Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-03, 09:54

Za antykatolickie uważam nagłaśniane w mediach wypowiedzi Hołowni pełne progresizmu. Niestety, nie potrafię wyszukiwać w internetach. Nie podam konkretów.
Natomiast faktem jest, że opieram na komentarzach. Wskazywali na to. że któraś z ostatnich bulwersujących wypowiedzi była w w wywiadzie dla DEON. Szukałem, aby dotrzeć do źródła, a nie opierać się wyłącznie na cytatach (które mnie oburzały). Niestety, nie potrafiłem się dokopać.
Na pewno też mam skrzywione spojrzenie, gdyż mam poglądy antylewicowe. Wszystko co lewicowe wzbudza moją podejrzliwość o ostrożność. Sądzę, że nie potrafię obiektywnie oceniać lewicowych postulatów. Tym bardziej, że niemal wszystkie wzbudzają mój gorący sprzeciw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-03, 10:14

Dziękuję Marku, poszukam, jak już wiem czego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-03, 11:32

Andej pisze: 2019-12-03, 09:54 Na pewno też mam skrzywione spojrzenie, gdyż mam poglądy antylewicowe. Wszystko co lewicowe wzbudza moją podejrzliwość o ostrożność.
Nie widzę w tym nic skrzywionego ;)

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-03, 13:21

Marek_Piotrowski pisze: 2019-12-03, 09:38 Niestety, w dużej mierze zgadzam się z Andejem. Byłoby źle gdyby wygrał, jeszcze gorzej gdyby wygrał pod szyldem katolicyzmu.
Wyggogluj Magnoliu "Hołownia Jezus Zwierzę" , "Hołownia aborcja" itd
Znalazłam taką wypowiedź:
Podczas jednego z wystąpień popularnego publicysty padły zdumiewające słowa. Szymon Hołownia, nadając Ofierze Chrystusa nieznane do tej pory znaczenie stwierdził, że Jezus stał się zwierzęciem – Barankiem Ofiarnym, by wziąć na siebie „ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt”.

„Ludzie nie widzą jednej podstawowej rzeczy, że Jezus stał się człowiekiem ale też – przecież powtarzamy to w każde święta Paschy – stał się zwierzęciem. Stał się Barankiem Ofiarnym. Jezus wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary” – mówił podczas spotkania autorskiego z okazji dziesięciolecia portalu Deon.pl



Read more: http://www.pch24.pl/jezus-stal-sie-zwie ... z672stCQGz

Faktycznie ciut sie zapędził, ale nie w tej kwestii która się pierwsza rzuca w oczy: czyli że "Jezus stał sie zwierzęciem", bo Hołownia z pewnością nie to literalnie miał na myśli, to dopiero połowa wypowiedzi, dodaje po przecinku, ze Jezus jest Barankiem Bożym. no z tym trudno się nie zgodzić.
Problem jest w tym uzasadnieniu... choć tez tylko po części... Bo faktycznie Jezus zniósł ofiary krwawe ze zwierząt swoją ofiarą... no ale to nie było Jego intencją główną i zasadniczym powodem poniesionej ofiary.

To za mało w moim odczuciu by nazwać Go niekatolickim, po prostu jedna myśl za daleko... każdemu się zdarza...

Jakies jeszcze zarzuty?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-03, 15:26

Trudno tu omawiać całokształt. Nie twierdzę zresztą że jest "antykatolicki" to nie to.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-03, 15:58

OK, poprawiam. Progresistycznie katolicki.
Ale to słowa. Progresizm rozbija Kościół. A to co rozbija Kościół, katolickie, według mnie, nie jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-03, 18:10

Czy możesz mi przybliżyć słowo progresizm?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-03, 18:18

@Magnolia

Progresizm
1. Progresywność
2.«tendencja w katolicyzmie sprzyjająca uznawanym za postępowe postulatom pod adresem Kościoła»

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Adam » 2019-12-03, 19:49

Nie wiem czy Hołownia do dobry kandydat, ale jak widzę wielką okładkę z nim w roli głównej, to mam wrażenie, że nic dobrego z tego nie będzie.

