Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-18, 21:56

Dezerter pisze: 2021-05-18, 21:44 Marku nie strasz - jeszcze się nie wgryzłem
ale chcesz powiedzieć, że zwiększenie wolnej kwoty i progu podatkowego nie zniweluje tego? i bilans nie będzie na +
Sygnały nie są precyzyjne, ale wygląda tak sobie...
lambda pisze: 2021-05-18, 21:28 Dlatego propozycja Konfederacji dobrowolny ZUS jest sensowna
To jest propozycja na zasadzie "my nie odpowiadamy, więc zaproponujmy coś chwytliwego".
Jestem całym sercem za likwidacją ZUS, ale to musi być przemyślany i zbilansowany ruch państwa, a nie działanie, ktore w jednej chwili wywróci nam finanse.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2021-05-19, 04:04

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-18, 21:56
Dezerter pisze: 2021-05-18, 21:44 Marku nie strasz - jeszcze się nie wgryzłem
ale chcesz powiedzieć, że zwiększenie wolnej kwoty i progu podatkowego nie zniweluje tego? i bilans nie będzie na +
Sygnały nie są precyzyjne, ale wygląda tak sobie...
lambda pisze: 2021-05-18, 21:28 Dlatego propozycja Konfederacji dobrowolny ZUS jest sensowna
To jest propozycja na zasadzie "my nie odpowiadamy, więc zaproponujmy coś chwytliwego".
Jestem całym sercem za likwidacją ZUS, ale to musi być przemyślany i zbilansowany ruch państwa, a nie działanie, ktore w jednej chwili wywróci nam finanse.
W ZUS nie ma pieniędzy więc emerytur nie doczekamy się na poziomie aby godnie żyć. Już zabrano pieniądze z OFE, już nie bardzo jest co zabierać. Upadek ZUS jest nieunikniony.
Państwo nie musi nic robić bo finanse sie same wywrócą.
Ostatnio zmieniony 2021-05-19, 04:05 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-19, 11:47

Tak, finanse same sie wywroca, bo obieg pieniadza jest od dawna totalnie odrealniony i nie ma juz nic wspolnego z wymiana pracy na srodki platnicze i realne zaleznosci wartosci gospodarcze.
Od kad weszly karty kredytowe, nic juz nie jest realne, a instytucje finansowe jedynie manipuluja wszystkimi bez wyjatkow, lacznie z manipulowaniem wladzami kazdego kraju.
Pieniadz ktorego tak naprawde juz od dawna nie ma, bo zastapily go kredyty, ktore sa negatywem wartosci towarow i pracy, a sluzy jedynie naciskom i szantarzom spoleczenstw i panstw.
To wszystko bierze sie z tego ze kredyt to cos czego nie ma ale mozna to sprzedac i dobrze zarobic, bo Banki do udzielania kredytow nie maja realnej wartosci tych kredytow. Skad moga wziasc sie z kredytow jakiekolwiek wartosci, jesli wszystko za co sie placi pokrywane jest nieistniejaca wartoscia?
Jesli jakiekolwiek fundusze emerytalne sa pokrywane-placone nieistniejaca wartoscia, to logicznym jest ze nalezy uwazac ze tych funduszy emerytalnych nie ma. Jak juz finanse same sie wywroca, to wywroci sie wszystko co mialo z nimi cokolwiek wspolnego, czyli w praktyce, powrot do kamienia lupanego.
To tak jak sprzedawanie aut, ktorych nie ma i branie ze sprzedarzy nieistniejacych aut wysokiej prowizji.
Co z tego ze ktos pozniej te auta wyprodukuje, jesli by to zrobic tez bedzie musial brac kredyt. To bledne kolo niewolnictwa 20 wieku z ktorego zyski ciagna instytucje finansowe a nie jakikolwiek obywatel, czy urzad skarbowy. Zreszta, nie ma chyba na swiecie panstwa ktore nie bylo by zadluzone po uszy. Co z tego ze PKB wzrasta, jesli cale PKB nie wystarczy nawet na odsetki od zadluzenia?
Ogolnie to kredyty i karty kredytowe to najwiekszy szwindel w historii ludzkosci, a wszyscy sie na ten szwindel zgadzaja. Niczym to sie nie rozni od dotacji w komunie, az w koncu ktores ogniwo lancuszka szczescia peknie i lancuszek sie rozsypie.
Wspolnota EU jest praktycznie kolejnym, wyzszym stopniem tego szwindlu finansowego.
Ostatnio zmieniony 2021-05-19, 12:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-19, 19:18

