Czerwone swiatlo pozegnania.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: W drodze » 2018-07-13, 22:04

Bez zbednej filozofii, prostymi slowami, wyraze to co od dluzszego czasu zalegalo moje serce.
Otoz jak juz poprzednio wspominalem, atmosfera tego forum stwarzala we mnie wewnetrzny niepokoj, a zycie w niepokoju to sygnal, ze jest zle.
Wiec nie sposob isc dalej Droga w rosnacym niepokoju.

Wchodzac na to forum , mialem duzo entuzjazmu i nadzieji, ze Droga sie nieco wyprostuje.Niestety przyspozyla jedynie zakretow.
Do nikogo za te Zakrety nie mam zalu , bo kazdy jest w innym miejscu Drogi, wiec i inne spojrzenie ma na sprawy boskie,ktore nigdy nie zostana do konca wyjasnione.
Czas wiec rozstac sie w zgodzie oraz nadzieji, ze czas Ducha sw. stworzy nowe mozliwosci na zrozumienie w kazdej indywidualnosci zajemne .A za kazda obraze osobista, a moze i wspolna, po prostu przepraszam.

PS.Jedno co moge polecic, to wyzbycie sie Ego.To zmienia nastawienie do blizniego , a przede wszystkim do relacji z Bogiem.

Decyzje podjalem z duzym czasem przemyslenia.

mondfa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: mondfa » 2018-07-13, 22:12

Z Panem Bogiem W drodze.
Jedyne co mogę dać Ci na drogę to modlitwa.
Wszystkiego dobrego! :ymhug:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2018-07-13, 22:20

Dzięki ci za wspólny kawałek wspólnej drogi z Tobą.
Za wszystkie przykrości jakie doznałeś na forum - ja przepraszam.
Ani forum, ani my, ani ty - ideałem nie jesteśmy - jesteśmy w drodze do świętości i takiego końca drogi, Ci życzę
szalom

ps
a jak zatęsknisz, to wiesz gdzie nas szukać
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Magnolia » 2018-07-13, 22:36

Więcej Boga Ci życzę W drodze. Powodzenia.

Wolfi

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Wolfi » 2018-07-13, 22:37

Trzymaj sie stary. ;)
I tak wrocisz ;p

wątpiący

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: wątpiący » 2018-07-19, 09:53

W drodze pisze: 2018-07-13, 22:04 Wchodzac na to forum , mialem duzo entuzjazmu i nadzieji, ze Droga sie nieco wyprostuje.Niestety przyspozyla jedynie zakretow.
Tak to już jest w życiu, dla mnie obecność na tym forum obecność prostuje coraz bardziej, kręte ścieżki życia. Nie liczę, ze je całkiem wyprostuje, ale zawsze do przodu.
Ostatnio zmieniony 2018-07-19, 09:53 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-19, 11:10

Szczerze mówiąc smieszą mnie lamenty w stylu wchodziłem to myślałem... tymczasem forumowicze nie spełnili moich nadziei...
Takie skamlanie

wątpiący

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: wątpiący » 2018-07-19, 12:43

Marek_Piotrowski pisze: 2018-07-19, 11:10 Szczerze mówiąc smieszą mnie lamenty w stylu wchodziłem to myślałem... tymczasem forumowicze nie spełnili moich nadziei...
Takie skamlanie
Zawsze byłem zdania, ze z forów trzeba umieć korzystać, najpierw czytać, dużo czytać a później się mądrzyć. Ale można by się zastanowić dla czego nie spełniliśmy oczekiwań. Ale pewnie nie warto się zastanawiać dla czego inni będąc tutaj się na nas zawiedli. Trzeba być " mocnym i silnym" wobec skamlących.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-19, 14:01

Po prostu mnóstwo jest ludzi, którzy sądzą, że inni powinni spełniac ich oczekiwania. Niektórzy z nich będą niezadowoleni zawsze.

konik

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: konik » 2018-07-19, 19:32

No tak prawde mowiac, to nikt z nas w pelni nie satysfakcjonuje drugich na forum. Ale miec o to pretensje ... to tak, jakby miec pretensje do bruneta, ze nie jest blondynem.

