Tragedia Smoleńska

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 11:36

Znalazłem jeszcze jedną wersję, ta zaczyna mnie przekonywać: http://zamach.eu/100511%20Klamstwo%20wi ... amstwo.htm

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Andej » 2017-12-28, 12:24

No, takim argumentem rzuciłeś wszystkich na kolana. Chyba zapiszę się też do Twej sekty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 13:14

Andej pisze: 2017-12-28, 12:24 Chyba zapiszę się też do Twej sekty.
Chyba nie, boć ja lewacki pomiot a Ty człek prawy, nie wypada Tobie.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-28, 14:30

wątpiący pisze: 2017-12-28, 11:36 Znalazłem jeszcze jedną wersję, ta zaczyna mnie przekonywać: http://zamach.eu/100511%20Klamstwo%20wi ... amstwo.htm
Nie mówiłem, że wleci bojowym helikopterem z kolejnym fałszem dotyczącym tragedii wymyślonym przez lewactwo albo Rosjan. To było do przewidzenia.

Mój drogi, jak na razie nikt z nas raczej ciebie w taki sposób nie obrażał i raczej nie będzie tego czynił, wszak tkwi w nas światło kultury i szacunku, nawet względem takich ludzi jak ty więc łaskawie zakoduj to sobie w swojej lewackiej wątpiącej głowie. Możemy krytykować jakieś wypowiedzi dotyczące tematu ( też tak aby nie robić offtopów) ale na pewno wielu z nas obrażać ciebie nie ma zamiaru, bo dyskusja nie polega na obrażaniu innych tylko na wymianie poglądów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-28, 14:34

Wątpiący, mam propozycję: zaangażuj się w jakiś inny temat. Dzięki temu poznamy Cię z innej strony, a nie z... takiej.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 15:16

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-28, 14:34 Wątpiący, mam propozycję: zaangażuj się w jakiś inny temat. Dzięki temu poznamy Cię z innej strony, a nie z... takiej.
No dobra. Spytam jeszcze raz: gdzie jest tu rola Boga?
I jeszcze jedno, które nie daje mi spokoju:
Andej pisze: 2017-12-27, 12:37 Tak, człowiek wierzący w swą nieomylność i zadufany w przekonaniu, że ma rację, rzeczywiście jest głupi.
Wytłumaczysz?
Abraham45 pisze: 2017-12-28, 14:30 bo dyskusja nie polega na obrażaniu innych tylko na wymianie poglądów.
Wymiana poglądów ma wiele znaczeń, sprecyzujesz?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-28, 17:11

wątpiący pisze: 2017-12-28, 15:16. Spytam jeszcze raz: gdzie jest tu rola Boga?
Gdzie jest rola Boga w czym?
O co pytasz?

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 17:25

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-28, 17:11
O tragedię Smoleńską.
Ostatnio zmieniony 2017-12-28, 17:26 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-28, 17:25

Tak, jasne, w prosty sposób: ty przedstawiasz swoje poglądy a ja/my swoje, względnie dodając jakieś materiały na poparcie tych poglądów z uwzględnieniem, ze te materiały są powszechnie uznane za prawdziwe. To co przedstawiłeś w linkach to powszechna kpina i fałsz i o tym większość ludzi wie.Bazując na takim fałszu co chcesz mnie lub tez nam przedstawić? Zakłamanie ze strony ludzi, którzy od samego początku tragedii knuli i oszukiwali ludzi? Poszukaj czegoś co jest prawdą. Jak na razie nic nie przedstawiłeś takiego. Opierasz się tylko na lewackich doniesieniach z komisji Millera lub stwierdzeniach tego Laska, który notabene był członkiem tejże komisji. Biorąc pod uwagę ogólną działalność lewicy a zwłaszcza PO-PSL to te materiały nie znaczą kompletnie nic.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-28, 17:27

wątpiący pisze: 2017-12-28, 17:25
Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-28, 17:11
wątpiący pisze: 2017-12-28, 15:16. Spytam jeszcze raz: gdzie jest tu rola Boga?
Gdzie jest rola Boga w czym?
O co pytasz?
O tragedię Smoleńską.
Teraz ty sprecyzuj o co ci dokładnie chodzi z tą wolą Boga?, bo jak widzisz nie kumamy o co ci biega

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 17:41

Abraham45 pisze: 2017-12-28, 17:27 Teraz ty sprecyzuj o co ci dokładnie chodzi z tą wolą Boga?, bo jak widzisz nie kumamy o co ci biega
A przecież to pytanie zadałem na wstępie mojej pierwszej wypowiedzi, zacytuję:
wątpiący pisze: 2017-11-27, 12:16 Spotkałem się z takimi to o to dwoma stwierdzeniami tłumaczącymi ten jakże tragiczny wypadek:
Dla wierzących - Bóg tak chciał

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 18:01

Abraham45 pisze: 2017-12-28, 14:30 Mój drogi, jak na razie nikt z nas raczej ciebie w taki sposób nie obrażał i raczej nie będzie tego czynił, wszak tkwi w nas światło kultury i szacunku, nawet względem takich ludzi jak ty ...
No tu akurat się z Tobą nie zgadzam. Tu akurat wymiana poglądów polega na słowie pisanym a ta w śród ludzi kultury ma też swoje kanony. Jedną z nich jest sposób zwracania się do swojego adwersarza. Zwroty w przypadku, których zwracasz się do drugiej osoby czyli te, które określone są mianem grzecznościowych pisze się z dużej litery. Tak przyjęta formuła według powszechnej opinii oznacza, że odnosisz się do kogoś z szacunkiem.
Zwróć uwagę, że po jakimś czasie ja również zwracałem się do Ciebie z małej litery sądząc, że się zorientujesz, jednak nie. Ty po prostu się tak zwracasz do wszystkich.
To jeżeli tkwi w nas światło kultury i szacunku, nawet względem takich ludzi jak ja, to się do tego stosujmy albo nie gadajmy tu o takich frazesach jak kultura i szacunek.
Biorę udział również w innych forach, mam nawet w śród nich wrogów, ale nigdy mi do głowy nie przyszło lekceważyć w taki sposób jak Ty to potrafisz.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2017-12-28, 18:03

