Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2019-04-18, 10:41

Możliwe, ja się w tym gubię. :ymblushing:
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-18, 13:04

Te rozmowy miały dotyczyć oświaty...
Ale ktoś chyba o czymś zapomniał i nadal gadali tylko o podwyżkach.
Chociaż nie orientowałam się do końca, dopiero co się rozmowy skończyły, i nie wiem czy Morawiecki się pojawił.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-18, 20:34

EDIT: pan premier nie pojawił się na rozmowach, widać ogromne zaangażowanie w sprawę, gdyż mimo propozycji nauczycieli (obrady tydzień wcześniej), upiera on się przy terminie 26.04. Matury stoją pod znakiem zapytania, nikt nie czuje się odpowiedzialny.
Gratulacje dla "góry".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-04-20, 22:32

Warto zobaczyć: https://www.fronda.pl/a/wzruszajaca-sce ... 25542.html
Nie potrafię wstawiać filmików, ale link powinien wystarczyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-04-28, 22:39

Z przyjemnością prezentuję najnowszy bilbord PO-KO-KE.
Obrazek
Szkoda, że nie wykorzystano zdjęcia cioci Angeli. Albo "naszej" Róży.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-05-05, 16:03

KosiniakKamysz bił gorąco brawo, a później odważył się skrytykować.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-05-07, 01:01

Ten billboard też jest niezły:

Obrazek

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-05-07, 09:01

Widziałam na Fb, ale sam plakat nie zdradza sedna .. potrzebny jest komentarz... dlaczego uważasz że jest "dobry"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-05-07, 09:36

Dlatego, że ta pani, po okresie haniebnym, potrafiła naprawić swoje życie. I obecnie docenia oraz promuje, to co niegdyś porzuciła. To dobry przykład na to, że ze złej drogi zawsze można wrócić.

Ale totalsi próbują przedstawiać ją, jako osobę fałszywą i hipokrytkę. A ja j ą cenię, za odwagę przyznania się do błędów i czynnej chęci zadośćuczynienia da sprawione krzywdy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-05-07, 09:53

Dlaczego zaraz "totalsi"? To trochę tak jakby do hasła "najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" dodać zdjęcie Pana Krzysztofa Bęgowskiego. Hasło jak najbardziej słuszne, ale całość dla mnie trochę niesmaczna.
Z całym szacunkiem dla tej Pani, byś może teraz jej rodzina jest szczęśliwa, choć nikomu takich "przygód" w życiu nie życzę, to nie wygląda ona wiarygodnie z takim hasłem i jak widać po reakcjach więcej szkodzi niż robi pożytku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-05-07, 10:13

Dlaczego totalsi?
Dziwię się pytaniu. Toż to oczywiste. To w ramach walki z PIS. Wszak to jedyny punkt programowy totalsów.

Bardzo szanuję każdego grzesznika, który potrafił wrócić ze złej drogi. Na tym polega chrześcijaństwo. Na naprawianiu zła, które wyrządziliśmy,. Na unikaniu zła, które mogłoby być naszym dziełem. Temu służy sakrament pojednania. Chrześcijanin potrafi i chce wybaczać. Chrześcijanin chce i potrafi okazać skruchę.

Właśnie wiarygodność polega na tym, że przeszła i wyszła. Znam niepijących alkoholików. To podobna sytuacja. Widzę, jak walczą o trzeźwość. Swoją i innych. Jak dają świadectwo tego, co ma dla nich wartość. Jak odbudowują utracone przez pijaństwo więzi rodzinne.

Syn marnotrawny został przyjęty z miłością. Jezus pozostawił nam taki wzór nie przez przypadek. Ale abyśmy potrafili radować sie z każdej owieczki, która zagubiła się, ale została odnaleziona i przywrócona stadu.

Uważam, że krytykowanie tej pani jest antychrześcijańskie. Mam świadomość, że akcja jest wymierzone głównie w PIS, a nie w Kościół. Ale Kościołowi też się obrywa z tego powodu. Apeluję o modlitwę w intencji tej pani. Aby wytrwała, aby budowała szczęśliwą rodzinę, aby skutecznie pomagała innym rodzinom. Jej rola jest szczególna dzięki jej doświadczeniom. W ten sposób nikt nie może jej zarzucić, że nie wie o czym mówi. Sama doświadczyła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-07, 10:30

Moim zdaniem, abstrahując od tego całego PISu, czy o czymkolwiek Andej mówi.
Ten plakat jest głupi. Nie jest przemyślany. Hasło jest idiotyczne.
Dlaczego? Już cały internet śmieje się z pani Chorosińskiej. Na pewno nie zdobędzie tym plakatem poparcia, po prostu dali internetowi nowy powód do śmiechu. Nie mnie oceniać czy ona się już zachowuje jak człowiek, czy tylko udaje. To po prostu nie była dobra strategia i więcej pożytku by przyniosło startowanie bez jakiegokolwiek hasła, to by może nikt nie skojarzył, a tak wystawiła się tylko na pośmiewisko.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-05-07, 11:17

Wydawało mi się, że ten billboard mógł się nie spodobać nie tylko "totalsom" i stąd pytanie.

Co gdyby mąż jej nie wybaczył? Uważasz, że wtedy wina rozpadu małżeństwa leży po jego stronie, ponieważ żona przeprosiła i żałuje tego co zrobiła? A co jeśli po wybaczeniu sytuacja się powtarza? Wszystko potęguje jeszcze fakt, że jest ona osobą publiczną. Mąż na pewno sporo przez to wycierpiał. Ja bym chyba nie dał rady wybaczyć. Jeszcze bardziej szkoda dzieci, które będą miały trochę skrzywione wzorce.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-05-07, 11:40

Pamietajmy o tym że wszystko co wiemy o tej Pani to plotki i skandale z portali plotkarskich. Rozdmuchane i po części wyssane z palca bo coś codziennie trzeba dać ludziom do wyśmiania.
Nie wiemy jak było i jest naprawdę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-07, 11:44

Plakat jest po prostu tej babki, a hasło to ogólne hasło kampanii PiS.

Trzeba jednak powiedzieć, że ta Pani nie nawróciła się "na potrzeby kampanii" - już od co najmniej dwu lat zajmuje konsekwentnie postawę prorodzinną. Już w 2017 była twarzą kampanii 'Wierność jest sexy'. W 2014 roku odrzuciła sugestię aborcji (dziecko miało się urodzić z zespołem Downa).
Ostatnio zmieniony 2019-05-07, 11:48 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