Nie kredyty i karty kredytowe, lecz brak pokrycia kruszcowego.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-19, 19:46

A jednak się kręci.
Bańki co jakiś czas pękają. Ale i tak dalej się kręci.
Ostatnio zmieniony 2021-05-19, 19:49 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2021-05-19, 21:21

W wieku 81 lat zmarł we Wrocławiu ks. prałat Stanisław Orzechowski - duszpasterz akademicki, robotników i kolejarzy, wieloletni przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej oraz duchowny wspierający Solidarność w latach 80. XX w.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... ign=chrome
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-20, 00:18

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-19, 19:18 Nie kredyty i karty kredytowe, lecz brak pokrycia kruszcowego.
Ale to jest jedno i to samo, bo caly czas chodzi o pokrycie w jakiejs wartosci, a wlasnie wartosc kruszcowa totalnie koliduje z ideologia kredytowa, bo to tak naprawde jest jedynie ideologia.
Nawet gdybysmy zmienili to pokrycie kruszcowe na cokolwiek innego co ma jakas konkretna i wymierna wartosc to i tak nic nie bylo by zgodne z ideologia kredytowa, by w ogole mogla istniec.
Zwroc uwage ze pokrycie kruszczowe zniknelo praktycznie w tym samym czasie co wprowadzenie ideologii kredytowej, a zloto jakims dziwnym sposobem zniknelo z rezerw bankow narodowych. To pokrycie niby trwalo troche dluzej, ale tylkko dlatego ze utrzymywano w tajemnicy ze po prostu nie ma kruszcow ktore powinny byc w rezerwach bankowych.
Dzisiejsze np. zloto na gieldach, to przede wszystkim zloto papierowe, bo tego zlota w rzeczywistosci nie ma, a to co jest liczone jako zloto, to poklady zlota w kopalniach zlota, ktore dopiero bedzie, lub moze byc wydobyte.
Jak tak sie przyjzysz wszystkim zaleznosciom dokladnie to jest to totalny i swiatowy szwindel jakiego nigdy dotad nie bylo.
Wystarczy ze 3 lata , aby ludzie nie brali kredytow, i cala gospodarka finansowa padnie na pysk. Pierw zaczna obnizac odsetki, by zachecic, a jak nadal nikt nie bedzie bral kredytow, to zaczna sie problemy firm ktore zwyczajnie zaczna padac, bo nie bedzie kupujacych towary na kredyt, a jak firmy zaczna padac, to te ktore jeszcze sie utrzymaja, tez przestana brac kredyty i wtedy cala finansjera pojdzie z torbami, a ludzie beda wolni od kredytow.
Jak finansjera pojdzie z torbami, to wtedy sie okaze ze nie ma ani grosika w funduszach emerytalnych, bo tak naprawde to i tak ich nie ma.
Wystarczy kupowac tylko tyle na ile sie na biezaco zarabia, tak by kazdy towar byl kupiony ze sie tak wyraze za zarobiona wczesniej gotowke, ktora mamy w reku.
Problemem jest jedynie brak edukacji, a dokladnie totalne obnizenie poziomu nauczania ogolnego, na wszystkich poziomach szkolnictwa.
To tez jest celowe dzialanie by przecietny Kowalski nie wiedzial wiecej niz to co ma robic na hali produkcyjnej. Ci ludzie beda w najgorszej sytuacji gdy padnie idea zycia na kredyt, bo sami nie beda w stanie cokolwiek robic, by sobie poradzic z utrzymaniem i przezyciem.

