Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Kalart

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Kalart » 2018-11-13, 18:03

Zdrowa rodzina - samotna, niepracująca, bez oszczędności matka z trójką dzieci. Zapamiętam. Oby takich zdrowych rodzin było jak najwięcej! Jakby były tylko takie rodziny na świecie, to przewiduję utopijną przyszłość. To jest poprawne postrzeganie świata.
Ale wytłumacz mi, gdzie tu dostrzegasz nieznajomość matematyki? W naukach ścisłych przedstawić błędne wnioskowanie to żaden problem.
Bycie chorym na Downa też nie jest żadną ujmą. Mam prawo nazywać cię downem? Czy może rozumiesz, że jak długo jakieś określenie jest bezpodstawne, nie należy go stosować?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2018-11-13, 20:03

Panowie- wasza dyskusja zmierza w kierunku mnie niepokojącym! - zaniechajcie osobistych wycieczek.

A z komentarza aktualnego, to zdumiewa mnie i zasmuca nie obiektywizm światowych mediów w relacji z obchodów naszego święta.
Ostatnio zmieniony 2018-11-13, 20:55 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Kalart

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Kalart » 2018-11-13, 20:19

@Dezerter Można poprosić o przykład? Jestem ciekawy, co uważasz akurat za przypadek nieobiektywnych mediów o skali światowej.
Media z samej zasady prezentują zawsze wycinek rzeczywistości - ten wycinek, który z pewnych powodów jest najbardziej interesujący. Nie jest to cechą tylko mediów.
Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? Łk 15,4
Czy można być złym na pasterza, że ignoruje dziewięćdziesiąt dziewięć owiec i poświęca tak dużo wysiłku i uwagi jednej? Dlaczego opisuje się poszukiwania tej jednej owcy, a nie rozpisuje się o tym że pozostałe z liczącego setkę sztuk stada spokojnie się pasie? Czy pasterz jest nieobiektywny, bo traktuje tę jedną jakby była ważniejsza niż wszystkie inne, choćby na ten krótki moment poszukiwań?

Nie ma nic złego w opisywaniu jednej owcy, jeśli ma się świadomość że to jedna owca z setki. Dlatego też nie uważam za skupienie się na np. kilkudziesięciu osób z flagami ONR czy Forza Nuova jest nieobiektywne, jeśli wspomina się również o ćwierć milionie osób i wielu tysiącach polskich flag.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2018-11-13, 20:54

Inaczej brytyjski „Guardian”: „Nacjonaliści, którzy palili flagi i nieśli faszystowskie flagi, maszerowali razem z politykami”. I dalej: „polscy żołnierze stali ramię w ramię z członkami ONR, spadkobiercami przedwojennego faszystowskiego ruchu”. Autor zaznacza, że choć ksenofobicznych banerów było mniej niż w ubiegłym roku, to jednak były obecne. Zwraca uwagę, że jeden ze współorganizatorów marszu pochwalił się na Twitterze filmem z paleniem flagi Unii Europejskiej.
https://oko.press/swiatowa-prasa-o-pols ... aszystami/
Opisywanie skrajności, a nie 80 % maszerujących jest nieobiektywne.
Ostatnio zmieniony 2018-11-13, 20:55 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konik » 2018-11-13, 22:26

Zapewnienie podstawowego bezpiczenstwa socjalnego nie jest dzialaniem w okreslonym kierunku politycznym.
Nie jest to wynalazek zadnej z obowiazujacych ideologii, ani nawet powiazanie z pomyslem Bismarcka na powiazanie systemu podatkowego z kontrola spoleczna w ramach wytworczosci etatystycznej.
Od samego zarania ludzkosci organizujace sie grupy pelmienne i pozniej szersze - narodowe probowaly rozwiazac dylemat podzialu dochodow w sposob w miare sprawiedliwy i nie wykluczajacy zadnej grup spolecznych … od niemowlat poczawszy na sparalizowanych starcach skonczywszy.
W ciagu kilku tysiacleci udawalo sie to z gorszym lub lepszym skutkiem … kazdy pomysl, ktory udalo sie wcielic w zycie niosl z soba zagrozenia ale i rozwoj i chleb.
Tak wiec ta dyskusja nie bedzie miala konca … nie padlo jeszcze takie rozwiazanie, ktore byloby bezwzglednie dobre.
Ale mozna probowac ozywiac te trendy, ktore wspieraja przede wszystkim rodzine. I tutaj PIS ma niezle osiagniecia.
Oczywiscie … mozna byc malkontentem i wciaz psioczyc , a nawet udawac na wzor PO troske o narod …

Mozna rowniez teoretyzowc, jak byc powinno, nie dajac w zamian zadnych narzedzi ( politycznych czy spolecznych ) aby choc w czesci sytuacje w miejscach wadliwych naprawic …
Gadanie jest latwe, osadzanie jest szybkie … tylko profesjonalizmu i zyczliwosci nie widac.

