Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-26, 19:13

Górą Anglia. Wygrali. Udało im się postawić na swoim. Człowiek umarł. Zgodnie z prawem.
A przy okazji pokazali nam miejsce w szeregu. Bo w końcu, światli Europejczycy, wiedzą, że w Polsce sądy łamią prawo. Dlatego w słusznym lewicowym gniewie odrzucili propozycję. Dwa lata temu pisałem o małym Evansie. Podobna historia. Prawo zwyciężyło /:) . Prawo brytyjskie. Lewicowe. Nie liczące się z człowiekiem.
I o co tu chodziło? Tylko o postawienie na swoim? Nikt nie będzie Brytolowi mieszał, ani go pouczał.
Bo wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi. Angole są najważniejsi. Ich prawo jest ponad wszystko. Niemcy też są orędownikami demokracji i równości. Dlatego w ramach UE wynegocjowali dla siebie proporcjonalnie najwięcej szczepionek. Dlatego wolno im, kupować po boku. Bo są równiejsi. Mogą też dokończyć rurę. Bo są silniejsi.
A ludzie zupełnie się nie liczą. Zwłaszcza chorzy. Nieprzytomni. Ogólnie tacy, którzy nie potrafią sami się obronić. Nie mają głosu, nie dysponują pieniędzmi. O właśnie. Pieniądze. Może o to chodziło żonie, która wystąpiła do sądu, aby faceta uśmiercić. Przykład prawdziwej miłości. Zapewne miłości do pieniędzy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-27, 20:04

No i się zaczęło. Koronawirus odszedł gdzieś w dal. Komunazistki wylewają się, wraz z całym swoim błockiem na ulice. Jak robactwo będą szczuć, opluwać niszczyć. A ogłupiałe lemingi będą razem z nimi wrzeszczeć. Już dziś rano na WP był tekst podjudzający do rozruchów, takich ja w Belgii. Ilustrowany przewróconym palącym się samochodem.
Komuniziści z wszystkich lewicowych organizacji będą niszczyć Polskę, Kościół, tradycje, wartości. Po to, aby móc dalej niszczyć życie. Aby móc niszczyć wszystko, co nie jest lewicowe.
Ale to, co się teraz zaczyna ma też dobre strony. Bo zmusza człowieka do określenia się. Do stanięcia po którejś stronie barykady. Do stanięcia po stronie życia lub śmierci. DO stanięcia po stronie praworządności lub anarchii.
To okazja dla Forum. Czy pojawią się głosy opowiadające się za cywilizacją śmierci? Czy będą one akceptowane? Czy będą tolerowane?

Teraz, gdy się zapali, każdy z Was musi odpowiedzieć na pytanie, po której jest stronie. Czy wierzysz Bogu? Czy ma dla Ciebie wartość Dekalog? Czy z przykazania miłości wyłączasz jakieś osoby? Np. dzieci z wadami?

Ale mam też pretensje do Trybunału. Dlaczego za winę ojców dzieci mają być skazywane na karę śmierci? Na karę, która teoretycznie jest zabroniona przez UE. Czy to jest demokracja? Wzorujemy się na demokracji greckiej? Tam ok. 30 % ludności miało prawa obywatelskie. Dziś podobnie. Z tym, że prawa mają bogaci i silni.

Co mamy zrobić? Podkulić ogony i milczeniu patrzyć, jak nas ubezwłasnowalają? Czy mamy milcząco dać się prowadzić na rzeź? Albo jak lemingi ku przepaści?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2021-01-27, 20:38

W pełni akceptuję naukę Kościoła w tym temacie. Jednak nie mamy co liczyć, aby w Polsce została ona wprowadzona w życie. Jeżeli zrobi się to siłą to aż boję się pomyśleć co się stanie. Z pewnością ucierpi na tym wiele osób, a sam Kościół poniesie ogromne straty. To konsekwencja jaką można zapłacić za wprowadzanie ustaw, które niestety nie popiera spora część społeczeństwa. I choć nie jestem demokratą i wolałbym czynić to, co sprawiedliwe i słuszne nawet wbrew większości, to jednak niepokoją mnie te możliwe skutki.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-01-27, 20:49

