematy:
? Czy istniała papież Joanna?
? Czy Ewangelie są wiarygodne?
? Czy są dowody na istnienie Jezusa Chrystusa?
? Czy inkwizycja zabiła miliony ludzi?
? Kto wymordował Indian?
? Kto spalił najwięcej ?czarownic? a kto zakazał palić?
? Czy Kościół ewakuował nazistów?
? ile pieniędzy zarabia Watykan, a ile proboszcz?
? Czy Kościół potępił teorię Kopernika?
? Jakie były przyczyny krucjat?
Link do strony Marka http://analizy.biz/ksiazkiapologetyczne/

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2017-10-09, 18:56

http://www.viaaddeum.pl

Przydałaby sie też pomoc przy jej tworzeniu, na pewno też potrzebny administrator techniczny - spec od joomli.

Dominik

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Dominik » 2017-10-11, 11:12

Doszła do mnie wieść o tej stronie, że potrzebna jest pomoc. W chwili obecnej nie mam na to czasu, w listopadzie będę wolny. Specem od Joomli nie jestem, ale jak się chce to można wiele zdziałać. Kiedyś na pewnym forum zaproponowałem by admini takich prywatnych stronek, którym brakuje techników połączyli siły. Np. jeden admin strony A jest lepszy w CSS, drugi admin strony B jest lepszy w PHP, to sobie by pomagali. Zerowy odzew był.

Abraham45, dobrą stronę zrobiłeś. Podziwiam statystyki odwiedzin.
Jestem ciekaw jaki wpływ na to miał częściowy przedruk artykułów z innych stron i wzajemna informacja na stronach, może kiedyś pogadamy o tym prywatnie.

Napisz w czym potrzebna pomoc, ja już widzę ze slider na górze strony do poprawy, dwa bannery, strony już nie istnieją. Księga gości, tutaj boty szaleją. Te rzeczy dał bym rade naprawić.

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2017-10-12, 07:18

Problemy ze stroną wynikają właśnie z braku technika, bo nie mam z nim kontaktu. Co do artykułów to korzystamy z innych stron - oczywiście za ich zgodą, ale też piszemy własne teksty, tylko ostatnio nie bardzo miałem na to czas.

Pomoc zatem potrzebna jest od strony technicznej, a więc zarówno od grafiki jak i od strony wstawiania, zmian elementów:banery, okładki. Poza tym pojawiają się błędy, także ta księga gości i inne części serwisu są do poprawy. Bez technicznego nic nie zrobimy a ekipa hostingu pisała mi że tym się nie zajmuje, pomogli mi ze dwa razy, ale nie podejmują się takich prac. Poza tym oni się nie łapią w tym co chcemy robić, więc nie wszystko zrobią tak jakbyśmy chcieli. Nadchodzą święta i znowu będzie brakowało banera świątecznego. Okładek też na razie wstawiać nie możemy. Poza tym pisałem też na facebooku w swoich grupach i stronie serwisu że szukamy osób chętnych do współpracy, do pisania, także tłumaczy, ale jak dotąd nikt się nie zgłosił. Nie ma chhętnych, którzy by dla Ewangelizacji chcieli coś robić, ale gdybym napisal, że płacimy za to to chętni by się znaleźli.

Dominik

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Dominik » 2017-10-12, 16:46

Założę później osobny temat dotyczący tego problemu. Przeniosę posty.
Widzę że masz ponad 20tys wyświetleń strony każdego dnia, może chciał byś reklamy adsense dodać na stronę?

U nas na forum reklam brak. Takie było założenie, nie zarabiamy na Bogu. Jednak jak sam zauważyłeś, za darmo brakuje techników. Z kolei żeby kogoś opłacać to kilka stówek miesięcznie może okazać się zbyt mało.
Programy partnerskie też są dobre, zauważyłem że z jednego takiego programu korzystasz. Tutaj na forum może przekonam kogoś do pisania recenzji, może z księgarnią się dogadać by podesłała za darmo kilka ebooków, albo bezpośrednio z autorem dogadać się.

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2017-10-12, 20:01

Najpierw muszę technika znaleźć, bo inaczej nie dam rady niczego wstawiać. Ten program partnerski chyba się zakończył, nie wiem jak tam wygląda sprawa z księgarnią z którą ten program był prowadzony. Może poszukam czegoś innego. Kasa z tego programu miała iść na dzieło misyjne w Kamerunie. Nie wiem czy dostawali coś bo straciłem kontakt z siostrą z Kamerunu. Sam przeprowadzałem wywiad z nią. Ja też kasy na Bogu zarabiać nie chcę, ale myślałem tez o reklamach płatnych, tylko jak się za coś takiego bierze to trzeba rejestrować działalność gospodarczą.
Ale jakoś spróbuję to rozwiązać, tylko muszę kogoś uczciwego znaleźć do pomocy jako technika, Nie chciałbym aby ktoś nieuczciwy grzebał w plikach strony na serwerze.

