Tragedia Smoleńska

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2017-12-31, 23:24

To, że jest wyjaśniana to wiem i wiem też, że będzie to trudne, ale może sam Bóg pozwoli na to aby prawda wyszła kiedyś na jaw. Niektóre niewyjaśnione tragedie, zbrodnie wychodzą dopiero po iluś tam latach. Wierzę w to, że Bóg znając prawdę dopuści do jej ukazania a może też do ukarania winnych - jeśli ktoś do tej tragedii się przyczynił. Jeśli nie tutaj na ziemi to po śmierci. Można oszukać ludzi, ale nie Boga.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-03, 13:00

Takie coś znalazłem:
profesor Kazimierz Nowaczyk:
Skrzydło składa się z paru części. Przed skrzydłem, przy lądowaniu wysuwa się taka część ? po polsku określana jako skrzela, po angielsku - slot. To jest pierwsza część skrzydła, która musiałaby uderzyć w drzewo. W wyniku bardzo szczegółowych prac, setek zdjęć, odnaleźliśmy wszystkie fragmenty tego slotu. Złożyliśmy je razem i tam nie ma miejsca, przez które mogłaby przejść brzoza. Nie ma śladu uderzenia w brzozę. To znaczy, że ten slot musiał być zniszczony wcześniej. Na to mamy jeszcze parę innych dowodów, ale ten jest dowodem decydującym. Od tego momentu możemy mówić, że to nie brzoza zniszczyła to skrzydło, tylko że zdarzyło się to w wyniku zupełnie innej przyczyny ? stwierdził przewodniczący podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego.
Byłby to dowód.
BTW: słuzyłem na lotnisku, ale nie słyszałem terminu "skrzela" na określenie slotów.Czy koledzy biegli w lotnictwie mogliby skomentować?
Całość http://niezalezna.pl/213078-dorota-kani ... dnoznaczne

konik

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: konik » 2018-01-03, 14:39

Mysmy mowili na to "lotki' albo 'piorka" , gdyz pracuja na podobnej zasadzie co dodatkowe piora na koncach ptasich skrzydel.
Ps: osobiscie jestem jak najbardziej przekonany, ze katastrofa zostal wymuszona czynnikiem dodatkowym ... a wszystki nastepujace po tym wydarzenia sa wynikiem zapoczatkowania w sposob sztuczny calej katastrofy ... gdyz zbyt wiele danych sie ku temu sklania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-03, 20:44

Chyba lotki to trochę co innego. Takie coś znalazłem:
Obrazek
Z podpisem:
1. Winglet
2. Lotki małych prędkości
3. Lotki dużych prędkości
4. Owiewka
5. Klapa noskowa Krügera
6. Skrzela (sloty)
7. Klapy wewnętrzne trójszczelinowe
8. Klapy zewnętrzne trójszczelinowe
9. Spojler
10. Hamulce areodynamiczne

Co do przyczyn - sądzę, że usiłowano sprowadzić samolot na katastrofę (ponoć sprowadzano go na miejsce o kilometr bliższe niż pas startowy i wadliwie podawano wysokość). Gdy to się nie udalo, odpalono jakiś wariant awaryjny.
Przynajmniej tak wygląda

konik

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: konik » 2018-01-04, 19:51

Wiem Marku ... w slangu nie chodzi o inzynierska precyzje, ale o jednoznaczne skojarzenia dla szybkiej i bezblednej wymiany mysli.
Sprowadzenie samolotu na katastrofe nie jest trudne ... wystarczy umiejetnie manipulowac danymi ( prawdziwymi) podawanymi na URL ... chocby z radioamiernikow.

podkowa

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: podkowa » 2018-01-04, 22:02

No wlasnie ... mniej wiecej w tym rzecz.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2018-01-05, 02:44

A co myślicie o tym filmie, dowód na zamach?

https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY

I jeszcze kilka innych szczegółów:

https://www.youtube.com/watch?v=AVOGHa-l5Gs

Czy to choć trochę zmienia lub wyjaśnia sytuację?

konik

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: konik » 2018-01-05, 14:42

Na takich filmikach nie mozna opierac materialu dowodowego.
Wysuniete wnioski moze moga byc sluszne, a moze to wszystko zostalo tak objasnone na filmie, aby zmanipulowac nasze myslenie.
Dlatego wlasnie komisja teraz potrzebuje tyle czasu ... bo dowody zbiera sie tak podobnie, jak archeolodzy kompletuja rozbite 10 000 lat temu i porozrzucane w kilku krajach skorupy tego samego naczynia.

Abraham45

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Abraham45 » 2018-01-05, 17:05

Dla mnie jest ważne aby się nie poddawać, aby dojść do prawdy i jeśli rzeczywiście ktoś dopuścił się zamachu, doprowadził celowo do tej tragedii to aby odpowiedział lub tez odpowiedzieli za swoje czyny a może nawet mocniej ujmując masową zbrodnię, bo zginęło wielu ludzi. Mam nadzieję, że Bóg będzie nad tym czuwał i pomoże aby prawda wyszła na jaw.

tisheeng

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: tisheeng » 2018-01-05, 17:26

Ja tez tak mysle, Abrahamie.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-01, 13:19

