Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konik » 2018-03-10, 21:51

No, pluja ... bo afera prywatyzacyjna, bo antypolskie wypowiedzi poslow PO i N, bo klamstwa grafinii von ... wiadomo ktorej, ... alez oni pluja.
Nie to co salon Schetyna, Petru i spolka ...

bander

Re: Komentarz aktualny

Post autor: bander » 2018-03-10, 22:36

Nie to co salon Schetyna, Petru i spolka ...
Za ich rządów rozmawiałem z powiedzmy znajomym z Francji który mi powiedział że ci którzy twierdzą że w Polsce rządzą masoni to ich obrażają. Twierdził on że w Polsce rządzą zwyczajni gangsterzy myślący tylko o własnych klanach. =))
Nigdy tego nie sprawdzałem ale on mówił że za czasów rządów tak zwanej demokracji uciekło z Polski więcej Polaków niż przez cały okres zaborów.
Na pewno przesadzał bo kto by uciekał przed blaskiem takich tuzów polskiej polityki jak np. elektryk , popijający czy słońca Peru =))

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-11, 06:41

Wątpię wątpiący czy jeno TVP ogląda. Gdyby tak było, to skąd brałby te swoje rewelacje? A jeśli ogląda nie tylko TVP, to znaczy, że nie zrozumiał. Szkoda. Choć nie przeczę, że wyjątki bywają, to jestem przekonany o skuteczności monotematycznego przekazu.

Dobrze, że nastał pluralizm medialny, po długim okresie kolonizacji wszystkich mediów przez władzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-03-11, 18:56

Andej pisze: 2018-03-11, 06:41 Wątpię wątpiący czy jeno TVP ogląda.
Nie mam kablówki, nie mam satelity jeno to co ze zwykłej anteny.
Andej pisze: 2018-03-11, 06:41 Gdyby tak było, to skąd brałby te swoje rewelacje?
No tak się składa, że również można skorzystać z rozumu co by to ie znaczyło. Nie trzeba oglądać jedynie słusznej telewizji Trwam, czy słuchać radia Maryja by wierzyć im ślepo i bezkrytycznie.
Wystarczy myśleć i nie być zacietrzewionym jak wielu tu.
Andej pisze: 2018-03-11, 06:41 Dobrze, że nastał pluralizm medialny, po długim okresie kolonizacji wszystkich mediów przez władzę.
Z tym pluralizmem to bym się tak nie wychylał, przykład pierwszy z brzegu:
Wielka Orkiestra Owsiaka, Jakoś ani słowa w TVP, u Rydzyka też ani słowa. A Owsiak poprzez tę zbiórkę doposaża szpitale w sprzęt z którego to przecież wszyscy korzystamy. Jak by to był jakiś temat wstydliwy dla katolików, a Owsiak to człek naznaczony jakąś chorobą i przez tych katolików wyklęty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-12, 10:28

