Niespodziewane znalezisko.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Niespodziewane znalezisko.

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 22:19

Jak jest sie w drodze, to mozna czasem znalezc cos, czego wcale sie nie spodziewalo.
I tak wlasnie dzisiaj wchodzac na You tube, aby posluchac refleksyjnej muzyki, ukazalo sie okienko z napisem: XXXXXX Wyciąłęm namiary na treści szkodliwe dla Kościoła. Andej
Przyznam , ze nie znalem tego programu, choc okazal sie wyjatkowo ciekawy oraz prawdziwy.
Nie bede zdradzal zawartosci, bo nadal jestem pod wrazeniem tersci jaka uslyszalem.
Moge jedynie strwierdzic, ze wypowiedzi odzwierciedlaja rzeczywistosc, co moge potwierdzic moimi wlasnymi zyciowymi doswiadczeniami.
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 14:20 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Dominik » 2018-06-18, 10:25

Zadam jedno pytanie. Jak dyskutowanie o tym na forum ma pomóc Kościołowi?
Jesli się z czymś zgadzasz to napisz z czym i jak temu zaradzić. Samo wytykanie błędów prawdziwych lub nie nic nie zmieni na lepsze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Andej » 2018-06-18, 14:21

W drodze pisze: 2018-06-17, 22:19 ... Moge jedynie strwierdzic, ze wypowiedzi odzwierciedlaja rzeczywistosc, co moge potwierdzic moimi wlasnymi zyciowymi doswiadczeniami.
Jeśli tak jest, to należy z tym walczyć wewnątrz Kościoła, a nie epatować ogół brudami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Magnolia » 2018-06-18, 14:57

Znalezisko - szumowisko... W drodze tam nie znajdziesz Boga ani wiary, jedynie rozgoryczenie...

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: W drodze » 2018-06-18, 15:03

Magnolia pisze: 2018-06-18, 14:57 Znalezisko - szumowisko... W drodze tam nie znajdziesz Boga ani wiary, jedynie rozgoryczenie...
Ale dowiem sie cos nieco gdzie Go nie szukac.
Bo kazde ostrzezenie jest zlota warte. A w dodatku jestem prawdopobnie na koncowce Drogi.

I co wazne oraz charakterystyczne, ze ja tego nie szukalem, co daje duzo do myslenia.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: W drodze » 2018-06-18, 15:12

Dominik pisze: 2018-06-18, 10:25 Zadam jedno pytanie. Jak dyskutowanie o tym na forum ma pomóc Kościołowi?
Jesli się z czymś zgadzasz to napisz z czym i jak temu zaradzić. Samo wytykanie błędów prawdziwych lub nie nic nie zmieni na lepsze.
Czy jest to wytykanie bledow?
Podzielilem sie jedynie moja przygoda, ktora niespodziewanie spotkala mnie w drodze.
Jestescie niestety przeczuleni ,podobnie jak SJ, o spiskowanie, szpiegowanie oraz szukanie jedynie zlego.
A moim jedynym celem jest naprowdzic na wlasciwa droge tych co uwazaja sie za Pasterzy , a zadnej zagubionej owcy nie szukaja, wrecz odwrotnie, olewaja je, uzywajac dosadnej pisowni.
Wiec skoro mam w takim gronie istniec, jedynie przytakiwac, to brne nadal wraz ze zlem w jedym kierunku.
Sam wiec osadz moja postawe oraz swoja i podziel sie nia.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: W drodze » 2018-06-18, 15:16

Andej pisze: 2018-06-18, 14:21
W drodze pisze: 2018-06-17, 22:19 ... Moge jedynie strwierdzic, ze wypowiedzi odzwierciedlaja rzeczywistosc, co moge potwierdzic moimi wlasnymi zyciowymi doswiadczeniami.
Jeśli tak jest, to należy z tym walczyć wewnątrz Kościoła, a nie epatować ogół brudami.
Chetnie skorzystam z kazdej porady, aby tylko byla skuteczna.
Bo dotychczasowe proby Naprawy ,prowadzily jedynie do odejscia kolejnych czlonkow Kosciola.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Andej » 2018-06-18, 15:16

W drodze pisze: 2018-06-18, 15:03 ... I co wazne oraz charakterystyczne, ze ja tego nie szukalem, co daje duzo do myslenia.
Z przykrością domyślam się, czyim dziełem jest ten przypadek. To niebezpieczne zawsze. Zwłaszcza na finiszu. Finis coronat opus.

Wierzymy nie w kościół, ale w Kościół prowadzony przez Ducha świętego, szlakiem Jezusa i wraz z Jezusem do Boga Ojca. Są w nim błądzący, są też szkodzący. Ale to my dokonujemy wyborów i ponosimy ich konsekwencje.
W drodze pisze: 2018-06-18, 15:03 ... Bo kazde ostrzezenie jest zlota warte. ...
Czy możesz precyzyjniej wyrazić tę myśl?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Andej » 2018-06-18, 15:28

W drodze pisze: 2018-06-18, 15:12 ... Sam wiec osadz moja postawe oraz swoja i podziel sie nia.
Wydaje mi się, że zapomniałeś o skutkach. O błędach Kościoła należy mówić, ale w taki sposób i w takim miejscu, aby nie szkodzić Kościołowi.
Podawanie namiaru na szkodliwe dla Kościoła treści jest według mnie czymś niewłaściwym.
Widziałem filmik. Jest obliczony na wzbudzanie emocji. Padające często uogólnienia są jednoznacznie szkodliwe. I niesprawiedliwe. One dotyczą konkretnych osób (choć podane tak, jakby dotyczyły wszystkich), a nie Kościoła jako całości.
Wolę znać Kościół od strony Bronisława Bozowskiego, Jana Twardowskiego, Karola Meissnera, Kazimierza Orzechowskiego, Józefa Gniewniaka ... A nie od strony osób szkodzących Kościołowi.

