Z przymróżeniem oka

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
wątpiący

Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-26, 13:46

A może bardziej z pewną żenadą.
Gowin na konwencji PIS rzucił propozycję, by rodzice wychowujące małe dzieci dysponowali nie tylko własnym głosem ale też głosem własnych dzieci, wyrażając ten pogląd myśli, że uda się to zrealizować na gruncie nowej konstytucji. Sojusznicy w PIS się już znaleźli. Czarnecki ocenił, że pomysł jest interesujący. Internet pokłada się ze śmiechu.
Aż prościej usiadłem gdy usłyszałem jak lider Porozumienia planuje przeforsować tzw. głosowanie rodzinne.
Ze też nikt przed nim nie wpadł na taki pomysł, prawdziwy, gienialny mąż stanu, taki gieniusz marnuje się w rządzie.
Ciekawe czy dzieci nienarodzone też można będzie policzyć za głos?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19065
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-26, 13:50

To całkiem niezły pomysł - w końcu decydujemy o przyszłości naszych dzieci. Ja jednak mam inny: każdy ma tyle głosów, ile tysiecy złotych zapłacił podatku od poprzednich wyborów (w końcu parlament przede wszystkim dzieli nasze pieniądze).
I jeszcze jedno - można oddac zarówno głos "za" jak i "przeciw" (często lepiej wiemy, kogo nie chcemy u władzy, niż kogo chcemy).

mondfa

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: mondfa » 2018-06-26, 13:51

Ale że co? Że ja jak idę na głosowanie i głosuję na partię X to moje dzieci też głosują X? Dzięki czemu, w związku z tym, że mam dwoje dzieci to partia X ma 3 głosy, a nie 1?
Nie śledzę wydarzeń, więc pierwsze słyszę.

wątpiący

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-26, 14:05

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-26, 13:50 To całkiem niezły pomysł -
Gowin przecież całkiem poważnie twierdzi, że nie narodzone dzieci to pełnoprawni obywatele, czyli jak dobrze rozumiem rodzice też powinni za nie głosować. No fajnie.

wątpiący

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: wątpiący » 2018-06-26, 14:08

mondfa pisze: 2018-06-26, 13:51 Ale że co? Że ja jak idę na głosowanie i głosuję na partię X to moje dzieci też głosują X?
Jeszcze tego nie ma ale niektórzy nasi idole kombinują by takie rzeczy wpisać do Konstytucji.

Wolfi

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Wolfi » 2018-06-26, 14:20

Szczerze mowiac to jest moim zdaniem dobry pomysl. Ja bylbym jak najbardziej za, mimo ze sam nie chodze i nie bede chodzil na wybory ;p

Dominik

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Dominik » 2018-06-26, 14:28

Tylko co jak tata i mama są za innymi partiami? Przecież (chyba) obydwoje majką takie samo prawo do dzieci, więc nie może być tak że tylko matka np. ma ich głos.
Nie może być tak że głosy dzieci są ważne tylko wtedy gdy rodzice głosują tak samo, ponieważ wybory są tajne.

Dla mnie nie ma co tego komentować, przypomnę tylko że regulamin zabrania tematów politycznych,,, więc bez sugerowania w postach że pewni politycy to kombinatorzy, głupcy itp. Komentujemy sam pomysł, a nie autorów.
Ostatnio zmieniony 2018-06-26, 14:29 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-26, 20:30

Roznicy za wielkiej nie widze,udzielając niemowlakom chrztu.
A za kilka lat będziemy nasze dzieci wydawać za mąż w wieku 10 - cio latków.
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dla nich porze wyznaczonej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19065
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-26, 23:05

W drodze pisze: 2018-06-26, 20:56 Roznicy za wielkiej nie widze,udzielając niemowlakom chrztu.
Różnicy pomiędzy czym a czym?
A za kilka lat będziemy nasze dzieci wydawać za mąż w wieku 10 - cio latków.
Kto będzie? I dlaczego?
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
Co masz na myśli? Jaka nadzieję? I jaka pora jest "wyznaczona"?

mondfa

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: mondfa » 2018-06-26, 23:45

Może lepiej nie dociekać. :-s

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-27, 14:54

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-26, 23:05
W drodze pisze: 2018-06-26, 20:56 Roznicy za wielkiej nie widze,udzielając niemowlakom chrztu.
Różnicy pomiędzy czym a czym?
A za kilka lat będziemy nasze dzieci wydawać za mąż w wieku 10 - cio latków.
Kto będzie? I dlaczego?
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
Co masz na myśli? Jaka nadzieję? I jaka pora jest "wyznaczona"?
Gdzieś juz wyjaśniałem moje pisanie do moich myśli.
Wiec postaram sie wyjaśnić niejasności.
Ad1.dotyczy niemowląt ,które bez ich wiedzy zostają ochrzczeni,podobnie jak w projekcie PiS do głosowania nawet niemowlaków.
Wiec w obydwu przypadkach rodzice decydują o dziecku,wiec i różnicy nie zauważam.
As 2.
Można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać,ze niedługo władze PiS wprowadza śluby dla nieletniej młodzieży,dbając aby latorośl pozostała wierna wierze jaka rodzice posiadają,co zapewni pozytywny wynik w głosowaniu.
Ad3.odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19065
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 15:23

