Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18853
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-16, 21:10

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-16, 17:20 Albo coś się zmieni, albo... będzie tak jak przez ostatni miesiąc.
Dezerter pisze: 2018-06-16, 20:09
Marcin_ pisze: 2018-06-16, 18:57 Wybaczcie ale jak się to czyta to rysuje się obraz dzieci kłócących się w piaskownicy
:ymapplause:
Wędrowcze - nie kadź mi, bo to na mnie nie działa , a poza tym robisz mi niedźwiedzią przysługę.
Ale jeśli źle oceniam i to było szczere, to dziękuję.

Magnolia - ostoja rozsądku i obiektywności (do niedawna) na tym forum pisze:
Magnolia pisze: 2018-06-16, 17:43
Dezerter pisze: 2018-06-16, 16:59 Jaki post z łamaniem regulaminu zgłosiłeś Marku a ja nie wypełniłem swojej roli? A może Dominik zlekceważył - jak mnie nie było?
Administracja egzekwuje przestrzeganie regulaminu.
Pytasz Marka, ale ja mam tu coś do powiedzenia. Zgłosiłam w ubiegłym miesiącu rażące podważanie autorytetu Kościoła w 3 postach, dwóch różnych forumowiczów. Żaden nie dostał ostrzeżenia na czerwono.
Dla mnie nie wypełniłeś swojej roli jako admin i jako katolik.
Piszesz nieprawdę - po pierwsze, przede mną zareagował Moderator Andej, ale ateista, którego zgłosiłaś nadal atakował Andeja , dostał ostrzeżenie odemnie, które nie poskutkowało i jeszcze w tym samym dniu jednego z nich wywaliłem.
... za co mnie skrytykowałaś = pamiętasz?!
...I dogódź tu człowieku kobiecie :-s
Dezerter pisze: 2018-06-16, 16:59 Forumowicz ma prawo zgłosić jego łamanie - czyli zgłosić post.
wydawanie wyroków, bez prawa/regulaminu nazywam kamienowaniem - takie widzimisię - ten jest brzydki i nam się nie podoba bo nie pasuje do nas, a może jest .... - więc go wywalmy rekami Administracji. :-s
Zachowujesz się jak Piłat (umywasz ręce), a z nas robisz faryzeuszy (przerzucasz odpowiedzialność)...
masz rację z tym Piłatem, tylko ja się NIE ZACHOWAŁEM JAK PIŁAT, bo chociaz wszyscy krzyczą
"wywal ich!", wywal go!", "wywal go!"
a ja "nie znajduję w nim winy"
wskaz post który łamie regulamin a je.sli uznam, że słusznie oceniasz dostanie ostrzeżenie, czy to będzie wędrowiec, Marek Piotrowski, czy ja sam - mam nadzieję, że mogę dać sam sobie- jeśli nie to poproszę Dominika.
Naprawdę jest tu katolicka atmosfera?
- niestety ze smutkiem stwierdzam, że chyba tak
Pisałem na ekumenicznym/protestanckim forum Kościół.pl - moderacja tam była w zaniku, denominacje chyba wszystkie jakie są w chrześcijaństwie, rodzimowierca, ateistów kilku, jakieś herezje typu Trzeci testament, ezoteryczka nawiedzona itp itd- atmosfera była o NIEBO lepsza :!: :-s . Na tamtym forum nie tylko , że nie straciłem wiary, czy nie przestałem być katolikiem, ale wręcz przeciwnie, wróciłem na łono KRK jako świadomy i zdecydowany katolik
Naprawdę nie szarga się tu dobrego imienia Kościoła?
- Nie sztuka kneblować wątpiących czy poszukujących - tylko, że kneblowania to odrzucanie, a to z Miłością a więc z Chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego. Możemy stworzy c sobie tutaj azyl, enklawę , roztoczyć wirtualna szklana kopulę i żyć w wirtualnym świecie słodząc sobie i klepiąc po plecach .... można... :-s Co z nas za katolicy skoro na własnym forum nie umielibyśmy obronić dobrego imienia Kościoła. Jeśli ktoś szarga bezpodstawnie i nie umie lub nie chce tego udowodnić - jak wspomniany ateista- to wylatuje.
Kogo zgłaszasz i za co? ciągle czekam
Naprawdę ludzie nie są tu oceniani i potępiani?
- niestety są i ze smutkiem muszę stwierdzić, że też to robisz - a ostatnio ocenianie i potępianie wędrowca to już jakaś kumulacja!
Naprawdę panuje tu kultura wypowiedzi?
- nie jest źle poza kilkoma osobami, gdy wejdą w spór, ale 95% jest ok
Naprawdę jest przewaga wartościowych postów nad krytyką, trollowaniem, ocenianiem?
- to już tylko zależy ode mnie i od ciebie
Naprawdę ludzie nie odchodzą?
- niestety odchodzą, ale z jednej jak i drugiej strony
Naprawdę jest w porządku?
- nie NIE JEST W PORZĄDKU - mam szczerze dosyć waszej dziecinady - nie chce mi się już wchodzić na forum, bo same zgłoszenia, albo jęki, narzekania, pouczania :-q %-( x_x

