Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-08, 13:43

I tak wychodzi postawa. Propolska i antypolska.

Polak dąży do dobra własnego narodu. W trudnych sytuacjach wspiera swoje władze w interesie własnego narodu.
Wróg Polski wyszukuje potknięć, rozgłasza je, stwarza atmosferę sprzyjającą wrogom Polski. Wybiela stronę atakującą, bo skoro atakują Polskę, Polaków czy nawet pojedynczego Polska, to należy pomóc mu w dokopywaniu.

Uważam, że trzeba wiele złej woli, aby negatywnie interpretować wypowiedź premiera. Można zarzucić niezbyt doskonałe wyczucie niuansów jakiegoś słowa. Ale nie można zarzucić złej woli. Uważam, że żaden uczciwy człowiek nie może zarzucić Morawieckiemu antysemityzmu, ani ksenofobii. Stawienia takich zarzutów zarezerwowane wyłącznie dla polakożerców.

Smuci mnie to, że wśród nich tak wiele osób z polskim obywatelstwem. Zdrajcy powinni być pozbawiani obywatelstwa. Niech zostaną bezpaństwowcami lub obywatelami kraju, którego interesy leżą im na sercu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 14:15

wątpiący pisze: 2018-03-07, 23:08 PIS tą ustawą chciał przykryć aferę czczących Adolfa H. Prawdziwych Polskich Patriotów.
I znowu kłamiesz. Ustawa była procedowana dużo wcześniej.
Nie mówiąc już, że jesli była jakas "afera" to sztucznie wygenerowana - w Niemczech jest kilkaset rocznie imprez, na których tacy "chłoptasie" maszerują oficjalnie. U nas z trudnościa znaleziono incydentalne zdarzenie gdzie obecnych było ich kilkunastu, w dodatku kryjących się w lesie ze swoimi uroczystościami.
Zamiast pogonić łysych chłoptasi w brunatnych koszulkach umiłowana partia wygenerowała skandal międzynarodowy o zasięgu światowym.
Kolejne kłamstwo, a nawet dwa: wobec owych "chłoptasi" natychmiast wszczęto kroki prawne, zaś "aferę" wygenerowali Ci, którzy mają gdzieś Polskę, jesli można przyłożyć PIS-owi.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-08, 20:03

Wątpiący napisał:
Po kiego grzyba nam odpowiadać na jakieś zarzuty, lepiej przecież nie doprowadzać do takich sytuacji. No ale ta dobra zmiana pewnie tego nie potrafi dla tego ta wojna nie będzie chwilowa.

Musimy odpowiadać na zarzuty, bo ci, co wyjechali z Polski pamiętają ją jako kraj anty-semicki. Nie wiem, kto bardziej rozpowiada negatywne informacje o Polsce: czy mieszkańcy Izraela, czy amerykańscy Żydzi.
Żaden polski polityk nie doprowadził do takiej sytuacji. Ta sytuacja to zaplanowana akcja, która była rozplanowana przez środowiska żydowskie na dziesiątki lat.
Żydzi mają wobec Polski roszczenia materialne, a ponadto uważają Polskę za winną ich prześladowania.
Tak się uczy dzieci w szkole. Już całe pokolenia są wychowywane w anty-polskiej retoryce. "Wszyscy wiedzą", że Polacy to antysemici.
Czy w Yad Vashem otworzyli już te część muzeum holokaustu, która mówi o udziale Polski i Polaków w Holokauście?
Mówią o 200 000 zabitych przez Polaków. Czyli w Izraelu się myśli o Polakach jako o współsprawcach Holokaustu.
A Holokaust to jedyna religia, która scala wszystkich Żydów.
Ostatnio zmieniony 2018-03-08, 20:07 przez Katol, łącznie zmieniany 3 razy.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-08, 20:11

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-06, 17:05 Bp.Pieronek? Człowiek, którego usunięto ze stanowiska w Episkopacie najszybciej jak można, jak tylko się biskupi zorientowali co jest grane?
Człowiek, który się wypowiada przeciwko "robieniu polityki" a trudno znaleźć bardziej rozpolitykowanego duchownego?
Dlaczego Episkopat nie dementuje wypowiedzi Pieronka? TVN kreuje wypowiedzi Pieronka jako "głos Kościoła".
To uważam za skandal.
Jeśli Episkopat wypowiada się w pewnych sprawach politycznych, to na ten temat się powinien przede wszystkim wypowiedzieć.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 20:18

