Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-05, 08:14

lambda pisze: 2021-10-05, 08:03 młodzież jest już urabiania systematycznie a zaraz jak staną się dorośli to wszystko co teraz mam się wydaje odchyłem od normy, będzie norma i nie będzie można mówić że homoseksualizm to grzech, brak normy, zło (myślę że będą jakieś kary za takie poglady)
Niestety, tak. A nawet gorzej.
Jedyna nadzieje, że pojawi się fala buntu. Coś na podobieństwo hippisów, ale odchylone w przeciwną stronę. Ale czy kolejna skrajność będzie dobrem? I czy będzie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-05, 08:20

lambda pisze: 2021-10-05, 08:03
Jozek pisze: 2021-10-04, 15:59 a we wszystkich wiodaca jest pandemiokomuna, ktora jes milowym krokiem do tego wlasnie o czym Andej piszesz.
Najpierw zaczną sanitarna komunę a potem dojdzie cała reszta, młodzież jest już urabiania systematycznie a zaraz jak staną się dorośli to wszystko co teraz mam się wydaje odchyłem od normy, będzie norma i nie będzie można mówić że homoseksualizm to grzech, brak normy, zło (myślę że będą jakieś kary za takie poglady)
A co ma jedno do drugiego?
To też jest problem współczesnego świata: nie odróżnia się rzeczywistych zagrożeń od urojonych ("sanitarna komuna" i podobne głupotki).

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-10-05, 09:06

Andej pisze: 2021-10-05, 08:14
lambda pisze: 2021-10-05, 08:03 młodzież jest już urabiania systematycznie a zaraz jak staną się dorośli to wszystko co teraz mam się wydaje odchyłem od normy, będzie norma i nie będzie można mówić że homoseksualizm to grzech, brak normy, zło (myślę że będą jakieś kary za takie poglady)
Niestety, tak. A nawet gorzej.
Jedyna nadzieje, że pojawi się fala buntu. Coś na podobieństwo hippisów, ale odchylone w przeciwną stronę. Ale czy kolejna skrajność będzie dobrem? I czy będzie?
i pojawi sie, ale nie bedzie to na podobienstwo hipisow
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-05, 15:35

Lubię takie pogaduszki.
Tym bardziej, że większość naszego społeczeństwa tez widzi posłów dość negatywnie. O niewielu mamy zdanie, że jest mądry, uczciwy. Że jego interesem jest dobro Polski i Polaków. Zwykle kariera, patrykularne interesy, partyjna sitwa.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-10-06, 10:46

Andej pisze: 2021-10-05, 15:35 Lubię takie pogaduszki.
Tym bardziej, że większość naszego społeczeństwa tez widzi posłów dość negatywnie. O niewielu mamy zdanie, że jest mądry, uczciwy. Że jego interesem jest dobro Polski i Polaków. Zwykle kariera, patrykularne interesy, partyjna sitwa.

Obrazek
Andej masz Twittera?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-06, 11:02

Nie mam. Ani żadnego z temu podobnych.

Korzystam ino z tego, co ktoś wykopie i wrzuci.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: SmokEustachy » 2021-10-06, 23:21

Satrap Ziemkiewicz:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... iemkiewicz
Krótka refleksja wbrew pozorom nie o Ziemkiewiczu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-10-06, 23:34

uwazam ze nie powinno sie sugerowac czymkolwiek co poltycy mowia bo najczesciej sa to zwyczajne pierdy politykow za ktorymi ludzie ida jak pies za tropem, ktory nie ma najmniejszego sensu, ale dla psa jest to ciagle trop za ktorym podaza. majac jako priorytet podazanie za tym tropem, ktory praktycznie nie ma dla psa zadnego znaczenia, poza instynktem podazania za wyznaczonym przez wlasciciela tropem, z czego benefit ma jedynie wlasciciel psa.
Ostatnio zmieniony 2021-10-06, 23:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CMK » 2021-10-07, 07:35

Wszyscy jestesmy politykami, roznimy sie jedynie mozliwoscia oddzialywania.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-10-07, 08:39