Kalart

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Kalart » 2018-11-13, 22:57

@Dezerter
Ten artykuł z oko.press jest bardzo dobrym przykładem nieobiektywnych, manipulujących mediów. Na szybko porównałem treść ze źródłami i uważam, że starannie przytoczył wszystkie fragmenty dotyczące nacjonalizmu, nie wspominając o zawartych wypowiedziach prezydenta Dudy czy innych uczestników marszu. Pomięte zostały również całe artykuły, w których nie było nawet słowa o nacjonalizmie lub odniesienia stanowiły mniejszość, a które znalazłem po prostu wpisując "polish independence day" w google.
Rada? Nie czytaj oko.press. Są to nieobiektywne media, przynajmniej na podstawie tego artykułu.

Aż 20% maszerujących było skrajnych? Bliższe prawdy wydaje mi się 2%. Gdyby nie ustawa o zgromadzeniach cyklicznych, które wykorzystał ONR by podkreślić swoją pozycję i by móc ogłaszać się współorganizatorem (a i to jest ustępstwem, bo zgodnie z prawem mieli pierwszeństwo i nie musieli zgadzać się na wspólny marsz). Narodowców z ONR i przystawek jest stanowcza mniejszość - i bardzo dobrze. W wyborach samorządowych na Ruch Narodowy zagłosowało mniej niż 2% głosujących wyborców.
Samo ONR, które w ciągu ostatnich lat wielokrotnie zasłużyło na nazwę skrajnie nacjonalistycznego ugrupowania to wizerunkowa katastrofa. To, że oficjalnie zaprosili Forza Nuova to po prostu gwóźdź do trumny. Nieopisanie tego faktu byłoby nieobiektywne. Spalenie flagi UE, zorganizowana akcja sprzedawania i odpalenia rac i skandowanie niektórych haseł i podobne działania to po prostu dowód, że tej organizacji należy się przyglądać.
Przyprawy również stanowią mały procent całości potrawy, a mimo to one decydują o końcowym smaku...
Ostatnio zmieniony 2018-11-13, 22:59 przez Kalart, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konik » 2018-11-13, 23:28

Ludzie to nie przyprawy.
Kali ukrasc krowa - Kali robic dobra uczynek.
Ale czy to jest Prawda?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-01-04, 10:02

Na WP.pl znalazłem coś oprócz szczucia na Kościół i obecna władzę.
https://wiadomosci.wp.pl/watykan-wydal- ... 525137537a
To na temat zabiegów "sterylizujących", które dopuszczane są, gdy i tak nie mam możliwości urodzenia dziecka.
Ciekawym, czy to się rozwinie? Czy nie okaże się to szczeliną, przez którą przejdą mniej jednoznaczne (czytaj niejednoznaczne) zabiegi?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-01-15, 10:20

Wprawdzie nikt tego nie czyta, ale mam chęć napisać coś na temat głośnego morderstwa. Kiedyś już pisałem o systemie penitencjarnym. O tym, że całkowicie zrezygnowałbym z karania. A cała energia tegoż systemu skierowana byłaby na ochronę społeczeństwa przed przestępcami i bandytami. System penitencjarny jest wyłącznie systemem opresyjnym. I demoralizującym.
A oto link do tekstu klawisza, w którym opisuje, dlaczego Stefan zabił Adamowicza. https://wiadomosci.wp.pl/dlaczego-stefa ... 968497281a
Jest to silny argument za tym, aby skorzystać z moich propozycji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-15, 15:29