wątpiący pisze: 2018-03-11, 18:56 ... Nie mam kablówki, nie mam satelity jeno to co ze zwykłej anteny. ...
Brak kablówki nie uniemożliwia oglądania TVN i Polsatu, czy Google coś tam. Nie wierzę, że ograniczasz się wyłącznie do TVP, z rzadka zerkając do Trwam.
wątpiący pisze: 2018-03-11, 18:56 ...
Andej pisze: 2018-03-11, 06:41 Gdyby tak było, to skąd brałby te swoje rewelacje?
No tak się składa, że również można skorzystać z rozumu co by to ie znaczyło. ...
Twierdzisz, że to co piszesz bierze się wyłącznie z TVP, Trwam i rozumu? Nie wierzę. Gdybyś jak piszesz nie korzystał z TVN, Polsat, GW, Sputniknews to rozum by tego d=sam nie wymyślił. Chyba, że telepatia. Nie wierzę, że wszystkie poglądy sam wymyśliłeś wyłącznie na podstawie tego, czemu się tak gorąco sprzeciwiasz. Bo ja stykam się z takimi tezami dość powszechnie we wszystkich antypisowskich mediach. I w antypolskich. Dlatego nie potrafię uwierzyć, że Ty to wszystko wykreowałeś, a wspomniane media powtarzają za Tobą.
wątpiący pisze: 2018-03-11, 18:56 ... Z tym pluralizmem to bym się tak nie wychylał, przykład pierwszy z brzegu: Wielka Orkiestra Owsiaka, Jakoś ani słowa w TVP, u Rydzyka też ani słowa. ...
Czy pluralizm polega na obowiązku informowania o wszystkim? Czy na możliwości informowania o wszystkim? (Pomijam zarzut, że nie informują. Nie robią show. Telewizję oglądam tylko godzinę tygodniowo, gdy odwiedzam brata. Tam często jest TVP, czasem Trwam. W okresie finału Owsiaka podawali informacje i migawki. Stwierdzam więc, że mijasz się z prawdą. Lub sprytnie wyłączasz w odpowiednich momentach.) Pluralizm polega na tym, że można informować o tym, co uważa się za słuszne, ważne, potrzebne. Pluralizm polega na tym, że władza nie ma ma monopolu na kreowanie rzeczywistości w mediach. Pluralizm polega na tym, że opcja polityczna inna niż rządząca może też wyrażać swoją opinię. I także na tym, że władza też ma taką możliwość.
wątpiący pisze: 2018-03-11, 18:56 ... A Owsiak poprzez tę zbiórkę doposaża szpitale w sprzęt z którego to przecież wszyscy korzystamy. ... Owsiak to człek naznaczony jakąś chorobą i przez tych katolików wyklęty.
Owsiak wyręcza rząd z obowiązku. Taka sytuacja jest patologią. Czyni dobrze i nikt nie gani charytatywnej akcji. Wprost przeciwnie. Ale o ile więcej pieniędzy by było, gdyby czas antenowy na show Owsiaka, sprzedać na cele reklamowe? Gdyby zamiast kosztownych transmisji wpłacić kasę na jego fundację? Gdyby całą akcję przeprowadzać tak, jak licytacje, które też przeprowadza?
Ale co innego cel charytatywny, co innego show Orkiestry, co innego sam Owsiak, co innego jego poglądy, co innego firmy jego żony. Cele charytatywne wspieram. Choć jestem zwolennikiem Cichych Grajków Codziennej Pomocy, a nie hałaśliwych show.
Osoby Owsiaka, zgodnie z zasadami moimi, nie oceniam.
Jego poglądy potępiam. Jego nienawiść do PIS, do Boga, religii i tradycyjnych wartości. Nie podoba mi się jego stosunek do narkotyków, rozwiązłości i braku zasad. Nie znoszę arogancji i agresji.
Nie podoba mi się brak transparentności firm dojących fundację. I cwaniactwo tychże.
Dlatego też nie widzę żadnej potrzeby do propagowania tego, co uważam za negatywne. Uważam, za całkowicie uzasadnione ograniczanie informacji do tego co jest pozytywne. Ci, którzy nienawidzą PIS, walczą z nauką Kościoła mają swoje media, w których mogą forsować swoje poglądy. Nawet te uznawane przeze mnie za szkodliwe. To koszt pluralizmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-12, 15:03

Totalny debilizm czy totalnie zła wola?
W Interii pokazał sie tekścik: http://fakty.interia.pl/warminsko-mazur ... ign=chrome
A w nim takie zdanie: Odpowie on za przerwanie ciąży za zgodą kobiety, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej.

Oburzam się na słowo aborcja będące eufemizmem rozmywającym rangę tego strasznego czynu. Ale poprawnopolityczny debilizm posuwa się za daleko. Dużo za daleko.
Oni MORDERSTWO narodzonego dziecka zdolnego do życia określają PRZERWANIEM CIĄŻY? Czy słowo morderstwo całkiem zniknie z naszego słownictwa?
W głowie mi się nie mieści, że zabójstwo urodzonego dziecka można nazwać przerwaniem ciąży.

Do jakiego wieku można przerywać ciążę? Do ukończenie 18 roku życia? A może dopóki żyją rodzice, to mogą przerwać ciążę dorosłego dziecka?

Przepraszam, ale wkurzyłem się takim eufemizmem. Jeszcze trochę za zabójstwo przestanie być złem. Wyjdą czarownice z czarnymi parasolkami i wprowadzą prawo do zabijania wszystkie, co kiedykolwiek urodziły. Poparte przez samców lubieżników uchwalą nowe prawo. U UE przymusi kraje członkowskie do jego przyjęcia.

Jestem przerażony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-12, 23:16

Czy jesteście gotowi na przyjazd kilku milionów Żydów do Polski???

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 240 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Efezjan » 2018-03-13, 09:05

Katol pisze: 2018-03-12, 23:16 Czy jesteście gotowi na przyjazd kilku milionów Żydów do Polski???
A po co oni mieliby do nas przyjeżdżać?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-03-13, 10:06

Wiesz coś o tej inwazji? I czy mają przybyć wraz z muzułmanami?

