Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 13:27

Dzik pisze:Co do tych chorych dzieci on nazwał debilami tylko te upośledzone umysłowo bo w dawnych czasach debil oznaczało upośledzony umysłowo i nie było obraźliwym przezwiskiem używanym przez dzieci w podstawówce ale zauważ że teraz down też jest obraźliwym przezwiskiem jak w szkole ktoś z kimś się kłóci to mówi ty downie ty debilu zresztą takie upośledzone dzieci i tak nie rozumieją jak ktoś ich obraża a co dopiero jak jakiś polityk tak mówi. Zresztą wolę żeby Korwin rządził a nie Jarek albo Tusk
Dziku, nie usprawiedliwiaj głupich zachowań Korwina,bo to tylko źle będzie świadczyło o tobie. Takie zachowania się neguje i potępia a nie usprawiedliwia. Dobrze wiesz że takie określania są obecnie obrażaniem więc nie ma sensu kombinować i tłumaczyć takich zachowań tym co było kiedyś. To nie są właściwe określenia,ale pomijając to Korwin pokazuje tym że dla niego chore dzieci są gorsze od innych. Jak mają się czuć te chore dzieci przy podłym traktowaniu, odsuwaniu ich od innych? Czują się wtedy odrzucane. To jest zachowanie jak na polityka katolickiej grupy bardzo złe, haniebne. Postaw się na miejscu tych chorych dzieci i się zastanów czy chciałbyś być źle traktowany?

Co do stwierdzenia o rządach Korwina to wypada tylko powiedzieć : BOŻE CHROŃ POLSKĘ OD TAKICH SZALEŃCÓW. Pamiętam jak w wyborach prezydenckich pan Korwin wymyślił pręgierz jako karę dla przestępców. Niech sam się teraz jej podda za swoje głupie zachowania. On ma tyle chorych pomysłów że to nie byłyby rządy normalnego człowieka tylko jakiegoś tyrana,despoty. Rządów Tuska także nie chcę i także niech przed takimi jak Tusk Bóg chroni Polskę. Co do Kaczyńskiego - nie uważam jego rządów za dobrych, ale na pewno są lepsze od tych lewicy i na pewno od rządów takiego człowieka jak Korwin,choć czasami pewne twarde działania na pewno by się przydały a Kaczyński nie należy do takich którzy by takie rządy,twarde działania fundowali. Jest za rdzo uległy i naiwny,przez to mamy taki bajzel jak z wyborami. Powinny być 10 maja a teraz obawa czy Duda wygra czy Trzaskowski,kolejne podważania uczciwości wyborów. Lewica tak robi bo widzi że PiS jest chwiejny więc wykorzystuje sytuacje licząc że może znowu uda się przekonać do podważania i osiągnąć cel.

W wielu kwestiach potrzeba zdecydowanego działania bez patrzenia się na lewicową UE czy durne wymysły lewicy. Tego niestety brak i dlatego mamy to co mamy dalej i żądne ustawy o sądach niczego nie zmienią jeśli nie będzie stanowczego działania- karania tych którzy pełniąc funkcje publiczne łamią prawo.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dzik » 2020-07-15, 14:08

Tyle że Korwin i konfederacja robią coś dobrego czego żadna inna partia w Polsce nie robi sprzeciwiają się koronapropagandzie powiedzieli w Polsce nie będzie szczepień na koronawirusa ponieważ ten wirus nie istnieje a POPiS i lewica rozpowszechniają tą koronapropagande. Putin też koronapropagandzie się sprzeciwił wydał nakaz aresztowania osoby która promowała koronapropagande w Rosji. W Rosji Putin nawet nie wydał zgody na 5G

PiS wymyślił coś przez co od teraz schodzi do poziomu PO czyli podatek od majątku 2% rocznie od wartości całego majątku domu garażu stajni stodoły tartaku pola lasu auta traktora motora i co tam jeszcze można mieć i wyposażenia domu od wszystkiego co się ino ma czyli z majątku wartego 1 mln zł to 10 tys rocznie trzeba oddać państwu więc to już koniec zarabiania dużych pieniędzy za granicą bogacenia się i kupowania majątku i życia z najniższej krajowej bo przez ten podatek nie będzie miało się za co żyć