Podobnie było kiedyś z Kukizem, niby antysystemowcem, ale na prezydenta z tego co się nie mylę to pierwszy raz był reklamowany w TVNie. Czy telewizja TVN jest tak głupia, aby reklamować na prezydenta kogoś z poza ich układu? Wątpię :) Jak dla mnie podobnie jest z tym pisemkiem Lisa i Hołownią.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-09, 22:46

Hołownia o ustawie antyaborcyjnej: "Zwróciłbym ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Nie po to, żeby ją »uwalić«. Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi. Jeśli będzie pewien, jeśli będzie stało za nim poparcie takiej części społeczeństwa, które pozwoli na ponowne uchwalenie ustawy, konstytucja nie zostawi wyboru: prezydent musi ją podpisać" https://www.youtube.com/watch?v=99f7par4snc
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2019-12-10, 20:59

Andej pisze: 2019-12-09, 22:46 Hołownia o ustawie antyaborcyjnej: "Zwróciłbym ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Nie po to, żeby ją »uwalić«. Po to, żeby zapytać, czy Sejm jest pewien tego, co robi. Jeśli będzie pewien, jeśli będzie stało za nim poparcie takiej części społeczeństwa, które pozwoli na ponowne uchwalenie ustawy, konstytucja nie zostawi wyboru: prezydent musi ją podpisać" https://www.youtube.com/watch?v=99f7par4snc
Słabe te zarzuty do Hołowni - napisał jak jest. Brak poparcia dla ustawy w większości społeczeństwa - fakt.
Zarzut anty katolickości, z którego Andej się wycofał ( doceniam ) , chybiony. Zona do dzisiaj wspomina wizytę Hołowni u Kuby Wojewódzkiego, gdzie dał świadectwo swojej wiary i bronił katolicyzmu, pomimo wiadomego zachowania Kubusia.
człowiek inteligentny, wierzący, kulturalny, przystojny, medialny - bardzo dobry materiał na kandydata
ale nie dla mnie, bo ja poważnie traktuję politykę a jednego jestem pewien, Hołownia nie ma pojęcia o polityce i rządzeniu krajem, dlatego nikt mądry i odpowiedzialny na niego nie powinien zagłosować.
Chyba , że w pierwszej rundzie wyborów, by pokazać żółtą kartkę naszej elycie politycznej (nie wykluczam takiego zachowania z mojej strony).
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-10, 21:54

Dezerter pisze: 2019-12-10, 20:59 ... Zarzut anty katolickości, z którego Andej się wycofał ( doceniam ) , chybiony. ...
Nie tyle się wycofał, co doprecyzował. Chodziło i chodzi w dalszym ciągu o progresizm. Uważam, że progresizm działa na szkodę Kościoła. Uważam, że progresizm niszczy Kościół od wewnątrz.

Katolik powinien jednoznacznie popierać dobro. I Potępiać zło. Niezależnie od tego, czy wszyscy wokół niego czegoś chcą. Dla katolikabiałe, powinno być białe, także wtedy, gdy wszyscy wokół krzyczą, że czarne jest. Mt 5,37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-10, 22:04

To nie jedynie progresizm. To również pomylone priorytety. Patrz wywiad na temat ustawy aborcyjnej.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-19, 08:14

Otrzymałam takiego maila, można wesprzeć ich drobną kwotą bo będą działać prawnie na rzecz obrony życia i ochrony prawa, które nie pozwala na reklamę działaności tej organizacji.

Ordo Iuris
Instytut na rzecz Kultury Prawnej

Szanowna Pani,

piszę dziś do Pani w wyjątkowo bulwersującej sprawie. Te same środowiska, które kilka lat temu zainwestowały miliony w zniszczenie ochrony życia w Irlandii, dziś zawitały do Polski i rozpoczęły kampanię „Aborcja bez granic” mającą na celu zabójstwo prenatalne tysięcy polskich dzieci.