Dominik nie ma zdrowia na taką atmosferę...
ja nie ma już do was siły...
Andej też ma tego dość ...
Kłócimy się przez wasze kutnie i dziecinadę w Administracji, a byliśmy wzorowym teamem

Poprzednio byliśmy o włos od zamknięcia forum
Jeśli to forum jest takie złe, to w cholerę zamknijmy go!
Zatem komunikat jasny: się nie zmieni, będzie tak jak przez ostatni miesiąc.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2018-06-16, 21:37

To jak będzie zależy tylko od forumowiczów - ja atmosfery nie psuje na forum, kłótni nie wszczynam, postów bez treści wbrew regulaminowi nie zamieszczam jak ty. Jak ktoś będzie łamał regulamin - dostanie ostrzeżenie.
W jednym jesteście zgodni i my w Administracji też - musimy bardziej zdecydowanie reagować na łamanie regulaminu
wox poluli wox Dei
Jak ktoś uważa, że jakiś post łamie regulamin , to w prawym górnym rogu jest przycisk do zgłoszenia go do Moderacji- ocenimy rozważymy i adekwatnie do oceny zareagujemy.
Ostatnio zmieniony 2018-06-16, 21:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18853
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 01:14

Niestety, nie. Forumowicze bywają różni, i dlatego istnieje Administrator, który za pewne rzeczy odpowiada. Może się czepiać tych, co go krytykują (pod pozorem regulaminu), a może dbać o całe forum.
Twoje obowiązki zawierają, owszem, także formalne pilnowanie regulaminu, ale jeśli się bedziesz do tego ograniczał,to będzie tak jak przez ostatni miesiąc.
Czyli fatalnie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 15:29

I jakie wnioski mam wyciagnac jako ten co jest W drodze?

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2018-06-17, 18:15

W drodze pisze: 2018-06-17, 15:29 I jakie wnioski mam wyciagnac jako ten co jest W drodze?
Jakie wnioski? Że forum jak ten świat cały nie jest idealne.
Zwróćmy jednak uwagę na pozytywną stronę tego forum:
-możemy codziennie pisać dowolną ilość postów na chwałę Pana, bo mamy takie forum,
-możemy dzielić się doświadczeniem, albo wiedzą,
-pomagać sobie nawzajem i wspierać modlitwą gdy potrzebujemy pomocy,
-możemy tworzyć wspólnotę,
-możemy umacniać się dobrym słowem,
-możemy pracować nad sobą,
-możemy uczyć się miłości bliźniego, nawet jeśli znamy go tylko przez internet.
No i możemy uczyć się tego od zaraz, od jutra, od za miesiąc... Bóg ma do nas cierpliwość, to i my dla siebie ją miejmy. :)

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 19:35

Wiec jednynie co pozostaje - czynmy to.
Tylko zastanawiam sie po co ta chwala Bogu za takie forum!

wędrowiec

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 20:59

W drodze pisze: 2018-06-17, 19:35 Wiec jednynie co pozostaje - czynmy to.
Tylko zastanawiam sie po co ta chwala Bogu za takie forum!
Bogu chwała jest zawsze należna.
A to forum może jest dalekie od Bożego Sanktuarium, jednak jest według mojej opinii, narzędziem do pomagania niektórym ludziom do znajdywania ich ścieżek ku Bogu. Gdyby tak nie było, to by mnie tu nie było.
A jakość forum tworzymy my wszyscy, którzy tu jesteśmy, piszemy na tym forum i za nie oraz za uczestników się modlimy.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-18, 11:52

Magnolia pisze: 2018-06-16, 17:43 Naprawdę jest tu katolicka atmosfera?
Naprawdę nie szarga się tu dobrego imienia Kościoła?
Naprawdę ludzie nie są tu oceniani i potępiani?
Naprawdę panuje tu kultura wypowiedzi?

