Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-19, 13:22

Teraz się wydało, dlaczego Budka głosował za podwyżką uposażenia. Po prostu nie stać go na spodnie, ani na buty.
Jednak populizm zwyciężył. Wszystko, aby się przypodobać elektoratowi.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1720
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 349 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-08-19, 17:09

Akurat to nie jest niczym odkrywczym jeżeli popatrzymy jak działa nasz kochany rząd. To samo było 2 lata temu z PiSem, gdy Ministrowie mieli oddać swoje nagrody z powodu podobnego oburzenia obywateli. Dziś pozostali niewzruszeni.
Trzeba zapamiętać wszystkich tych posłów, którzy nie zagłosowali za podwyżką w takich, a nie innych czasach. Kiedy państwo pogłębia inflację, ludzie tracą pracę lub zarabiają mniejsze pieniądze, a większość z nas nie jest pewna jutra.

Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-19, 17:21

Nie mam akurat nic przeciw podwyżkom płac. Uważam, że patologią są zarobki dyrektorów warszawskiego ratusza (ok. 30 000 miesięcznie) w porównaniu do płac premiera i ministrów. Jak też pensje prezesów rad nadzorczych.
Wycofywanie się pod wpływem nakręcanego oburzenia jest czystym populizmem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-21, 19:13

A propos Nawalnego.
A kto czaju nie wypije ..., na tego znajdzie się inny sposób.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-27, 13:39

Tym razem komentarz niezbyt aktualny.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-29, 18:17

Kolejna awaria czajki. Sprawa zgłoszona do prokuratury. MPWiK blokuje od jakiegoś czasu kontrolę ostatniej naprawy za 40 baniek. Znów będą musiał wzrosnąć opłaty w Warszawie. Naprawa kosztuje. A ścieki trafiają do Wisły. Ale Trzaskowski nie kapie się w Wiśle, ani Bałtyku. Nie ma problemu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-30, 09:56

Garść warszawskich komentarzy od szczęśliwych mieszkańców grodu stołecznego.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-08-31, 21:55

Już znaleziony winnych awarii. Brawo.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2020-09-01, 11:54

Andej, mam pytanie, czy to Ty tworzysz te grafiki czy są z netu, czyli znalezione w sieci?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-09-01, 13:22

Niemal zawsze potykam się o nie gdzieś w sieci. Czasem sam. Ale nieraz wychodzą mi złośliwe, więc je kasuję. Ostatnio nie przyszedł mi do głowy żaden pomysł. Zwykle na przytaczanych znajdują się sygnatury autorów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-09-08, 19:52

Został powołany nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak
Obrazek
Fragment wywiadu poniżej.

Biskupi pracowali ponad rok nad dokumentem w sprawie LGBT+, niedawno został on opublikowany. Jak ksiądz ocenia efekt?

- Nie chciałbym wiele o samym dokumencie mówić, bo zostałem rzecznikiem, gdy tekst został już przegłosowany. Zastałem pewną rzeczywistość. To, co mogłem zrobić, to zapoznanie się z treścią i przedstawienie stanowiska biskupów opinii publicznej, co miało miejsce. Wiem, że dokument dotyka delikatnej materii, jest długi i dosyć skomplikowany. Zawiera najważniejsze elementy nauczania Kościoła. Co podkreśla i co dla mnie po pierwszej lekturze wydaje się niezwykle ważne, to to, że Kościół szanuje i w pełni akceptuje każdego człowieka.

- Jako wierni mamy obowiązek pełnego szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+. Tu nie ma żadnej dyskusji. Natomiast księża biskupi bardzo jasno mówią też, że zależy im na tym, żeby ten pełen szacunek nie oznaczał bezkrytycznego akceptowania tego typu poglądów, bo one w dużej mierze są sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Chodzi np. o to, że Kościół jest i będzie przeciwny zrównaniu związków jednopłciowych z małżeństwami, jak również przyznaniu parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/autor/justyna- ... 3EDBkW.png[/img]
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-09-11, 10:47

Ostatnio została zaprojektowana, właściwie przeprojektowana, figurka najsłynniejszej nagrody filmowe. Signum temporis. Trzeba nadążać, a nawet wyprzedzać. Reżim poprawności politycznej (może, aby nie powodować napięć, lepiej używać skrótu pp lub popo?) staje się coraz ciaśniejszym i sztywniejszym gorsetem. Naczelną zasadą jest popo. Ale selektywne popo. Bo chodzi w nim wyłącznie o to, aby nie aby uwzględniać uczucia niektórych grup społecznych, jednocześnie depcząc uczucia i prawa innych. I temu się sprzeciwiam.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2020-09-11, 13:09

Osobiście, mam już obawę przed otwarciem lodówki ... bo może mi z niej wyskoczyć poprawność polityczna!

Możesz dać nam czasem odpocząć od swojego hopla Andej?

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kundelek » 2020-09-11, 13:25

A mnie sie podoba. Wstaw lodowke do mnie - bede codziennie ja otwieral i czekal co wyskoczy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-09-11, 14:15

OK. będę się starał używać któreś z zaproponowanych określeń skrótowych, zamiennie z pełnym określeniem.

Uważam, że naszym jedynym ratunkiem przed doprowadzeniem do sytuacji, jak np. jest w Kanadzie czy we Francji, jest uświadamianie wszystkim obojętnym, że z popo trzeba walczyć. Każdy, kto nie chce, aby w nas wsadzano do więzienia za publiczne wypowiadanie się przeciwko aborcji ma obowiązek uczulania na popo. Każdy, kto nie chce, aby wiara i Kościół zostały zepchnięte do zacisza domowego i zabronione w przestrzeni publicznej powinien protestować przeciw popo. Każdy, komu zależy na tym aby wszyscy ludzie mieli jednakowe prawa, aby nie było uprzywilejowanych kast czy grup, musi protestować przeciw popo.
I odwrotnie każdy, komu zależy na kneblowaniu obrońców wiary, obrońców nienarodzonych, na przyznawaniu specjalnych praw komunistom, elgiebetowcom, aborcjonistom może się do nich przyłączyć. Albo wspierać ich po cichu, chowając głowę w piasek. I powinien się otwarcie do tego przyznać.
Zadeklarować, po której stronie stoi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