Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-18, 08:23

Ta weryfikacja pochodzi rowniez nie od Ciebie ...
Wierzymy, ze tak bylo, czy "wiemy swoje"?

Jedank zyczliwosc buduje wzajemne relacje spoleczne.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-18, 09:35

Dyrektor TVP przeprasza za to i zaprasza na poprawione wydanie wiadomości.
Czy poprawiał by coś, co nie miało miejsca?
Czy przepraszał by za coś, co wcale nie było pomyłką?

Jak Ty sobie wyobrażasz weryfikację? Mam tam do nich pójść i zapytać? XD

Jeśli chodzi o złe podpisanie doktorów to tylko takie heheszki, cała drama to dwa pozostałe tematy, o których mówiłam.

Biserica Dumnezeu

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-18, 10:53

No wlasnie - to byla pomyłka. A z jaka intencją Ty nas o tym wczoraj zawiadomiłaś?
Inne sprawy - niestety, masz racje ... PiS zadął w trąbę. A gdy spojrzymy na stronę PO - cóż spostrzeżemy? Także trąby.
Właśnie - a ja wciąż apeluję o życzliwość, a nie o wrzucanie tego, co tylko dzieli.
zechcesz rownież tej trochę życzliwości tu okazać?
Ostatnio zmieniony 2020-02-18, 12:39 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki, Magnolia

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-18, 11:34

Przecież napisałam po co. Ta konkretna sprawa dla smieszków.
Reszta dla płaczu, bo to nie jest pierwszą tego typu "pomyłka".
Nie uważasz, że to trochę alarmujące, że już się nie ukrywają z propagandą? Co szczególnie widać na wykresie.

Tu nie chodzi o życzliwość. To, że te wiadomości wyglądały tak, nie inaczej to fakt. Tu nie ma miejsca na życzliwość, może na dyskusję, co to się dzieje z publiczną telewizją.
Uważam że takimi rzeczami TRZEBA się dzielić.
Bo źródła trzeba weryfikować. Tak jak Nasz dziennik nie jest źródłem informacji, tak jak nikt nie bierze pudelka na poważnie, przykro mi mówić, ale przy czymś takim niedługo dołączą do tego również i wiadomości.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2020-02-18, 13:14

ToTylkoJa pisze: 2020-02-18, 09:35 Jeśli chodzi o złe podpisanie doktorów to tylko takie heheszki, cała drama to dwa pozostałe tematy, o których mówiłam.
ToTylkoJa pisze: 2020-02-17, 11:02 Zwróćcie uwagę na wartości 2014 do 2015
I 2016 do 2017

Obrazek
Ten wykres jest dziwny, ale nie jest manipulacją.
Podpisy na słupkach to %PKB. Jeśli PKB się zmieniło to słupek urósł, a % mógł zostać ten sam.
Docelowo rząd w ustawie z któregoś tam roku ( chyba 2 lata temu ) ustawił, że 2025 na służbę zdrowia będzie szło 6% PKB. Ale wysokości słupków są przedstawieniem kwot zakładających odpowiedni wzrost gospodarczy.


Edit: ale żeby nie było, że mi się TVP podoba...
- jest za dużo wciskania własnych sukcesów, za mało informacji np ze świata
- za mocno naginana narracja pod PiS, ale na kłamstwie jeszcze TVP nie złapałem, a co było błędem to przeprosili
- szczytem głupoty jest promowanie filmu o zenku w Wiadomościach...

Ale poza tym wszystkim i tak fakty przemawiają za tym, że PiS rządzi lepiej.
Ostatnio zmieniony 2020-02-18, 14:10 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2020-03-06, 15:28

W temacie korona wirusa i jak z tej tragedii wyciągnąć coś dobrego:

https://krytykapolityczna.pl/swiat/covi ... 1583393978

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-06, 16:04

Żeby to nie krytyczna polityczna i Singer to może u bym się zgodził... ;) Niestety dla nich to tylko pierwszy krok w drodze do uzwierzęcenia człowieka (choć sami raczej mówią o uczłowieczaniu zwierząt)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2020-03-06, 16:08

Nie śledzę tych portali, ale może jeden dobry artykuł im się przydarzył...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-08, 10:17

Obrazek

Ale natknąłem się na inne spojrzenie na ten dzień. Zaproponowane przez kobietę, zaznaczam, aby nikt mnie nie posądzał.
https://www.fronda.pl/a/8-marca-dzien-m ... 41158.html
Na pewno, nie jest to poprawne politycznie. Ale Fronda nie jest. Raz się z nią zgadzam, raz nie. Także i w tych wezwaniach, nie wszystkie wydają sie być oczywiste. Ale warte refleksji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-08, 10:35

Pominę już wydźwięk, jaki bije od tego artykułu, ale ludzie:
Weźcie zacznijcie rozróżniać feminizm od feminizmu 3 fali.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-16, 08:43

Signum temporis? MSWiA zarejestrowało kościół, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe. To pierwszy taki przypadek w Polsce - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Źródło: https://fakty.interia.pl/prasa/news-rze ... Id,4384529

A w tekście wypowiedź, której logiki zrozumieć nie potrafię: Ks. Tomasz Puchalski, zapytany, jak to możliwe, że ten Kościół błogosławi małżeństwa lesbijskie i gejowskie, wyjaśnia: "Punktem wyjścia jest dla nas chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość".

