Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 09:46

gdzie ja pisze ze zla placa??? mowie informacyjnie ze nie mam trzech, to ty ze mam wiecej
no chyba ja lepiej wiem
tak, mamy i trzynastki

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
i dwa lata temu jubileuszowke dostalam, 200% pensji
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 10:59

lambda pisze: 2021-05-02, 09:41 Za korki nauczyciel koze zgarnac drugie tyle.
Słusznie. Może. Niestety, dotyczy to może co dziesiątego (nie znam statystyk, a i nie sądzę, aby trakowe istniały). Ci, których poważałem, czasu na to nie mieli. Owszem, pomagali w nauce, ale bezpłatnie. Z odpowiedzialności za dzieci. Także z innych powodów. Opieki nad dziećmi, chorób. No i operatywności.
W każdym zawodzie człowiek obrotny może dorobić. Jeśli potrafi się zakręcić.

Co nie znaczy, że nie znałem nauczycieli, którzy kosili na korepetycjach. Wymieniali się uczniami. Zmuszali rodziców dzieci, aby posyłali je na korepetycje do konkretnego korepetytora. I działało to skutecznie. Wystarczyło aby dzieciak chodził i już oceny się poprawiały. Na szczęście nie było to zjawiskiem powszechnym. Co nie znaczy, że marginalnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 11:03

zwlaszcza nauczyciel wuefu, plastyki, nauczania poczatkowego, bibliotekarz i swietliczanka kosza kase na korkach az milo
koncze temat bo wy oczywiscie wiecie lepiej
z aktualnosci w kraju - Nie żyje aktor Bronisław Cieślak. Odtwórca roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się" zmarł po długiej chorobie w wieku 77 lat

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news ... ign=chrome
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2021-05-02, 11:11

@abi dzięki, rozumiem wzburzenie. Masz rację bibliotekarze to koszą dopiero kasę 😂.

Smutna druga część wiadomości. Nie wiedziałam, że chorował 😔
Zdaje się, grywał w jakiś serialach jeszcze ostatnio.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam swoim wątkiem i rzeczywiście kończmy go już, bo powoduje tylko nerwy.

Spokojnej niedzieli!
Dobrego obiadu 🥰
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-02, 11:19

Korków bym jednak tu nie przywoływał w dyskusji, bo to jest praca dodatkowa i nie ma co jej doliczać.
Natomiast niestety, nauczycielstwo jest (piszę o szkołach państwowych) w kluczu "małej płacy, ale za to małych wymagań i świętego spokoju".
Nauczyciel mianowany jest praktycznie nie do ruszenia .Płaca jest mała, ale pewna, dla olbrzymiej większości zajmuje stosunkowo mało godzin w miesiącu i daje bardzo wiele wolnego w ciągu roku (co prawda wadą jest, iż urlopem z reguły nauczyciele nie mogą swobodnie dysponować - nie mogą sobie np. wziąć 2 tygodni w październiku).
Komu mniej zależy na świętym spokoju i mniejszej ilości pracy idzie do szkół prywatnych, gdzie zarobki są znacznie większe, ale i wymagania wobec nauczyciela mocno przerastają te ze szkół państwowych.
Dla mnie jednak osobiście największą dolegliwoscią tego zawodu była (poza tym, że doszedłem do wniosku, że to nie jest moje powołanie...) ogolna atmosfera pracy. Niestety, pokój nauczycielski to często gniazdo złośliwych względem siebie nawzajem żmij, a przełożeni bardzo często bywają toksyczni. Wydawałoby się, że w tak małym gronie nie powinno być zjawisk charakterystycznych dla wielkich korporacji - a jednak były.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-05-02, 11:46

abi pisze: 2021-05-02, 11:03 zwlaszcza nauczyciel wuefu, plastyki, nauczania poczatkowego, bibliotekarz i swietliczanka kosza kase na korkach az milo
koncze temat bo wy oczywiscie wiecie lepiej
z aktualnosci w kraju - Nie żyje aktor Bronisław Cieślak. Odtwórca roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się" zmarł po długiej chorobie w wieku 77 lat