Kosciol kieruje sie Prawem nadanym przez Boga, wiec nawet nie powinien wtracac sie do praw swieckich.
Prawa swieckie sa obowiazkiem, nakazem zachowania pod grosba kary swieckiej, wiec nie sa to takie same prawa jak Prawa nadane Przez Boga, ktore zaleza jedynie od woli czlowieka, by je wypelnial.
Z lemingow nie zrobi sie dromaderow ktore przecisna sie przez ucho igielne.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-27, 21:09

Morkej - my mamy robić to co słuszne, a nie zastanawiać się, jaki to skutek przyniesie Kościołowi. Tego co napisał Józek nawet nie skomentuję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-28, 19:20

Czytając doniesienia przychodzą dwie myśli. Jedna dotyczy oskarżeń PIS o wojnę, a druga zbrodniczego cwaniactwa. Zacznę od drugiej. Nie rozdmuchiwanej przez szczujnie. Nie docierającej do świadomości komunazistek i wszelkich lempartów (bo na lamparty, to nie wyglądają). Ano już znaleźli się specjaliści instruujący jak popełnić zbrodnię i uniknąć odpowiedzialności. Już podają dwa sposoby. A niedługo wymyślą kolejne. Już usłużni adwokaci (ciekawe, Giertych chwilowo siedzi cicho), podejmą się pisania pozwów przecie lekarzom, politykom, działaczom. I podejmą się darmowej obrony morderców i morderczyń.
Nie ośmieliłbym się podać sposobów mordowania dzieci na innym Forum. Na forum odwiedzanym przez osoby pozbawione moralności i etyki. Negujące dar życia.
Otóż cwaniacy wymyślili, że wystarczy, aby kobieta podała, że ciąża jest wynikiem gwałtu. I już może zamordować dziecko. Zupełnie zdrowe. [Samo w sobie to, że można skazywać na karę śmieci dziecko za winy ojca jest przerażającym kuriozum. Jest to oburzający stan rzeczy.] I może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zamordować dziecko i zniszczyć faceta. I jeszcze wymusić haracz "odszkodowania". Od jakiegoś czasu politycznie poprawne sądy bezkrytycznie podchodzą do oskarżeń o gwałt. Najpierw profilaktycznie niszczą pozwanego. Nie raz uniemożliwiając mu obronę, czy udowodnienie niewinności. A jeśli się jednak taki wybroni, to usłyszy "sorry". Jako przeprosiny za utratę wolności, pracy, rodziny. Mam jednak nadzieję, że takie sytuacje stanowią margines. Ale czy teraz będą stanowiły margines? Czy podpuszczone przez femiznazistki motywowane mizoandrią i nienawiścią do Boga i Kościoła nie zaczną wykorzystywać tej furtki? Mogę mieć tylko nadzieję. O prosić Pana Boga naszego, aby zabijanie dzieci ustało. Mogę błagać. Mogę, a nawet muszę, dzielić się swoim zdaniem. W dyskusjach, także z ateistami, wyrażać swoje zdanie. Dlatego, że jestem przedstawicielem Kocioła. Nie oficjalnym. Nie związanym z hierarchią, ale członkiem Kościoła. A jeśli należę do Kościoła, to przyjmuję Objawienie. Przyjmuję Naukę Kościoła. I realizuję ją swoim życiem.
Sposób drugi. Choroba psychiczna. Też pozwala na morderstwo bez ponoszenia odpowiedzialności. I już mamy (znalazłem to na chorobliwie antykościelnym WP) tych, którzy złożyli przysięgę Hipokratesa, aby ją świadomie deptać. To tamie wariacje Mengele. Wkleję, com znalazł. - W świetle obecnego prawa możemy eksterminować ciążę, która stanowi zagrożenie dla życia matki. Czyli potocznie mówiąc, matka może "zwariować". Czy możemy tę ciążę eksterminować dlatego, że matka przedstawi zasadne zalecenia i konsultacje od lekarzy specjalistów z dziedziny psychiatrii, psychologii, że dalsze prowadzenie takiej ciąży będzie graniczyło z możliwością prób samobójczych tej matki? To jest pewna furtka - wyjaśnia dr Tulimowski. Nie tylko treść mnie wkurza. Wkurzają mnie eufemizmy. Zauważyliście pokreślenie "eksterminacja ciąży". To takie łagodne określenie. Eksterminacja człowieka brzmi brzydko. Uważa wrażliwe uszy morderców. Nie jest poprawne politycznie. Nie można sprawiać przykrości zbrodniarzom planującym i przeprowadzającym eksterminację ludzi. Bo może to ich zaboleć.
A teraz praktycznie. Wystarczy, że kobieta powie, że popełni samobójstwo, jeśli nie zamorduje dziecka. W sieci znajdzie miliony sposobów, jak świrować. Parę minut i legenda gotowa. I nie musi się spieszyć, aby nie przekroczyć limitu 12 tygodni życia. Musi tylko znaleźć odpowiedniego psychologa lub psychiatrę. To będzie tańsze od wyjazdu do Czech. Na miejscu, w lepszych warunkach. Niebawem rozkwitną prywatne przychodnie specjalizujące się w udzielaniu pomocy kobietom "potrzebującym pomocy?" Wcale nie zdziwiłbym się, gdy w takich gabinetach można będzie kupić kilkuletnią historię choroby. Od ręki. Już na pierwszej wizycie.

