REGULAMIN

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
wątpiący

REGULAMIN

Post autor: wątpiący » 2018-06-27, 16:49

Co prawda dyskusja na temat regulaminu już się toczyła jednak jak zawsze u nas to wygląda by nie przedłużać i zbyt nie męczyć się wyjaśnianiem czego kolwiek autorytatywnie i bez zbytnich ceremonii Dezerter zamknął dyskusję.
Jak uchwalono, tak napisano.
Natomiast Dominik zobowiązał się napisać coś w rodzaju dodatku w którym "będzie wyjaśnione dokładniej co mieliśmy na myśli pisząc dany punkt regulaminu."
No ale obiecanki cacanki na święto nigdy. Tak Dominiku, jak się bierze na siebie ciężar admina to trzeba się z tego wywiązać by nikt nie mógł jako adminowi zarzucić szastania słów na wiatr.
Jak dotychczas nie jest wyjaśnione co autor miał na myśli pisząc paragraf piaty regulaminu.
Jest w nim parę punktów bardzo kontrowersyjnych, na które prawie nikt chyba nie zwrócił uwage, w moim przekonaniu to:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5b - obrażania innych bóstw i ich wyznawców,
5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,
5d - obrażania innych dyskutantów,
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
Natomiast następny paragraf jest o brzmieniu:
§ 6
"Rzetelna i poparta argumentami krytyka jest dopuszczalna pod warunkiem zachowania zasad z punktu 5. W przypadku podawania faktów i ich oceniania wymagane jest udokumentowanie i uzasadnienie. W przeciwnym razie, zamiast oceny, należy podawać swoją opinię."
Ponieważ jeszcze niema a jak śmiem twierdzić będzie wyjaśnione co autor miał na myśli chcę spytać, każdego z osobna i wszystkich razem adminów, który cokolwiek mieszają w wypowiedziach i dają lekką ręką bany jak rozumieć:
rzetelną krytykę popartą argumentami w odniesieniu do zapisów par. 5. Gdzie jest ten margines krytyki?

A teraz opiszę rzetelnie jak to stosuje Dominik:
regulamin 5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,
wątpiący pisze: 2018-06-26, 14:10
mondfa pisze: 2018-06-26, 14:04 Mimo całej do Ciebie sympatii wątpiący w Twoim doszukiwaniu się. :)
A wino traktory i sól? A broń?
„Poświęcić da się wszystko, bez wyjątku. Mam fotkę, na której ksiądz święci świeżo zainstalowane szambo. Po czymś takim nikt mi nie powie, że nie da się czegoś poświęcić"

Po co to piszesz, co to dobrego przyniesie?
5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,
ostrzeżenie i ban na 24h
Dominik
Ponieważ mało kogo tu interesuje wyjaśnienie po co się pisze a szczególnie Dominika, bo jak widać nie ma w zwyczaju odpowiadać/wyjaśniać na napisane maile do niego. A więc zrobię to tu tym bardziej, ze również innym uczestnikom naszła taka wątpliwość celowości tego mojego bana.
Jak już gdzieś wcześniej napisałem życie nie łada się z samych przyjemności ale i też porażek, nie składa się również z samych dobrych doniesień ale też i kiepskich doniesień, nie łada się również pożytecznych czynności ale też i z tych absurdalnych.
No może dla jednego są absurdalne, dla drugiego normalne, dla trzeciego obraźliwe, nie mniej są one wykonywane.
A teraz odpowiem wprost Dominikowi jak nie wie co święcenie włazów kanalizacyjnych ma przynieść. Poświęcone są św. Faustynie
Mają się nie rozlecieć jak na nie samochód najedzie. Nie wierzysz?
[/url] Obrazek
Co Wy w tym widzicie takiego by zastosować paragraf 5. Na pewno nie liczę na odpowiedź Dominika.
A ten ksiądz w osobie biskupa obraża kogoś?