Naprawdę jest przewaga wartościowych postów nad krytyką, trollowaniem, ocenianiem?
Naprawdę ludzie nie odchodzą?
Naprawdę jest w porządku?
W pełni popieram odpowiedzi, które napisał Dezerter, choć bardziej rozwinął bym punkt drugi ten o tym szarganiu.
Nie sztuką jest okopanie się po jednej stronie, sztuką wzlecieć wysoko i stamtąd spojrzeć.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-18, 15:00

Nie lubię grubych kresek, ale wydaje mi się, że staje się to konieczne. Czy da się przyjąć opcję zerową?
Wiem, w tej chwili nie jest to możliwe technicznie. Ale może tak zacząć każdy wątek od nowa? Puścić w niepamięć to co złe i szkodliwe. Aby każdy w swoim sumieniu przyznał się do swoich błędów. Ale KAŻDY, nie wyłącznie ONI.
A jeśli ktoś uważa, że błędy popełniali WYŁĄCZNIE ONI, to znaczy, że nie pasuje do KATOLICKIEGO FORUM.

Kto jest bez grzechu?

Jedźmy, nikt nie woła ... [Adam Mickiewicz]
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-18, 15:16

Ja jestem w grzechu,
Ale co to zmienia?

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2018-06-18, 15:30

Magnolia pisze: 2018-06-16, 17:43
Dezerter pisze: 2018-06-16, 16:59
Naprawdę ludzie nie są tu oceniani i potępiani?
- niestety są i ze smutkiem muszę stwierdzić, że też to robisz - a ostatnio ocenianie i potępianie wędrowca to już jakaś kumulacja!
Mi zarzucono ocenianie i potępianie Wędrowca, będę wdzięczna za pokazanie przykładów, bo sama nie dostrzegam.
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 15:30 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-18, 15:37

wątpiący pisze: 2018-06-18, 15:16 Ja jestem w grzechu,
Ale co to zmienia?
Trwanie w grzechu zmienia człowieka. Oddala od Boga. Nie idzie o to, aby nie zmieniało. Wprost przeciwnie, aby było impulsem do ponownego pogodzenia się z Bogiem. Do zmiany na lepsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-18, 16:33

Andej pisze: 2018-06-18, 15:37 Trwanie w grzechu zmienia człowieka.
Totalny odlot

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2018-06-18, 22:14

Andej pisze: 2018-06-18, 15:00 Nie lubię grubych kresek, ale wydaje mi się, że staje się to konieczne. Czy da się przyjąć opcję zerową?
Wiem, w tej chwili nie jest to możliwe technicznie. Ale może tak zacząć każdy wątek od nowa? Puścić w niepamięć to co złe i szkodliwe. Aby każdy w swoim sumieniu przyznał się do swoich błędów. Ale KAŻDY, nie wyłącznie ONI.
A jeśli ktoś uważa, że błędy popełniali WYŁĄCZNIE ONI, to znaczy, że nie pasuje do KATOLICKIEGO FORUM.

Kto jest bez grzechu?

Jedźmy, nikt nie woła ... [Adam Mickiewicz]
Andej napisał najbardziej chrześcijański post na tym forum do dawna - niestety pozostał niezauważony :!: :(
Przyłączam się do tego co napisał Andej w 100%
potraficie zrobić reset?
- jako i my wybaczamy naszym winowajcom
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 22:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wędrowiec » 2018-06-18, 22:23

A co w tym jest chrześcijańskiego?
Dzielenie ludzi na tych co pasują i co nie pasują do katolickiego forum?
Czy pogląd, że we wszystkich wątkach na forum jest zło?

U mnie nie ma żadnych winnych, nie przyszedłem na forum by ich tu kreować, szukać i wskazywać.
Przyszedłem, by porozmawiać o Bogu i relacjach człowieka z Bogiem.
I jak się da to rozmawiam.

ODPOWIEDZ