W drodze pisze: 2018-06-27, 14:54
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-26, 23:05
W drodze pisze: 2018-06-26, 20:56 Roznicy za wielkiej nie widze,udzielając niemowlakom chrztu.
Różnicy pomiędzy czym a czym?
A za kilka lat będziemy nasze dzieci wydawać za mąż w wieku 10 - cio latków.
Kto będzie? I dlaczego?
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
Co masz na myśli? Jaka nadzieję? I jaka pora jest "wyznaczona"?
Gdzieś juz wyjaśniałem moje pisanie do moich myśli.
Wiec postaram sie wyjaśnić niejasności.
Ad1.dotyczy niemowląt ,które bez ich wiedzy zostają ochrzczeni,podobnie jak w projekcie PiS do głosowania nawet niemowlaków.
Wiec w obydwu przypadkach rodzice decydują o dziecku,wiec i różnicy nie zauważam.
Nie widzę najmniejszego związku.
As 2.
Można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać,ze niedługo władze PiS wprowadza śluby dla nieletniej młodzieży,dbając aby latorośl pozostała wierna wierze jaka rodzice posiadają,co zapewni pozytywny wynik w głosowaniu.
Można z dużym prawdopodobieństwem (przynajmniej takim samym jak w Twoim twierdzeniu) powiedzieć, że niebawem będziesz stać 16 godzin dziennie na głowie ;)
Po co wymyślać takie androny i przypisywać je komuś?
Ad3.odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.
Nadal nie wiadomo o co Ci chodzi. Może tak coś więcej niż ćwierćzdania?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-27, 15:38

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-27, 15:23
W drodze pisze: 2018-06-27, 14:54
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-26, 23:05
W drodze pisze: 2018-06-26, 20:56 Roznicy za wielkiej nie widze,udzielając niemowlakom chrztu.
Różnicy pomiędzy czym a czym?
A za kilka lat będziemy nasze dzieci wydawać za mąż w wieku 10 - cio latków.
Kto będzie? I dlaczego?
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
Co masz na myśli? Jaka nadzieję? I jaka pora jest "wyznaczona"?
Gdzieś juz wyjaśniałem moje pisanie do moich myśli.
Wiec postaram sie wyjaśnić niejasności.
Ad1.dotyczy niemowląt ,które bez ich wiedzy zostają ochrzczeni,podobnie jak w projekcie PiS do głosowania nawet niemowlaków.
Wiec w obydwu przypadkach rodzice decydują o dziecku,wiec i różnicy nie zauważam.
Nie widzę najmniejszego związku.
As 2.
Można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać,ze niedługo władze PiS wprowadza śluby dla nieletniej młodzieży,dbając aby latorośl pozostała wierna wierze jaka rodzice posiadają,co zapewni pozytywny wynik w głosowaniu.
Można z dużym prawdopodobieństwem (przynajmniej takim samym jak w Twoim twierdzeniu) powiedzieć, że niebawem będziesz stać 16 godzin dziennie na głowie ;)
Po co wymyślać takie androny i przypisywać je komuś?
Ad3.odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.
Nadal nie wiadomo o co Ci chodzi. Może tak coś więcej niż ćwierćzdania?
[/
Marku.
Widzę ,ze albo nauczyciel kiepski,albinyczen nie kumaty.
Stawiam na to pierwsze.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19065
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2624 times
Been thanked: 4636 times
Kontakt:

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 15:46

Po prostu wyrażaj się jasno. Co mam niby wywnioskować na temat tego, co masz do powiedzenia po tekście:
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
oraz "wyjaśnieniu" tego tekstu:
odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.
?

Zapewne coś tam masz na myśli: ale my nie czytamy Twoich myśli i skojarzeń, a jedynie to, co napisałeś.
Ostatnio zmieniony 2018-06-27, 15:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Z przymróżeniem oka

Post autor: W drodze » 2018-06-27, 16:15

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-27, 15:46 Po prostu wyrażaj się jasno. Co mam niby wywnioskować na temat tego, co masz do powiedzenia po tekście:
Jedynie,mając nadzieje ,pozwolą dzieciom umierać samotnie w dkanich porze wyznaczonej.
oraz "wyjaśnieniu" tego tekstu:
odejscie z tego świata ,oddadzą w całkowita wole boska.
?

Zapewne coś tam masz na myśli: ale my nie czytamy Twoich myśli i skojarzeń, a jedynie to, co napisałeś.
Pozwoliłem sobie na pofolgowanie fantazji. Czyli jak sie zapędza w zniewalaniu ludzi,juz od dzieciństwa,to i może rodzice bedą decydować o śmierci dziecka.
Myśl bowiem jest zaczynem czynu.

ODPOWIEDZ