Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-18, 21:44

afilatelista_michal pisze: 2020-10-18, 21:36 Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie napisałem.
W żadnym wypadku nie uważam wierzącym za gorszych. Uważam tylko że przez to że wierzycie w życie pozagrobowe inaczej ocenianie kwestie związane z tym życiem. Moim zdaniem bezpodstawnie.
A czy Tobie tym szkodzimy. Postrzeganiem bezpodstawnym?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1262
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 490 times
Been thanked: 206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-18, 21:48

To tylko Twoim zdaniem. Rzadko kiedy faktycznie piszesz tak jak sie sprawy rzeczywiscie maja. Tym razem napisales wlasnie tak napisales.
To tyle. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-18, 21:53

Pompieri pisze: 2020-10-18, 21:48 To tylko Twoim zdaniem. Rzadko kiedy faktycznie piszesz tak jak sie sprawy rzeczywiscie maja. Tym razem napisales wlasnie tak napisales.
To tyle. Pozdrawiam.
Nie napisał, że jesteśmy gorsi, a jedynie, że skupiamy się na życiu wiecznym bardziej niż na doczesnym.
Nawet z logicznego punktu widzenia to chyba dość oczywiste.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1262
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 490 times
Been thanked: 206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-18, 21:59

A ja odpowiedzialem na ostatni wpis, w ktorym jest jak kleks na bibule : "moim zdaniem".
Co zauwazywszy bezzwlocznie donioslem.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-18, 22:16

sądzony pisze: 2020-10-18, 21:44 A czy Tobie tym szkodzimy. Postrzeganiem bezpodstawnym?
Mi bezpośrednio to raczej niczym.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-18, 22:20

afilatelista_michal pisze: 2020-10-18, 22:16
sądzony pisze: 2020-10-18, 21:44 A czy Tobie tym szkodzimy. Postrzeganiem bezpodstawnym?
Mi bezpośrednio to raczej niczym.
A pośrednio? Pewnie w takim stopniu jak i Ty nam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-18, 22:30

sądzony pisze: 2020-10-18, 22:20 A pośrednio? Pewnie w takim stopniu jak i Ty nam.
Pośrednio to żyję w państwie gdzie Kościół i polityka są mocno powiązane. Z jednej strony na Kościół idą moje podatki, a z drugiej są naciski na ustawodawstwo.
Pośrednio to np moja babcia wysyłała emeryturę na Rydzyka (myśląc że w ten sposób kupuje sobie życie wieczne) a potem nie miała na leki.
Albo moja znajoma poszła na zakonnicę i robi za służącą księdza i myśli że w ten sposób czyni dobro.

Ale to ich wybory. Może one skończą w niebie a ja w piekle... Na dzisiaj twierdzę że to bezpodstawne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-18, 22:37

afilatelista_michal pisze: 2020-10-18, 22:30 Pośrednio to żyję w państwie gdzie Kościół i polityka są mocno powiązane. Z jednej strony na Kościół idą moje podatki, a z drugiej są naciski na ustawodawstwo.
Pośrednio to np moja babcia wysyłała emeryturę na Rydzyka (myśląc że w ten sposób kupuje sobie życie wieczne) a potem nie miała na leki.
Albo moja znajoma poszła na zakonnicę i robi za służącą księdza i myśli że w ten sposób czyni dobro.

Ale to ich wybory. Może one skończą w niebie a ja w piekle... Na dzisiaj twierdzę że to bezpodstawne.
Rozumiem Cię doskonale.
Na dziś nie sądzę byś skończył w piekle.
A jeżeli tak to będę tam przed Tobą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-18, 22:46

O to ciekawe, bo o ile wiem sprzeczne z doktryną katolicką. Jako grzesznik i niewierzący nie mam chyba innej opcji niż piekło.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1262
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 490 times
Been thanked: 206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-19, 06:33

