Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-19, 18:55

afilatelista_michal pisze: 2020-10-19, 11:04 Mowa o Polsce.

To chrześcijanami są tylko regularnie chodzący do kościoła?

Czy zaliczasz mnie do tej grupy?
Tak, w Polsce nie mordują. Co najwyżej pobiją, zniszczą własność, poszczują.

Nie chodzący do kościoła chrześcijanie, są podobni do pijących wódkę abstynentów.

Staram się nie szufladkować. Ale widać sam się poczuwasz. A wiele Twoich działań jest rzeczywiście zgodnych z określeniem. Sam jednak musisz sobie dać odpowiedź, czym jesteś motywowany. Jak do tej pory wychwytujesz jakieś słówka z ST i usiłujesz narzucić swój punkt widzenia.
Jaki jest cel, w ciągłym zaprzeczaniu, zarzucaniu ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-19, 21:00

Andej pisze: 2020-10-19, 18:55 Tak, w Polsce nie mordują. Co najwyżej pobiją, zniszczą własność, poszczują.
Kto bije chrześcijan za to że są chrześcijanami?.
Nie chodzący do kościoła chrześcijanie, są podobni do pijących wódkę abstynentów.
A może to chrześcijanie którzy odcinają się od instytucji Kościoła Katolickiego? Możesz napisać że to nie katolicy, ale skoro wierzą to chyba chrześcijanie?
Staram się nie szufladkować. Ale widać sam się poczuwasz. A wiele Twoich działań jest rzeczywiście zgodnych z określeniem. Sam jednak musisz sobie dać odpowiedź, czym jesteś motywowany. Jak do tej pory wychwytujesz jakieś słówka z ST i usiłujesz narzucić swój punkt widzenia.
Jaki jest cel, w ciągłym zaprzeczaniu, zarzucaniu ...

Wyrażam swoje opinie, najczęściej niezgodne z Twoimi. Uważam że warto konfrontować swoje poglądy.
Wcześniej pisałem na forum gdzie są sami prawie ateiści. Wszyscy zgadzają się ze sobą w kółku wzajemnej adoracji. Części tutejszej apologetyki nawet nie znaliśmy.
To samo tutaj. Nie znacie nawet definicji ateizmu, która posługuję się większość świadomych ateistów.
Myślę że warto konfrontować sprzeczne poglądy. Wbrew pozorom takie kłótnie potrafią zbliżyć, natomiast ciągle wałkowanie w grupie gdzie wszyscy zgadzają się ze sobą polaryzuje poglądy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-19, 22:13

Ateizmu zgłębiania nie widzę sensu. A tym bardziej tego, jak oni sami siebie subiektywnie definiują.
Wolę ulepszać swoją wiarę. Poznawać ją. Doskonalić. Tym bardziej, że im wyżej wędruję, tym bardziej poszerza się widziany horyzont. A gdy wejdę na upatrzony szczyt, to zaczynam dostrzegać jakiś wyższy. I aby nań dojść, muszę najpierw zejść w dolinę. Upadam przy tym. Czasem się potknę i stoczę w dół. Wtedy rany liżę, nabieram sił i znów idę w stronę szczytu.

Na pytania od czapy odpowiedzieć nie potrafię, gdyż nie znajduję w nich sensu. Choć na pierwsze mogę znaleźć odpowiedź w sytuacji wojennej, gdy dwóch żołnierzy wykonuje rozkazy. Których odmowa, jest karana sądem polowym. A obydwaj przeszli wojskowe pranie mózgów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-20, 11:43

Interygujący tekścik w WP.PL: Jurek Owsiak do szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie: "Nie wyrażamy zgody". Chcieli przeznaczyć łóżka kupione przez WOŚP dla pacjentów z COVID-19.
Owsiak pokazuje swoje oblicze. Teraz, być może skazuje na śmierć dzieci chore na covid. A co będzie jutro? Powie, że respiratory, które kupił (jeśli już dotarły do Polski), mogą być używane tylko dla chorych ze środowiska lgbt? A maseczki i rękawiczki mogą być używane tylko prze lekarzy, którzy podpiszą deklarację wspieranie lgbt? To chore. Jakaś chora nienawiść. Jak dziecko, które chce sobie odmrozić uszy na złość własnej mamie. Gdy znienawidzona władza cokolwiek chce zrobić, to totalsi automatycznie się sprzeciwiają. Tak jak w Sejmie odrzucając nowe regulacje antycovidowe.
Cokolwiek zrobi ktokolwiek związany z PISem lub rządem, to muszą się sprzeciwić. Bezmyślnie. Na złość.

https://parenting.pl/jurek-owsiak-do-sz ... 9#comments
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 14:57

Każda okazja żeby dowalić Owsiakowi dobra?
Fundacja zakupiła sprzęt na konkretny cel. Nie wiem czy wiecie jaki w Polsce jest problem z psychiatrią dziecięcą? Ja czytałem raport o moim województwie i problem jest olbrzymi.
To że mamy pandemię to nie znaczy, że można zaniedbać leczenie innych pacjentów.
Na walkę z COVID fundacja przekazała blisko 50 mln zł.

Twój pomysł z LGBT to już klasyczny argument równi pochyłej. Brawo Ty...