Dominik

Re: REGULAMIN

Post autor: Dominik » 2018-06-27, 17:05

Wątpiący, manipulujesz faktami.
Teraz piszesz włazach kanalizacyjnych dla św Faustyny, wcześniej o tylko o szambie. Czy nie widzisz różnicy?
Powołujesz się na 6 paragraf regulaminu, gdzie z Twojej strony była rzetelna krytyka z zachowaniem 5 paragrafu?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: REGULAMIN

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 17:20

Administracja wzięła się do roboty (co od razu widać po lepszej atmosferze na forum)jednak widze, że sa osoby które tęsknią do bezkarnych wojenek i prowokacji - stąd atakują.
Administracjo, trzymaj się! :)

wątpiący

Re: REGULAMIN

Post autor: wątpiący » 2018-06-27, 17:58

Dominik pisze: 2018-06-27, 17:05 Wątpiący, manipulujesz faktami.
Teraz piszesz włazach kanalizacyjnych dla św Faustyny, wcześniej o tylko o szambie. Czy nie widzisz różnicy?
Powołujesz się na 6 paragraf regulaminu, gdzie z Twojej strony była rzetelna krytyka z zachowaniem 5 paragrafu?
No właśnie gdzie? Przecież na podstawie tej krytyki o którą mnie pytasz dałeś bana

wędrowiec

Re: REGULAMIN

Post autor: wędrowiec » 2018-06-27, 18:36

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-27, 17:20 Administracja wzięła się do roboty (co od razu widać po lepszej atmosferze na forum)jednak widze, że sa osoby które tęsknią do bezkarnych wojenek i prowokacji - stąd atakują.
Administracjo, trzymaj się! :)
Nie widzę w Twoim poście niczego na temat regulaminu czyli tematu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: REGULAMIN

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-27, 18:42

Trudno ;)

Dominik

Re: REGULAMIN

Post autor: Dominik » 2018-06-27, 19:00

5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,

Pisanie że ksiądz poświęcił szambo jest obrazą, a nawet kłamstwem jak sam wykazałeś publikując zdjęcie dekli. Chodzi też o to, że co chwile coś piszesz, a to że stary ksiądz może modlić się o deszcz, czy "A nie wystarczy jak posłucham godzinę tego z Torunia". O osobie duchownej nie piszemy "tego".

Co do Twojego maila. Trzy razy podchodziłem do odpisania na niego, ponieważ w jego treści padały takie słowa jak katabas, łeb. Niecodziennie takie maile dostaje, więc chciałem dobrze na niego odpowiedzieć. Na drugi dzień zapomniałem o mailu, za co Cię przepraszam.


Wędrowce, upominając Marka że pisze nie na temat sam to czynisz. Pisanie o tym, że administracja wzięła się do roboty jest jak najbardziej zgodne z tematem. Może i post Marka nie wnosi konkretów do rozmowy, tylko jego stosunek do działań administracji, ale przecież tak wygląda znaczna część postów na tym forum. Piszemy czasem teksty np. "Podoba mi się Twoje świadectwo" i tyle, nic to nie wnosi konkretnego do tematu, ale jeśli jest to nasza opinia o czyimś świadectwie, to dlaczego nie, taki post też może być.
Ostatnio zmieniony 2018-06-27, 19:05 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: REGULAMIN

Post autor: wędrowiec » 2018-06-27, 19:04

Dominik pisze: 2018-06-27, 19:00 Wędrowce, upominając Marka że pisze nie na temat sam to czynisz. Pisanie o tym, że administracja wzięła się do roboty jest jak najbardziej zgodne z tematem. Może i post Marka nie wnosi konkretów do rozmowy, tylko jego stosunek do działań administracji, ale przecież tak wygląda znaczna część postów na tym forum.
Jaki jest stosunek Marka do Regulaminu widać nie tylko z tego wpisu ale przede wszystkim z jego codziennych zachowań łamiących regulamin po wielokroć, na co Administracja przeważnie nie reaguje.
Więc może czas by zacząć stosować regulamin do wszystkich jednakowo?

Dominik

Re: REGULAMIN

Post autor: Dominik » 2018-06-27, 19:13

Masz racje, regulamin dotyczy wszystkich jednakowo. Z tego powodu napisałem do paru osób kilka dni temu by przystopowali ze swoim zachowaniem na forum. Zrobiłem tak ponieważ zbyt wiele osób łamało regulamin, za bardzo by się zaczerwieniło na forum.