Dodano po 17 minutach 11 sekundach:
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 13:27
Dzik pisze:Co do tych chorych dzieci on nazwał debilami tylko te upośledzone umysłowo bo w dawnych czasach debil oznaczało upośledzony umysłowo i nie było obraźliwym przezwiskiem używanym przez dzieci w podstawówce ale zauważ że teraz down też jest obraźliwym przezwiskiem jak w szkole ktoś z kimś się kłóci to mówi ty downie ty debilu zresztą takie upośledzone dzieci i tak nie rozumieją jak ktoś ich obraża a co dopiero jak jakiś polityk tak mówi. Zresztą wolę żeby Korwin rządził a nie Jarek albo Tusk
Dziku, nie usprawiedliwiaj głupich zachowań Korwina,bo to tylko źle będzie świadczyło o tobie. Takie zachowania się neguje i potępia a nie usprawiedliwia. Dobrze wiesz że takie określania są obecnie obrażaniem więc nie ma sensu kombinować i tłumaczyć takich zachowań tym co było kiedyś. To nie są właściwe określenia,ale pomijając to Korwin pokazuje tym że dla niego chore dzieci są gorsze od innych. Jak mają się czuć te chore dzieci przy podłym traktowaniu, odsuwaniu ich od innych? Czują się wtedy odrzucane. To jest zachowanie jak na polityka katolickiej grupy bardzo złe, haniebne. Postaw się na miejscu tych chorych dzieci i się zastanów czy chciałbyś być źle traktowany?

Co do stwierdzenia o rządach Korwina to wypada tylko powiedzieć : BOŻE CHROŃ POLSKĘ OD TAKICH SZALEŃCÓW. Pamiętam jak w wyborach prezydenckich pan Korwin wymyślił pręgierz jako karę dla przestępców. Niech sam się teraz jej podda za swoje głupie zachowania. On ma tyle chorych pomysłów że to nie byłyby rządy normalnego człowieka tylko jakiegoś tyrana,despoty. Rządów Tuska także nie chcę i także niech przed takimi jak Tusk Bóg chroni Polskę. Co do Kaczyńskiego - nie uważam jego rządów za dobrych, ale na pewno są lepsze od tych lewicy i na pewno od rządów takiego człowieka jak Korwin,choć czasami pewne twarde działania na pewno by się przydały a Kaczyński nie należy do takich którzy by takie rządy,twarde działania fundowali. Jest za rdzo uległy i naiwny,przez to mamy taki bajzel jak z wyborami. Powinny być 10 maja a teraz obawa czy Duda wygra czy Trzaskowski,kolejne podważania uczciwości wyborów. Lewica tak robi bo widzi że PiS jest chwiejny więc wykorzystuje sytuacje licząc że może znowu uda się przekonać do podważania i osiągnąć cel.

W wielu kwestiach potrzeba zdecydowanego działania bez patrzenia się na lewicową UE czy durne wymysły lewicy. Tego niestety brak i dlatego mamy to co mamy dalej i żądne ustawy o sądach niczego nie zmienią jeśli nie będzie stanowczego działania- karania tych którzy pełniąc funkcje publiczne łamią prawo.
Wolę wolnościową politykę konfederacji niż niewolniczą politykę PiS i wyprzedawanie wszystkiego niemcą przez PO i okradanie przez PO które np wzięło pieniądze z OFE
Ostatnio zmieniony 2020-07-15, 14:04 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kiedyś pedofilia i homoseksualizm były normą. Chrześcijaństwo to zmieniło.

Post autor: Dzik » 2020-07-15, 14:11

Magnolia pisze: 2020-07-15, 13:26 Co sie tutaj dzieje?! Polityka w apologetyce?! przecież sa odpowiednie wątki w kawiarence... tam sobie dyskutujcie...

Uprzejmie proszę administrację o usunięcie polityki z tego wątku.
Polityka ale jak najbardziej na temat wątku

