Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2021-05-02, 14:36

No najlepiej komuś wspólnymi siłami dowalic i zakończyć że to jej wina.
Gratuluję

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 14:39

czemu sugerujesz ze bibliotekarz pracuje tylko na przerwach? przyjdz w wakacje jak zwala mi kilkadziestat 25 kilowych pudel z podrecznikami. jak mi pomozesz to znosic i rozdzielac to ci opowiem co robie w roku szkolnym podczas lekcji
kazdy by stracil cierpliwosc od waszego szczucia

Dodano po 41 sekundach:
to bylo do @Andej
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2021-05-02, 15:39

@abi nie denerwuj się. Przecież doskonale wiesz jakie są stereotypy w naszym zawodzie.
@Andej to ja spokojnie i bez plucia jadem Ci wytłumaczę. Taka praca bibliotekarza to dawno i nie prawda. Wypożyczanie książek to tylko fragment wykonywanej pracy. Teraz większość to automatyzacja biblioteki oraz prowadzenie zajęć z uczniami. I to nie tylko lekcja biblioteczna na początku roku ale praktycznie kilka razy w tygodniu, z różnych okazji. Do tego współpraca z przedszkolem i organizowanie tam zajęć. Do wszystkiego trzeba się przygotować. Dla takich maluchów przygotować zajęcia to wycinania na całe wieczory, dla całej rodziny.
Na prawdę uwierz mi, bibliotekarze nie mają czasu na czytanie książek w pracy.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-02, 15:40

Czarny pisze: 2021-05-02, 14:12
Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-02, 13:56 To czemu bibliotekarze pracowali dalej?
Powinni zmienić pracę?
No ktoś musi chyba zostać w zawodzie?
To ciekawe pytanie.
Jednak nie wydaj mi się, że stoją na posterunku dla idei... Ktoś lubi coś, ktoś lubi coś mniej.
To, co ktoś wybiera, zależy od tego na ile dopuszcza to, że w pracy zdarzają się rzeczy które się lubi i takie, których się nie lubi (różnie to bywa na różnych stanowiskach i dotyczy także innych rzeczy - ile jest pracy, jak ryzykowna jest praca w utrzymaniu, ile jest w niej problemów itd).
Zazwyczaj za większy spokój płaci się niższą płacą.
Dlatego nie ma co narzekać - coś za coś.

Są oczywiście przypadki, gdy nie ma się wyboru (brak kwalifikacji, brak pracy w dziedzinie w jakiej się ma kwalifikacje, ograniczenia fizyczne itd), ale rzadko są one nieprzezwyciężalne. Generalnie zwykle "kto szuka, ten znajdzie" sprawdza się także w dziedzinie zawodowej.

Zresztą najlepiej o tym świadczy właśnie rynek pracy - na pewnych stanowiskach chętnych jest wielu właśnie z powodów innych niż płaca. I dlatego też płace są niższe.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14928
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4178 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2021-05-02, 15:51

Biblioteka - miejsce, gdzie powinna panować cisza, kultura, i obcowanie ze sztuką i wiedzą
a tu takie klimaty :( [-x :-w
Kochani zamykam wątek na klika godzin by co niektórzy ochłonęli i zajęli się czymś pożytecznym
Kocham Was :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 21:41

ile w nich złych emocji zwykła informacja o zarobkach potrafiła wyzwolić...nic im wiecej nie powiem
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Zebra » 2021-05-02, 22:03

My też Cię @Dezerter kochamy :ymhug:
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14928
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4178 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2021-05-02, 22:07

O ... i takie komentarze aktualne to ja lubię, nawet od zebr w muszce i w spodenkach :-*
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 22:34

Lunka pisze: 2021-05-02, 15:39 ...
Odpowiedź na pw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Zebra » 2021-05-04, 09:23

Dezerter pisze: 2021-05-02, 22:07 O ... i takie komentarze aktualne to ja lubię, nawet od zebr w muszce i w spodenkach :-*
Już proszę się nie nabijać. Muche nosić nie będę (dalej nie pamiętam skąd ona jest.)
A co do spodenek to mi nikt uwagi nigdy nie zwracał... specjalnie kupowałam "luźne" żeby nie były obcisłe (damskie luźne podkreślę).
Dobrze, że lato krótkie to nie ma aż takiego problemu. W tym roku po waszych komentarzach postaram się nie nosić krótkich spodenek a zwykłe spodnie tylko, że takie cienkie.

