Tragedia Smoleńska

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-03, 22:52

Nie.Póki albo nie udowodnisz oszczerstwa jakie wypowiedziałeś, albo nie odszczekasz kłamstwa, nie odpuszczę.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-03, 23:22

Nawet nie liczę na to byś coś w temacie sensownego napisał, do tego trzeba trochę wiedzy na temat awioniki jak i bezpośrednich obserwacji. Trzeba też pozestawiać trochę faktów i obraz można sobie w miarę jasny namalować. To naprawdę nie boli.
No ale dla kogoś tezami są mgła, nie wyszkolenie pilotów, czy chora ambicja pierwszego to trudno przecież tłumaczyć takiemu, że mgła to nie teza a zjawisko meteorologiczne, wyszkolenie pilotów to nie teza a śmiertelne zagrożenie za sterami samolotu. I tak można jeszcze parę stron napisać że pull ap to nie kolęda z radyjka a ostrzeżenie, że za chwilę zginiesz wraz z ludźmi których wieziesz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-03, 23:32

Nie zakrywaj gadaniem swojego oszczerstwa - udowodnij, albo przyznaj, że kolportowałeś kłamstwo.
Wówczas wskażę Ci następne kłamstwa w Twoich wypowiedziach. Na razie uporajmy się z jednym.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-03, 23:35

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-03, 23:32 Nie zakrywaj gadaniem swojego oszczerstwa - udowodnij, albo przyznaj, że kolportowałeś kłamstwo.
Wówczas wskażę Ci następne kłamstwa w Twoich wypowiedziach. Na razie uporajmy się z jednym.
Śmieszny jesteś, przecież Ty nic do powiedzenie w tym temacie nie masz a kłamstwo udowodniłem Tobie w temacie obok.
Ostatnio zmieniony 2018-03-03, 23:36 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

podkowa

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: podkowa » 2018-03-04, 08:45

Ja mam wiedze na te tematy. Poprzednio wykazalem, ze piszesz wlasne wyobrazenia, a nie fakty . A wiec dalej udajesz znawce?
Bardzo watpie, czy watpiacy ma cos do powiedzenia w temacie.
Ostatnio zmieniony 2018-03-04, 08:45 przez podkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Andej » 2018-03-04, 09:10

Można wciąż przypominać jedne fakty i stale pomijać inne. Nie czekając na raport wydawać wyroki. Świadczyć to może o kilku negatywnych cechach lub dostępie do wiadomości niejawnych. Specjalista zaangażowany w proces wyjaśnienia, nie biłby to piany. Zostaje więc zła wola? Czy coś jeszcze?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-04, 12:04

Wątpiący, nie odpuszczę. Jesli nie będziemy zamykać tematów po kolei wnioskami, do niczego nie dojdziemy.
Skłamałeś, zostało CI to udowodnione.
Udowodnij że jest inaczej albo odszczekaj.

==========================================
Wyjaśnienie dla osób postronnych: dlaczego jestem aż tak konsekwentny w stosunku do wątpiącego.
Otóż od czterech miesięcy, tj. od założenia wątku, watpiący zasypuje nas tu "rewelacjami" ze źródeł tego typu jak to z "informacją" o tym że komisja lansowała rzekomo tezę o olbrzymich magnesach. Przetransferowuje ciągłe plucie i niewiarygodne kłamstwa z mediów totalnej opozycji na forum.
Lży przy tym takich ludzi jak Antoni Macierewicz, którzy byli lżeni od czasów komuny i stali się "chłopcami do bicia" - ponieważ nie tylko walczyli z komuną, ale także nie zgadzali się na rządy postkomuny (czytaj: SB-cji) potem.
Ich zasługami można by obdarzyć kilkunastu ludzi: kalumniami i oszczerstwami na nich rzucanymi można obdarzyć tysiące.