Dodano po 21 minutach 28 sekundach:
Cokolwiek zrobi ktokolwiek związany z WOŚP lub organizacją uznaną za lewicową, to muszą się sprzeciwić. Bezmyślnie. Na złość.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 15:23

W tym problem, ze sprzet to nie problem, ale obsada medyczna w postaci odpowiedniego personelu.
I w tym problem, ze koszty owsiakowe to ponad 2/3 wplywow -a wiec prawie 70 groszy z kazdej zlotowki idzie na pensje fundacji i koszty organizacyjne.
Dotego dochodzi jeszcze pare procent kosztow na obsluge samego fumduszu.
Wiem cos , a nawet wiele, moze zbyt wieleo tym. Dodam tylko, ze sam bylem osobiscie w to zaangazowany i owsiaka znam rowniez co nieco osobiscie.
Znam inny maly ( jako organizacja ,ruch /fundancje pomocy. Katolicka.
Rowniez osobicsie - w tym okolo 10 groszy z kazdej zlotowki idzie na koszty i personane i biurowe oobsluge samego funduszu. Pozostale 90 groszy to bezposrednia pomoc.
jesli potrafisz myslec, to i potrafisz wyciagnac wnioski, jak to jest naprawde.

Dodam tylko, ze taka fundacja w stylu Owsiaka to doskonaly biznes - dochod jak prezes koncernu w postci wyplat i dywident wciagnietych w koszta.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 17:45

Pompieri pisze: 2020-10-20, 15:23 W tym problem, ze sprzet to nie problem, ale obsada medyczna w postaci odpowiedniego personelu.
I w tym problem, ze koszty owsiakowe to ponad 2/3 wplywow -a wiec prawie 70 groszy z kazdej zlotowki idzie na pensje fundacji i koszty organizacyjne.
Dotego dochodzi jeszcze pare procent kosztow na obsluge samego fumduszu.
Wiem cos , a nawet wiele, moze zbyt wieleo tym. Dodam tylko, ze sam bylem osobiscie w to zaangazowany i owsiaka znam rowniez co nieco osobiscie.
Znam inny maly ( jako organizacja ,ruch /fundancje pomocy. Katolicka.
Rowniez osobicsie - w tym okolo 10 groszy z kazdej zlotowki idzie na koszty i personane i biurowe oobsluge samego funduszu. Pozostale 90 groszy to bezposrednia pomoc.
jesli potrafisz myslec, to i potrafisz wyciagnac wnioski, jak to jest naprawde.

Dodam tylko, ze taka fundacja w stylu Owsiaka to doskonaly biznes - dochod jak prezes koncernu w postci wyplat i dywident wciagnietych w koszta.
Chyba Ci się z Caritasem pomyliło.
https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia
WOŚP przeznacza 100% pieniędzy zebranych w czasie finału na sprzęt.
Owsiak sam nie zarabia w WOŚP nic. Zarabia jego żona co najwyżej.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 17:50

Oj, oj ... nawez chyba nie rozumiesz, na czym polegaja koszty uzyskania przychodu fundacji ( jakiejkolwiek).

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 17:58

To mi wytłumacz i przedstaw wyliczenia na 2/3 wplywów.
Wzorem kolegi z forum daję Ci czas do jutra na odwołanie tego oszczerstwa;)

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 18:09

Nie udawaj greka i nie zgrywaj sie , bo pierdoly wstawiasz.
Proste pytanie - z jakich funduszy przychodza oplaty na : platformy, sprzet naglasniajacy ... kto wspiera i w jaki sposob wyklada kase na taksowki dla obslugi itd.
Nie pochodzi to od darczyncow jako ich danina - dyrczyncy moga dac pewne sumy na ,z ktorych wydziela sie wlasnie te koszty. Ale w wiekszosci darczyncy ofiarowywuja swoj czas i swoj entuzjazm. Sa to pozafinansowe srodki. reszta jest wydzielana z pieniedzy: pieniadz sam w sobie nie jestproduktem, ale obrazuje wartoas mozliwosci finnasowych produktu - koszty sceny i koszty pradu, koszty reklam i koszty amortyzacyjne ...

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 18:23

To są pieniądze od sponsorów - bezpośrednio na ten cel. To też jest w sprawozdaniach. zobaczysz jak będziesz, robił wyliczenia na swoje 2/3.

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
Taka ciekawostka - WOŚP wydał na sprzęt ponad miliard zł, więc musisz wykazać że przebimbal dwa miliardy. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 18:24 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 18:41

2/3 z miliarda to ok. 660 000 000.
Powodzenia.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 18:46

Miliard wydali na pomoc i mają to udokumentowane. Więc musieli dwa wydać na coś innego.

Tak się składa że kwota którą zebrali różni się o kilka procent więc to też jest miliard. I to też mają udokumentowane więc nie wiem jak chcesz udowodnić to 2/3. Ale to nie mój problem.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 18:47 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-20, 18:49

Pompieri pisze: 2020-10-20, 15:23 (...)
Dodam tylko, ze taka fundacja w stylu Owsiaka to doskonaly biznes - dochod jak prezes koncernu w postci wyplat i dywident wciagnietych w koszta.
Chyba nie lepsza niż kościół.
https://www.focus.pl/artykul/cala-prawd ... h-watykanu
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 18:53

Oczywiscie. Maja to udokumentowane jako zbiorka. I jest to fundusz przelany na cele danej zbiorki.
Udekomuntowane rowniez sa ( takie jest prawo ) koszty tej zbirki. Ale w sprawozdaniu podaje sie koszty do finansowki: cel zbiorki zas podaje sie do wiadomosci publicznej.
Sa to calkowicie odmienne dokumentacje.
Legalne i prawnie wymagane.
Dochodzi do tego amortyzacja i apanaze ( podroze, umowy dystrybutorskie itp. ).
Jest to kolejna rubryka. Do skarbowki na domiary albo odliczenia od kwoty zadatkowanej jako koszty z przychodyu dzialalnosci fundacji.

Kolejne pierdoly w stylu wampiry i wampirzyce ( chodzi o link .)

ODPOWIEDZ