Z przymróżeniem oka

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-28, 02:43

wątpiący pisze: 2018-06-28, 02:35
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-28, 02:30
Skoro Ty możesz wyrazić swoje zdanie (negatywne), to czemu nie ja (pozytywne)?
Rozumiem, Twojsze jest bardziej Twojsze od mojego i to zawsze.
Nie, kolejny raz nie rozumiesz.
Moje jest równie dobre jak Twoje. I mam prawo je wyrażać.
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-27, 23:49 Co nazywasz "głupotą"? Że Polska nie była sprawcą Holocaustu?
Ta mądra ustawa, którą wczoraj odkręcono. A po co było odkręcać, trza było zostawić.
To po co to gadanie o "głupotach"?

Ta rozmowa wyczerpała swój potencjał. (EOT albo NChMSzTGm jak mawiał Linda w "Psach").
Ostatnio zmieniony 2018-06-28, 02:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-28, 09:41

Andej pisze: 2018-06-27, 16:21 Wyjaśnienia dość kuriozalne. No, ale to "z przymrużeniem oka". Czyli temat traktujemy satyrycznie.

W drodze pisze: 2018-06-27, 14:54...
Ad1.dotyczy niemowląt ,które bez ich wiedzy zostają ochrzczeni,podobnie jak w projekcie PiS do głosowania nawet niemowlaków.
Wiec w obydwu przypadkach rodzice decydują o dziecku,wiec i różnicy nie zauważam.
Sądzę, że lepszym rozwiązaniem będzie prawne przymuszenie niemowlaków aby decydowały same za siebie. Od razu wydawać im dokumenty tożsamości. I zmusić do dokonywania wyborów. Najlepiej od tych najprostszych. Na przykład spytać: Chcesz jeść? I dopóki nie odpowie : TAK, proszę. ni dawać mu cycka. Albo spytać: Wymienić ci pieluchę? Jak zamiast odpowiedzieć będzie płakać, to nie ma się nim co zajmować. Jakby chciał, to by powiedział.

W drodze pisze: 2018-06-27, 14:54... As 2.
Można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać,ze niedługo władze PiS wprowadza śluby dla nieletniej młodzieży,dbając aby latorośl pozostała wierna wierze jaka rodzice posiadają,co zapewni pozytywny wynik w głosowaniu.
Też dobry pomysł. Jak się domyślam chodzi to wiarę w seks. Że seks wszystko rozwiąże. Ale tego pomysłu nie pochwalę, za mało w nim dowcipu. Poza tym, wydaje mi się, że to wygląda ja presja na przyjmowanie islamu. Wszak w islamie takie zwyczaje. A jak się to ma do wiary rodziców? Widzę w tym postulacie dużą sprzeczność.

W drodze pisze: 2018-06-27, 14:54...Ad3.odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.
Jeśli dobrze rozumiem, to urodzone niemowlaki mają być zostawiane na wolę boską. Jak zechcą przeżyć, to zapracują na nasze emerytury. A jak zdecydują się umrzeć (z głodu i pragnienia), to nam też zapewnią sympatyczne odejście z tego świata.

I jeszcze pytanie: Jaki te wyjaśnienia mają związek z pytaniem postawionym na początku (w pierwszym poście)?
Nasunęła mi sie jedynie jedna odpowiedz
Lżej być cuelesntm niewolnikiem ,aniżeli duchowym.
Lecz zaznaczam,dotyczy to jedynie dla małej grupie P ludności.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-28, 10:02

Errata. Cielesnym

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Andej » 2018-06-28, 10:25

W drodze pisze: 2018-06-28, 09:41...
Lżej być cuelesntm niewolnikiem ,aniżeli duchowym. ...
Czy to kwestia wyboru?
Lepiej być kopniętym lewą nogą, czy prawą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Wolfi » 2018-06-28, 11:17

Dominik pisze: 2018-06-27, 19:21 Wolfi, dawaj, zakładamy partie,,, wybiorą nas, może będzie lepiej.
No to dawaj ja bym proponowal partie RCC "Robta Co Chceta" w pierwszej turze bysmy wygrali.
A tak serio to przeciez pisalem, ze nie narzekam, jest dobrze, ale po prostu tak juz w pisalem polityke mam w .... Tak jak kazda inna.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-28, 11:29

Andej pisze: 2018-06-28, 10:25
W drodze pisze: 2018-06-28, 09:41...
Lżej być cuelesntm niewolnikiem ,aniżeli duchowym. ...
Czy to kwestia wyboru?
Lepiej być kopniętym lewą nogą, czy prawą?
Dla wyjaśnienia obie należą do ciała.
To tak dla przypomnienia ,gdybys o tym nie wiedział.