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-15, 14:29

Dzik pisze: 2020-07-15, 14:08W Rosji Putin nawet nie wydał zgody na 5G
jak myślisz że Putin dba o zdrowie obywateli... ;) to kwestie polityczne - technologia 5G to wynazalek chiński, ani USA ani Rosja nie ma w planach wzmacniać i tak dużą potęgę Chin - więc jak mogą to przeszkadzają. Dodatkowo można mieć pewne obawy co do 'szpiegowania' - skoro Chińczycy potrafili wrzucić w telefony oprogramowanie szpiegowskie, to dlaczego mieliby nie spróbować nasłuchiwać całej sieci od razu?[/quote]
PiS wymyślił coś przez co od teraz schodzi do poziomu PO czyli podatek od majątku 2% rocznie od wartości całego majątku domu garażu stajni stodoły tartaku pola lasu auta traktora motora i co tam jeszcze można mieć i wyposażenia domu od wszystkiego co się ino ma czyli z majątku wartego 1 mln zł to 10 tys rocznie trzeba oddać państwu więc to już koniec zarabiania dużych pieniędzy za granicą bogacenia się i kupowania majątku i życia z najniższej krajowej bo przez ten podatek nie będzie miało się za co żyć
rozumiem, że mówisz o podatku katastralnym? pomysł jest starszy niż PiS czy nawet PO ;) i z tego co wiem, ten podatek jest ciągle w dalekich planach, a stawka bardziej miała być chyba 0,2% niż 2%... chyba że masz jakieś nowsze informację to podziel się źródłem tych danych.
Wolę wolnościową politykę konfederacji niż niewolniczą politykę PiS i wyprzedawanie wszystkiego niemcą przez PO i okradanie przez PO które np wzięło pieniądze z OFE
też bym wolał wolnościową politykę, ale obawiam się, że jeszcze przez parę lat Konfederacja za wiele nie wywalczy. Jeśli nie rozpadnie się to może za 8 lat będzie już coś znaczyć. Trzymam kciuki ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-15, 14:39

Konfederacja nie może się rozpaść, bo nie jest ani partią, ani związkiem, ani wspólnotą.
W Konfederacji jest część Ruchu Narodowego ale sam Ruch woli swoją własną tożsamość, niż bycie elementem Konfederacji.
Korwin ze swoja partią to w ogóle jest trochę na doczepkę, podobnie jak był Marek Jakubiak.
Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" wraz z Rotami - jego przybudówkami jest osobno i od czasu do czasu wspiera Konfederację, ale niekoniecznie jej wszystkich czołowych przedstawicieli.
Jacek Międlar jest całkowicie poza Konfederacją, choć w kolejnych wyborach ją wspiera.
ONR i środowisko patriotów polskich jest nie wiadomo gdzie, czyli praktycznie w Podziemiu.

Dlatego uważam, że Konfederacja nie istnieje.

Co będzie dalej?
Trzeba się modlić do Boga, by zachował nam Polskę, naszą Ojczyznę, miejsce gdzie mieszkali nasi dziadowie, gdzie mieszkamy my, i które chcielibyśmy zachować dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dzik » 2020-07-15, 16:35

Tek de Cart pisze: 2020-07-15, 14:29
Dzik pisze: 2020-07-15, 14:08W Rosji Putin nawet nie wydał zgody na 5G
jak myślisz że Putin dba o zdrowie obywateli... ;) to kwestie polityczne - technologia 5G to wynazalek chiński, ani USA ani Rosja nie ma w planach wzmacniać i tak dużą potęgę Chin - więc jak mogą to przeszkadzają. Dodatkowo można mieć pewne obawy co do 'szpiegowania' - skoro Chińczycy potrafili wrzucić w telefony oprogramowanie szpiegowskie, to dlaczego mieliby nie spróbować nasłuchiwać całej sieci od razu?
PiS wymyślił coś przez co od teraz schodzi do poziomu PO czyli podatek od majątku 2% rocznie od wartości całego majątku domu garażu stajni stodoły tartaku pola lasu auta traktora motora i co tam jeszcze można mieć i wyposażenia domu od wszystkiego co się ino ma czyli z majątku wartego 1 mln zł to 10 tys rocznie trzeba oddać państwu więc to już koniec zarabiania dużych pieniędzy za granicą bogacenia się i kupowania majątku i życia z najniższej krajowej bo przez ten podatek nie będzie miało się za co żyć
rozumiem, że mówisz o podatku katastralnym? pomysł jest starszy niż PiS czy nawet PO ;) i z tego co wiem, ten podatek jest ciągle w dalekich planach, a stawka bardziej miała być chyba 0,2% niż 2%... chyba że masz jakieś nowsze informację to podziel się źródłem tych danych.
Wolę wolnościową politykę konfederacji niż niewolniczą politykę PiS i wyprzedawanie wszystkiego niemcą przez PO i okradanie przez PO które np wzięło pieniądze z OFE
też bym wolał wolnościową politykę, ale obawiam się, że jeszcze przez parę lat Konfederacja za wiele nie wywalczy. Jeśli nie rozpadnie się to może za 8 lat będzie już coś znaczyć. Trzymam kciuki ;)
[/quote]