SmokEustachy pisze: 2021-10-06, 23:21 Satrap Ziemkiewicz:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... iemkiewicz
Krótka refleksja wbrew pozorom nie o Ziemkiewiczu.
Jestem zasmoczony linkowanym tekstem. Albowiem, choć to truizm, to do świadomości większości Polaków to nie dociera. Mianowicie mam na myśli stwierdzenie: Jak wiecie z tego bloga arena polityczna u nas się dzieli na obóz niepodległościowy i podległościowy. W obozie niepodległościowym mamy prawice, lewicę i centrum a w podległościowym lewicę. I obóz niepodległościowy ma swój reżim rządzący i opozycję. Wielokrotnie na to zwracałem uwagę w różnych rozmowach. Z tym, że nie używałem określeń "niepodległościowy" i "podległościowy", ale "propolski" i "antypolski". Przyznaję, że mój podział jest trudniejszy o tyle, że zakłada dobrą wolę. Jednak w żadnym z tych podziałów nie ma miejsca na pragmatyzm. Pragmatyzm, który zespalałby opcję propolską. Tak, aby krytyka ze strony tzw. prawicowej opozycji, była konstruktywna. Tylko i wyłącznie konstruktywna.
Jestem bowiem przekonany, że należy wspierać rozwiązania, także te, które mi nie odpowiadają, aby nie osłabiać interesu Ojczyzny. Walka powinna być skanalizowana. Dyskusja do czasu podejmowania decyzji. Ale gdy ważą się losy, trzeba przedkładać rację stanu nad własne racje. Interes Polaków nad własne ambicje.
Ale trudno krytykować konstruktywnie.

Czy da się tak uczynić, aby partykularne interesy nie dominowały nad interesem społecznym? Czy w interesie Polaków jest landyzacja Polski? Czy totalni krytycy obecnej władzy są na prawdę przekonani, że powinniśmy zostać podzieleni na landy w procesie federalizacji Europy, tak jak chcą tego totalsi? Dla mnie takie działania, takie poglądy są antypolskie.
Uważam, że za działalność antypolską powinno się pozbawiać ludzi polskiego obywatelstwa. A zacząć należałoby od szczególnie szkodzących Polsce europosłów totalnie szczujących na Polskę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-10-08, 10:00

wlasnie czytam o tym ze maja zmienic kolejnosc zwrotek w hymnie i orla wyrazniejszego w godle umiescic...
#:-s

"Projekt nowej regulacji - jak podsumowano - ma znaczenie powszechne i równie szerokie oddziaływanie. "Podstawowe zmiany wymuszone przez ustawę to: 1) Wymiana używanych flag; używanych herbów; tablic z herbem; 2) Wprowadzenie nowych wzorów dokumentów, uwzględniających nowy wzór herbu (np. świadectw; paszportów); 3) Stopniowa wymiana umundurowania służb używających herbu bądź barw państwowych; 4) Wymiana pieczęci na nowy wzór herbu" - głosi OSR. Koszty regulacji - jak oszacowano w punkcie OSR pt. "wpływ na sektor finansów publicznych" - wyniosą 147,8 mln zł w okresie 10 lat od wejścia w życie zmian."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome

jeden z komentarzy pod artykulem:
Przychodzi stolarz do marketu budowlanego, szuka czegoś po regałach i szuka... Podchodzi gość z obsługi i pyta: "w czym mogę pomóc?" A szukam gwoździ "rządowych"... Mówi stolarz. Sprzedawca zdziwiony: "Rządowych...? A jakie to są?" A takie tępe i bez łbów... Odpowiada stolarz.


Dodano po 13 minutach 53 sekundach:
000DBGWFVIY9C27V-C122-F4.jpg
Załączniki
pobrane.png
pobrane.png (15.6 KiB) Przejrzano 344 razy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-10-08, 10:39

Dobry humor.
ja bardzo czesto uzywam takich gwozdzi, ale nie wiedzialem ze tak po polsku sie nazywaja. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-10-08, 11:16

@Jozek ale to ze wywalaja gruba kase dla poprawek kosmetycznych naszego ptactwa herbowego to juz mniej smieszne x_x

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
i czy w ogole orzel ma takie lyse lapy jak kura?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-10-08, 13:23

w zasadzie to ma takie lyse, ale ze piora na udach sa dosc dlugie tworzac okrywe tzw. portki zakrywajace duza czesc zoltych lysych nog.
piora na nogach az do szpon przeszkadzaly by w polowniu i szybko by sie zniszczyly, a te portki je zastepuja, bo przy wyciagnietych szponach do przodu w czasie ataku cale nogi sa odkryte, a portki zostaja blisko tulowia.
na zdjeciu starszy niz rok ptak ktorego portki sa dosc dlugie, ale gdy zmoczone przyklejaja sie do uda.

https://images.app.goo.gl/9afrZHhJ4BiueYCN9
Ostatnio zmieniony 2021-10-08, 13:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-10-08, 19:14

jesli juz mialo by byc jak nalezy to orzel z godla ma te portki, tylko ze jakby za krotkie. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