A jednak bzdury. Gdybys naprawde zechcial zapoznac sie z nauka Kosciola ( a nie bazowal na swoich wyobrazeniach ) to nawet w Katechizmie Kosciola Katolickiego pisze co innego na temat zbawienia niewierzacych, niz podajesz Alifilatelisto.
Nawiaze dodatkowo do tego, ze zyjemy w panstwie ciaglej antykatolickiej agresji ... czego Ty jestes tez w jakis sposob reprezentantem. Bo zglaszasz pretensje o za malo demokracji ( hmmm ... a co to takiego ) wkraju, ale demokratyczne wybory twojej babci stoja Ci koscia w gardle. Demokratyczne decyzje ludzi wspierajacych Radio Maryja najchetniej zostalyby przez Ciebie rowniez zakazane.
A wiec jak to jest z ta demokracja?
Bo dyletanctwo co do nauki chrzescijanskiej wykazales i udowodniles juz nie raz.
Ale i tak zbawienie jest przed Toba otwarte. Az do ostatniej chwili, w ktorej zechcesz stanawszy twarza twarz przed Bogiem zdecydowac - albo z Bogiem, albo bez Niego.
Ale to juz bedzie Twoja decyzja. ostateczna i nieodwolalna. Twoja.
Pozdrawiam.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-19, 08:39

Pompieri pisze: 2020-10-19, 06:33 A jednak bzdury. Gdybys naprawde zechcial zapoznac sie z nauka Kosciola ( a nie bazowal na swoich wyobrazeniach ) to nawet w Katechizmie Kosciola Katolickiego pisze co innego na temat zbawienia niewierzacych, niz podajesz Alifilatelisto.
Sobór Florencki

Dekret dla jakobitów (1442):
"Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, kto nie jest w Kościele katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego, lecz pójdą w ogień wieczny, „który zgotowany jest diabłu i aniołom jego” (Mt 25, 41), jeżeli przed końcem życia nie będą przyłączeni do niego [Kościoła]. (…) Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności Kościoła katolickiego"
Nawiaze dodatkowo do tego, ze zyjemy w panstwie ciaglej antykatolickiej agresji ... czego Ty jestes tez w jakis sposob reprezentantem.
Wy katolicy i to poczucie prześladowania. Macie większość i robicie co chcecie. Nikt wam niczego nie narzuca.
Bo zglaszasz pretensje o za malo demokracji ( hmmm ... a co to takiego ) wkraju, ale demokratyczne wybory twojej babci stoja Ci koscia w gardle. Demokratyczne decyzje ludzi wspierajacych Radio Maryja najchetniej zostalyby przez Ciebie rowniez zakazane.
A wiec jak to jest z ta demokracja?
A gdzie ja napisałem że to niedemokratyczne albo że jestem za zakazaniem tego? Napisałem, że babcia oddając emeryturę myślała że czyni dobro, a moim zdaniem nie nie czyniło.

Bo dyletanctwo co do nauki chrzescijanskiej wykazales i udowodniles juz nie raz.
Ale i tak zbawienie jest przed Toba otwarte. Az do ostatniej chwili, w ktorej zechcesz stanawszy twarza twarz przed Bogiem zdecydowac - albo z Bogiem, albo bez Niego.
Ale to juz bedzie Twoja decyzja. ostateczna i nieodwolalna. Twoja.
Pozdrawiam.
Aż do ostatniej chwili... A czy w ostatniej chwili (rozumiem że a życia) zostaną mi przedstawione jakieś nowe argumenty? Czy przekonam się dopiero po śmierci?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-19, 09:41

afilatelista_michal pisze: 2020-10-19, 08:39 Wy katolicy i to poczucie prześladowania. Macie większość i robicie co chcecie. Nikt wam niczego nie narzuca.
My katolicy (mam nadzieję, że zostaną zaliczony w ich poczet) jesteśmy najbardziej prześladowaną grupą społeczna w obecnym świecie. W roku 2015 (na ten rok najszybciej trafiłem) zostało zamordowanych z powodu wiar 105 000 chrześcijan.

Niestety, nie mamy większości. Nie wiem, czy stanowimy w Polsce ok. 30 % społeczeństwa (jeśli przyjąć dominicantes). Jeśli podstawą comunicantes to niespełna 14 %. Z tego wynika, że stanowimy mniejszość.

Wciąż wywierana jest na nas presja przez liberosocjalistyczne rządy UE i przez inne zlewicowane państwa. W Polsce oprócz partii totalnych permanentnie narzucana jest antychrzescijańska lewicowa presja przez komercyjne media. Ataki na Kościół i katolików są motywem przewodnim tvn, onet, gw, sputnik. Antypolscy europarlamentarzyści wciąż podburzają przeciw katolikom i przecie Polakom zachodnie rządy i media. Środowiska spod znaku LGBT skrajnie nienawidzące katolików wciąż napastują wierzących (także fizycznie), profanują to, w co wierzymy, stale walczą z wartościami konsolidującymi społeczeństwo.