Ciekawy jestem, jak jest w armii? Czy szeregowiec ruszając do ataku może zwrócić się do przełożonego z pytaniem kwestionującym sens walki? Uważam, że były ksiądz nie tyle znalazł się w środowisku patologicznym, ale nie potrafił zobaczyć, że świat, to nie tylko patologie. Skoro sam łamał celibat, to uznał, że czyni tak każdy. A tymczasem świat wcale nie jest taki zły (w jakiejś piosence tak było).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Magnolia » 2018-06-18, 16:09

Przyjacielu, a może takie filmiki ocenisz jako cenniejsze i bardziej wartościowe, od poprzedniego znaleziska... ;)
To sa filmiki o tym jak zapraszać Ducha św do swojego życia i jak Mu zrobić miejsce w swoim życiu. :)

Piękne jest jak na końcu ksiądz prowadzący modli się z innymi na głos o Ducha św. :-bd

Dominik

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Dominik » 2018-06-18, 16:30

W drodze, nie wiesz dlaczego wyskoczył Ci ten film?
Odpowiedz jest prosta, odcinek o którym mowa jest popularny, po części przez takie posty jak Twój.
Pisanie o tym tylko zwiększa oglądalność nie przynosząc w zamian nic dobrego.

Przez takie zakłamane, zmanipulowane filmy ludzie odchodzą od Kościoła. Dlatego nie ma co ich promować.
Takim kanałom zależy tylko na oglądalności, niekoniecznie prawdzie.

Co by było gdyby o jakimś świadectwie tyle pisano?
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 16:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-18, 17:46

Z tej dyskusji zrozumiałem tyle, że Youtube jest portalem szkodliwym dla Kościoła, tyle, że nie wiadomo dlaczego.
Ponadto w sprawie maczają ręce jezuici SJ, którzy mają na nas jakiś tajemniczy wpływ, który sprawia, ze mimo wszystko, podsłuchujemy Youtube, na co dowód jest w postaci kolejnego filmiku wklejonego przez Magnolię.

To wszystko jest jakieś absurdalne.

wątpiący

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wątpiący » 2018-06-18, 18:23

Andej pisze: 2018-06-18, 15:28
Wydaje mi się, że zapomniałeś o skutkach. O błędach Kościoła należy mówić, ale w taki sposób i w takim miejscu, aby nie szkodzić Kościołowi.
Poważnie?
A ja myślałem, że kościół nie ma żadnych błędów, jest idealny a jego przedstawiciele to same aniołki, nie skażone niczym

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14935
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: Dezerter » 2018-06-18, 20:50

Mój kościół ma błędy - odpękuje tynk ze strony południowej i pojawia się wilgoć na ścianach od posadzki
Natomiast
Święty Kościół grzesznych ludzi
Znasz to prawdziwe i mądre zdanie?
Film wysłuchałem słaby i smutny
Człowiek popełnił błąd przyjmując święcenia- ocena moja i jego
- przysięgał i obiecał gorącą wiarę w Boga a stracił ją "cztery dni po święceniach" :-o
- przysięgał posłuszeństwo, a żali się, że musiał słuchać proboszcza i biskupa :-s
- przysięgał celibat - a jak sam mówi "żeby była jasność w tym ja nie byłem święty"
15 lat męczył się i męczył swych parafian i uczniów- ich wypowiedzi w komentarzach bardzo krytyczne o tym człowieku i co - w wywiadzie mówi, że "rzucił sutannę" a prowadzący mu gratuluję a prawda jest taka i jest podany w komentarzach dekret biskupa, który wywala go ze stanu kapłańskiego z 4 paragrafów.
Gada bzdury albo ogólniki, trochę prawdy przy okazji też - jak bym nie znał bliżej kilku księży, to bym mu może uwierzył, a tak to współczuje, że zmarnował 20 najlepszych lat swojego życia na bycie księdzem niewierzącym - męczennik normalnie!
Nie dziwie się więc , że teraz chce po ludzku odreagować.
Smutne
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Niespodziewane znalezisko.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-18, 21:40

Chodzi Wam o to, ze W drodze jest byłym księdzem, który rzucił sutannę, i o tym był wykasowany filmik???
To czemu wykasowaliście ten filmik i dyskutujecie dalej o tym ???
[Od wczoraj trollujesz- jak nie przestaniesz to po następnym takim poście dostaniesz ostrzeżenie - Dez ... chyba, że będzie bardzo śmieszny, ale te mnie nie śmieszą, ani nikogo innego tylko denerwują i wprowadzają zamęt i zdenerwowanie - zaprzestań więc :) - proszę ]
Ostatnio zmieniony 2018-06-18, 21:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany