Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-11, 11:35

Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40 Chrześcijanin nie może się postawić ?
Nie tyle może, co musi. Można ulegać, szukać kompromisów. Ale w pewnych graniach. Trzeba patrzyć perspektywicznie. Ale gdy trzeba należy powiedzieć: Non possumus.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40bronić tego co ważne ?
To obowiązek. Każdy chrześcijanin musi bronić tego co ważne. Musi swoim życiem realizować pierwsze słowa Modlitwy Pańskiej: Święć się Imię Twoje. Obowiązkiem katolika jest bronienie Imienia Boskiego. Zaniechanie tego jest wyparciem się Bofga.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40ma siedzieć cicho i się bać zła ?
Baś się zła - jak najbardziej. I jak najbardziej walczyć z nim. Głośno lub po cichu. Nieważne. Ważne, aby skutecznie. Aby nie wylać dziecka z kąpielą.
Skaza pisze: 2021-10-11, 09:40Trzeba być twardym i kiedy potrzeba napisze najdelikatniej jak się da " tupnąć nogą "
Jak najbardziej. Są nieprzekraczalne granice. Są wartości. Nie można ulegać złu. Zło dobrem zwyciężaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2021-10-11, 12:48

Repart pisze: 2021-10-11, 11:33 Dlatego trzeba wyjść czasami ze swojego kręgu, stanąć obok i zapytać, czy rzeczywiście postępuję słusznie będąc tutaj. Zbyt długie przebywanie w jakimkolwiek kółku, czy to partyjnym, czy towarzyskim, czy telewizyjnym, itp. przenika nas i wmawia, że myślimy tak samo jak oni głoszą.
Czy to dotyczy również ludzi w Kościele?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2021-10-11, 13:26

sądzony pisze: 2021-10-11, 12:48
Repart pisze: 2021-10-11, 11:33 Dlatego trzeba wyjść czasami ze swojego kręgu, stanąć obok i zapytać, czy rzeczywiście postępuję słusznie będąc tutaj. Zbyt długie przebywanie w jakimkolwiek kółku, czy to partyjnym, czy towarzyskim, czy telewizyjnym, itp. przenika nas i wmawia, że myślimy tak samo jak oni głoszą.
Czy to dotyczy również ludzi w Kościele?
Tak. Ludzie w Kościele również powinni czasami spojrzeć na siebie trochę szerzej, nie zamykać się tylko w Kościele. Ja nie mówię, że od razu otworzyć się na wszystko i przyjąć każdą inną rzecz. Posłuchać innych, nie każdy spoza Kościoła jest wrogiem czy głupcem. Od każdego można nauczyć się jakiejś mądrości, każdemu winniśmy pomóc w potrzebie. Jezus uczy, aby szczególnie wybaczać nieprzyjaciołom, a przestrzega przed faryzeuszami i uczonymi w piśmie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Powrót do..

Post autor: Logan » 2021-10-17, 10:49

lambda pisze: 2021-09-27, 08:46 Chciałam Ci tylko pokazać że porównywanie takich wskaźników jest bezsenu...
Kolejny przykład to jak inflacja poozerajacaTwoje oszczędności, realna jest 7-8 procent.
Skąd wiesz jaka jest "realna inflacja"? Jak to wyliczyłaś?
lambda pisze: 2021-09-27, 08:46 Tak samo przez inflację matmy bańkę na rynku nieruchomości, ceny są znacznie zawyżone.
W jaki sposób inflacja tworzy bańkę na rynku nieruchomości? Nie rozumiem.
lambda pisze: 2021-09-27, 08:46 Dodatkowo wzrost kredytklow ludzia którzy je dziś zaciągnęli, jak stopy zostaną podniesione to dopiero zacznie się płacz bo rata się podwoi.
Stopy procentowe rosną o 0.4pp w jaki sposób więc rata się podwoi? Stopa musiałaby wynieść około 10%, aby podwoić ratę co jest niezwykle nieprawdopodobne. Gospodarka załamałaby się, a wzrost gospodarczy byłby ujemny.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Powrót do..

Post autor: sądzony » 2021-10-17, 10:57

Miło, że Pan się pojawił Panie @Logan.
Trochę się stęskniłem :ymhug:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Powrót do..