Widzę, że podczas moich podróży po świecie temat trochę podupadł.
A przecież są nowe okoliczności. To już nie bezgłośne bomy termo baryczne, choć na tę teorię wydano kupę kasy. Teraz są to paski detonacyjne, które to ruskie przykleili do skrzydeł pól roku wcześniej. Jest ponoć pirotechnik, który to potwierdzi. Pewnie za tą kasę to ja też bym te wszystkie brednie potwierdzał, ba nawet tego jestem pewien. Starczyło by pewnie na parę fajnych wycieczek po świecie.
Oczywiście kto to i jak odpalił i dla czego przez pół roku tego nikt nie znalazł tego już Antoni nie wyjaśnia bo przecież i po co, ciemnemu ludowi takie pierdoły nie są do niczego potrzebne. A i nie trzeba będzie czekać 10 000 lat czekać na wyjaśnienia.
Z innej beczki:
Na jednej z lekcji uczennica pyta katechetkę dla czego w czasie tsunami w Tajlandii zginęło tyle osób ( w nawiasie byłem właśnie tam i prócz słupków przypominających o tej tragedii nie ma już żadnego śladu).
A katechetka odpowiada, że pewnie wierzyli nie w tego Boga. Brawo katechetce, uczmy tak dalej dzieci a obudzimy się w XIX w, choć i tak już niedaleko tam mamy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 14:24

Gdybyś czytał rzetelnie to co napisano na ten temat (a nie omowienia w gazetach dla lemingów) to byś się tak nie dziwił ;)
Swoją drogą bezczelnie jest zarzucać długą pracę tym, którzy usiłują (już w tej chwili z sukcesami) sprawę wyjaśnić, z jednoczesną ślepą wiarą tych, którzy sprawę przez łądnych parę lat zaciemniali...
Co do katechetki - nie każda katastrofa jest karą bożą. Ale też bywa, iż jest.
A co do "XIX" wieku to wybacz, ale takie typowo lewackie "argumenty" już mnie nudzą...

Więc "wątpiący" warto byłoby gdybys czasem trochę zwatpił w siebie i swoje sądy.
I na początek nie wtryniał się tu po chamsku ze swoimi sugestiami (co innego uważać to czy owo, a co innego pisać o tym w tak prymitywnych formach, jak Ty).

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-01, 15:03

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-01, 14:24 Gdybyś czytał rzetelnie to co napisano na ten temat (a nie omowienia w gazetach dla lemingów) to byś się tak nie dziwił ;)
Swoją drogą bezczelnie jest zarzucać długą pracę tym, którzy usiłują (już w tej chwili z sukcesami) sprawę wyjaśnić, z jednoczesną ślepą wiarą tych, którzy sprawę przez łądnych parę lat zaciemniali...
Widzisz Marku, czytam też co Ty nazywasz tak ładnie "długą pracę tym, którzy usiłują (już w tej chwili z sukcesami) sprawę wyjaśnić,"
Nie ma tam nic co by w jakiś sposób cokolwiek wyjaśniało. Może najpierw przypomnę Tobie co to szlachetne grono naukowców wypisywało od początku.
Najpierw była to teoria o dużych magnesach, które to ściągnęły samolot do ziemi, następnie rozpylenie mgły przez ruskich. Już te dwie teorie spowodowały, ze nabrałem wielkiego szacunku do Antoniego, bo to on firmował te bzdety.
Po drodze wybuchające parówki przekonały mnie już zupełnie że Antoni to wielki naukowiec. Bomba termo baryczna, która wybucha bezgłośnie to było dla mnie całkiem nowe doświadczenie intelektualne, bo przecież nie fizyczne. Coś takiego jak fala uderzeniowa, czy później dźwiękowa nie zarejestrowana przez skrzynki to mistrzostwo świata, no ale całe życie się przecież uczy, nawet takich bzdur.
Obecnie i wspaniali naukowcy doszli do wniosku, ze najpierw były paski detonacyjne a potem bomba termo baryczna choć zdania w tym zacnym gronie są jeszcze podzielone. Dotychczas Antoni im za te wspaniałe elaboraty sypnął ok. 3,7 miliona złotych, wszak napracowali się strasznie, W tym roku pewnie urwie im się to złote źródełko kasy bo do kwietnia już blisko a ciemny lud to kupi bo jak to ładnie napisałeś nie czyta rzetelnie.
Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-01, 14:24 I na początek nie wtryniał się tu po chamsku ze swoimi sugestiami (co innego uważać to czy owo, a co innego pisać o tym w tak prymitywnych formach, jak Ty).
Rozwiń wątek prymitywizmu, jak oczywiście potrafisz!!!
Ostatnio zmieniony 2018-03-01, 15:05 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-01, 15:06

OK, sprawdzam: pierwsze z brzegu co napisałeś: udowodnij proszę, że komisja której przewodzi Macierewicz rozważała teorię "o dużych magnesach, które to ściągnęły samolot do ziemi".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Andej » 2018-03-01, 19:59

A ja podziwiam lewicowe i lewackie media. Nie pomijam w jej rozwoju wkładu Geobelsa (socjalista), ale do perfekcji przez socjalistów radzieckich. Nasi guru (pochodzenia skrajnie lewackiego) wiodą prym na rynku prasowym (choć ten się im stale kurczy). Mądrzy gensekowie (włącznie z Władymirem Władymirowiczem, choć jego funkcję inaczej zwą) wie jak opłacać całe rzesze pożytecznych idiotów. Zmasowana propaganda robi wodę z mózgów. Stąd pomysły ośmieszania za pomocą magnesów. Dziwię się, że nie przywołano jako przyczyny dzidy wojskowej ogólnobojowej, tak popularnej pół wieku teamu. Tak w ogóle, to kupa radości.
"Na salę wprowadzono garbusa, śmiechom i żartom nie było końca" albo "хотел перднуть, а усрапся".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany