Niespodziewane znalezisko.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
wędrowiec

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-21, 22:51

Zaraz wytną tę fotę i wszystko "za treści wrogie Kościołowi".
I będzie po eksperymencie mątwy.
A Panu Piotrowskiemu to pewnie nie nowina, bo Głódź to chyba jego biskup.

wątpiący

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wątpiący » 2018-06-21, 22:53

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-21, 22:49 Co, Twoim zdaniem, tym wpisem udowodniłeś?.
Ciekawa retoryka, zadać pytanie i zaraz napisać odpowiedź,
Pomyśl chwilę...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 22:56

Kasuję w oczekiwaniu aż administracja się obudzi - więcej tu propozycje-sugestie-bledy-pytania-f37/c ... t8450.html
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 23:09 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-21, 23:02

I wyraźnie widać, ze nieważne jaki jest Kościół, ważne że nazywa się, że określone osoby są w Kościele, mimo złośliwości, jadu, nienawiści, hipokryzji, a nawet sedewakantyzmu. Z racji tego, ze sie tak nazywa jak się nazywa mają one prawo atakować inne osoby, o których nazywa się, że nie są w Kościele.

To przypomina kiepską zabawę malutkich dzieci z przedszkola.

wątpiący

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wątpiący » 2018-06-21, 23:04

wędrowiec pisze: 2018-06-21, 22:51 A Panu Piotrowskiemu to pewnie nie nowina, bo Głódź to chyba jego biskup.
Nie to mój i to prawie sąsiad zza płotu. Chcecie wiedzieć ile wydał kasy na fontannę z litego kamienia, lepiej nie pytajcie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 23:08

Kasuję w oczekiwaniu aż administracja się obudzi - więcej tu propozycje-sugestie-bledy-pytania-f37/c ... t8450.html

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Andej » 2018-06-22, 08:54

wędrowiec pisze: 2018-06-21, 16:37
Magnolia pisze: 2018-06-21, 16:23 ja zapytam wprost: co tu jeszcze robisz?! :-?
Oto katolicka wypowiedź prawdziwej gościnnej katoliczki :)) :)) :))
Nie ma to jak atak personalny! Gdy brak argumentów, to można chociaż ugryźć. Kopnąć w kostkę. A przy okazji złamać regulamin.
Ku pamięci kilka punktów zabraniajacych:
5d - obrażania innych dyskutantów,
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,

Wędrowcze,
Nie potrafisz przeczytać regulaminu? Czy nie chcesz go przestrzegać?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Efezjan » 2018-06-22, 11:58

wędrowiec pisze: 2018-06-21, 20:33 Zazdroszczą wszystkim pieniędzy, a potem wypisują po internetach jak to księża żyją nad stan.
Dla mnie to obleśne, nie czytam takich ludzi.
Zawiść to dziedzictwo PRL-u i jedna z najgorszych ludzkich cech - jak to mówi dr Jan Przybył: 'O, la Boga, nie wytrzymam. Inni majo, a ja ni mam'.
Wątpiący, a może arcybiskup mieszka w tym pałacu, ale korzysta tylko z jednego pokoju. Skąd wiesz? Byłeś tam i widziałeś na własne oczy, czy znowu uprawiasz krytykanctwo dla samego krytykanctwa? Matka Stalina też mieszkała w pałacu, co z tego, skoro korzystała z jednego pokoju?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Efezjan » 2018-06-22, 12:26

wątpiący pisze: 2018-06-20, 14:08
mondfa pisze: 2018-06-20, 12:25 Bogactwo Księży i obnoszenie się z nim i mnie razi
skoro jednym z elementów wiary jest ubóstwo, /rozumiem, że na miarę czasów w jakich żyjemy/ to skąd się bierze takie bogactwo księży.Dla czego oni się z tym bogactwem obnoszą, podejrzewam, że już dawno nie wierzą w to co dawniej ślubowali. Na prawdę nie masz możliwości zaprotestowania takiemu zjawisku? Czy tylko ciebie jednej to razi? A może głos kobiet nie ma żadnego znaczenia w kościele i nikt poważnie go nie bierze? A może jak radzi Andej napisać do takiego by nie co zabastował, spróbowałaś?
Co określasz mianem bogactwo?
Czy to że mam pieniądze czyni mnie bogatym?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Andej » 2018-06-22, 12:58

Efezjan pisze: 2018-06-22, 12:26... Czy to że mam pieniądze czyni mnie bogatym?
Bogatym Cię czyni otwarty umysł i umiłowanie dobra.