Nie mam wątpliwości, że życie bardzo wielu dzieci jest realnie zagrożone, dlatego niezwłocznie poddaliśmy sprawę pogłębionej analizie i skierowaliśmy szereg formalnych zawiadomień do organów państwa odpowiedzialnych za obronę życia nienarodzonych dzieci.

Musimy powstrzymać organizatorów akcji promującej morderczy proceder.

Uratujmy tysiące polskich dzieci

Dzięki czujności naszego zespołu zawczasu dowiedzieliśmy się o uruchomionym przed kilkoma dniami projekcie „Aborcja bez granic”. Związani z nim aktywiści chcą zapewnić w Polsce cały wachlarz usług aborcyjnych, z finansowaniem aborcji w zagranicznej klinice włącznie.

Mordercza „oferta”

Za całą kampanią stoją zagraniczne fundacje proaborcyjne takie jak Abortion Support Network z Wielkiej Brytanii, Ciocia Basia z Niemiec, The Abortion Network z Holandii oraz międzynarodowa organizacja Women Help Women, a także dwie organizacje z Polski: Kobiety w Sieci i Aborcyjny Dream Team. Przypomnę, że to właśnie ta ostatnia organizacja okryła się wyjątkowo złą sławą po skandalicznej akcji „Aborcja jest ok” reklamowanej na okładce dodatku do „Gazety Wyborczej” - „Wysokie Obcasy”.

Również ich „oferta” w ramach projektu „Aborcja bez granic” brzmi makabrycznie: „Najważniejsze, w którym jesteś tygodniu – radzi Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu na łamach proaborcyjnych mediów. - Jeśli przed 12. tygodniem i chcesz jechać do Niemiec, decydujesz, czy wolisz aborcję próżniową, czy farmakologiczną. (…) Jeśli jesteś po 12. tygodniu, możesz jechać do Holandii, tam pomoże ci Abortion Network Amsterdam, ale czasem trzeba się śpieszyć. Im bliżej 22. tygodnia, tym mniej mamy czasu, a w Holandii są coraz większe kolejki – w wyniku działań organizacji pro-liferskich klinik aborcyjnych jest coraz mniej”.

Chcą pogrzebać ochronę życia

Nie mam żadnych złudzeń, że nie przez przypadek aborcyjna machina ruszyła właśnie teraz. Swoją akcją proaborcyjne aktywistki chcą przykryć potężny efekt filmu „Nieplanowane”, który w listopadzie wszedł na ekrany polskich kin.

Proaborcyjni aktywiści nie mogą znieść tego, że wstrząsająca historia Abby Johnson, szefowej jednej z klinik aborcyjnego giganta Planned Parenthood, na nowo roznieciła w Polakach świadomość konieczności obrony życia, tak niepożądaną przez zwolenników uśmiercania dzieci w łonach ich matek.

Pomocnictwo w aborcji jest nielegalne

Inicjatorzy akcji „Aborcja bez granic” bez skrupułów wprowadzają społeczeństwo w błąd, twierdząc, że promowane w ramach kampanii działania są legalne.

To oczywista nieprawda. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialność karna dotyczy każdej formy organizowania nielegalnej aborcji, również w postaci tzw. turystyki aborcyjnej. Twórcy akcji „Aborcja bez granic” zdają się nie pamiętać o tym, że pogłębiona ekspertyza na ten temat autorstwa prawników Ordo Iuris już w 2017 r. została doręczona wszystkim prokuratorom w Polsce przez Prokuratora Krajowego.

Pogarda dla polskiego prawa

Nowa akcja aborcyjnych aktywistek z całą pewnością łamie polskie prawo na wielu płaszczyznach!

