Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-11-30, 17:22

Każda informacja to doskonały argument, aby biadolić. Każde posunięcie rządzących jest złe. Jak nie dla jednych, to dla drugich. A mądrale mogą krytykować, wskazywać genialne rozwiązania. Czyli po prostu bić pianę. I siać defetyzm.

Wszystkim zwolennikom biadolenia dedykuję Hymn pesymistów. Ma on już ponad 50 lat, ale niektórzy dokładają zwrotki. Poniże nie są one w kolejności chronologicznej, ale jestem zbyt leniwy, aby korygować.
A refren, dedykuję w szczególności zwolennikom teorii spiskowych, antyszczepionkowcom i antykowidowcom.

Hymn pesymistów

Ref: Źle było, źle będzie
W całej Polsce i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie.

My jesteśmy pesymiści
Naszym herbem las bez liści

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Przeżyliśmy potop szwedzki
przeżyjemy i radziecki.

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Na sztandarze naszym wrona
Do krakania przyuczona

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie


Same durnie są u steru
Od komuny aż do kleru

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Przeżyliśmy już sanację
Przeżyjemy demokrację


Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Przeżyliśmy już faszystów
Przeżyliśmy komunistów

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Przeżyliśmy już Stalina
Przeżyjemy i Putina

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Przeżyliśmy Bolesława,
Przeżyliśmy i Wiesława

Ref: Źle było, źle będzie
W całej Polsce i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie

Gdybyście nam pozwolili
To byśmy Was urządzili

Ref. Źle było, źle będzie
W Polsce zawsze i wszędzie
Oprócz nas wszyscy są w błędzie
Ostatnio zmieniony 2021-11-30, 17:23 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-11-30, 17:48

Andej pisze: 2021-11-30, 17:22 Każda informacja to doskonały argument, aby biadolić. Każde posunięcie rządzących jest złe. Jak nie dla jednych, to dla drugich. A mądrale mogą krytykować, wskazywać genialne rozwiązania. Czyli po prostu bić pianę. I siać defetyzm.

Pakiet antyiflacyjny jest poprostu dobry w kwestiach obniżania podatków a zły w kwestiach jakiś pakietów socjalnych.
Rozdawanie pieniędzy poprostu będzie dalej napędza. Inflację.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2021-11-30, 20:11

lambda pisze: 2021-11-30, 16:25
Praktyk pisze: 2021-11-30, 15:13
lambda pisze: 2021-11-30, 15:10 Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja w Polsce w listopadzie 2021 roku osiągnęła 7,7 proc.
Jak się ma kredyty, to nie jest to taka smutna informacja ;)
Przeciwnie. Zaraz będą dalej podnosić stopy procentowe.
Stopy procentowe to jakieś 1,3% obecnie. A inflacja kilka procent. Musieliby mocno podnieść.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-11-30, 20:21

Praktyk pisze: 2021-11-30, 20:11
lambda pisze: 2021-11-30, 16:25
Praktyk pisze: 2021-11-30, 15:13
lambda pisze: 2021-11-30, 15:10 Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja w Polsce w listopadzie 2021 roku osiągnęła 7,7 proc.
Jak się ma kredyty, to nie jest to taka smutna informacja ;)
Przeciwnie. Zaraz będą dalej podnosić stopy procentowe.
Stopy procentowe to jakieś 1,3% obecnie. A inflacja kilka procent. Musieliby mocno podnieść.
Będą podnosić dalej przy takiej inflacji

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2021-11-30, 20:54

Fajny ten hymn @Andej. Jak go czytałem, to jakoś przyszedł mi do głowy obraz, w którym Ty go śpiewasz, ubrany w mundur coś na wzór (...), tylko że nasz, polski, i odprowadzasz do wagonu (...) wszystkich tych uważających inaczej niż Ty.

Nie mam na celu urażenia Ciebie. Czytając Twoje ostatnie posty w różnych wątkach, moje myśli same ułożyły takie cudo.

Nie bądźmy dla siebie wilkami, historia pokazała już nie raz do czego można zmusić ludzi, do jakich rzeczy można nakłonić. Mnie bardziej interesuje to, jak się zbawić, jak być w relacji z Bogiem, jak kochać nawet nieprzyjaciół. Dlaczego mam osądzać tych, którzy myślą inaczej niż ja, którzy nawet nie są dla mnie zagrożeniem? Dlaczego dążymy do podziałów z przyczyn, które niekoniecznie są nam do końca znane? Dlaczego tak łatwo oceniamy innych oskarżając ich o dokładnie to samo, co sami robimy?

Staram wypowiadać się tak, aby nie popierać niczyjej strony, z pozycji obserwatora. Często w odpowiedzi dowiaduje się że należę tu czy tam, tworzę to czy tamto, jestem tym czy tamtym. Nie wspomnę o wypowiedzeniu swojego zdania, czego staram się unikać.