Dominik

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Dominik » 2017-10-13, 01:21

Za miesiąc może pogadamy o wzajemnej pomocy, jeśli będziesz miał chęć.
Patrzyłem tą księgarnie, co masz reklamy książek, nadal mają program partnerski, niby 7% od sprzedaży dają.

Chyba nie trzeba zakładać działalności by na reklamach zarabiać, przynajmniej jak to się robi hobbistycznie.
Ponoć wystarczy potraktować to jako dzierżawę,
http://zarabianie-na-adsense.pl/podatek ... dzierzawa/
http://www.mf.gov.pl/documents/764034/2 ... +-+poz.+31+-

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2017-10-13, 08:02

Tylko ja mam rentę i to jest powód dla którego nie chcę ryzykować. Ale coś pomyślę aby znaleźć źródło finansowania zabiegów serwisowych.

Dominik

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Dominik » 2017-10-13, 13:37

Też mam rentę, można dorobić.
W związku z tym od 1 marca 2017 roku emeryci i renciści mogą dorobić miesięcznie:
? do 2953,30 zł brutto bez zmniejszenia świadczenia,
? od 2953,31 zł do 5484,60 zł ? świadczenie zmniejszone o sumę przekroczenia 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia,
? powyżej 5484,61 zł brutto ? ZUS wstrzyma wypłatę emerytury lub renty

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2017-10-14, 21:34

Dzięki, to jest dla mnie ważne, nie mogłem się doszukać ile mogę dorobić.

Jakub2

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Jakub2 » 2018-01-14, 04:18

Jesli chodzilo by o tlumaczenia z angielskiego to moglbym sie tego podjac bezplatnie, bo uzywam tego jezyka od 30-tu lat na codzien prywatnie i zawodowo, zwlaszcza ze ostatnio jestem na chorobowym i jeszcze potrwa to ladnych kilka mies.
jak macie jakies teksty do tlumaczenia to przeslij na PW, to zobacze co sie da zrobic, bo nie jestem pewny czy w kazdej tematyce, zwlaszcza religijnej poradze sobie z tlumaczeniem.

Abraham45

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Abraham45 » 2018-01-18, 16:39

Ok. Sprawdzę czy coś mamy na ten czas dl tłumaczenia.
Niektóre to krótkie teksty życiorysów świętych, stygmatyków.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-16, 12:30

Taka prosta stronka z różnymi tekstami
https://unitarianin.wordpress.com
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Asia75
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 8 mar 2023
Been thanked: 5 times

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: Asia75 » 2023-03-14, 12:57

Kiedyś czytałam książkę o.Augustyna Pelanowskiego"Wolni od niemocy".
Była mi wówczas bardzo pomocna ,depresja mi wtedy nie odpuszczała.

John Wick

Re: Książki i strony religijne naszych użytkowników

Post autor: John Wick » 2023-09-08, 12:51

Obrazek

Może nie jest to seria religijna ale też dobra i ciekawa nawet pożyteczna. Dzieła znanych filozofów i psychologów jak Artur Shopenhauer, Zygmunt Freud, Kartezjusz, Św Augustyn, Konfucjusz czy Platon.
Obecnie jest w sprzedaży w biedronce tom 5 i 6 czyli dzieło Kartezjusza i Platona.
Chętnie też sprawdzę dzieło Freuda "Totem i tabu " a także Tomasza a kempisa " O naśladowaniu Chrystusa " . Ostatnio z tej serii zakupiłem Kartezjusz " Rozprawa o metodzie " czekam też na pozycję " Psychologia tłumu ". Na pewno też ciekawe jest dla wierzących dzieło św Augustyna które też będzie w tej serii albo Konfucjusza. Ja sam sprawdziłem pozycję Artura Schopenhauera " O wolności ludzkiej woli " .
Szkoda że tomik Schopenhauera był słaby wydruk i słabo drukowana czcionka co jest widoczne w tym egzemplarzu który kupiłem. Trzeba uważać bo książki zafoliowane często mogą mieć słaby druk i ledwo widoczny że widać że słabo odbite.
Często tak trafiam.

ODPOWIEDZ