Od tych kilku dni czytam każdy Wasz post. Pamiętajcie też o opcji do zgłaszania postów,
Ostatnio zmieniony 2018-06-27, 19:15 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

wątpiący

Re: REGULAMIN

Post autor: wątpiący » 2018-06-28, 00:17

Dominik pisze: 2018-06-27, 19:00 5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,

Pisanie że ksiądz poświęcił szambo jest obrazą, a nawet kłamstwem jak sam wykazałeś publikując zdjęcie dekli.
Pisząc w wątku o Smoleńsku nauczyłem się tak podawać argumenty by zawsze mieć asa w rękawie. A właściwie może nie w tym wątku a tu na każdy temat. Trudna jest czasami z Wami dyskusja, bo na brak argumentów reagujecie bardzo nerwowo. Zwróciłeś pewnie uwagę, ze biorę udział tylko w tematach kawiarenki bo jeszcze nie czuję się na silach w innych. Ale jestem na dobrej drodze i równo pojadę w tematach bardziej zaawansowanych, nie ważne wracam do meritum a więc do oskarżenia mnie o kłamstwo szambowe. Popatrz dokładnie:
Obrazek
W miejscowości Czarnożyły w roku 2012.
Ostatnio zmieniony 2018-06-28, 00:17 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

mondfa

Re: REGULAMIN

Post autor: mondfa » 2018-06-28, 00:48

Ależ jesteś zawzięty...
jestem bardzo ciekawa co chcesz tu osiągnąć

Przecież dyskusja na ten temat już była.
Księża, katolicy i wszyscy inni których wrzucasz do jednego worka nie są ani święci, ani nieomylni, ani doskonali w swoich wyborach i decyzjach.
Czy masz tego świadomość?

wątpiący

Re: REGULAMIN

Post autor: wątpiący » 2018-06-28, 01:19

mondfa pisze: 2018-06-28, 00:48 Ależ jesteś zawzięty...
A to źle, czy dobrze?
mondfa pisze: 2018-06-28, 00:48 jestem bardzo ciekawa co chcesz tu osiągnąć
Spotkałem się z takim oto stwierdzeniem:
"Polscy księża święcą wszystko – od szamba po radiowóz"
Zastanawiam się w jakim celu? Odpowiesz wprost?
mondfa pisze: 2018-06-28, 00:48 Przecież dyskusja na ten temat już była.
Może ale nie było odpowiedzi o sens takich święceń?
mondfa pisze: 2018-06-28, 00:48 Księża, katolicy i wszyscy inni których wrzucasz do jednego worka nie są ani święci, ani nieomylni, ani doskonali w swoich wyborach i decyzjach.
Czy masz tego świadomość?
Nie, opisuję tylko co według mnie wyprawiają księża, i jakoś nie dostaję sensownej odpowiedzi a tylko o braku doskonałości. A czy ci księża nie myślą o konsekwencji swoich czynów? Nie mamy prawa oczekiwać od nich powściągliwości w swoich poczynaniach? Pisałem o tym dając jako przykład rozpasanie Sławoja Głódzia..
A czy Ty też uważasz że nie wolno o tym pisać?
Ostatnio zmieniony 2018-06-28, 01:22 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: REGULAMIN

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-28, 01:25

wątpiący pisze: 2018-06-28, 00:17 Pisząc w wątku o Smoleńsku nauczyłem się tak podawać argumenty by zawsze mieć asa w rękawie.
No cóż, wygląda na to, że te słowa świadczą o niezbyt szczerych intencjach w rozmowie i skupianiu się na "wygrywaniu" dyskusji, a nie na wspólnym dochodzeniu do jakichś wniosków.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiesz ideę tego forum...

wątpiący

Re: REGULAMIN

Post autor: wątpiący » 2018-06-28, 01:43

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-28, 01:25 Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiesz ideę tego forum...
Tak, dobrze rozumiem tę ideę, Tematy nie wygodne zamieść pod dywan, zakaz pisania o nie bardzo pojętych wybrykach dostojników, przecież nawet regulamin tego zabrania, A pewnie napisanie o pedofilii w kościele to będzie klątwa do piątego pokolenia i bezwarunkowy ban.
Są i dobre tego strony, bo przymilanie się jeden do drugiego w sensie zgadzanie w każdym calu ze wszystkimi jest jako jedynie słuszne.
Ale to nie można wtedy robić forum publicznego.
Wielu tu zadaje mi pytanie po co pisać o tych według mnie wybrykach dostojników, a ja cały czas by lepiej zrozumieć ich zachowanie też pytam dla czego oni tak wygłupiają się. Czyż nie należy to do wiary chrześcijańskiej? Masz to Marku na każdej stronie:
"Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej"
Czyż zachowanie dostojników nie należy do kanonów wiary?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: REGULAMIN

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-28, 01:51

Nie zgadłeś. Spróbuj jeszcze raz...

Zablokowany