Modlę się. Modlę się na okrągło. W nocy budził mnie koszmar nienawiści wobec życia. Łapałem za różaniec.
Nie pytałem, dlaczego. Nie wiem, dlaczego Bóg dopuszcza takie nienawistne postawy. Nie rozumiem. Błagam, proszę, modlę się. I nie ukrywam swojej postawy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2021-01-29, 09:08

Niestety w pełni ciężko będzie uniknąć sytuacji, w których system będzie nadużywany albo nastąpi poszukiwanie sposobów pozasystemowych. Jedyne, co możemy zrobić, to tworzyć alternatywę dla kobiet w ciąży, pokazywać organizacje pomagające w trudnych sytuacjach życiowych (oczywiście na zasadach pro-life), aby w ten sposób udowadniać, że wybranie życia dziecka nie oznacza samotności w trudnej sytuacji.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-29, 18:43

Viridiana pisze: 2021-01-29, 09:08 aby w ten sposób udowadniać, że wybranie życia dziecka nie oznacza samotności w trudnej sytuacji.
Jaki jest procent eksterminacji dziecka z powodu beznadziejnej sytuacji w stosunku do całości? A jaki jest procent, gdy warunki dobre, ale decydującym motywem jest wygoda? Zwolennicy mordowania szermują skrajnymi przypadkami, aby wzbudzać emocje. Aby mieć komfortowe warunki zabijania.
Ciekawym, jak przywódczynie komunazistek może mieć ciążę z chorym dzieckiem? Lub ciąża spowoduje tragiczne pogorszenie warunków jej życia? Skoro uprawia seks tylko z kobietami.
To, co robią komunazistki nie ma wiele wspólnego z prawami kobiet, to wojna z praworządnością i państwem. A hasła są ino pretekstem.