Wolfi

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Wolfi » 2018-07-19, 20:59

A co mozna oczekiwac od ludzi na forum? Chyba ktos tu ewidentnie burzy granice miedzy zyciem i internetem

Ciekawa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-28, 10:48

A może @Dezerter i inni moderatorzy, powinni zastanowić się, czy dostatecznie bronią poszczególnym ludzi, szczególnie nowych, przed krytyką ze strony stałych bywalców? Może problem jest też po stronie moderacji? Może już przywykli do wypowiedzi niektórych osób i nie widzą w tym nic złego?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 16:54

Ciekawa pisze: 2021-10-28, 10:48 A może @Dezerter i inni moderatorzy, powinni zastanowić się, czy dostatecznie bronią poszczególnym ludzi, szczególnie nowych, przed krytyką ze strony stałych bywalców? Może problem jest też po stronie moderacji? Może już przywykli do wypowiedzi niektórych osób i nie widzą w tym nic złego?
Ale czemu mamy bronić kogokolwiek przed krytyką? Krytyka często jest potrzebna, zdrowa, konstruktywna, konieczna i niezbędna
ale bywa też inna - niepotrzebna, niezdrowa, destrukcyjna, zbędna, szkodliwa, złośliwa - w tych przypadka staramy się reagować tylko pamiętajcie, że rzadko taką reakcję widzicie
najczęściej jest ona zwróceniem uwagi na pw, prośbą o usunięcie krzywdzącego posta lub w drastycznych sytuacjach robimy my to sami, czasami tylko usuwamy jakieś słowo, zdanie i wówczas widzicie to na czerwono (...)
Moim zdaniem nowych forumowiczów witamy z otwartością zainteresowaniem i bez ignorowania - jak często zdarza się na innych forach.
Moderacja nie robi różnic między starymi i nowymi forumowiczami - przykład z ostatnich dni to Andej - jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych forumowiczów, któremu i ja i forum bardzo wiele zawdzięcza. Jak była skarga uzasadniona to moja reakcja była i to szybka, za co Andej pp. poczuł się urażony,
ale to pokazuje, że nie mamy względu na osoby
... choć jak mam być szczery, a ja jestem szczery, jest kilka osób na forum, które kilka razy zasłużyły na ostrzeżenie, ale z różnych względów nie dostały - pokazuje to jednak, że podchodzimy do każdego indywidualnie uwzględniając cechy indywidualne forumowicza- jednak nigdy kosztem innych.
Tak mi się zdaje, że trochę za krótko jesteś na forum, by dawać trafne rady Moderacji, ale i za te dziękuję :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: abi » 2021-10-28, 17:08

od razu dez mi napisal na priw jak bylam zlosliwa, tak tak
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Abstract » 2021-10-28, 17:38

Ciekawa pisze: 2021-10-28, 10:48 A może @Dezerter i inni moderatorzy, powinni zastanowić się, czy dostatecznie bronią poszczególnym ludzi, szczególnie nowych, przed krytyką ze strony stałych bywalców? Może problem jest też po stronie moderacji? Może już przywykli do wypowiedzi niektórych osób i nie widzą w tym nic złego?
Ciekawa tutaj mamy do czynienia z wyobrażeniami na temat intencji, a nie intencjami, pominięta jest cała kluczowa otoczka. Kontakt wzrokowy, ton głosu, gestykulacja, mimika, całe sygnały intencji. Tutaj mamy do czynienia z samym tekstem i wyobrażeniami odbioru tego co piszesz przez inne osoby. Nie ma forum , które tych problemów nie ma. Jesteś chyba rekordzistką postów (za mojej kadencji) w tak krótkim czasie, najlepszy kandydat na stałego bywalca ;). Mi się tu podoba jak na razie, ponieważ chamstwo jest marginalne. O moderacji nie będę pisał bo wyjdę na lizusa...wyszedłem...
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

ODPOWIEDZ