Dominik

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Dominik » 2018-06-28, 12:49

wątpiący pisze: 2018-06-27, 23:54
Dominik pisze: 2018-06-27, 19:21 Wolfi, dawaj, zakładamy partie,,, wybiorą nas, może będzie lepiej.
Czy mam przypomnieć Tobie, że nie miało być o polityce, sam tak mówiłeś a mnie za to karcisz, zastanów się co robisz nim coś zrobisz.
Konsekwencja widzę, ze to nie jest Twoja mocna strona.
Wątpiący, pisałem by pisać o samym pomyśle, a nie o politykach.
Po tym moim poście Ty i wolfi narzekaliście na polską politykę, że jej nie ma. Potem ja to skomentowałem "Wolfi, dawaj, zakładamy partie,,, wybiorą nas, może będzie lepiej.".
Więc,,, jak to jest, Tobie narzekać można, a mi napisać że narzekamy i nic nie robimy by było lepiej,,, to już nie mogę napisać?

Znowu manipulujesz faktami.

wątpiący

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-29, 12:47

Dominik pisze: 2018-06-28, 12:49 Po tym moim poście Ty i wolfi narzekaliście na polską politykę, że jej nie ma. Potem ja to skomentowałem "Wolfi, dawaj, zakładamy partie,,, wybiorą nas, może będzie lepiej.".
Więc,,, jak to jest, Tobie narzekać można, a mi napisać że narzekamy i nic nie robimy by było lepiej,,, to już nie mogę napisać?

Znowu manipulujesz faktami.
Nie nie manipuluję a jedynie przypominam. Przypominam jedynie co Ty napisałeś jako admin o zakazie mówienia o polityce, ja natomiast nic takiego nikomu nie obiecywałem. A więc Tobie jako admnowi nie można mówić boś się zadeklarował , natomiast mnie jako szaremu użytkownikowi tego forum może się zdarzyć.
To może W tym miejscu warto by się zastanowić jak to tematy polityczne mają się w stosunku do tego regulaminu, którego strzeżesz.

§ 2
Dyskusja na tematy związane z religią katolicką i wiarą, oraz tematami, które są ważne dla katolików. W szczególności także na tematy związane z innymi wyznaniami i religiami. Tematy polityczne są dopuszczalne jeśli dotyczą wpływu polityki na naszą rzeczywistość, zwłaszcza w kontekście wiary i swobód i postaw religijnych oraz patriotyzmu.
Jak rozumiesz wpływ polityki na naszą rzeczywistość? Każdy temat, który podejmują politycy ma wpływ na naszą rzeczywistość, nawet te najbardziej absurdalne. Pierwszy, który mi przychodzi do glowy:
Wystrzelenie rakiety na Marsa przez polaków. Na naszą rzeczywistość ma to wpływ chociaż by finansowy bo ktoś musi za to zapłacić, qmasz?
Miałeś wydać 'przepisy wykonawcze do regulaminu" i co?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Andej » 2018-06-29, 12:56

W drodze pisze: 2018-06-28, 11:29
Andej pisze: 2018-06-28, 10:25
W drodze pisze: 2018-06-28, 09:41...
Lżej być cuelesntm niewolnikiem ,aniżeli duchowym. ...
Czy to kwestia wyboru?
Lepiej być kopniętym lewą nogą, czy prawą?
Dla wyjaśnienia obie należą do ciała.
To tak dla przypomnienia ,gdybys o tym nie wiedział.
Skoro duchowość i fizyczność jednego istnienia, to nie ma różnicy jaki rodzaj niewolnictwa?

A o polityce z przymrużeniem oka, to całkiem ciekawe. Czy jednak uda się utrzymać żartobliwy ton i nikt się nie zacietrzewi? Czy na pewno nie będzie przepychanek, obrażania kogoś i się?
A może o polityce podyskutować w wątku o emocjach?
Ostrożnie z zapałkami. Lubię politykę i o polityce. Ale lepiej schować zapałki, niż gasić pożar. A zarzewia już były. Nie jedno.
Ostatnio zmieniony 2018-06-29, 12:59 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-29, 13:09