Na niniejszym Forum wciąż pojawiają się harcownicy, którzy za wszelką cenę i na wszystkie sposoby walczą z religią i chrześcijaństwem. Sami się zjawiają, aby negować, krytykować, pomawiać itd. To przejaw lewicowego imperatywu narzucania innym swoich przekonań.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-19, 11:04

Andej pisze: 2020-10-19, 09:41 My katolicy (mam nadzieję, że zostaną zaliczony w ich poczet) jesteśmy najbardziej prześladowaną grupą społeczna w obecnym świecie. W roku 2015 (na ten rok najszybciej trafiłem) zostało zamordowanych z powodu wiar 105 000 chrześcijan.
Mowa o Polsce.
Niestety, nie mamy większości. Nie wiem, czy stanowimy w Polsce ok. 30 % społeczeństwa (jeśli przyjąć dominicantes). Jeśli podstawą comunicantes to niespełna 14 %. Z tego wynika, że stanowimy mniejszość.
To chrześcijanami są tylko regularnie chodzący do kościoła?
Wciąż wywierana jest na nas presja przez liberosocjalistyczne rządy UE i przez inne zlewicowane państwa. W Polsce oprócz partii totalnych permanentnie narzucana jest antychrzescijańska lewicowa presja przez komercyjne media. Ataki na Kościół i katolików są motywem przewodnim tvn, onet, gw, sputnik. Antypolscy europarlamentarzyści wciąż podburzają przeciw katolikom i przecie Polakom zachodnie rządy i media. Środowiska spod znaku LGBT skrajnie nienawidzące katolików wciąż napastują wierzących (także fizycznie), profanują to, w co wierzymy, stale walczą z wartościami konsolidującymi społeczeństwo.
Galop Gisha. Nie będę wchodził w politykę, ale "lewicowość" nie oznacza antypolskości.
Na niniejszym Forum wciąż pojawiają się harcownicy, którzy za wszelką cenę i na wszystkie sposoby walczą z religią i chrześcijaństwem. Sami się zjawiają, aby negować, krytykować, pomawiać itd. To przejaw lewicowego imperatywu narzucania innym swoich przekonań.
Czy zaliczasz mnie do tej grupy?

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1262
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 490 times
Been thanked: 206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-19, 12:24

Afilatelisto - skierowuje Ciebie do :
www.szkolateologii.dominikanie.pl - 9. Zasada "Extra Ecclesiam ..."

To co wrzuciles jako argument swiadczy o wielkiej dawce indolencji i ogromnym braku wiedzy w temacie. Czyli o IGNORANCJI.

Skierowuje rowniez do Katechizmu Kosciola Katolickiego.

Sadzilem, ze dyskusja jest na poziomie poznawczym, a jak zwykle stoczyla sie do poziomu - co tu przeciwko katolikom wynalezc.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-19, 16:45

afilatelista_michal pisze: 2020-10-18, 22:46 O to ciekawe, bo o ile wiem sprzeczne z doktryną katolicką. Jako grzesznik i niewierzący nie mam chyba innej opcji niż piekło.
Katolicy ni mają wyłączności na Boga.
Bóg jest ponad wszystkim więc i ponad podziałami.
To chyba oczywiste.

Wydaje mi się, że nie interesuje go jaką drogą, ale czy do Niego zmierzasz.

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
afilatelista_michal pisze: 2020-10-19, 08:39 (...)
Aż do ostatniej chwili... A czy w ostatniej chwili (rozumiem że a życia) zostaną mi przedstawione jakieś nowe argumenty? Czy przekonam się dopiero po śmierci?
Tak. Zostanie Ci przedstawiony taki argument, że się popłaczesz.
Będzie to wszechogarniająca i wypełniająca Cię Miłość.
Uwierz,
nie będziesz w stanie odwrócić się do Niej plecami.

Dodano po 8 minutach 51 sekundach:
Andej pisze: 2020-10-19, 09:41 (...) Niestety, nie mamy większości. Nie wiem, czy stanowimy w Polsce ok. 30 % społeczeństwa (jeśli przyjąć dominicantes). Jeśli podstawą comunicantes to niespełna 14 %. Z tego wynika, że stanowimy mniejszość. (...)
"Największą wspólnotę religijną w Polsce stanowi Kościół katolicki, który w roku 2017 obejmował około 32,91 mln ochrzczonych, co oznacza, że w obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych było 87% mieszkańców Polski."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... i_w_Polsce
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