Z tego samego powodu, z jakiego nie polemizowano z żałosnymi tekstami Bartoszewskiego. Budzi raczej politowanie, niż chęć polemiki.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-08, 22:16

Bartoszewski nie był księdzem. A Pieronek jest biskupem. Więc może publiczność wprowadzić w błąd, że jego wypowiedzi to poglądy Episkopatu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 22:20

Chyba bardzo nie zorientowanych.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-08, 23:48

Ja w to do niedawna wierzyłem, czy jestem bardzo niezorientowany??
To chyba większość ludzi w Polsce jest niezorientowana.
Przeciętny człowiek się nie zorientuje. Skoro wpływowa telewizja coś mówi, to ma rację.
Przecież nigdy nie słyszał dementi. To znaczy, że Pieronek reprezentuje Episkopat.

bander

Re: Komentarz aktualny

Post autor: bander » 2018-03-09, 12:02

Sprawa konfliktu z Żydami nie ma tak naprawdę innego wymiaru oprócz materialnego.Słynna ustawa nie ma w ogóle znaczenia ponieważ znaleźli by inny pretekst do krzyku. Drenaż pieniędzy od Niemców to jest jedyny cel. Pojawienie się możliwości odszkodowań dla Polski dało pretekst do ataku tylko po to żeby ewentualne pieniądze przechodziły przez Polskę do Przedsiębiorstwa Holocaust.
Walka z tym jest bardzo ciężka ponieważ my sami tak już zakłamaliśmy własną historię , że trudno to będzie odkręcić w świadomości Polaków nie mówiąc o opinii międzynarodowej.
jeżeli chodzi o wpływowe media to sytuacja zmieniła się diametralnie . Wcześniej wszyscy słyszeli w każdej telewizji tylko jedną stronę jeżeli ktoś chciał to musiał szukać innych źródeł. Teraz jest o wiele lepiej jak to się mówi na kanapie z pilotem w ręce może sprawdzić co mówią jedni , co mówią drudzy i sam ocenić . To jest bardzo duża różnica i dlatego myślę że wypowiedzi Pieronka przynoszą najwięcej szkody tym których on popiera.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-09, 13:17

Kilka kwestii.
1. Interes Żydów nie jest jeden. Są co najmniej dwa.
Pierwszy to rzeczywiście kasa. Przemysł holokaust przynosi potężne zyski. Jednak struna potrącana nie jedna. Nie tylko potencjalne odszkodowania od Niemców, ale też ustawa reprywatyzacyjna. Oni żądają, aby wszystko, co kiedykolwiek było żydowskie, stanowiło własność "narodu żydowskiego" czyli Izraela. Ustawa mogła ograniczyć ich żądania, a przynajmniej utrudnić ich realizację.
Drugie to etos holokaust. Żydzi wpoili narrację, że holokaust dotyczy wyłącznie Żydów. Że ofiarami II Wojny byli wyłącznie Żydzi. Że zagłada Żydów to spisek wszystkich państw i narodów świata. Swoją tożsamość zbudowali na tym, że są Narodem Wybranym. Tylko oni mają prawa (pełna prawa ludzkie). Tylko oni byli (i są prześladowani).
Każda wypowiedź, która nie potwierdza ich praw, jest dla nich agresją. A wszyscy, cały świat, jest im coś winien, za ich cierpienia. Oraz za ich wkład w rozwój ludzkości.

2. Pieronek. Każdy świadomy człowiek powinien wiedzieć, czy ktoś wypowiada się jako przedstawiciel episkopatu. I czy ma do tego prawo. Brak tej wiedzy nazwałbym ignorancją. Co nie znaczy, że nie jest celowo fałszowane przez propagandę.

3. Wpływowa telewizja? Telewizja generalnie wpływa na najniższe warstwy społeczne. Na oglądaczy seriali, sensacyjnych serwisów, kabaretów czy programów pseudoedukacyjnych i innych telewizji śniadaniowych, kolacjowych, obiadowych, piwnych itd. Wśród informacji o celebrytach (zwłaszcza tych specyficznych) i królowych życia królują osoby typu Pieronek. Jeśli w takim towarzystwie i oprawie, to przeciętny człowiek powinien mieć świadomość, że jest to manipulacja, propaganda i fałsz. A na pewno nie oficjalny głos episkopatu.