Jednak dba o zdrowie obywateli bo w Rosji są 2 maszty 5G z których korzysta tylko wojsko a teren na którym jest zasięg 5G z tych dwóch masztów jest w miejscu niedostępnym dla zwykłych obywateli więc gdyby chodziło o szpiegowanie to wojsko kożystało by z 4G a nie z 5G a zwykli obywatele nijak związani z polityką mieli by dostęp do 5G szczepień na nibykoronawirusa w Rosji też nie będzie bo Putin sam mówi że ten wirus nie istnieje więc dba o obywateli no i o środowisko dba bo elektrownie w Rosji są atomowe a raz jak jakiś gubernator zaniedbał i wylały się ścieki do rzeki to Putin w trybie natychmiastowym jak się tylko dowiedział o tym to go zwolnił


Tak mówię o podatku katastralnym ale taki geodeta był tyczyć pole i powiedział że chcą to wprowadzić i że to ma być 2% wiem że to już dawno wymyślili ale to jest w USA Norwegi Angli i tego typu krajach ale po co to w Polsce wprowadzać niech to państwo odwali się od ludzi i przestanie zdzierać kase na to pincet+ i 13nastki i kase dla trumpa i biurokracje i przeciążoną edukacje, sądownictwo, policje bo to przeciążone za dużo nauki i za dużo kontroli kar i biurokracji i wszystko i za dużo tych stołków dla ludzi którzy przy tym pracują

Ludzie muszą się obudzić i obalić POPiS bo przez PiS będzie niewola jak w Norwegii przez PO kraj sprzedadzą Niemcą a UE powinniśmy opuścić i powinni wybrać konfederacje bo konfederacja chce wprowadzić wolnościową polityke jak Putin czyli biurokracja podatki na minimum mniej nauki w szkołach mniejsze karanie mniej biurokracji i brak kontroli obywateli

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-15, 14:39 Konfederacja nie może się rozpaść, bo nie jest ani partią, ani związkiem, ani wspólnotą.
W Konfederacji jest część Ruchu Narodowego ale sam Ruch woli swoją własną tożsamość, niż bycie elementem Konfederacji.
Korwin ze swoja partią to w ogóle jest trochę na doczepkę, podobnie jak był Marek Jakubiak.
Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" wraz z Rotami - jego przybudówkami jest osobno i od czasu do czasu wspiera Konfederację, ale niekoniecznie jej wszystkich czołowych przedstawicieli.
Jacek Międlar jest całkowicie poza Konfederacją, choć w kolejnych wyborach ją wspiera.
ONR i środowisko patriotów polskich jest nie wiadomo gdzie, czyli praktycznie w Podziemiu.

Dlatego uważam, że Konfederacja nie istnieje.

Co będzie dalej?
Trzeba się modlić do Boga, by zachował nam Polskę, naszą Ojczyznę, miejsce gdzie mieszkali nasi dziadowie, gdzie mieszkamy my, i które chcielibyśmy zachować dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków.
Wiem ale tylko dzięki im rządą mielibyśmy wolnościową polityke

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-15, 17:16

Nie chcę się mieszać między waszą dyskusję z Dzikiem, ale nadal nie uzyskałem pewnych źródeł o które prosiłem.
@TOMVAD 45 Ponownie Ciebie proszę o konkretne źródła do rzekomych wypowiedzi Pana Brauna opisanych przez Ciebie i Pana Tomasza Piątka. :-w
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 23:09

Wybacz, ale ja nie jestem panem Piątkiem, nie wiem skąd on brał tą wypowiedź, ale chyba z książki Brauna. Ja przedstawiłem to co umieścił ten człowiek i dlatego sprawdzałem czy ta wypowiedź Brauna jest prawdą. Nie lubię oceniać człowieka zanim nie sprawdzę czy słowa które wypowiedział sa prawdziwe. Pytałem samego Brauna na Twitterze. Nic mi nie napisał. Pytałem Konfederacji i także zero odpowiedzi.
Przecież normalnie gdyby były to słowa nieprawdziwe to przynajmniej Konfederacja by im zaprzeczyła. Zatem musisz się spytać pana Piątka skąd wziął te info. Ja umieściłem tylko słowa Brauna jakie zostały zacytowane przez pana Piątka.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-17, 01:32

