Facebook, bany za krytykę Islamu

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Dominik » 2017-10-26, 11:54

Co myślicie o banach na serwisie społecznościowym Facebook za posty krytykujące Islam, uchodźców itp?
Dlaczego nie ma takich banów za krytykowanie katolików?

Nie raz zgłaszałem np. grupy na fejsie, których już same nazwy dawały jednoznaczne do zrozumienia o co chodzi. Admini na takie zgłoszenia odpisywali mi że wszystko jest zgodne z ich zasadami.

Abraham45

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-10-27, 01:03

Ja dostałem bana na Facebooku i zastanawiałem się za co? Ale teraz chyba już wiem za co, choć to może nie jedyny powód.
Nie pisałem na Facebooku o islamie, ale pisałem o tym na Frondzie po przez facebookowy profil i to mogło być tym gwoździem do bana. Krytyka islamu i lewactwa dały taki efekt. Oni nie będą bronić katolików, ich jeśli już będą niszczyć, będą bronić zła dlatego jak dla mnie jest to portal szczególnie antychrześcijański. Plusem jest tylko to, że można tam tworzyć sobie strony reklamujące własne strony i mieć szybszy kontakt z ludźmi. Reszta to dno. Administracja nie robi nic dla katolików. Konto obrażające prezydenta Dudę jest chyba do tej pory mimo, że sprawa była zgłaszana do prokuratury. Nie zrobiono nic.

Ludzie tworzący Facebooka to jakaś banda antychrześcijańskich szaleńców, dlatego mają gdzieś katolików. Będą bronić swoich oraz wszystkiego co jest sprzeczne z naszą wiarą, religią. Czas to sobie zapamiętać. Poza tym masa hakerów włamujących się na konta.

Mivia

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Mivia » 2017-10-27, 20:11

Mi zablokowsli konto za posty antyaborcyjne

Abraham45

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-10-27, 22:00

Chrzanić ich, jeszcze im to zło które czynią bokiem wyjdzie. Lepiej tutaj dyskutować niż siedzieć tam gdzie zło gnoi katolików.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Andej » 2017-10-28, 09:29

Fejs prywatną firmą jest, a jego pracownicy są dobierani pod kątem propagowania poglądów właścicieli.
Jednak z racji charakteru Fejs (uważający się za bezstronny) powinien być sądownie oskarżany o dyskryminację. Sądownie przez organizacje. A na różnych forach należy podawać przykłady dyskryminacji i je piętnować. W jak najszerszym gronie.

Ale tak jest wszędzie. Kiedyś pisywałem artykuliki publikowane w Interii. Dopóki nie obraziłem się ingerencję cenzury, gdym napisał na temat adwentu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-10-28, 20:52

Kto ich będzie sądził w Polsce, skoro siedziba jest poza granicami kraju? No chyba, że jest jakaś filia w Polsce, ale oni mają gdzieś sądy. Mają prawników, którzy ich wybronią zarzucając nam dyskryminację islamu i niewierzących i sąd nic im nie zrobi,mimo że z ich strony jest tego więcej. Ale zło prędzej czy później przegrywa, to co złe upada, więc i Facebook upadnie. To co warto robić to iść dalej tą drogą którą się obrało - drogą do Boga, lepiej gorzej, ale ważne aby iść.

Dominik

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Dominik » 2017-10-29, 02:27

Jedynie Unia Europejska mogła by coś zrobić, ale ona też jest za islamem.

Tylko dlaczego szefostwo fejsa ma takie poglądy?
- jakaś łapówka od szejków?
- obawo o zarzuty od Unii o dyskryminacje islamu?

Tak czy inaczej, my katolicy nie umiemy walczyć o swoje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Dezerter » 2017-10-29, 23:03

Ale informować można i trzeba dopóki internet wolny. Wolności mediów, wolności słowa i wolności internetu musimy bronić jak niepodległości i wiary.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-10-30, 04:04

Tylko to facebookowe lewactwo nie pozwoli na obronę tego co dobre i dlatego blokują konta tym, którzy piszą prawdę. To tak jakbyś mówił do ściany - oni nie słuchają, mają katolików gdzieś. Widać islamem i lewacką głupotą przesiąkli do szpiku kości.
Taka jest niestety przykra prawda.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Andej » 2017-10-30, 16:08

Nie. Islam jest tylko narzędziem. Fejs też. Narzędziem lewaków do podważania fundamentów chrześcijańskich. Celem jest wpływ na masy społeczne. Opanowanie umysłów. Skierowanie woli człowieczej na zaspokajanie doraźnych potrzeb (za pieniądze) i sprawianie przyjemności (też za kasę). Władza i kasa. A Kościół jest przeszkodą. Powoduje, że ludzie mają i szanują wartości. I nie chcą iść lemingowym pędem.
Ale to my dając się podpuścić przyczyniamy się do ich sukcesów.
Tylko okazując swoją postawę, dyskretnie, ale zdecydowanie, możemy wpłynąć na życie publiczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-10-31, 13:15

Wiesz, tak myślę, że do ich sukcesów przyczynia się obojętność tych, którzy powinni bronić wartości chrześcijańskich wbrew temu wszystkiemu co serwują środowiska lewackie i antychrześcijańskie. Także powstrzymywanie się od działań wbrew wszelkim działaniom lewactwa ze strony Kościoła jest zauważalne. Wystarczy spojrzeć jak mało się mówi w Kościele o aborcji, homoseksualiźmie jako ciężkich grzechach, jakie było nastawienie biskupów względem księży, którzy przychodzili się modlić pod krzyżem broniąc go - po tragedii smoleńskiej. Obrywało się im od biskupów, skłaniano ich do tego aby nie uczestniczyli w tych spotkaniach, tak jakby władza Kościoła współpracowała z lewackim rządem.

Myślę, że trzeba właśnie otwarcie głosić nasze religijne poglądy, mówić o tym co złe, co niszczy wbrew temu co np taki portal zrobi - czy nas wywali czy tymczasowo zablokuje konto. Jak będzie tracił użytkowników to w końcu padnie.
Nie ma się co wahać przed pisaniem prawdy - może w takim działaniu wyjdą jakieś dobre owoce i ktoś zrozumie co przekazujemy, może uchronimy kogoś np przed aborcją, opętaniem czy innym złem.

Nie można też pozwalać aby zło zamieniano na dobro ogłupiając ludzi. To co jest złe powinno być jawnie i twardo piętnowane.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Andej » 2017-11-01, 15:53

Zadaniem katolików jest okazywanie swojej postawy. Wojego stanowiska. Nie tylko słowem, ale też każdym czynem.
Warto zastanowić się, jaki sens ma konto na fejsie? I czy bilans pozytywny?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Facebook, bany za krytykę Islamu

Post autor: Abraham45 » 2017-11-01, 18:54

Ja mam dlatego, że prowadzę grupę Ewangelizacyjną, poza tym mam też stronę serwisową na Facebooku. Poza tym kontakty z kapłanami, z którymi mogę przeprowadzać wywiady. Ale ostatnio nie siedzę tam, więcej czasu poświęcam dzieciom, to większy pożytek niż ten cały facebook.

ODPOWIEDZ