Posiadanie pieniędzy można ganić wtedy, gdy są one celem. Ale gdy Bóg jest celem, to pieniądze schodzą na dalszy plan. Frustrata i zazdrośnika zawsze będzie drażnić to, że ktoś ma więcej. Komunistyczne (czysto teoretyczne i utopijne) podejście: Każdemu po równo. Niezależnie od starań, zasług, pracy ... Ale każdy wie, że świat inaczej zorganizowany. I większość ludzi uważa, że nagroda należy się za zasługi, a nie jak leci. Za jakieś starania.

Dlaczego są choroby, cierpienia, nędza? Dlaczego spadają niezasłużenie?
Czy z winy człowieka? Mały człowiek wini za to innych ludzi. Głupiec wini za to Boga. Wierzący oddaje Bogu swoje cierpienie. I walczy. Niewierzący się miota na oślep. Choć wprawdzie w ten sposób nie poprawia swojego losu, ale jest bardziej poobijany i poraniony. Jaki w tym sens?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

mondfa

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: mondfa » 2018-06-22, 13:30

Uważam, że nie na miejscu jest nazywanie niewierzących głupcami. W jaki sposób taka postawa ma zbliżyć ich do stania się wierzącymi? Jaki człowiek, który ma nieuporządkowany system wartości, albo może inaczej - zle uporządkowany - z niewłaściwymi priorytetami, będzie w stanie przyjąć taka lekcje pokory?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Efezjan » 2018-06-22, 13:38

Andej pisze: 2018-06-22, 12:58
Efezjan pisze: 2018-06-22, 12:26... Czy to że mam pieniądze czyni mnie bogatym?
Bogatym Cię czyni otwarty umysł i umiłowanie dobra.

Posiadanie pieniędzy można ganić wtedy, gdy są one celem. Ale gdy Bóg jest celem, to pieniądze schodzą na dalszy plan. Frustrata i zazdrośnika zawsze będzie drażnić to, że ktoś ma więcej. Komunistyczne (czysto teoretyczne i utopijne) podejście: Każdemu po równo. Niezależnie od starań, zasług, pracy ... Ale każdy wie, że świat inaczej zorganizowany. I większość ludzi uważa, że nagroda należy się za zasługi, a nie jak leci. Za jakieś starania.

Dlaczego są choroby, cierpienia, nędza? Dlaczego spadają niezasłużenie?
Czy z winy człowieka? Mały człowiek wini za to innych ludzi. Głupiec wini za to Boga. Wierzący oddaje Bogu swoje cierpienie. I walczy. Niewierzący się miota na oślep. Choć wprawdzie w ten sposób nie poprawia swojego losu, ale jest bardziej poobijany i poraniony. Jaki w tym sens?
No i trafiłeś w sedno! Ciekawe, czy wątpiący napisał o tym bogactwie Głodzia do papieża? Szczerze wątpię. Pisze tylko na forum i nic z tym nie robi. To takie popiardywanie - pośmierdzi i przestanie.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

wątpiący

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wątpiący » 2018-06-22, 15:55

Efezjan pisze: 2018-06-22, 12:26 Co określasz mianem bogactwo?
Czy to że mam pieniądze czyni mnie bogatym?
A czy czasami słuchasz swojego Papierza?
Obrazek
http://www.newsweek.pl/opinie/papiez-wo ... mlPoczytaj na dole komentarze to może oczy się Tobie bardziej otworzą.
Ostatnio zmieniony 2018-06-22, 15:58 przez wątpiący, łącznie zmieniany 2 razy.

wątpiący

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wątpiący » 2018-06-22, 16:02

Efezjan pisze: 2018-06-22, 13:38 No i trafiłeś w sedno! Ciekawe, czy wątpiący napisał o tym bogactwie Głodzia do papieża? Szczerze wątpię. Pisze tylko na forum i nic z tym nie robi. To takie popiardywanie - pośmierdzi i przestanie.
Ale też zwróci uwagę, że te nawet śmierdzące popierdy też istnieją.

Magnolia

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Magnolia » 2018-06-22, 16:35

wątpiący pisze: 2018-06-22, 16:02
Efezjan pisze: 2018-06-22, 13:38 No i trafiłeś w sedno! Ciekawe, czy wątpiący napisał o tym bogactwie Głodzia do papieża? Szczerze wątpię. Pisze tylko na forum i nic z tym nie robi. To takie popiardywanie - pośmierdzi i przestanie.
Ale też zwróci uwagę, że te nawet śmierdzące popierdy też istnieją.
Naprawdę musimy sprowadzać rozmowy do takiego poziomu?! Kogoś trzeba uświadamiać, że istnieją bąki?! ;)

Zablokowany