sprawczość modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
wędrowiec

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wędrowiec » 2018-07-06, 15:23

Magnolia pisze: 2018-07-06, 14:15 Czy możesz doradzić formę zwracania się do Ciebie, która nie raniłaby Twoich uczuć?
Magnolio, jeśli masz sprawę do mnie, zwracaj się do mnie na PW. Na forum pisz wyłącznie na temat jaki jest wskazany w nagłówku wątku.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-06, 15:47

Ależ nie, napisz na forum. Wtedy wszyscy będziemy wiedzieć, jak się do Ciebie zwracać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-06, 15:50

wędrowiec pisze: 2018-07-06, 15:23
Magnolia pisze: 2018-07-06, 14:15 Czy możesz doradzić formę zwracania się do Ciebie, która nie raniłaby Twoich uczuć?
Magnolio, jeśli masz sprawę do mnie, zwracaj się do mnie na PW. Na forum pisz wyłącznie na temat jaki jest wskazany w nagłówku wątku.
Zwracając komuś uwagę nie popełniaj czynu, który zarzucasz rozmówcy. Andej
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 10:04

Andej pisze: 2018-07-06, 09:12 Modlić się można i należy o każde dobro.
święcąc broń?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-09, 10:45

wątpiący pisze: 2018-07-09, 10:04
Andej pisze: 2018-07-06, 09:12 Modlić się można i należy o każde dobro.
święcąc broń?
Święcąc ludzi, zwierzęta przedmioty. Święcąc działa ludzkich rąk, efekty prac umysłowych, starań ludzkich ... Święcąc wszystko to, co dał nam Pan. Święcąc to co ożywione i nieożywione.
Modlić się można i należy o każde dobro.
Cóż w tym zdaniu niezrozumiałego? Które słowo jest niewłaściwe lub trudne do zrozumienia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 12:30

Andej pisze: 2018-07-09, 10:45 Które słowo jest niewłaściwe lub trudne do zrozumienia?
W jakim celu święcić broń, telefony komórkowe, w jakim celu?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-09, 12:49

Broń - jak sama nazwa wskazuje, aby służyła do obrony, a nie do agresji.
Telefony - aby pomagały rozwijać więzi ludzkie, nieść pomoc.

Jednak zdanie: Modlić się można i należy o każde dobro. całkowicie wyjaśnia problem.

Jeśli będą padały pytania kolejno o wszystkie przedmioty, urządzenia itd. w tym samym kontekście, to będę je ignorować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 13:34

Andej pisze: 2018-07-09, 12:49 Broń - jak sama nazwa wskazuje, aby służyła do obrony, a nie do agresji.
Broń jak sama nazwa wskazuje jest do zabijania, ale żeby ona służyła do obrony to tylko tak zwane pobożne życzenie, chyba, ze do obrony poprzez zabijanie.
Andej pisze: 2018-07-09, 12:49 Telefony - aby pomagały rozwijać więzi ludzkie, nieść pomoc.
Dekiel do szmba- aby był szczelny i nie smrodził
Szambo -by było gdzie wlewać nieczystości.
Andej pisze: 2018-07-09, 12:49 Jednak zdanie: Modlić się można i należy o każde dobro. całkowicie wyjaśnia problem.
Ale skoro telefon, jest tak skonstruowany i dedykowany do pewnych czynności to i tak będzie to wykonywał do czego jest wyprodukowany, nie zwiększymy ilości możliwości jego jak się nad nim pomodlimy. Również zepsuje się wtedy kiedy ma się zepsuć, bo tak zaprojektował go producent. Żadna modlitwa nie uruchomi go jak jest zepsuty. Tak samo z każdym innym przedmiotem.
Ale ja pytałem nie o co się modlić a w jakim celu się modlić- doprecyzuję- nad przedmiotami.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-09, 15:04

Modlić się można i należy o każde dobro.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 15:33

Andej pisze: 2018-07-09, 15:04 Modlić się można i należy o każde dobro.
A jak rozumieć to dobro, dobro materialne? Modlić się, by mieć więcej tego dobra?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-09, 15:38

Można o więcej dobra. Nie pisałem, że o więcej dóbr.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 16:18

Andej pisze: 2018-07-09, 15:38 Można o więcej dobra. Nie pisałem, że o więcej dóbr.
Ja rozumiem, że można modlić się o więcej dobra w np. u partnera, bo on czyni to dobro, ale telefon? O więcej dobra w telefonie? A miałem Cie za mistrza interpretacji.
Ostatnio zmieniony 2018-07-09, 16:19 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: Andej » 2018-07-10, 09:15

Gonimy w kółko. Skończyłem bezowocną rozmowę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-10, 15:03

Andej pisze: 2018-07-10, 09:15 Gonimy w kółko. Skończyłem bezowocną rozmowę.
Tu też widać argumenty się skończyły.

wątpiący

Re: sprawczość modlitwy

Post autor: wątpiący » 2018-07-11, 10:54

Znalazłem taki oto sposób na modlitwę, Jak to rozumieć?
"Prośba wyrażana w modlitwie nie może być jedynie życzeniem, powinna przedstawiać wyraźnie zarysowany plan. Podświadomość buduje siedzibę twego umysłu; nie możesz jej zaśmiecać przypadkowymi myślami. Twoja modlitwa musi być konstruktywna, jeśli ma mieć siłę sprawczą.

Dodano po 13 minutach 5 sekundach:
Nie rozmawialiśmy jeszcze o modlitwie za naszych piłkarzy, znalazłem taka o to modlitwę:

"Modlitwa za piłkarzy kadry narodowej

Wszechmogący Wiekuisty Boże, prosimy Cię za zawodników reprezentacji Polski w piłce nożnej – naszej ulubionej drużyny! Chcemy ich wesprzeć modlitwą. Pomagaj im w osiągnięciu najwyższych laurów sportowych i strzeż od kontuzji. Spraw także, aby przez swoją postawę przynieśli chlubę naszej Ojczyźnie - Polsce, którą reprezentują na mistrzostwach świata w Rosji. Prosimy Cię z ufną, młodzieńczą wiarą kibiców, miej w Swej opiece wszystkich naszych dzielnych piłkarzy – „Orłów Nawałki”. Spraw, abyśmy godnie dopingowali naszą drużynę i po sportowemu uszanowali także przeciwną i jej kibiców. Amen."

O sprawczości jej nie będę pisał bo wszyscy ją znamy.

ODPOWIEDZ