No dobra, bo temat zaczyna się rozmydlać.
W kontekście tego Gowinowskiego pomysłu o głosowaniu w imieniu dzieci. Gowin cału czas twierdzi, ze nienarodzone to pełnoprawni obywatele, rodzice też powinny głosować za płody Ale skoro plemnik to 50%płodu to mężczyzna powinien mieć dodatkowo ok. 250 milionów głosów dodatkowo.
W kontekście co powyżej jeszcze zastanawiam się nad tym czy para figlująca w dzień poprzedzający wybory może mieć dodatkowe głosy?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Andej » 2018-06-29, 13:16

wątpiący pisze: 2018-06-29, 13:09 No dobra, bo temat zaczyna się rozmydlać.
W kontekście tego Gowinowskiego pomysłu o głosowaniu w imieniu dzieci. Gowin cału czas twierdzi, ze nienarodzone to pełnoprawni obywatele, rodzice też powinny głosować za płody Ale skoro plemnik to 50%płodu to mężczyzna powinien mieć dodatkowo ok. 250 milionów głosów dodatkowo.
W kontekście co powyżej jeszcze zastanawiam się nad tym czy para figlująca w dzień poprzedzający wybory może mieć dodatkowe głosy?
Słuszne postulaty. Sądzę, że należy je zgłosić, tam gdzie należy. Niestety, jako sceptyk widzę w tym dziury. Bo prawa wyborcze plemników dotyczą tylko tych, które potrafią udowodnić, że spowodują zapłodnienie. Niestety, na pozostałe głosu przyznać nie można.

Lepszy pomysł z "figlującą" parą. Oczywiście, że powinien zostać przyznany dodatkowy głos. Oczywiście pod warunkiem stwierdzenia ciąży i prawnego przyznania praw do opieki którejś z osób.

Doceniam pomysły. I fantazję. Mam nadzieję, że kolejne doprecyzowania przygotowywanej ustawy będą łatwiejsze w procesie legislacji. Czekam z niecierpliwością na kolejne propozycje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-29, 13:33

Andej pisze: 2018-06-29, 13:16 Lepszy pomysł z "figlującą" parą. Oczywiście, że powinien zostać przyznany dodatkowy głos. Oczywiście pod warunkiem stwierdzenia ciąży i prawnego przyznania praw do opieki którejś z osób.
Nie mówię, że to nie możliwe, ale jak to stwierdzić po paru godz od aktu?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Andej » 2018-06-29, 14:28

No cóż, nie jestem prawnikiem, ani prenatologiem. W tej sytuacji muszę zostawić Cię samego z tym problemem.
Ufam Twojej inwencji.

I jeszcze przypomniało mi się. Powinieneś rozważyć, czy przyznanie prawa wyborczego od momentu zapłodnienia czy zagnieżdżenia.
Ostatnio zmieniony 2018-06-29, 14:29 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Dominik » 2018-06-29, 15:18

wątpiący pisze: 2018-06-29, 13:09 czy para figlująca w dzień poprzedzający wybory może mieć dodatkowe głosy?
hmmm, wtedy nie można zaprzeczyć że to nie będą siedmioraczki,,,
i siedem głosów więcej,,,

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-29, 15:31

Andej pisze: 2018-06-29, 12:56
W drodze pisze: 2018-06-28, 11:29
Andej pisze: 2018-06-28, 10:25
W drodze pisze: 2018-06-28, 09:41...
Lżej być cuelesntm niewolnikiem ,aniżeli duchowym. ...
Czy to kwestia wyboru?
Lepiej być kopniętym lewą nogą, czy prawą?
Dla wyjaśnienia obie należą do ciała.
To tak dla przypomnienia ,gdybys o tym nie wiedział.
Skoro duchowość i fizyczność jednego istnienia, to nie ma różnicy jaki rodzaj niewolnictwa?

I to Ty Andej mówisz,ze az mi sie nie chce wierzyć.

A o polityce z przymrużeniem oka, to całkiem ciekawe. Czy jednak uda się utrzymać żartobliwy ton i nikt się nie zacietrzewi? Czy na pewno nie będzie przepychanek, obrażania kogoś i się?
A może o polityce podyskutować w wątku o emocjach?
Ostrożnie z zapałkami. Lubię politykę i o polityce. Ale lepiej schować zapałki, niż gasić pożar. A zarzewia już były. Nie jedno.
Natomiast polityka jako taka mnie nie pociąga,bo idzie rownolegle z prostytucja,czego nienawidzę. To chyba pierwszy prezydent USA tak stwierdził,i wcale sie nie pomylił.
A co do rozpalania ognia,to tez powinno sie być powściągliwym,bo same juz słowa wzniecają ogień-po co?

ODPOWIEDZ