Trochę Brauna słuchałem na różne tematy - i nie sądzę, żeby coś takiego powiedział. To raczej interpretacja pana T.Piątka co on myśli, że G.Braun myśli. Pan Piątek od sporego już czasu celuje różnymi oskarżeniami w A.Macierewicza czy premiera Morawieckiego, to i pewnie G.Braun mu podszedł pod rękę przy okazji. Fakt że p. G. Braun czasem wypowiada się bardzo kwieciście i można to zrozumieć na co najmniej parę sposobów.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 10:14

Nie wiem skąd pan Piątek wziął te słowa. Coś podobnego czytałem w opisie książki Brauna,ale trzeba by całą przeczytać aby się doszukać czegoś. Książka "System: od Lenina do Putina". Chyba że brał to z innego miejsca. Ja umieściłem te słowa w tweecie pisanym do Brauna a potem do Konfederacji i żadna ze stron nie napisała kompletnie nic,nie zaprzeczyła że to nie są słowa Brauna a przecież gdyby nie były to jego słowa to zarówno on sam jak i Konfederacja zaprzeczyliby że on tych słów nie wypowiedział.Odpisywali na inne rzeczy a na to w ogóle.Jeśli temu nie zaprzeczają to znaczy że jednak te słowa mogły zostać przez niego wypowiedziane. Ale teraz mnie to wszystko jedno.
Chodzi tylko że te słowa są kłamstwem, bo USA nie dokonało zamachu pod Smoleńskiem a skoro jest to kłamstwo to raczej nie stawia to pana Brauna w dobrym świetle. Pokazuje jak dla dobra Rosji pan Braun potrafi kłamać. Ja mogę zrozumieć jakąś fascynację Rosją,ale po co takie kłamstwo? To prowokowanie do Konfliktu z USA który Polce nie jest zupełnie potrzebny. Tym bardziej że w Stanach mieszka wielu Polaków. Gdyby nie USA to nie wiem czy nie mielibyśmy już wojsk Rosji na terenie kraju. Ale pomijając to - Polsce nie są potrzebne żadne konflikty. Można nie lubić USA ale publiczna krytyka czy tym bardziej takie kłamstwo jest nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-17, 10:47

Zatem jeśli sam nie jesteś pewien, czy oskarżenia pana Piątka są prawdziwe, to czemu udostępniasz jego post? Szerząc tym samym złe zdanie o panu Grzegorzu.
Rozumiem, że zadałeś pytanie na twitterze, ale pamiętaj, że takie osoby publiczne (lub asystenci) niekoniecznie są w stanie przeglądać i odpowiadać na wszystkie pytania użytkowników. Na twoim miejscu pytałbym aż do skutku, a dopiero potem udostępniał wyniki.
Będę czekał na skutki Twoich poszukiwań, albo wycofanie się ze swojego stanowiska.
Pozdrawiam. ;)
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 11:39

Nie Morkeju, tutaj nie ma stanowiska, tylko sama ocena słów. A to że udostępniłem to jest oparte na tym że nikomu nie chciało się odpowiedzieć na proste pytanie. I takie podejście że mam pytać w nieskończoność jest grubą przesadą. Konfederacji przypominałem o tym kilka razy. Pisali na różne tematy tylko nie na ten. To dla nie był jasny znak że mają to gdzieś, bo gdyby chcieli wyjaśnić to by to zrobili aby nie było rozpowszechniania nieprawdziwych treści. Skoro tego nie zrobili to oznacza że te słowa są prawdą albo im to po prostu wisi.
Ja nie jestem jakimś natrętem uparcie męczyć ludzi. Podszedłem do sprawy poważnie chcąc uzyskać prawdę o tych słowach ale mnie olano więc ja też mam to gdzieś. A tutaj umieściłem tylko dla wyjaśnienia-ukazania prawdy że Konfederacja nie jest taka święta i katolicka jak to się mówi i mają swoje głupie zachowania czy tego typu rzeczy. Ale to nie oznacza że nie szanuję całkowicie Konfederacji. Nawet z niektórymi kwestiami zgadzam się z Korwinem,tyle że jego zachowanie jest karygodne. Oceniam konkretne zachowania a nie samych ludzi.