Ogólny poziom widać na zdjęciach i relacjach z demonstracji. Mi się to kojarzy z szambem. No i znalazłem w WP panegiryk na temat fejsbukowej wypowiedzi jakiegoś celebryty (przyznam się, że nigdy o nim nie słyszałem). Wklejam, com zobaczył. Jeno wyiksowałem wulgarne słowo, najpopularniejsze wśród komuniazistów.
Obrazek
W pewnym stopniu przyznaję mu rację. Szambo wybiło. Wybiło na ulice, na place. Szambo stara się zalać Trybunał Konstytucyjny. Szambo demonstruje, obraża, napada, niszczy. Smród się rozchodzi. I smród przy nich zostanie. Bo tak ma szambo. Szambolan chętnie łyka szambo i jeszcze się tym publicznie chwali.
Obrazek
I jeszcze ciekawostka. Zauważyliście, że wczoraj wszystkie portale prześcigały się w relacjach fotograficznych komunazistowskich demonstracji. Epatując co wulgarniejszymi (nazywali to dosadnymi) transparentami. Chyba troszkę przesadzili. Bo zwykłych ludzi drażni smród szamba. I zraża chamstwo oraz przemoc. Zwykłych ludzi zraża. Szambolanów nie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2021-01-30, 14:27

Andej pisze: 2021-01-29, 18:43
Viridiana pisze: 2021-01-29, 09:08 aby w ten sposób udowadniać, że wybranie życia dziecka nie oznacza samotności w trudnej sytuacji.
Jaki jest procent eksterminacji dziecka z powodu beznadziejnej sytuacji w stosunku do całości? A jaki jest procent, gdy warunki dobre, ale decydującym motywem jest wygoda?
Fakt jest faktem, niewiele możemy zrobić z tymi, którzy decydują się na aborcję z wygody mimo dobrych warunków.
Możemy jednak coś zrobić z tymi, którzy się boją dziecka ze względu na złą sytuację materialną.
Możemy wspierać tych, którzy podejmują taką decyzję, bo zostali sami z nienarodzonym dzieckiem.
Możemy szukać rozwiązań dla tych, którzy mają problemy rodzinne.
Nie uda się powstrzymać wszystkich od aborcji, ale trzeba pomóc tym, którym się da.
Andej pisze: 2021-01-29, 18:43 Zwolennicy mordowania szermują skrajnymi przypadkami, aby wzbudzać emocje.
To prawda, też to zauważyłam na niejednej stronie promującej aborcję na żądanie.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2021-01-30, 16:39

Możliwe, że skutki tego strajku będą miały wielce daleki wpływ na młodsze pokolenie. Już od dłuższego czasu mogliśmy zaobserwować jakie poglądy Polacy mają na rolę Kościoła. Starsze pokolenie wraz z rodzicami dzisiejszych dzieci i nastolatków ma z pewnością jeszcze poglądy w miarę umiarkowane jeśli o to chodzi. Ale i tu widać już zachodzące zmiany. To nie jest jeden konkretny moment, ale proces składający się z nich. Jego kulminacją może być, ale nie musi - odrzucenie Kościoła jako wychowawcy narodu i jego opiekuna.
A może to tylko chwilowa kwestia buntu i całej tej nabrzmiałej sytuacji? Wydaje mi się, że nie, ale mogę się mylić.
Viridiana pisze: 2021-01-30, 14:27 To prawda, też to zauważyłam na niejednej stronie promującej aborcję na żądanie.
Ah, to nie jest nic dziwnego. Podawanie takich skrajnych przypadków i podjudzanie emocji jest taką łapką dzięki której zbiera się wiele osób.
W telewizjach dezinformacyjnych często pokazuje się w nagłówkach jakoby aborcja w Polsce została całkowicie zakazana. Eskalacja emocjonalna rośnie, ludzie wychodzą na ulicę, a większość z nich w sumie nie za bardzo zdaje sobie sprawę z tego, co ogłosił Trybunał. Mają mylne pojęcie.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 16:41 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2021-01-30, 17:47

Morkej pisze: 2021-01-30, 16:39
Viridiana pisze: 2021-01-30, 14:27 To prawda, też to zauważyłam na niejednej stronie promującej aborcję na żądanie.
Ah, to nie jest nic dziwnego. Podawanie takich skrajnych przypadków i podjudzanie emocji jest taką łapką dzięki której zbiera się wiele osób.
W telewizjach dezinformacyjnych często pokazuje się w nagłówkach jakoby aborcja w Polsce została całkowicie zakazana. Eskalacja emocjonalna rośnie, ludzie wychodzą na ulicę, a większość z nich w sumie nie za bardzo zdaje sobie sprawę z tego, co ogłosił Trybunał. Mają mylne pojęcie.