Post autor: Andej » 2021-10-17, 11:07

Logan pisze: 2021-10-17, 10:49 Skąd wiesz jaka jest "realna inflacja"? Jak to wyliczyłaś?
Nie do mnie pytanie. Ale, aby określić realność, należałoby sięgną do przeszłości. I porównać stan przeszły do obecnego. Płace i wydatki (ceny). Jakieś mam dziwne wrażenie, że tendencja zmian okazałaby się nie do przyjęcia dla wojującego antypisu. Bo, bez sprawdzania, wydaje mi się że dynamika wzrostu dochodów przekracza wielkość inflacji. A tym samym jej realny wpływ na nasze życie. Jednak wpływ psychologiczny na antyreżimowych lemingów ma decydujące znaczenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-10-23, 20:21

Obrazek

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5386
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1408 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-10-24, 08:12

jak nigdy nie wklejam polityki to teraz wrzuce :D

"Chwilę przed wyjściem z sali radni postanowili zgłosić poprawkę do projektu. Miała ona polegać na zastąpieniu słów ułożonych przez klub prezydenta Żuka treścią zaproponowaną przez radnego Piotra Bresia: "Rada Miasta Lublin popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Rada Miasta Lublin popiera również dalszą obecność Ziemi w Układzie Słonecznym".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ?ref=kafle
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-11-03, 17:36

Przepraszam. Z wyjaśnień wynika, że może zbyt dosłownie potraktowałem zalecenie.

No ale ad rem, czyli do polityki. Polityki obowiązującej na Forum. Dlatego też niniejsze umieszczam w wątku wskazanym do tego celu, zamiast kontynuować sprawy polityczne w wątkach używanych do tego celu uprzednio.

Zanim wrócę muszę jeszcze kilka spraw poukładać. Mianowicie, jak i gdzie pisać, aby nie stanowiło to przegięcia. Pomogłyby w tym precyzyjnie sformułowane zasady. Czy zawsze powinienem ograniczyć się, wyłącznie do wskazanego wątku, gdy uznam, że poruszane tematyka ma związek z polityką? A bardzo duża cześć moich postów była z nią związana. Albowiem, dla mnie niemal wszystkie sprawy dotyczące mnie i życia są powiązane z polityką. W szczególności wątek „Czytanie na każdy dzień – moje rozumienie, poruszenie , …” jest bardzo polityczny. Jak wobec tego mam ew. reagować na ew. posty tego wątku (jeśli będzie kontynuowany)? Czy wyrażenie swojego rozumienia z „Komentarzu aktualnym” (nota bene adekwatnym do takich postów) nie będzie odbierane przez szanownych Forumowiczów jako rodzaj kpiny czy zgryźliwości? W przypadku reakcji na posty z innych wątków, umieszczane ze względów politycznych we wskazanym miejscu. A korci mnie podjęcie tematu o stosunku Jezusa do polityki – czyli temat stricte polityczny.
Tematem bardzo upolitycznionym jest dyskusja na temat całokształtu spraw związanych z polityką antycovidową. Ale tu, chyba, wszystko powinno zostać tam, gdzie jest. Lub przenieść wątki związane w tym tematem w odpowiednie miejsce.
Boję się, że moje dostosowanie się może to być przegięciem. Ale tak funkcjonuję. Dlatego pomocnym będzie wyznaczenie konkretnych ram.
Toteż muszę sobie poukładać, abym mógł wracać.

Dezerterze, proszę o wyrażenie opinii. Publicznie lub prywatnie. W szczególności w odniesieniu do mojego (lub zastosowanie tego jako zasady obowiązującej wszystkich dyskutantów) ograniczenia odnoszenia się do spraw politycznych do wątku „Komentarz aktualny”, względnie działu „Kawiarenka”. A także spraw związanych z Regulaminem. A jeśli Dez nie ma nic przeciw temu, to może inni dyskutanci, w tym moderatorzy, wyrażą swoje zdanie na ten temat. Dlatego Dez, jeśli się na to zgadzasz, to daj zielone lub jeśli nie, to czerwone światło.

Kolejną kwestią, z którą musze się uporać, to Regulamin. Zastanawiam się, czy mogę publicznie przytoczyć fragmenty, które mnie niepokoją. Głównie odnoszące się do realizowanej w praktyce polityki? Czy w związku z istniejącą praktyką, niektóre fragmenty nie powinny zostać usunięte względnie zmodyfikowane? Tu też ten sam problem mam. Albowiem nie chciałbym, aby poruszenie tych punktów zostało odczytane jako złośliwość z mojej strony.

Chwila historii. Kiedyś, przed wiekami o polityce Forum decydowało ludowe przekonanie decydentów. Potem ścierały się dwie postawy, liberalna z surową. Nie udało się znaleźć złotego środka. Uważam, że bardzo ważne jest określenie i szanowanie zasad. Tak jak Kodeksu Drogowego. Nie potrafię zawsze jeździć zgodnie z obwiązującymi przepisami i nie zawsze o wszystkich pamiętam. Nie wszystkie przepisy właściwie interpretuję. Ale gdy łamię i nakładany jest na mnie mandat, to przyjmuję ze zrozumieniem. Dura lex, sed lex. Stąd pragnienie, aby Regulamin było podstawą do działań moderacji. Łagodnej, ale stanowczej. Konkretnej, tj. z powołaniem się na konkretny paragraf i punkt. I z prawem do obrony, wytłumaczenia.

Czy jestem destruktywny? Może, czasem. Ale, gdy tak jest, należy wskazać, na czym to polega. Zauważyłem, że wiele nieporozumień w dyskusjach wynika z tego, że niektórzy nie potrafią oddzielić krytycznej oceny wypowiedzi, czy wyrażenie odmiennego zdania, od krytyki autora danego postu.

Dużą przykrość sprawiła mi reakcja abi. Wprawdzie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Smutne, gdyż jest osoba lubianą przez wielu dyskutantów. Lubiła się z wieloma z Was przekomarzać. Wydaje mi się, że sprawiało to przyjemność obu stronom. A teraz stałem się przyczyną, że tego zabrakło. Wybaczcie mi, ale stan, który trwał był dla mnie trudny. Dlatego po kilku cichych odniesieniach się do tego zdecydowałem się na publiczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2021-11-03, 18:04

Andej pisze: 2021-11-03, 17:36
Dużą przykrość sprawiła mi reakcja abi. Wprawdzie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Smutne, gdyż jest osoba lubianą przez wielu dyskutantów. Lubiła się z wieloma z Was przekomarzać. Wydaje mi się, że sprawiało to przyjemność obu stronom. A teraz stałem się przyczyną, że tego zabrakło. Wybaczcie mi, ale stan, który trwał był dla mnie trudny. Dlatego po kilku cichych odniesieniach się do tego zdecydowałem się na publiczne.
Abi mi powiedziała że wróci i znów się będzie w swoim stylu przekomarzac.
Nie należy się martwić będzie tylko trochę wypoczętą
Nie będzie trzy miesiące aż zatrze się ciężar ustnego upomnienia danego przez Dezertera

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2021-11-03, 19:27

Ech ten Dezerter, co by nie zrobił i jak by nie zareagował, to źle :( - przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...
ale
już się ogarniam i merytorycznie
Czarny powiedz Abi, że ja wspominałem o tygodniowym urlopie odpoczynkowym, więc jak nie chce mieć nieobecności nieusprawiedliwionej, to niech powoli wraca do nas :ymhug:

Andej - cieszę się, że widzę twój post - oczywiście zachęcam wszystkich do szczerych i otwartych wypowiedzi ale z empatią i wyczuciem.
Zanim wrócę muszę jeszcze kilka spraw poukładać. Mianowicie, jak i gdzie pisać, aby nie stanowiło to przegięcia. Pomogłyby w tym precyzyjnie sformułowane zasady. Czy zawsze powinienem ograniczyć się, wyłącznie do wskazanego wątku, gdy uznam, że poruszane tematyka ma związek z polityką? A bardzo duża cześć moich postów była z nią związana. Albowiem, dla mnie niemal wszystkie sprawy dotyczące mnie i życia są powiązane z polityką.
Wiemy, że taki jesteś i jakoś przez lata potrafiłeś trzymać swojego "zwierza politycznego" na wodzy, wierze, że będzie tak dalej. Powtórzę polityka nie jest mile widziana na forum , bo to forum z Chrystusem, który łączy, a polityka skłóca i dzieli :!:
W szczególności wątek „Czytanie na każdy dzień – moje rozumienie, poruszenie , …” jest bardzo polityczny. Jak wobec tego mam ew. reagować na ew. posty tego wątku (jeśli będzie kontynuowany)?
Albo ja tego co napisałeś nie rozumiem, albo żartujesz :-\ , ale dodam, że od dawna nikt do tego, jednego z najciekawszych i najważniejszych wątków na forum nie miał zastrzeżeń.
Czy wyrażenie swojego rozumienia z „Komentarzu aktualnym” (nota bene adekwatnym do takich postów) nie będzie odbierane przez szanownych Forumowiczów jako rodzaj kpiny czy zgryźliwości? W przypadku reakcji na posty z innych wątków, umieszczane ze względów politycznych we wskazanym miejscu.
Komentarz aktualny jest miejscem na pisanie o polityce - namawiam forumowiczów do nie wchodzenia tu i do braku aktywności w tym wątku- jak wchodzisz tu, to wchodzisz na swoją odpowiedzialność! Kawiarenka jest miejscem, gdzie czasami jak pojawi się polityka, czy nawet polityczny jakiś ważny, czy konkretny temat, to też nie robimy dramy- jest przecież watek o Covidzie , jak w Memach byłby jeden mem o Tusku, też bym nie zareagował, ale cała seria?, ktoś wrzuci kolejną dla równowago o Kaczyńskim, ktoś walnie memem w
narodowców, następny w Lewicę i zamiast rozrywkowego wątku by się uśmiechnąć :)
zrobi nam się naparzanka polityczna, a niechęć forumowiczów do siebie przeniesie się do innych wątków, ... tego chcesz Andeju? - wierze, że nie.
A korci mnie podjęcie tematu o stosunku Jezusa do polityki – czyli temat stricte polityczny.
Jaki polityczny? - biblijny i bardzo ciekawy, zakładaj chętnie się włączę
Kolejną kwestią, z którą musze się uporać, to Regulamin. Zastanawiam się, czy mogę publicznie przytoczyć fragmenty, które mnie niepokoją. Głównie odnoszące się do realizowanej w praktyce polityki? Czy w związku z istniejącą praktyką, niektóre fragmenty nie powinny zostać usunięte względnie zmodyfikowane? Tu też ten sam problem mam. Albowiem nie chciałbym, aby poruszenie tych punktów zostało odczytane jako złośliwość z mojej strony.
Też mnie to Andeju męczy i mi zgrzyta i wiem chyba co masz na myśli, mamy to samo- założę wątek - zrobię chyba głosowanie, przedyskutujemy i zobaczymy jaka jest wola forumowiczów.
Napisz na pw o jakie punkty chodzi
Stąd pragnienie, aby Regulamin było podstawą do działań moderacji. Łagodnej, ale stanowczej. Konkretnej, tj. z powołaniem się na konkretny paragraf i punkt. I z prawem do obrony, wytłumaczenia.
Wiesz dobrze, że to ideał do którego dążymy, ale tak z perspektywy lat, to teraz rzeczywiście od "wielkiego odejścia" działamy zgodnie z Regulaminem, czyli nie ma wywalania ludzi, bo się komuś nie podobają i "szkodzą", teraz dajemy ostrzeżenia za konkretny punkt i tak do 3 ostrzeżeń i wylatuje. Pamiętasz, że kiedyś tak często nie było ....
Czy jestem destruktywny? Może, czasem. Ale, gdy tak jest, należy wskazać, na czym to polega. Zauważyłem, że wiele nieporozumień w dyskusjach wynika z tego, że niektórzy nie potrafią oddzielić krytycznej oceny wypowiedzi, czy wyrażenie odmiennego zdania, od krytyki autora danego postu.
Destruktywny, czy destrukcyjny nie jesteś, ale jesteś jedną z najbardziej wyrazistych osób, potrafisz zagotować krew jak mało kto na forum, bywasz kontrowersyjny, czasami ostry w wypowiedziach, czasami bulwersujesz i prowokujesz - nie wiem czy specjalnie. I gdybyś był tylko taki to już dawno byś wyleciał z forum i to nie ja bym cię wywalił.
Ale Andej ma drugie oblicze :) :ymhug: O:-) - tego Andeja bardzo wielu forumowiczów kocha, ceni, szanuje itd
Dużą przykrość sprawiła mi reakcja abi. Wprawdzie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Smutne, gdyż jest osoba lubianą przez wielu dyskutantów. Lubiła się z wieloma z Was przekomarzać. Wydaje mi się, że sprawiało to przyjemność obu stronom. A teraz stałem się przyczyną, że tego zabrakło. Wybaczcie mi, ale stan, który trwał był dla mnie trudny. Dlatego po kilku cichych odniesieniach się do tego zdecydowałem się na publiczne.
No coś z kobietami, to ci się nie układa ;) - z moich obserwacji jesteś za mało delikatny i za ostry dla nich za bardzo tradycyjnie męski ale ty jesteś dumny ze swej niepoprawności politycznej, więc znoś po męsku i konsekwencję tego.