I nie oczekuj że będę dalej się płaszczył przed nimi by uzyskać jakąś odpowiedź. To im powinno zależeć aby jeśli te słowa są nieprawdziwe to zapobiec ich rozpowszechnianiu. Jak się starałem ale oni nie zrobili nic. Niech oni się martwią. A jak chcą coś zmienić to niech się czepią pana Piątka.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-17, 11:55

No dobrze, pytałeś u źródła i nie otrzymałeś odpowiedzi. Nie wiemy jaki konkretnie był tego powód. Wydajesz już osąd, ale nie sprawdziłeś innych pomniejszych źródeł, np. książki, filmy i wypowiedzi Brauna, aby zweryfikować to, co udostępniasz.
Masz prawo wydawać swoją opinię, ale gdy przymierzasz się do oceny, to powinieneś podać udokumentowanie i uzasadnienie. Tak jak mówi Regulamin § 6.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: Komentarz aktualny

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 12:16

Morkej pisze: 2020-07-17, 11:55 No dobrze, pytałeś u źródła i nie otrzymałeś odpowiedzi. Nie wiemy jaki konkretnie był tego powód. Wydajesz już osąd, ale nie sprawdziłeś innych pomniejszych źródeł, np. książki, filmy i wypowiedzi Brauna, aby zweryfikować to, co udostępniasz.
Masz prawo wydawać swoją opinię, ale gdy przymierzasz się do oceny, to powinieneś podać udokumentowanie i uzasadnienie. Tak jak mówi Regulamin § 6.
Ale jakiej oceny? To nie ja oceniam to co powiedział Braun tak naprawdę, to słowa które on sam wypowiedział oceniają jego. Ja tylko stwierdzam fakty. Jeśli wypowiedział te słowa to jak widać - kłamał.

Wiesz, ja może bym i szukał innych źródeł,gdyby to chodziło o kogoś z za granicy,ale skoro na Twitterze są ludzie z Konfederacji i sam Braun też ma swoje konto to pytam u samego źródła a skoro to najlepsze źródło ma to gdzieś by wyjaśnić taką kwestię to albo im to wisi albo te słowa są prawdziwe. Obie opcje wykluczają jakąś moją winę. Ja chciałem dojść do prawdy.

Ale na prośbę spowiednika który odradził mi dalsze zajmowanie się polityką odszedłem z Twittera ,nie piszę tam już. Tutaj to tylko w niektórych kwestiach,ale staram się już unikać polityki. Staram a nie unikam. Trudno całkowicie się odciąć gdyż są sprawy związane z naszym życiem, z Kościołem które są związane z polityką,więc to nie da się całkowicie unikać tej strony politycznej. I ten temat jest tego przykładem. Nie chodzi mi o jakieś walenie w polityków ale ocenę pewnych sytuacji czy zachowań które przeczą lub mogą przeczyć postawom katolickim.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-07-17, 12:53

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-17, 12:16 Ale jakiej oceny? To nie ja oceniam to co powiedział Braun tak naprawdę, to słowa które on sam wypowiedział oceniają jego. Ja tylko stwierdzam fakty. Jeśli wypowiedział te słowa to jak widać - kłamał.
Faktem jest, że Tomasz Piątek stworzył post, który Ty udostępniłeś. W jego interpretacji nie ma żadnych podanych argumentów, które popierałyby jego słowa. To jest fakt.
Na podstawie słów Piątka wysuwasz ocenę zachowania Brauna, która nie jest niestety poparta szczególnym uzasadnieniem.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-17, 12:16 Obie opcje wykluczają jakąś moją winę. Ja chciałem dojść do prawdy.

I dlatego doceniam, że chciałeś do niej dojść. Wielu, widząc choćby nagłówek, od razu udostępnia znajomym, nie upewniając się, czy jest to prawda. Tutaj, choć nie zostały podane konkretne źródła, to lampka została u Ciebie zapalona, szkoda, że świeciła za słabo.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-17, 12:16 Ale na prośbę spowiednika który odradził mi dalsze zajmowanie się polityką odszedłem z Twittera ,nie piszę tam już. Tutaj to tylko w niektórych kwestiach,ale staram się już unikać polityki. Staram a nie unikam. Trudno całkowicie się odciąć gdyż są sprawy związane z naszym życiem, z Kościołem które są związane z polityką,więc to nie da się całkowicie unikać tej strony politycznej.
Zgadzam się z Tobą, polityka za bardzo wpływa na nasze życie, aby się od niej całkowicie odciąć.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