Obrazek
Też widziałam tego typu nagłówki w TVN. :p To tak samo, jak gdy Aborcyjny Dream Team w ostatnią rocznicę uchwalenia kompromisu aborcyjnego pisał na początku o "wprowadzeniu zakazu aborcji w Polsce", a dopiero w dalszej części postu uzupełniał, że chodzi o kompromis.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-30, 18:27

Viridiana pisze: 2021-01-30, 14:27 Możemy szukać rozwiązań dla tych, którzy mają problemy rodzinne.
Ziobryści szykują rozwiązanie systemowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2021-01-31, 13:00

Andej pisze: 2021-01-30, 18:27
Viridiana pisze: 2021-01-30, 14:27 Możemy szukać rozwiązań dla tych, którzy mają problemy rodzinne.
Ziobryści szykują rozwiązanie systemowe.
Czy możesz napisać więcej na ten temat? :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-01-31, 18:00

Wklejam, co napisano na ten temat:
Projekt zakłada m.in. budowę ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych, a także ustawowe ujednolicenie orzecznictwa wobec niepełnosprawnych dzieci. Zdefiniuje także wady letalne płodu – opisuje WP. Propozycja partii Zbigniewa Ziobry ma bezpośredni związek ze sporem wokół orzeczenia TK ws. aborcji eugenicznej. Orzeczenie uznające taką aborcję za niezgodną z ustawą zasadniczą do tej pory nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.
– Chcemy wprowadzenia obowiązku informowania kobiety, u której stwierdzono wadę letalną płodu, o możliwości skierowania do hospicjum perinatalnego. Tam kobieta w zagrożonej ciąży znajdzie profesjonalną opiekę lekarzy, psychologów, duchownych. Takich hospicjów jest w Polsce kilkanaście. Są finansowane z NFZ. Lekarze często nie wiedzą o ich istnieniu. Nie wiedzą o nich także rodzice – przekonują politycy SP.
– Chcemy, by w szpitalach byli koordynatorzy perinatalnej opieki paliatywnej. By były konsylia składające się z lekarzy, psychologów, którzy ustalą miejsce porodu, sposób objęcia ochroną kobiety do czasu porodu i po porodzie. Kobiety, które zdecydują się urodzić dzieci z wadą letalną, będą miały możliwość przebywania w osobnych salach, zapewniających intymność. Zapewniona zastanie im także stała obecność osoby bliskiej, a także opieka psychologa – wskazują rozmówcy WP. Projekt ma pilotować minister Michał Wójcik.
To jednak nie koniec. Solidarna Polska będzie proponować także ustawowe ujednolicenie orzecznictwa wobec osób niepełnosprawnych. Tym z kolei ma zająć się europoseł Patryk Jaki. – W tym zakresie panuje ogromny bałagan. Rodzice dzieci niepełnosprawnych często narzekają, że muszą co trzy lata stawiać się i przed orzecznikami udowadniać, że dziecko jest niepełnosprawne. A w tych samych sprawach są różne orzeczenia w rożnych miejscach Polski – mówi polityk w rozmowie z WP.
Do czasu realizacji tego programu Solidarna Polska ma wnioskować do premiera o przeznaczenie środków na "zwykłą" opiekę wytchnieniową. Dziś zajmują się nią samorządy (zdaniem Solidarnej Polski: nieskutecznie), ale "ziobryści" chcieliby odpowiedzialność w tym zakresie scedować na rząd.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-31, 20:03

Taka statystyka do przemyślenia (zebrana na długo przed tym wyrokiem, gdzie ratingi KK wśród młodych poleciały ostro).

Młodzi Polacy są mniej religijny niż starsi i to największa tego typu dysproporcja na świecie.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... k8L6xa.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... d5QECC.jpg
Ostatnio zmieniony 2021-01-31, 20:05 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