Jeszcze dwa lata temu część z tutaj obecnych brzydziła by się z podziałów, które dzisiaj chcieliby dokonać. Ciekawe czy tak łatwo przyszłoby im do 100% odizolowania swoich najbliższych, gdyby żona/mąż czy też dzieci mieliby inne zdanie. Ciekawe czy wtedy też nie chcieliby ich pochować.
Ostatnio zmieniony 2021-11-30, 21:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2021-11-30, 21:09

@Repart na przyszłość powstrzymaj się od takich porównań. Nawet, jeśli dalej piszesz: "Nie mam na celu urażenia Ciebie".
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-11-30, 21:28

Repart pisze: 2021-11-30, 20:54 Fajny ten hymn @Andej. Jak go czytałem, to jakoś przyszedł mi do głowy obraz, w którym Ty go śpiewasz, ubrany w mundur coś na wzór (...), tylko że nasz, polski, i odprowadzasz do wagonu (...) wszystkich tych uważających inaczej niż Ty.
To bolesne i niesprawiedliwe. Owszem, piosenkę tę śpiewałem w młodości. Ale pomawianie o chęć eliminacji (zamordowania, albowiem wagon kojarzy mi się z transportem do obozu śmierci), którzy inaczej myślą niż ja, uważam za uwłaczające i karygodne.

Tym bardziej, że nie sugerowałem niczego takiego. Zauważ też, że odnosiłem się do postawy i jej konsekwencji. Do tego, że skupianie się na tym co złe i wyszukiwanie we wszystkim złe, jest złe. Zdecydowanie uważam, że należy wyszukiwać to, co jest dobre. Malkontenci nie są twórczy. Tylko krytyka. Krytyka postawy określonej w refrenie.

Nie chodzi o to, aby ktokolwiek myślał podobnie jak ja. Nie staram się przekonywać do swoich poglądów. Po prostu wypowiadam (wypisuję) je. Wyrażanie własnego zdania nie jest dążeniem do podziałów. Nie jestem martwą rybą, która płynie z prądem. Jeśli jakiś temat mnie dotyczy, to zajmuję jakieś stanowisko. I nie jest to totalnym stanowiskiem zawsze na nie. Nie doszukuję się samego zła.

Napisałeś, sugerując, że jest to moim udziałem, że łatwo oceniam innych. A gdzie oceniłem i kogo oceniłem?
Pisałem na temat postawy. Postawa, to nie człowiek. Uważam, że mam prawo oceniać jakieś zachowanie. Mam prawo odnosić się do czyichś postaw. Bez oceniania człowieka. Ocena postawy, nie jest oceną człowieka.
Repart pisze: 2021-11-30, 20:54 Staram wypowiadać się tak, aby nie popierać niczyjej strony, z pozycji obserwatora. Często w odpowiedzi dowiaduje się że należę tu czy tam, tworzę to czy tamto, jestem tym czy tamtym. Nie wspomnę o wypowiedzeniu swojego zdania, czego staram się unikać.
Z tym, że analizę należy przeprowadzać bezstronnie, zgadzam się. Natomiast z ukrywaniem własnego zdania, już nie. A także z pozostawianiem analizy bez wniosków końcowych.
Repart pisze: 2021-11-30, 20:54 Jeszcze dwa lata temu część z tutaj obecnych brzydziła by się z podziałów, które dzisiaj chcieliby dokonać. Ciekawe czy tak łatwo przyszłoby im do 100% odizolowania swoich najbliższych, gdyby żona/mąż czy też dzieci mieliby inne zdanie. Ciekawe czy wtedy też nie chcieliby ich pochować.
Do czego się odnosisz z tymi podziałami? Kto chce podziałów? I czego te podziały mają dotyczyć?
Skąd, kuriozalny nawiasem mówiąc, pomysł, aby nie grzebać zmarłych?
A co izolowania, to obowiązek ten powinien spoczywać na tych, którzy lekceważąc swoje życie i zdrowie, lekceważą czyjeś. Okazując w ten sposób brak odpowiedzialności za bliźnich.
Ostatnio zmieniony 2021-11-30, 21:38 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2021-11-30, 21:41

Andeju, Repart dostał ostrzeżenie słowne na pw i publicznie, ponieważ to jego pierwsze przewinienie i solidna słowną reprymendę na pw
Opuść mu proszę, ... choć zdecydowanie przesadził!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-11-30, 21:55

Dezerter pisze: 2021-11-30, 21:41 Andeju, Repart dostał ostrzeżenie słowne na pw i publicznie, ponieważ to jego pierwsze przewinienie i solidna słowną reprymendę na pw
Opuść mu proszę, ... choć zdecydowanie przesadził!
Nie bardzo rozumiem. Czy to źle, że zareagowałem? Czy uważasz, ze powinienem wykasować swój post dlatego, że zanim kliknąłem "Wyślij" Morkej już zareagował (niemal w tym samym czasie)?
Jak wiesz, nie kasuję tego co napisałem. Traktuję to jak wypowiedziane słowa.

Na czym polega to nieodpuszczanie? Wszak nie biję piany, nie ciągnę tematu. A także nie zaatakowałem go. Raz odpowiedziałem i tyle.
Czy nie lepiej byłoby zostawić tego w milczeniu, zamiast wracać do tematu prosząc o zaniechanie (czego?)? W efekcie mamy kolejną polemikę. Ty do mnie, ja do Ciebie. Ping pong.