Co ma Trójca święta do związków LGBT? Co ma równość do Trójcy? I co ma ma do LGBT? Sądząc po niniejszej wypowiedzi oraz po czynach (prześmiewcze msze na paradach LGBT) to jakaś antykatolicka inicjatywa.

Nie wiem, jakie są kryteria uznawania jakiejś religii. Ale skoro wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti nie byli w stanie ich spełnić, to mam podejrzenia, że założyciele Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce też ich nie spełnili, ale jakimś dziwnym zrządzeniem losu urzędnicy byli im przychylni. Czyżby zadziała kasta?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-17, 11:58

Zrobiłem sobie statystykę na podstawie danych Światowej Organizacji Zdrowia. Interesowało mnie, jaki procent populacji w różnych krajach jest zarażonych koronawirusem.
Okazuje się, że w Polsce jest ich najmniej. Tylko 0,000391 %.
Na podstawie doniesień telewizyjnych wydaje się, że najgorzej jest we Włoszech. A tam 0,040122 %, to znaczy że lepiej niż w Niemczech, gdzie jest 0,059731 %.
Ale najgorzej jest w San Marino, gdzie jest PIĘCIOKROTNIE gorzej niż w Niemczech, albowiem zakażonych jet aż 0,280985 %. To znaczy bilsko 3 osoby na tysiąc. A u nas jest 5 osób na milion.

A oto tabelka z danymi z wczoraj, tj. 16.03.2020
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-21, 09:05

Walki EMPiKu z Kościołem ciąg dalszy. Reklamują grę, której tytuł już świadczy o złych zamiarach. To: DUPA BISKUPA.
Już sama grafika świadczy o celu gry. A jej zasady, przykładowo podane w powyższym linku, są jeszcze gorsze. Jednak wykasowałam link, aby nie robić propagandy wbrew zamierzeniom. Ilustrację wklejam. Ale po co to czynię? Ano namawiam, aby dać wyraz swojemu stanowisku omijając salony EMPiK. Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-21, 10:58

Komunikaty kościelne
Musimy się przyzwyczajać do nowych zasad funkcjonowania. I do tego, co przyjdzie po tym. Jakie będą skutki obecnych zachowań. Ile osób już na zawsze zrezygnuje z fizycznego uczestnictwa w eucharystii dając sobie samemu "dyspensy". Ale ile osób uzna, że wystarczy włączyć radio wzgl. telewizor z transmisją mszy świętej i "mieć z głowy". "Zaliczać" gotując równocześnie obiad lub rozwiązując krzyżówkę. Uważajmy, abyśmy nie utracili tego, co jest najważniejsze.

Poniżej w skrócie najważniejsze (wg mnie) informacje.

1. Wielkanoc stanowi centrum Roku Liturgicznego, nie może być przeniesiona na inny termin.

2.W odniesieniu do Triduum Paschalnego proboszczowie powinni sprawować w swoich parafiach bez udziału wiernych. Powinni im ogłosić godzinę, w której będzie sprawowana liturgia, tak aby mogli ją śledzić na żywo w swoich mieszkaniach za pośrednictwem mediów.
Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zaznacza, że jeśli chodzi o różne przejawy pobożności ludowej i procesje, można je przenieść, w zależności od oceny biskupa diecezjalnego, na inny termin, na przykład 14 i 15 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego i wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Odnośnie sakramentu spowiedzi

3. Także czasach Covid-19 Sakrament Pojednania jest udzielany zgodnie z powszechnym prawem kanonicznym i z przepisami Ordo Paenitentiae.
Rozgrzeszenie ogólne, bez uprzedniej spowiedzi indywidualnej, nie może być udzielone, chyba że istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo śmierci
W obecnej sytuacji zagrożenia pandemią do biskupa diecezjalnego należy zatem wskazanie kapłanom i penitentom, że podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, przy użyciu masek ochronnych, zwracając absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję.

4. Należy rozważyć potrzebę i celowość utworzenia, w razie potrzeby, w porozumieniu z władzami sanitarnymi, grup „nadzwyczajnych kapelanów szpitalnych”, także na zasadzie dobrowolności i zgodnie z normami ochrony przed zarażeniem, aby zagwarantować niezbędną pomoc duchową chorym i umierającym.

5. Tam, gdzie poszczególni wierzący znajdują się w bolesnej niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego, należy pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, uzyskują przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2020-03-21, 11:11

Mozna by tez zastanowic sie jakie beda kolejne epidemie odsuwajace wiernych od Eucharystii w nastepnych-kolejnych latach.
Jak widac po obecnej epidemiii, to wladze maja juz narzedzia by zabronic wszystkiego, co tylko jest w Kosciele.
Mielismy juz rozbior Polski, a teraz wyglada na to ze zaczal sie rozbior Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