4. Zakłamaliśmy? To znaczy kto i jak? Czy etos narodowy buduje się błędach? Czy tożsamość buduje się na negatywnych przykładach? Czy godność ma się opierać na negatywnym marginesie?
Wprost przeciwnie. My za mało mówimy o naszych sukcesach. Kto słyszał o Janie Szczepaniku, o Janie Czochralskim, o Józefie Brożku, Stefanie Bryle i wielu innych. Mamy pełno ulic imienia różnych, często znacznie mniejszych, naukowców, wynalazców, a o polskich nikt nie słyszał. Czy to masz na myśli pisząc o zakłamywaniu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Komentarz aktualny

Post autor: bander » 2018-03-09, 14:41

2. Pieronek. Każdy świadomy człowiek powinien wiedzieć, czy ktoś wypowiada się jako przedstawiciel episkopatu. I czy ma do tego prawo. Brak tej wiedzy nazwałbym ignorancją. Co nie znaczy, że nie jest celowo fałszowane przez propagandę.
Nasuwa się pytanie ilu jest takich świadomych ludzi?
Telewizja generalnie wpływa na najniższe warstwy społeczne
Nie nazywałbym nikogo najniższą warstwą społeczną. Zresztą nie był by taki pewien że tylko na tych ludzi o których piszesz. Myślę że kanały typowo informacyjne na tą niby wyższą warstwę też.
Czy etos narodowy buduje się błędach? Czy tożsamość buduje się na negatywnych przykładach? Czy godność ma się opierać na negatywnym marginesie?
Gdzie ja o takich rzeczach pisałem?

Zakłamanie jest i dopiero teraz powoli zaczyna się to odkręcać ale to długotrwały proces. Kiedy do świadomości społecznej dotarło np. prawda o żołnierzach wyklętych? Ile to trwało? Jak pod koniec lat 90 pisałem artykuł o Ince w gazecie lokalnej to zostałem faszystą a właściciel gazety był upominany nazwijmy to tak przez różne środowiska. Nie widziałem za dużo obrońców. To przecież była już wolna Polska. Takich zakłamań w naszej historii jest duzo więcej

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-10, 16:12

Andej pisze: 2018-03-09, 13:17 Kilka kwestii.
1. Interes Żydów nie jest jeden. Są co najmniej dwa.
Pierwszy to rzeczywiście kasa. Przemysł holokaust przynosi potężne zyski. Jednak struna potrącana nie jedna. Nie tylko potencjalne odszkodowania od Niemców, ale też ustawa reprywatyzacyjna. Oni żądają, aby wszystko, co kiedykolwiek było żydowskie, stanowiło własność "narodu żydowskiego" czyli Izraela. Ustawa mogła ograniczyć ich żądania, a przynajmniej utrudnić ich realizację.
Drugie to etos holokaust. Żydzi wpoili narrację, że holokaust dotyczy wyłącznie Żydów. Że ofiarami II Wojny byli wyłącznie Żydzi. Że zagłada Żydów to spisek wszystkich państw i narodów świata. Swoją tożsamość zbudowali na tym, że są Narodem Wybranym. Tylko oni mają prawa (pełna prawa ludzkie). Tylko oni byli (i są prześladowani).
Każda wypowiedź, która nie potwierdza ich praw, jest dla nich agresją. A wszyscy, cały świat, jest im coś winien, za ich cierpienia. Oraz za ich wkład w rozwój ludzkości.
Tak. Narracja jest taka, że wszyscy powinni się czuć odpowiedzialni za Holokaust. A chodzi jedynie o zagładę Żydów. O innych można zapomnieć, np. 20% Narodu Polskiego to nic. Inne przykłady ludobójstwa nieważne.
Polakom zatem przypisują 3,33% Holokaustu. Ciekawe ile przypiszą Ukraińcom z ich SS-Galizien?
No i najważniejsze: nie mówi się o udziale Żydów w Holokauście. A 150000 służyło w hitlerowskiej armii. I do gett sami weszli, bo byli pro-niemieccy i liczyli na autonomię w ramach generalnej guberni. A tymczasem w 1942 Hitler zmienił zdanie.
Dlatego warto się zaopatrzyć np. w
http://multibook.pl/pl/p/Ewa-Kurek-Pola ... toria/6096
http://multibook.pl/pl/p/Ewa-Kurek-Poza ... -1945/9006
2. Pieronek. Każdy świadomy człowiek powinien wiedzieć, czy ktoś wypowiada się jako przedstawiciel episkopatu. I czy ma do tego prawo. Brak tej wiedzy nazwałbym ignorancją. Co nie znaczy, że nie jest celowo fałszowane przez propagandę.
Pieronek jest zasłużonym człowiekiem, przynajmniej Wikipedia tak mówi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Pieronek
Można odnieść wrażenie, że inni biskupi nie wypowiadają się w mediach, bo złożyli tę działalność w ręce Pieronka.
3. Wpływowa telewizja? Telewizja generalnie wpływa na najniższe warstwy społeczne. Na oglądaczy seriali, sensacyjnych serwisów, kabaretów czy programów pseudoedukacyjnych i innych telewizji śniadaniowych, kolacjowych, obiadowych, piwnych itd. Wśród informacji o celebrytach (zwłaszcza tych specyficznych) i królowych życia królują osoby typu Pieronek. Jeśli w takim towarzystwie i oprawie, to przeciętny człowiek powinien mieć świadomość, że jest to manipulacja, propaganda i fałsz. A na pewno nie oficjalny głos episkopatu.
Nie widzę sposobu, jak przeciętny człowiek miałby się zorientować.
TVN24 należy do najnowocześniejszych telewizji. Ma chyba najwięcej kasy.
Dziennikarze jeżdżą po całym świecie. Najczęściej ją oglądam.
4. Zakłamaliśmy? To znaczy kto i jak? Czy etos narodowy buduje się błędach? Czy tożsamość buduje się na negatywnych przykładach? Czy godność ma się opierać na negatywnym marginesie?
Wprost przeciwnie. My za mało mówimy o naszych sukcesach. Kto słyszał o Janie Szczepaniku, o Janie Czochralskim, o Józefie Brożku, Stefanie Bryle i wielu innych. Mamy pełno ulic imienia różnych, często znacznie mniejszych, naukowców, wynalazców, a o polskich nikt nie słyszał. Czy to masz na myśli pisząc o zakłamywaniu?
Jak powiedział pewien człowiek pochodzenia żydowskiego w TVP: Polska propaganda nie działa. Nie wiemy dlaczego.
Natomiast niemiecka, czy żydowska, działają!
Ostatnio zmieniony 2018-03-10, 16:16 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-10, 16:27