Uważam, że wystarczyło to, co napisał Morkej. Bez informowania wszystkich o sankcjach czy reprymendach. Zwłaszcza tych na pw, które są korespondencja prywatną.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2021-11-30, 22:22

Odpuść miało być, prosiłem byś mu darował.
Ok cieszę się z takiego twojego podejścia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Logan » 2021-12-01, 08:57

lambda pisze: 2021-11-30, 17:48 Pakiet antyiflacyjny jest poprostu dobry w kwestiach obniżania podatków a zły w kwestiach jakiś pakietów socjalnych.
Rozdawanie pieniędzy poprostu będzie dalej napędza. Inflację.
Zgadzam się, ten dodatek pieniężny dla gospodarstw domowych jest marnotrawstwem środków budżetowych i jest proinflacyjny. Zagranie mające na celu zdobyć poparcie dla klasy rządzącej.
Takie "zagrania" również stosuje polski NBP, który uniewinnia się całkowicie od podwyższonej inflacji, za którą po części ponosi odpowiedzialność.
Ostatnio zmieniony 2021-12-01, 08:58 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-12-01, 10:34

Logan pisze: 2021-12-01, 08:57
lambda pisze: 2021-11-30, 17:48 Pakiet antyiflacyjny jest poprostu dobry w kwestiach obniżania podatków a zły w kwestiach jakiś pakietów socjalnych.
Rozdawanie pieniędzy poprostu będzie dalej napędza. Inflację.
Zgadzam się, ten dodatek pieniężny dla gospodarstw domowych jest marnotrawstwem środków budżetowych i jest proinflacyjny. Zagranie mające na celu zdobyć poparcie dla klasy rządzącej.
Takie "zagrania" również stosuje polski NBP, który uniewinnia się całkowicie od podwyższonej inflacji, za którą po części ponosi odpowiedzialność.
Niestety inflacja nie dotyczy tylko naszego kraju. Coraz większą histeria wielu krajów i wprowadzanie absurdalnych lockdownow będzie powodować dalszą inflację.
Jak tak dalej pójdzie to najbiedniejsi stana się bardzo ubodzy i może nawet nie będzie ich stan na przedwczorajsze pieczywo.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-01, 10:41

Logan pisze: 2021-12-01, 08:57 Zgadzam się, ten dodatek pieniężny dla gospodarstw domowych jest marnotrawstwem środków budżetowych i jest proinflacyjny. Zagranie mające na celu zdobyć poparcie dla klasy rządzącej.
A może - całkiem po prostu - chodzi o wsparcie najuboższych obywateli?
Dlaczego wszystko, co rząd robi dla ludu rozważać w kluczu zdobywania poparcia?
I wreszcie - jeżeli rząd "buduje poparcie" przez robienie dobrych rzeczy, to może właśnie o to chodzi?
lambda pisze: 2021-12-01, 10:34 Niestety inflacja nie dotyczy tylko naszego kraju. Coraz większą histeria wielu krajów i wprowadzanie absurdalnych lockdownow będzie powodować dalszą inflację.
Nie. Katastrofy (w tym epidemię), dla ograniczenia ich skutków potrzebują nadzwyczajnych wypadków. Inflacja jest wynikiem epidemii, po prostu.
Jak tak dalej pójdzie to najbiedniejsi stana się bardzo ubodzy i może nawet nie będzie ich stan na przedwczorajsze pieczywo.
I kto tu "popada w histerię"?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Logan » 2021-12-01, 11:01

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 A może - całkiem po prostu - chodzi o wsparcie najuboższych obywateli?
Taki będzie skutek, jednak stwierdzenie że, tym kieruje się rząd jest naiwne.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 Dlaczego wszystko, co rząd robi dla ludu rozważać w kluczu zdobywania poparcia?
A niby kto tak twierdzi?
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 I wreszcie - jeżeli rząd "buduje poparcie" przez robienie dobrych rzeczy, to może właśnie o to chodzi?
To zależy, czy rozdawanie pieniędzy przy dziurze budżetowej sięgającej ponad 400mld w dwa lata nie jest piramidalną głupotą, gdy celem jest kupowanie wyborców, rachunek ekonomiczny ma małe znaczenie.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 Inflacja jest wynikiem epidemii, po prostu.
Jest to tak dalece idące uproszczenie, że nie jest prawdziwe.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-12-01, 11:12

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 A może - całkiem po prostu - chodzi o wsparcie najuboższych obywateli?
Super, tylko to będzie jednym z czynników dalszego wzrostu inflacji, i to wsparcie zaraz nic nie będzie warte. Można się tak bawić wkolko.

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-01, 10:41 Inflacja jest wynikiem epidemii, po prostu.

Głównie jest skutkiem lockdownow skutkujących znacznym spadkiem produkcji wielu dobr i nadmiarem pieniędzy na rynku.
Na nowe auto z salonu np obecnie trzeba czekać kilka miesięcy.
Zatem więcej jest chętnych z pieniędzmi niż producenci są w stanie wyprodukowac.
Jest duży brak półprzewodników np.
Ostatnio zmieniony 2021-12-01, 11:12 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