Świecki Niepokalanów??

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 12:41

To chyba dobrze, że się różnimy. Ludzie są różni, więc i mozliwości wiele. I dążeń.

mondfa

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: mondfa » 2018-06-27, 12:43

To miałoby być coś co tworzą Amisze? :)
Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem.

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 12:51

Nie Amisze, tak bardziej zdroworozsądkowo...uhum

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 12:54

Ciekawe co przełożeni i współbracia o. Maksymiliana myśleli o jego pomysłach? Pewnie podobnie jak co poniektórzy tutaj..
who cares..

mondfa

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: mondfa » 2018-06-27, 12:58

Ja to z racji nawet swojego imienia się nie nadaję do takich ruchów. :D
Monika - od gr. monos - znaczy samotny :D
Ale są ludzie, którzy by się świetnie odnaleźli.
Tylko trzeba zrobić bardzo stabilne założenia. Temat bardzo trudny.

Ale, ale!
Jeżeli nosisz się z zamiarem powziecia takiej poważnej inicjatywy, to na moje oko zbyt łatwo się zarażasz.
Ostatnio zmieniony 2018-06-27, 12:59 przez mondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 13:04

co do Amiszów... ktoś pisze, że nie widzi wartości dodanej w życiu we wspólnocie.. to teraz coś z ekonomi... czytałem kiedyś, że Mormoni w usa jako społeczność plasują się powyżej statystycznej średniej zamożności całego społeczeństwa..

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 13:05

Nie dobrze Monika..oj źle ;) to już nawet teolodzy mówią, że piekło jest samotnością a niebo wspólnotą..

mondfa

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: mondfa » 2018-06-27, 13:11

:-o
:-s
:((
Ładnie to tak forumowej koleżance dokuczać? :))
A tak poważnie to:
Ta wartość dodana o której piszesz to dla mnie żadna wartość dodana. :)

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 13:17

To zależy czym dla kogo jest ta wartość dodana. Pieniądz to tylko nośnik wartości. Każdy kto tę wartość posiada może za sprawą swej wolnej woli użyć go dla dobra własnego, dla własnej przyjemności lub dla pożytku innych. To nie pieniądz jest zły tylko wybory ludzi...zgodzisz się ze mną?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 13:38

Karamaz pisze: 2018-06-27, 13:04 co do Amiszów... ktoś pisze, że nie widzi wartości dodanej w życiu we wspólnocie.. to teraz coś z ekonomi... czytałem kiedyś, że Mormoni w usa jako społeczność plasują się powyżej statystycznej średniej zamożności całego społeczeństwa..
Z trochę innego, prozaicznego powodu.
Mormoni wierzą, że w Królestwie Niebieskim każdy będzie miał to, czego dorobił się za życia.
Więc się starają :)

Do tego mają specyficzne pojęcie do moralności - nie wolno im np. uprawiać hazardu, ale mogą być... właścicielami kasyn (połowa kasyn w Las Vegas do nich nalezy).

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 13:43

No ale to są Mormoni... Katolicy a zwłaszcza Polacy zrobili by to lepiej, zgodzisz się? Nie, nie zgodzisz! :) jako Polak nie możesz. :) Bo Polak musi narzekać i być sceptyczny do wszystkiego a zwłaszcza do swoich możliwości.

Dominik

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Dominik » 2018-06-27, 13:51

Padło stwierdzenie, że w takiej wspólnocie nie było by szefa. Co jeśli do takiej wspólnoty dołączy osoba która zacznie w przebiegły sposób niszczyć ją od środka, w taki sposób że dużo osób będzie ją popierać, zamąci w ich głowach.
Powinien być ktoś kto to zauważy, mający prawo usunąć taką osobę.

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 13:54

Oj ten już widać chciałby rządzić administrator osiedla ;) toć demokracja bezpośrednia. Nie jedna upoważniona decyduje ale ogół zainteresowanych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 13:59

Karamaz pisze: 2018-06-27, 13:43 No ale to są Mormoni... Katolicy a zwłaszcza Polacy zrobili by to lepiej, zgodzisz się? Nie, nie zgodzisz! :) jako Polak nie możesz. :) Bo Polak musi narzekać i być sceptyczny do wszystkiego a zwłaszcza do swoich możliwości.
Żle trafiłeś. Ja akurat nie znoszę tego narzekania na Polaków oraz narzekania na Kościół. Pisałem niedawno o tym na forum.
Natomiast pierwszy raz słyszę, by Mormoni to był naród ;)
I co "zrobilibyśmy lepiej"? Ja wcale nie uważam by to, co zrobili Mormoni było OK... A już ich wspólnoty tam, gdzie żyją w swoistych skupiskach-gettach (małe miasta będące jedną wspólnotą wyznaniową) to po prostu jakiś koszmar.

Karamaz

Re: Świecki Niepokalanów??

Post autor: Karamaz » 2018-06-27, 14:02

Ale w którym miejscu napisałem że to naród? Grzecznościowo napisałem Mormoni z dużej, może niesłusznie. Już sama geneza ich powstania odrzuca.

ODPOWIEDZ