Ps
a jak ktoś uważa, że napisałem do Abi za ostro, to niech to uzasadni cytatem i napisze na pw
Kochani ja nie mogę jako Admin głaskać wszystkich po główce, bo forum stanie się miejscem niemiłym i niedobrym - ja muszę krzyknąć, czy ostro zareagować, czy napomnieć [-x - taka moja rola i wierzcie lub nie, ale to nie jest łatwe w stosunku do osób, które lubię i cenię jak Abi, Andej, Jozka.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2021-11-04, 08:35

Cześć @Andej. Ceny paliw rosną, inflacja rośnie, stopy procentowe rosną, kary za nieprzestrzeganie przepisów unijnych rosną, zakażenia covidem rosną, wszystko w koło rośnie, a najbardziej moje ciśnienie. Dobrze, że wróciłeś, bo nie mam komu pomarudzić. Czy to wina naszego rządu? Czy tych, którzy rządzą naszym rządem? A może tych, co ich opłacają? No bo chyba nie tych, co chowają się za kurtyną. Jak myślisz?

Pozdrawiam Ciebie i resztę użytkowników forum.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: adampiotr » 2021-11-04, 09:20

Co do inflancji ja powiem tak. Jedni mówią ,a Pis zrobił inflacje zabrać 500 + :d.
Ja takich komentarzy nie rozumiem i nawet zostawie bez komentarza bo brak mi wiedzy.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 09:24 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Skaza » 2021-11-04, 09:24

Repart pisze: 2021-11-04, 08:35 Cześć @Andej. Ceny paliw rosną, inflacja rośnie, stopy procentowe rosną, kary za nieprzestrzeganie przepisów unijnych rosną, zakażenia covidem rosną, wszystko w koło rośnie, a najbardziej moje ciśnienie. Dobrze, że wróciłeś, bo nie mam komu pomarudzić. Czy to wina naszego rządu? Czy tych, którzy rządzą naszym rządem? A może tych, co ich opłacają? No bo chyba nie tych, co chowają się za kurtyną. Jak myślisz?

Pozdrawiam Ciebie i resztę użytkowników forum.
Wina = Chiny/ich Covid/światowy Lockdown/Jego nieuniknione skutki uboczne ... jest ciężko a będzie jeszcze dużo ciężej. Musimy zacisnąć zęby i przetrwać. Innego wyjścia nie ma bracie " Don't worry be happy " choćby nie wiem co ~o)

Ps. Nie wiem czy mogłem zabrać głos w tej sprawie, ale zaryzykowałem swoje trzy grosze :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 09:56

Repart pisze: 2021-11-04, 08:35 Cześć @Andej. Ceny paliw rosną, inflacja rośnie, stopy procentowe rosną, kary za nieprzestrzeganie przepisów unijnych rosną, zakażenia covidem rosną, wszystko w koło rośnie, a najbardziej moje ciśnienie. Dobrze, że wróciłeś, bo nie mam komu pomarudzić. Czy to wina naszego rządu? Czy tych, którzy rządzą naszym rządem? A może tych, co ich opłacają? No bo chyba nie tych, co chowają się za kurtyną. Jak myślisz?

Pozdrawiam Ciebie i resztę użytkowników forum.
Tak moja zdolność kredytowa niknie w oczach.
Baj marzenia o domku na jakiś czas :-s
A jak mi pani że żłobka zaśpiewała cenę od nowego roku jakie mają to już mi dość x_x
Trzeba wrócić do pracy ale jak?

Bardzo się ciesze, że @Andej jesteś.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