Abraham45 pisze: 2017-12-28, 17:25 To co przedstawiłeś w linkach to powszechna kpina i fałsz i o tym większość ludzi wie.
A niby skąd wiesz, że to co Ty przedstawiłeś to nie jest teoryja spiskowa? Na jakiej podstawie większość ludzi to wie? Odpowiesz?

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-28, 18:29

wątpiący pisze: 2017-12-28, 18:01
Abraham45 pisze: 2017-12-28, 14:30 Mój drogi, jak na razie nikt z nas raczej ciebie w taki sposób nie obrażał i raczej nie będzie tego czynił, wszak tkwi w nas światło kultury i szacunku, nawet względem takich ludzi jak ty ...
No tu akurat się z Tobą nie zgadzam. Tu akurat wymiana poglądów polega na słowie pisanym a ta w śród ludzi kultury ma też swoje kanony. Jedną z nich jest sposób zwracania się do swojego adwersarza. Zwroty w przypadku, których zwracasz się do drugiej osoby czyli te, które określone są mianem grzecznościowych pisze się z dużej litery. Tak przyjęta formuła według powszechnej opinii oznacza, że odnosisz się do kogoś z szacunkiem.
Zwróć uwagę, że po jakimś czasie ja również zwracałem się do Ciebie z małej litery sądząc, że się zorientujesz, jednak nie. Ty po prostu się tak zwracasz do wszystkich.
To jeżeli tkwi w nas światło kultury i szacunku, nawet względem takich ludzi jak ja, to się do tego stosujmy albo nie gadajmy tu o takich frazesach jak kultura i szacunek.
Biorę udział również w innych forach, mam nawet w śród nich wrogów, ale nigdy mi do głowy nie przyszło lekceważyć w taki sposób jak Ty to potrafisz.
Pierwsza sprawa mój drogi to dostaniesz jednego punkcika za pierwsze pozytywne światełko u ciebie - zwrócenie uwagi na taki szczegół jak zwroty pisane dużymi literami. To dobrze, że bierzesz takie rzeczy pod uwagę.

Druga sprawa to wyjaśnienie: pisząc szybko tym bardziej na telefonie komórkowym nie pamięta się o takich sprawach, myśli się co sensownego napisać, więc nie dziw się, że dużych liter brakuje, poza tym zauważ, że większość pisze te zwroty z małej litery i nikt przez to nie czuje się poszkodowany, urażony, ważniejsza jest sama wypowiedź, więc nie zwraca się uwagi na takie szczegóły a także zwróć uwagę, że te zwroty piszemy czy tez ja piszę nie odnosząc się tylko do ciebie, ale też do innych, więc tez nie musisz się przez to czuć gorszy czy gorzej traktowany. Mogę się postarać pamiętać o dużych literkach, ale obiecać ci tego nie mogę, tym bardziej, że jak już pisałem - wiele tekstów teraz piszę z komórki i robię to szybko, stąd też mogą być błędy literowe w wyrazach, trudno się więc dziwić małym literom przy zwrotach grzecznościowych.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-28, 18:48

wątpiący pisze: 2017-12-28, 18:03
Abraham45 pisze: 2017-12-28, 17:25 To co przedstawiłeś w linkach to powszechna kpina i fałsz i o tym większość ludzi wie.
A niby skąd wiesz, że to co Ty przedstawiłeś to nie jest teoryja spiskowa? Na jakiej podstawie większość ludzi to wie? Odpowiesz?
A choćby stąd, że większości Polaków chodzi o to aby tą sprawę wyjaśnić uczciwie i jak najdokładniej. Oczywiście jakieś błędy jeszcze mogą występować, gdyż trudno przeprowadzać dokładne badania nie mając zbyt wiele śladów i możliwości badań. I tak zrobili wiele i starają się docierać do prawdy. Dla takich polityków jak Kaczyński tworzenie fałszywych informacji, teorii jest zachowaniem niegodnym polityka, poza tym tam zginął jego brat i chce uczciwie poznać prawdę, nie ma interesu w tworzeniu fałszu, tym bardziej gdy zaufało mu tyle ludzi. To byłaby dla niego i dla całego rządu kompromitacja i ogromna krecha przy kolejnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Tak więc stara się dbać o uczciwość, aby też móc liczyć na dalsze poparcie ludzi, więc na fałsz nie może sobie pozwolić.
PO pokazało już, że im ludzie wiszą i to nie tylko w sprawie tragedii smoleńskiej, także w tych wszystkich aferach, gdzie kupa ludzi została perfidnie oszukana, okradziona, wyrzucana z mieszkań, dzieci były odbierane rodzicom - to wszystko jasno pokazuje, że lewicy są ludzie obojętni a oni sami kierują się fałszem. Teraz tragedia smoleńska pokazuje, że tak było od początku ich władzy.

Zablokowany