Katol pisze: 2018-03-10, 16:12 ...
W tym problem, że czerpiąc informacje wyłącznie z telewizyjnych szczujni bardzo trudno zachować równowagę. Gdy stale na coś plują, to musi się przykleić.
Uważam, że tylko wyjątki potrafią nie poddawać się tak zmasowanemu atakowi, jaki prowadzi TVN. Sam wolę nie spożywać zatrutego jedzenia. A jeśli już, to pół na pół z antidotum. Aby nie zakazić ani jednym, ani drugim.

bander pisze: 2018-03-09, 14:41 ... Nie nazywałbym nikogo najniższą warstwą społeczną. Zresztą nie był by taki pewien że tylko na tych ludzi o których piszesz. Myślę że kanały typowo informacyjne na tą niby wyższą warstwę też. ...
Na myśli miałem osoby koncentrujące się na telewizyjnej "gumie do żucia". Oglądając Taniec z gwiazdami, Azja Ekspres (nie mogę sobie przypomnieć innych pasjonujących programów), niejako przy okazji, oglądają dzienniki, jakieś migawki informacyjne i chłoną bezmyślnie wpajane treści. Oni stanowią większość społeczeństwa. I ich poglądy są ważne, bo mogą być groźne. Wiem, im zwykle nie chce się iść na wybory. Ale to oni nadają ogólny ton.
Ostatnio zmieniony 2018-03-10, 16:35 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Komentarz aktualny

Post autor: bander » 2018-03-10, 20:08

Andej napisał:
(nie mogę sobie przypomnieć innych pasjonujących programów)
:)) =)) :))

Oj niedobrze zapomniałeś o pasjonującej przygodzie ze Wspomnieniami z wakacji =))

Tak masz racje po takiej dawce ''intelektualnej '' rozrywki trudno zrozumieć program informacyjny.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-03-10, 21:22

Andej pisze: 2018-03-10, 16:27 W tym problem, że czerpiąc informacje wyłącznie z telewizyjnych szczujni bardzo trudno zachować równowagę. Gdy stale na coś plują, to musi się przykleić.
Nie, jesteś w błędzie. Ja tylko oglądam TVP info, tam stale plują na kogoś oczywiście prócz pis a jeszcze się do mnie nic nie przykleiło, wręcz odwrotnie.

ODPOWIEDZ