Przede wszystkim akcja uderza w chronioną prawem ochronę życia. Trzeba pamiętać, że polskie prawo, choć nie w pełni, to jednak stoi na straży życia ludzkiego od poczęcia, dopuszczając jedynie trzy wyjątki.

Dlatego korzystając ze wszystkich dostępnych instrumentów prawnych i wsparcia wielu ekspertów poświęcających ostatnie dni na sporządzenie fachowych analiz i ekspertyz, złożyliśmy do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na pomocnictwie w aborcji, za co zgodnie z art. 152 § 2 kodeks karny przewiduje karę do trzech lat więzienia.

Zażądaliśmy też zbadania, czy współpraca krajowych i zagranicznych organizacji aborcyjnych aktywistów, którzy stworzyli odpowiednie struktury i opracowali mechanizmy finansowania służące przestępczej działalności, wypełnia znamiona przestępstwa z art. 258 kk, czyli „działania w ramach grupy przestępczej”.

Ponadto nasze zawiadomienie dotyczy również art. 255 kk, który zakłada odpowiedzialność karną za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa lub jego pochwałę.

Kampania narusza prawo farmaceutyczne

To jednak nie wszystko - inicjatorzy „Aborcji bez granic” pokazują pogardę dla wielu innych norm prawnych. Ich działania naruszają m.in. prawo farmaceutyczne, które kategorycznie zakazuje promocji i reklamy substancji czy preparatów wydawanych w Polsce jedynie na receptę, a także pośrednictwa w obrocie, importu i sprzedaży bez wymaganych wpisów do rejestru oraz zezwoleń.

Osoby działające w ramach akcji nie tylko chcą zabijać nienarodzone dzieci, ale również narażają życie nieświadomych kobiet zażywających środki poronne nieznanego pochodzenia. Dlatego o popełnieniu czynu zabronionego w tym zakresie powiadomiliśmy Głównego Inspektora Farmaceutycznego oraz prokuraturę, która ma obowiązek ścigania sprawców naruszeń szeregu przepisów Prawa farmaceutycznego.

„Aborcja bez granic” narusza RODO

Proszę sobie wyobrazić, że to wciąż nie koniec naruszeń! Na portalach promujących akcję „Aborcja bez granic” zamieszczono formularze do przekazywania danych osób zainteresowanych uzyskaniem finansowania dla aborcyjnego zabicia ich dziecka. Jednak konstruując mechanizmy pozyskiwania danych, naruszono europejskie regulacje w zakresie ochrony danych osobowych (RODO).

Można tylko podejrzewać, że dane osobowe miały trafiać poza Polskę i służyć organizowaniu kampanii społecznych przez zagraniczne organizacje aborcyjne.

Europejskie przepisy przewidują bardzo poważne sankcje za tego typu naruszenia, dlatego natychmiast powiadomiliśmy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, żądając niezwłocznych działań i wszczęcia kontroli.


Czy polskie prawo stanie w obronie życia dzieci?

Szereg złożonych zawiadomień pokaże, czy obowiązujące w Polsce przepisy chroniące życie rzeczywiście działają. Bo jeśli prawo nie jest w stanie powstrzymać masowej propagandy aborcyjnej połączonej z finansowaniem uśmiercania dzieci na najwcześniejszym etapie rozwoju to znaczy, że zwolennikom aborcji wolno w naszym kraju wszystko.

Nie mam złudzeń, że celem tej upiornej kampanii jest dokonanie aborcji na masową skalę i wykazanie bezkarności tych działań. Wszystko po to, by powtórzyć scenariusz znany m.in. z Francji czy Hiszpanii i wykazać, że skoro zjawisko aborcji jest masowe, to nie można utrzymywać fikcji ochrony życia i trzeba zalegalizować zabójstwo prenatalne.

To może na dobre pogrzebać kulturę obrony życia. Nie możemy na to pozwolić! Jeżeli jakkolwiek zorganizowana grupa nawołuje do łamania prawa i składa ofertę wsparcia w zabijaniu dzieci nienarodzonych, prawo musi natychmiast otoczyć ochroną potencjalne ofiary zbrodni.