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news ... ign=chrome
Kazdy chyba wybrał zawód swiadomie? Nie?
Nauczyciel wf moze np byc trenerem personalnym, albo prowadzić zajecia fitnes albo trenować jakieś gry zespołowe.
Bibliotekarz? Nie spotkalam sie aby nauczyciel pelnil tylko te funckcje, zawsze uczył tez przedmiotów. Wiec z biblioteki mial dodatkowe wplywy. Plastyki? No coż mozna uczyc rysunku ittd
Ale zawsze mozna tylko biadolić ze jest źle i zeby panstwo dało wiecej
Ostatnio zmieniony 2021-05-02, 11:47 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 11:59

lambda pisze: 2021-05-02, 11:46Kazdy chyba wybrał zawód swiadomie? Nie?
Sądzę, że nie. W okresie studiów miałem hopla na tym punkcie. Przepytywałem koleżanki i kolegów, dlaczego wybrali akurat ten wydział, a nie inny. Nie wiem, czy 10% wybrało wydział dlatego, że takie zainteresowania lub pasja. Zwykle przypadek. Bo znajomi, krewni. Spora część ze względów pragmatycznych, bo dobry zawód, bo można zarobić. Także bywały odpowiedzi, rzadkie, że mniejsza konkurencja (w moich czasach były egzaminy, punkty i po 6 osób na miejsce). Chłopcy czasem wybierali dowolny wydział, aby tylko uciec przed wojem.
Po latach widzę, jak wiele osób, absolwentów technikum które kończyłem i uczelni nie pracuje w zawodzi. Człowiek 19 letni, zwykle, nie ma sprecyzowanych zainteresowań zawodowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 12:11

lambda pisze: 2021-05-02, 11:46
Ale zawsze mozna tylko biadolić ze jest źle i zeby panstwo dało wiecej
moze pokaz gdzie biadole, :YMTONGUE: :YMTONGUE: albo zejdz ze mnie
jak pijawka, no
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-02, 12:33

Spokojnie, tak sobie leniwie niedzielnie gwarzymy :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2021-05-02, 13:07

lambda pisze: 2021-05-02, 11:46 Bibliotekarz? Nie spotkalam sie aby nauczyciel pelnil tylko te funckcje, zawsze uczył tez przedmiotów. Wiec z biblioteki mial dodatkowe wplywy.
No właśnie, nie spotkałaś się to nie wprowadzaj innych w błąd.
Pracowałam w szkole, w której biblioteka był tak duża, że były 4 pełne etaty nauczycieli bibliotekarzy. I nie było nauczania dodatkowych przedmiotów. I istnieje cała masa takich przypadków.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-02, 13:56

To czemu bibliotekarze pracowali dalej?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2021-05-02, 14:12

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-02, 13:56 To czemu bibliotekarze pracowali dalej?
Powinni zmienić pracę?
No ktoś musi chyba zostać w zawodzie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 14:16

A może, po prostu pracowali bliżej? Lubili czytać? Zwłaszcza w szkole, gdy ruch głownie na przerwach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 14:27

Andej pisze: 2021-05-02, 14:16 A może, po prostu pracowali bliżej? Lubili czytać? Zwłaszcza w szkole, gdy ruch głownie na przerwach.
rozumiem ze piszesz z autopsji...ty, w swoim zawodzie pracowales tylko kiedy cie widziano a reszte leserka
:-l
w tym watku szczegolnie widac milosc blizniego ...empatie i inne takie chrzescijanskie mity
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 14:33

Każdy sądzie według siebie.

Złośliwości nie są argumentami. Pijawkowanie nie jest przejawem najwyższej kultury.

To, ze jesteś sfrustrowana, że masz ciężkie warunki, obowiązki, nie znaczy, że masz prawo do złośliwości i obraźliwych stwierdzeń wobec rozmówców. Te częste ataki, nie tylko na mnie, są świadectwem, jakie dajesz o sobie. Musisz pluć? Udusisz się bez tego?
Oczekujesz od innych empatii, ale sama nie masz zamiaru jej posiadać. Przykre.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