Jeśli przyjadą, to należy wydzielić dla nich specjalne terytorium. Najpierw oczywiscie osiedlić Żydów i dać im czas na zbudowanie muru wokół terenu. Powierzyć im co najmniej dwa razy więcej, niż oczekują. A gdy już budować skończą, to dostarczyć im Arabów. I czekać, aż zapanuje tam pokój i zrozumienie. Gdy to osiągną, będzie można ich reeksportować do krajów macierzystych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18942
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-13, 11:24

Nie wiem jak Wy, ale mam bardzo dobre osobiste doświadczenia z Żydami. Trochę gorsze z Arabami.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-03-13, 19:15

Andej pisze: 2018-03-12, 10:28 Nie wierzę, że ograniczasz ... Nie wierzę...
To nie kwestia wiary a faktów, tym się różnimy.
Andej pisze: 2018-03-12, 10:28 Uważam, za całkowicie uzasadnione ograniczanie informacji do tego co jest pozytywne.
To jak dobrze rozumiem Caritas jest cacy gdzie ostatnio pełno było w mediach a Orkiestra jest bee.
Ostatnio zmieniony 2018-03-13, 19:26 przez wątpiący, łącznie zmieniany 2 razy.

Katol

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Katol » 2018-03-13, 19:35

Andej pisze: 2018-03-13, 10:06 Wiesz coś o tej inwazji? I czy mają przybyć wraz z muzułmanami?
Słuchaj Jacka Caleiba. On daje dużo informacji.

Albo na forum:
https://miziaforum.wordpress.com/2018/0 ... -rzadow-2/

To się nazywa Operacja Masada.
Jeśli przyjadą, to należy wydzielić dla nich specjalne terytorium. Najpierw oczywiście osiedlić Żydów i dać im czas na zbudowanie muru wokół terenu.
Tego właśnie chcą. Zawsze chcieli. Plany stworzenia Judeo-Polonii przed 2WŚ. Budowa gett w czasie 2WŚ.
Powierzyć im co najmniej dwa razy więcej, niż oczekują. A gdy już budować skończą, to dostarczyć im Arabów. I czekać, aż zapanuje tam pokój i zrozumienie. Gdy to osiągną, będzie można ich reeksportować do krajów macierzystych.
Arabi albo Żydzi. Nie jedno z drugim, bo to mieszanka wybuchowa!!
Możemy sobie wybrać: jedni albo drudzy.
Ostatnio zmieniony 2018-03-13, 19:38 przez Katol, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18942
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-14, 09:40

Katol, wybacz, ale Twoje pomysły przekraczają granice dobrego smaku (na przykład sugerowanie, że budowa gett żydowskich podczas II Wojny Światowej to element planu masowego osiedlenia Żydów).
To prawda, że przed II Wojną Światową byli Żydzi, którzy chcieli stworzyć tzw. Judeopolonię, ale miej nieco krytycyzmu.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 240 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Efezjan » 2018-03-14, 10:29

bander pisze: 2018-03-10, 22:36
Nie to co salon Schetyna, Petru i spolka ...
Za ich rządów rozmawiałem z powiedzmy znajomym z Francji który mi powiedział że ci którzy twierdzą że w Polsce rządzą masoni to ich obrażają. Twierdził on że w Polsce rządzą zwyczajni gangsterzy myślący tylko o własnych klanach. =))
Nigdy tego nie sprawdzałem ale on mówił że za czasów rządów tak zwanej demokracji uciekło z Polski więcej Polaków niż przez cały okres zaborów.
Na pewno przesadzał bo kto by uciekał przed blaskiem takich tuzów polskiej polityki jak np. elektryk , popijający czy słońca Peru =))
,
Ja nie rozumiem tego uciekania. Trzeba pracować dla Polski, a nie z niej uciekać.
Każda ucieczka jest zubażaniem kraju, bo wzbogaca się inny, a można by wzbogacać swój. O to tu chodzi!
Bogactwo narodów bierze się z pracy albo ze złodziejstwa /vide Francja, Wielka Brytania/ itd.
I to nie jest tak, że jest się bogatym od razu. Na to potrzeba czasu. A niektórzy zamiast walczyć, opuszczają Polskę; co nie jest żadnym rozwiązaniem.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Jakub2

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jakub2 » 2018-03-14, 12:49

Nie zauwazasz ze ci zarabiajacy poza granicami przysylaja kase do kraju, a tym samym dobra o danej wartosci z danego kraju do Polski.
Bogactwo kraju nie zalezy od placonych w nim podatkow, tylko od wypracowanych wartosci ktore do niego trafiaja i w nim pozostaja.
Zwroc uwage np. na starozytne panstwo rzymskie, wszelkie wypracowane dobra tam ladowaly i nie chodzi tu o sciagane z innych rejonow podbitych, samych podatkow.
Podatki sa tylko wyznacznikiem dla dzisiejszych systemow bankowych, i dzisiejszego kierunku ekonomii, ktora ma jedynie zapewniac wladzy dochod i utrzymanie stanowisk i biurokracji.

ODPOWIEDZ