Katastrofa Smoleńska. Bliźniaczo podobna do podobnej akcji przeprowadzonej kilka lat temu w Afryce. Sposób wyjaśniania za czasów PO do złudzenia przypominał "działania" wobec afery Amber Gold w tamtych czasach (czyli robiono wszystko, by nic nie ustalić).
Za to od poczatku zastosowano "nożyce Galicyna", zasypując przestrzeń medialną bzdurami - a to o rzekomej kłótni na lotnisku, a to o tym, jakoby piloci mieli mówić "zobaczcie jak lądują debeściaki" a to o naciskach prezydenta... do tego dołożono lub nagłosniono szereg idiotycznych teorii typu właśnie "magnesów" - dokładnie według schematu działania Galicyna (pisałem o nim tutaj viewtopic.php?f=48&t=780&p=17256&hilit= ... yce#p17256 ).
Nie wątpię, że wątpiący nie działa tu jako agent wpływu, tylko jako ktoś, kogo Lenin nazywał "pożytecznym idiotą" (to bynajmniej nie inwektywa, proszę sprawdzić znaczenie tego terminu), jednak mam już dość deprecjonowania ludzi, którzy - choć rzuca im się kłody pod nogi - usiłują naprawdę wyjaśnić katastrofę smoleńską.

Jest pewna pokusa (ja też ją miałem) aby "odpuścić" takie sprawy. I skoro burza medialna, wieloletni huragan oszczerstw, zarzutów i półprawd spada na ludzi niewygodnych "salonowi" - do tego stopnia, że udało się "wryć" negatywny stereotyp w mózgi nawet wielu uczciwych ludzi wobec takich osób jak Macierewicz, Rydzyk, Kamiński, Sakowicz czy wcześniej kompletnie zgnojeni Andrzej Kern czy Szeremietiew , to pokusa mówi że "nie da się już przełamać tego fałszywego, negatywnego wizerunku" i wobec tego dopuścić - niech tam sobie na nich szczekają, niech leca oszczerstwa - dla zachowania naszego wizerunku lepiej się od nich odciąć (a nawet przyłączyć się do wyśmiewania).

Otóż NIE.
Najbardziej opluwani (nierzadko skutecznie) są ludzie, którzy najbardziej przeszkadzają wrogom Polski i wrogom układu postokrągłostołowego (a dziś już po prostu gangsterskiego). Do tego dochodzą interesy obcych krajów, którym oczywiście niezależna (także gospodarczo, paliwowo, energetycznie, ale i konkurencyjnie - patrz choćby stocznie czy przemysł cukrowniczy) polityka Polski bardzo przeszkadza (zaś nie przeszkadzała im "polityka" zgadzania się na robienie nas w bambuko - za to posłuszni polscy politycy byli klepani po plecach, chwaleni, i mogli liczyć na stanowiska w instytucjach międzynarodowych).

Ludzie tacy jak Szeriemietiew czy Macierewicz są gnojeni właśnie dlatego, że są skuteczni i niebezpieczni dla tych sił, które (w dużym skrócie) wymieniłem.
I własnie dlatego mi nie wolno machnąć ręką. Nich tam sobie rózni "wątpiący" się wyśmiewają, niech pastują chamskie i oszczercze teksty z różnych "natemat" i tym podobnych. Niech się śmieją znajomi, z którymi o tym rozmawiam (nie wszyscy oczywiście, ale bezrefleksyjnych lemingów nie brakuje - zresztą są to Ci sami, którzy są "zniesmaczeni zajmowaniem się aborcją" i uważający że należy "poważnie rozmawiać" o zabijaniu starców).
WIem, ile zawdzięczam ludziom takim jak Macierewicz, Kamiński czy Sakowicz i jestem im winien stanięcie po ich stronie, gdy są opluwani.

Czy są idealni? Nie, oczywiście.
Czy się z nimi we wszystkim zgadzam? Nie (choć akurat np. z Sakowiczem nie mam wielu punktów rozbieżnych).
Czy nie można z nimi polemizować? Oczywiście że można.
Ale nie oszczerstwem. Nie najpierw produkując fake newsy na ich temat (w rodzaju przypisywania im autorstwa teorii w stylu tych magnesów) a potem się pod pretekstem tych fałszywych informacji z nich wyśmiewając - przy okazji przykrywając ważne dla kraju sprawy (jak wyjasnienie Smoleńska).