Obecnie chyba wiekszosc ludzi zyje ponad stan, ciagle ogladajac sie na innych i dokladnie to samo jest z wladzami wszystkich kraji, bo rzady tez patrza na inne rzady i rzadza ponad stan, ciagle pogarszajac sytuacje finansowa kazdego kraju. To takie bledne kolo jak w Polskim powiedzeniu zastaw sie a postaw sie. Tak patrzac z boku, to zalosnie to wyglada.

Osobiscie, to ladnych pare lat temu przejzalem swoje wydatki i okazalo sie ze niepotrzebnie tyle wydaje
Zlikwidowalem niektore serwisy, oplaty i zakupy ktore tak naprawde nie byly mi do niczego potrzebne i na dzien dzisiejszy wystarcza mi do zycia 1/4 tego co zarabialem, bo teraz nawet prace nieco ograniczylem by miec wiecej czasu na wazniejsze rzeczy.
Ciekawym tez jest system tzw. zdolnosci kredytowych, ktore nie maja nic wspolnego z wysokoscia zarobkow, tylko czestotliwosci brania kredytow i ich splacania.
Teraz wlasnie w okresie pandemii, okazuje sie ze osoby ktore mimo braku czy zmniejszenia dochodow nie uzywaly kart kredytowych, dostaja zawiadomienia z bankow kredytowych o dosc drastycznym zmniejszeniu limitu kredytu. Jednoczesnie informuja ze zanim to nastapi, np, za 3 tygodnie, to mozna do nich zadzwonic i ustalic inny wyzszy limit. To zwyczajna zagrywka, by sprowokowac ludzi do uzywania kart kredytowyc, w obawie zmniejszenia limitu.
Glowny problem jest w tym ze te tzw. zdolnosci kredytowe, nie sa czyms realistycznym, co mozna by przelozyc na pewnosc i zabezpieczenie splaty wzietego kredytu.
Innym tez aspektem jest to ze osob a nie uzywajaca kart kredytowych i nie bioraca kredytow, a chciala by kupic np. dom, to choc ma dobre zarobki i spora sume na koncie, nie dostanie kredytu, bo bedzie miala bardzo niskie zdolnosci kredytowe.
Jeden z tego wniosek, ze cala ta finansowo kredytowa hucpa to wielki szwindel.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 00:57 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-20, 09:43

Uwazam tez ze kraj i obywatele w ktorym w pore przejdzie sie na wlasne rozliczenie, zacznie rzadzic sie tym co faktycznie zarabia i pozbedzie sie kredytow, nie tylko przetrwa kolejny kryzys, ale takze uwolni sie z dlugow i finansowego niewolnictwa. Reszta padnie i wroci do kamienia lupanego.
Obawiam sie ze wlasnie pandemia to poczatek kryzysu, ktorego szczegolow nie daje sie jeszcze wyraznie zauwazyc.
Przede wszystkim pandemia spowodowala wyjatkowe zmniejszenie zakupu towarow ktore nie naleza do towarow pierwszej potrzeby, a ktore dawaly najwieksze obroty finansowe i to jest glowna przyczyna padania firm i zastoju gospodarczego.

Jesli ludzie zrozumieja co sie dzieje i zaczna prowadzic biznesy i zycie bez kredytow, to tylko na poczatku bedzie ciezko, bo wszyscy sa przyzwyczajeni do wygod, ale jak padnie finansjera, to nie pociagnie ich ze soba na dno, bo nie beda od niej uzaleznieni.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 10:19 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-20, 19:21

Czy Ty w to wierzysz?
A może od razu barter?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-20, 20:46