Sprawcy muszą być powstrzymani

Wszystkie te działania mają na celu ścisłe zidentyfikowane twórców kampanii, których jedynym celem jest doprowadzenie do masowego procederu zabijania dzieci nienarodzonych z pogwałceniem obowiązującego w Polsce prawa.

Już dzień po złożeniu przez nas zawiadomienia w prokuraturze ścigania twórców tej kampanii zażądał również Rzecznik Praw Dziecka, który ustawowo zobligowany jest do obrony prawa do życia od chwili poczęcia. Przyłączenie się przez niego do stanowczej obrony dzieci nienarodzonych przyjąłem z ogromną radością. Mikołaj Pawlak jest pierwszą osobą na tym stanowisku od wielu lat, który ujął się za swoimi najmniejszymi podopiecznymi.

Oczekujemy na przyłączenie się do tych działań również Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Mamy przecież do czynienia ze zorganizowaną akcją wymierzoną w tysiące polskich dzieci, ale także próbą strategicznego zamachu na obronę życia w Polsce. Za tymi działaniami stoi zorganizowana, międzynarodowa grupa, która zdobyła już doświadczenie w takich kampaniach w innych krajach i dysponuje ogromnymi środkami finansowymi i organizacyjnymi.

Obrona życia w tej sytuacji wymaga od nas szerokiej współpracy i pełnego poświęcenia!

Musimy działać natychmiast

Intensywne działania podejmowane przez nas przez kilka ostatnich dni wymagały nie tylko zaangażowania naszego zespołu, ale również wsparcia zewnętrznych ekspertów specjalizujących się w prawie karnym, prawie farmaceutycznym czy RODO. Jestem jednak przekonany, że nie mogliśmy zwlekać z reakcją, gdyż każdy dzień może oznaczać śmierć kolejnych dzieci.

Przed nami tygodnie, a może nawet miesiące postępowań. Wszystko po to, by aborcyjna kampania nie zapuściła w naszym kraju korzeni i nie zniszczyła kultury obrony życia, która i tak atakowana jest z wielu stron.

Dotychczas poniesione przez nas koszty w związku z tą sprawą to ponad 15 000 złotych, a przed nami kolejne wydatki, które zapewne przekroczą 30 000 złotych.

Dlatego bardzo Panią proszę o przekazanie 40 zł, 70 zł, 120 zł lub dowolnej innej kwoty, która umożliwi nam skuteczną reakcję na łamanie prawa i obronę życia niewinnych dzieci na najwcześniejszym etapie rozwoju.

To bardzo ważne, byśmy już dziś dali odpór agresywnej kampanii zmierzającej do uśmiercenia tysięcy ludzkich istnień!

Łączę wyrazy szacunku

adw. Jerzy Kwaśniewski - Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

P.S. Aborcyjni aktywiści nie pierwszy raz wybrali właśnie przedświąteczny czas jako okres rozpoczęcia swojej kampanii wymierzonej w życie. Chcą nie tylko przykryć piorunujące wrażenie, jakie na wielu widzach wywołał film „Nieplanowane”, ale i zniszczyć świąteczną atmosferę, w której cała narodowa kultura kieruje naszą uwagę ku Bożemu Narodzeniu będącemu źródłem uniwersalnej cywilizacji życia. Przypomnę sprawę przed kilku lat, gdy feministka Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że właśnie w Wigilię zamierza dokonać morderstwa swojego nienarodzonego dziecka. Dlatego tym bardziej nie możemy ustawać w walce i właśnie teraz - w przededniu świąt Bożego Narodzenia — stanąć odważnie w obronie tych, którzy sami nie mogą się bronić.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.
https://ordoiuris.pl

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-19, 12:45

Ordo Iuris - bardzo OK. Wyjątkowo pożyteczna organizacja.

ODPOWIEDZ