Oto dlaczego - po 4 miesiącach cierpliwego ignorowania oszczerstw kolportowanych bezrefleksyjnie przez wątpiącego, w końcu straciłem cierpliwość, wziąłem pierwsze lepsze kolportowane twierdzenie i powiedziałem SPRAWDZAM.
I oto dlaczego zamierzam nie odpuścić i nie dam wątpiącemu odwrócić uwagi od kłamstwa, na jakim (bez trudu) Go złapałem.
Jeśli przyzna, że kolportował kłamstwo, mogę ewentualnie wskazać następne. Ale najpierw musi być skończona sprawa tego kłamstwa.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-05, 16:21

podkowa pisze: 2018-03-04, 08:45 Ja mam wiedze na te tematy.
A ja mam słonia w karafce.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-06, 07:50

Sondaż przeprowadzony już prawie rok temu przez IBRIS : 83 proc. Polaków nie wierzy w teorie o zamachu w Smoleńsku
Tylko 6,5 proc. Polaków wierzy w teorie zaprezentowane przez podkomisję smoleńską – wynika z sondażu IBRIS
Wśród ankietowanych panuje przekonanie, że w Smoleńsku nie doszło do zamachu – wynika tak ze zsumowania wszystkich odpowiedzi respondentów w tym badaniu. Na ich podstawie można ocenić, że 83 proc. Polaków nie wierzy w jakąkolwiek teorię o zamachu w Smoleńsku.

Jak niepoczytalnym i nieodpowiedzialnym trzeba być by słysząc z ostrzegawczych urządzeń "Terrain ahead" co oznacza lecisz w ziemie i "pull up" co oznacza wznos się (zwiększ połap) by nie reagować. Nie do wiary dla ludzi z bardziej rozwiniętych cywilizacyjnie narodów.
Te uprzedzenia zostały wprowadzone po wypadkach, zostały przetestowane w setkach sytuacji, są używane w porządnych liniach lotniczych od lat. Jedynie Polacy ignorowali to wszystko.
A wiec spotkało ich to co takich spotyka. Teraz zamiast się w piersi bić zwalają na innych. Każdy kto ma trochę pojęcia o fizyce i matematyce czy pilotażu wie ze nie było zamachu jedynie liderzy zawiedli.
Az cieszy ze naród głupi nie jest, jedynie 17% takich co wszystko przyjmuje na wiarę bo nie rozumieją fizyki i matematyki. I oni są wykorzystywanie przez bezdusznych kabotynów dla politycznych celów.
Dla tych 17% to takie dziedziny jak, matematyka, fizyka to fake newsy
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 07:58 przez wątpiący, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-06, 07:54

Zamiast kłamać dalej najpierw załatw sprawę poprzedniego kłamstwa - odwołaj i przeproś. Wtedy porozmawiamy o kolejnych Twoich kłamstwach.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-06, 08:22

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-04, 12:04 ile zawdzięczam ludziom takim jak ... Kamiński ...i jestem im winien stanięcie po ich stronie, gdy są opluwani.
Czy to ten sam z towarzyskiego układu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i wiceszefa biura Macieja Wąsika? Czy to ci nadzorcy służb specjalnych próbowali wykorzystać znajomość z urzędnikiem od reprywatyzacji, Jakubem R., by "wysadzić" ze stołka Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ten sam człowiek miał też być pomocny w interesach spółki Srebrna powiązanej z Prawem i Sprawiedliwością. Ciekawy następny idol.
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 08:24 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

podkowa

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: podkowa » 2018-03-06, 09:06

No watpiacy. Czekam na Twoje "fachowe' wypowiedzi lotnicze.
Napisalem otwarcie, ze jestem fachowcem i specjalista lotnictwa.
Napisalem, ze wrzucasz tutaj wszystko, oprocz fachowej i specjalistycznej wiedzy.
Nie podwijaj tchorzliwie ogona ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-06, 10:16

Kolejne oszczerstwa wątpiącego, który nie ma tyle odwagi cywilnej, by wycofać się z udowodnionego mu kłamstwa.

wątpiący

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: wątpiący » 2018-03-06, 10:39

podkowa pisze: 2018-03-06, 09:06 No watpiacy. Czekam na Twoje "fachowe' wypowiedzi lotnicze.
No to jak na znawcę, fachowca i specjalistę wytłumacz tu co znaczą alarmy w samolocie:
"Terrain ahead" i "pull up" i jak powinien zareagować pilot.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tragedia Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-06, 10:43

Zanim przystąpimy do tłumaczenia wątpiącemu jak ZAREAGOWAŁ pilot, zamknijmy najpierw jedną sprawę - przyznajesz, wątpiący, że kolportowałeś kłamstwo?

Zablokowany