Andej pisze: 2021-05-20, 19:21 Czy Ty w to wierzysz?
A może od razu barter?
W co niby wierze?
W to ze mozna zyc bez kart kredytowych i kredytow i prowadzic firme bez brania kredytow to tak i nie tylko wierze, ale i wiem, bo sam zaczynajac dzialalnosc w UK pracowalem i czesc zarobku inwestowalem, tak ze obeszlo sie bez kredytow.
Przy tym jako hobby odnowilem do fabrycznych specyfikacji sporo maszyn do obrobki skrawaniem, tak ze praktycznie moglbym zajac sie jakas produkcja, bez zadnych dodatkowych inwestycji. Pozornie sa to antyki, ale choc najstarsza jest z 1915 to te nowe Chinskie im nie podskocza w dokladnosci i wbudowanych w nie mozliwosci.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 20:55 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-20, 20:49

I bez kredytowania klienta?

Nie da się pominąć całego systemu finansowego. Nie można uciec od transferów.

Nie wiem, czy da się trzymać wszystko w skarpecie. Ja trzymam kasę w banku. I tam wpływają należności. I wychodzą wydatki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-20, 20:58

Ale o czym ty piszesz, transfer to nie kredyt, choc kredyt mozna dostac transferem.
Nie odrozniasz chyba systemu monetarnego od systemu kredytowego.
Poza tym, mialem jedynie jednego klienta ktory na robote wzial kredyt i byla to jedyna robota, w ktorej byly ciagle same problemy, bo bank musial kazda duperele sprawdzic, co bylo zrobione i ustalal coraz glupsze terminy, o ktorych na poczatku nie bylo mowy. Rezultat byl taki ze kient nie dostal drugiej transzy kredytu, choc prace byly wykonane przed terminami, a ja nie dostalem kasy za wykonane roboty.
Ludzie nawet nie wiedza z czym sie wiaze kredyt. To tak jakby dac pozwolenie bankierom by rzadzili ci w domu i firmie, kreujac tym samym dodatkowe koszty. Jak slysze ze klient czeka na zatwierdzenie kredytu, to od razu zegnam sie z nim, chocbym nie mial zadnej innej roboty.
A wiesz o tym ze w razie upadlosci banku dostaniesz nie wiecej niz 30% tego co miales?
Oczywiscie jesli Urzad Skarbowy po likwidacji cos zostawi jeszcze dla wlascicieli kont.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 21:06 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-20, 21:01

Karta kredytowa to nic złego - pod warunkiem że jest wykorzystywana zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a nie jako sposób zaciągania (bardzo niekorzystnego) kredytu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-05-20, 21:04

Jozek pisze: 2021-05-20, 20:58 Ale o czym ty piszesz, transfer to nie kredyt, choc kredyt mozna dostac transferem.
Nie odrozniasz chyba systemu monetarnego od systemu kredytowego.
Z tego wynika, że jestem idiotą. Ale aby to udokumentować, to przywołaj zdania w których utożsamiam ze sobą te pojęcia. Będzie dowód mojego idiotyzmu. Przynajmniej w tej sferze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2021-05-20, 21:11

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-20, 21:01 Karta kredytowa to nic złego - pod warunkiem że jest wykorzystywana zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a nie jako sposób zaciągania (bardzo niekorzystnego) kredytu.
Karty kredytowe ucza braku rozsadku, bo jesli ktos nie potrafi utrzymac swoich wydatkow na poziomie zarobkow lub mniejszych i odlozenia na tzw. czarna godzine, to moim zdaniem nie jest to czlowiek rozsadny.
Jest to jedynie narzedzie do zachecania do zakupow rzeczy ktorych tak naprawde nie potrzebujemy.
Tak szczerze mowiac ludzi ktorzy rozsadnie kozystaja z kart kredytowych jest bardzo niewielu. Reszta, cieszy sie ze moze poszalec, pod wplywem chwili, a pozniej placz bo trzeba splacac, a choc min. rata splaty jest bardzo niska, to odsetki jednak wysokie.
Ostatnio zmieniony 2021-05-20, 21:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