Społeczeństwo bez kar zamieniłoby się się szybko w anarchię, a wiemy do czego prowadzi anarchia.
Gdyby w prawie zapisek brzmiałby "możesz płacić podatki, ale nie musisz płacić podatków bo i tak Ci nic za to nie zrobimy" to wszyscy, a przynajmniej większość powiedziałaby "no to mnie pocałuj w te podatki". I państwo by upadło. Nie ma kar=nie ma zasad, nie ma zasad=jest samowolka, jest samowolka=ludzie robią, co chcą, ludzie robią, co chcą=na pewno nic dobrego.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Co do samego zamachu: to nie jest tak, że więzienia są złe. Ten człowiek był chory psychicznie, leczył się od 14 roku życia bodajże, mimo to nie przeszedł ŻADNYCH badań "kontrolnych". Nie to, że on dostał karę za kradzieże, czy co tam, było złe. System więziennictwa jest zły. Odsiedzisz swoje i dalej nikogo nic nie interesuje. Niestety, dopóki nie wydarzy się taka tragedia.
Ostatnio zmieniony 2019-01-15, 15:29 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-01-15, 16:52

To nie jest tak, że więzienia są dobre. Więzienie z reguły demoralizuje.

Zamiast kar więzienia orzekanych na jakiś czas należy odosabniać na czas konieczny do pełnej resocjalizacji. Jeśli ktoś potrzebuje na to 40 lat, to niech się tyle resocjalizuje. W trakcie odseparowania musi być obowiązek pracy. Więzień musi zarobić na swoje utrzymanie.

Główną rolą odosobnienie nie jest ukaranie, tylko ochrona społeczeństwa przed bandytą. Dlatego sprzeciwiam się karom. Więzienie nie ma być karą, tylko obroną przed bandziorem.

A link, który podałem dobrze wyjaśnia proces odbywania kary i skutki tegoż.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-15, 17:02

Jestem jak najbardziej za obowiązkiem pracy w więzieniu i resocjalizacją więźniów- to miałam na myśli, mówiąc o systemie.
Jeśli chodzi o zabójstwa, napasci- może tak.
Ale większość więzień wypełniają ludzie, którzy nie płacą podatków, alimentów itd. w jaki sposób to ma być "ochroną przed bandziorem"? Ano nijak, więzienie jest również karą, a w innych przypadkach jest głównie karą.
Wybacz, ale nie będę czytać tych wiadomości, ponieważ nie uznaję wp, jako źródła godnego uwagi.
Zresztą mówię też o innych karach- konieczność wypłaty odszkodowania jest karą za wyrządzoną szkodę. Prace społeczne są karą. Jeśli ma nie być kar generalnie, to tego też ma nie być?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-01-15, 20:33

Wypłata odszkodowania nie jest karą, tylko konsekwencją. Obowiązkiem wobec pokrzywdzonych. Prace społeczne także.
Nie może być tak, że ktoś odsiedział jakiś wyrok i nie ma juz żadnych zobowiązań.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-15, 20:41

Andej pisze: 2019-01-15, 20:33 Wypłata odszkodowania nie jest karą, tylko konsekwencją. Obowiązkiem wobec pokrzywdzonych. Prace społeczne także.
Nie może być tak, że ktoś odsiedział jakiś wyrok i nie ma juz żadnych zobowiązań.

Ale z drugiej strony. Jak ściągniesz np. podatki? Tacy ludzie nie mają nic na siebie zapisanego, nic nie możesz im zabrać, bo formalnie to nie ich.
Nie mówię, że jestem całkowicie za więzieniem. Ludzie, którzy wyjdą nawet, jeśli się ogarną, mają popsuty cały życiorys.
Trzeba też pamiętać, że więzienie nie raz służy jako ochrona dla więźniów. Ludzi "sławnych", bądź konkretnych zbrodniarzy będzie się trzymać w więzieniach, nawet po pełnej resocjalizacji, bo jakby ich wypuścić, to ludzie by ich w najlepszym przypadku zabili.
Jednocześnie sama nie byłabym w stanie wymyśleć lepszego systemu. Może wymagającego konkretnych poprawek, ale jednak sprawnie funkcjonującego.

konik

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konik » 2019-01-15, 21:03

Pewne ciezkie przestepstwa jednak powinny byc karane kara smierci. Rozwiazaloby to wiele problemow.
Stworzyloby to oczywiscie problem kolejny - kto mialby taka kare wykonywac? I czy zawsze paragraf takiej kary bylby sprawiedliwoscia?

ODPOWIEDZ