Nie wiem czy mężczyzni wiedzą o czym mówię ale panie pewnie tak.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-06, 11:08

wlasnie czytam o ostatnich zdarzeniach w brzezinach i raciborzu
tu zginal policjant na ktorego pogrzebie maja zawyc syreny w calej polsce, tu zwykly czlowiek ( pewnie na pogrzeb pojda najblizsi)
czy tylko mi sie wydaje ze jest cos nie tak?

https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... Id,5213055
https://wydarzenia.interia.pl/lodzkie/n ... Id,5213076
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2021-05-06, 11:57

abi pisze: 2021-05-06, 11:08 czy tylko mi sie wydaje ze jest cos nie tak?
Te wycie syren w całej Polsce też wydaje mi się dość dziwne. Fakt, to jest wielka tragedia, ale nie słyszałem takiej podobnej akcji dla innych osób ze służb mundurowych, albo po prostu kogoś nieznanego, kto zmarł w tragiczny sposób. Używamy syren w całym państwie często po to, aby upamiętnić bardzo ważne wydarzenie. Dlatego mam mieszane i raczej negatywne odczucia do takiego czegoś.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Logan » 2021-05-08, 22:17

Przepraszam, nawiąże do wątku wcześniej, co do syren z powodu śmierci policjanta to słuszna rzecz, zginął na służbie, należy mu się cześć i szacunek. To dobry przykład dla totalsów i anarchistów jak należy postępować w stosunku do drugiego człowieka.

Lunka nawiązała do ważnego tematu program "Babcia plus" bez względu czy to teoretyczne założenie rządu czy realny pomysł do wdrożenia to kolejny odjazd socjalitów w kierunku krótkoterminowego wzrostu zamożności emerytów i rencistów, a długoterminowego ubożenia społeczeństwa. Tak wygląda polityka; społeczeństwa kupuje się kasą bez znaczenia jaki będzie tego skutek(patrz: Grecja).
Prawda jest taka, że czekają nas dwa scenariusze:

*cięcia wydatków państwa rzędu 30% procent, obniżka emerytur, likwidacja przywilejów socjalistycznych, deflacja cenowa pensji, wzrost cen produktów i usług, cofamy się w zamożności. Tworzenie prawa i środowiska pozwalającego budować solidne podstawy rozwoju ekonomicznego.(scenariusz hipoteczny)

*jedziemy tak dalej babcia plus, dziadzio plus, nauczyciel plus, bankrut plus, menelowe plus. Dojeżdżamy na gospodarczy cmentarz odwiecznych praw ekonomii, koło się obraca, inflacja rzędu 5-8% pożera zarobki i oszczędności, realnie ubożejemy rokrocznie około 5%, aż do realizacji w pewnym zakresie scenariusza 1, ceny mieszkań w 2035 roku 1mln zł 50m2 Wrocław, 2 pokoje łazienka, kuchnia w stanie deweloperskim. Przeciętna pensja 4000zł netto.(scenariusz hipoteczny)

To co możemy zrobić na dziś: przygotować podstawy prawa i politykę pod prawidła ekonomii, wprowadzić narzędzia będące cechą państw autorytarnych, wie o tym nasz premier i Józio Biden, nie bez przyczyny Niemcy coraz szybciej odgórnie narzucają ściślejszą integrację. Ten wózek daleko nie zajedzie, potrzebny nowy "deal" międzynarodowy oraz przygotowanie społeczeństw na trudne czasy oszczędzania i wyrzeczeń na rzecz inwestycji do rozbudowy koła zamachowego gospodarki, stąd też zielony układ, nacisk na zieloną energetykę, która mimo ogromnych kosztów ma dopomóc pod budowę kolejnych filarów zachodnich gospodarek. Czy to się uda?
Jeśli nie czeka nas scenariusz łaciński: biedy, ubóstwa, bogatej elity odizolowanej od reszty społeczeństwa, korupcji, zbrojnych gangów, budowy lokalnych grup terrorystycznych, radykalizacji najbardziej pokrzywdzonej części społeczeństwa. To co jest chlebem powszednim na ulicach São Paulo może czekać i nas.

Na koniec dodam, że przedstawiłem skrajnie negatywne scenariusze.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-08, 22:26

Logan pisze: 2021-05-08, 22:17 Przepraszam, nawiąże do wątku wcześniej, co do syren z powodu śmierci policjanta to słuszna rzecz, zginął na służbie, należy mu się cześć i szacunek. To dobry przykład dla totalsów i anarchistów jak należy postępować w stosunku do drugiego człowieka.

natomiast ten drugi nie na sluzbie i syreny sie nie naleza... ciekawy punkt widzenia :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-09, 10:51

Logan pisze: 2021-05-09, 10:45 Nie mogę tłumaczyć, dlaczego ten drugi nie, ponieważ odniosłem się do postu Morkeja, chyba posty idą po kolei, skoro nie cytuję to post wyżej mojego jest tym do którego się odnoszę.

Co do degustacji, Twój styl prowadzenia dyskusji razi mnie wybitnie, ale jakoś nie zgłaszam tych postów.
degustacja «próbowanie i smakowanie potraw i napojów L-)

ten drugi gosciu, probowal zatrzymac uciekajacego zlodzieja, dostal nozem i zmarl

to juz albo kazdemu syreny albo nikomu IMHO

Dodano po 37 sekundach:
ps ja nie prowadze dyskusji, ja rozmawiam
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