Czerwone swiatlo pozegnania.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 17:48

Ciekawej też napisałem pw w innej sprawie, że ...
więc jak widać reagujemy, czuwamy i staramy się by atmosfera na forum była jak najlepsza, ale
forumowiczów w anioły przerabiać jeszcze nie umiemy
- pracujemy nad tym na zapleczu Administracji :ymalien:
https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/ ... iew=detail
Ostatnio zmieniony 2021-10-28, 18:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Czarny » 2021-10-28, 18:28

Zostać takim aniołem, bez wad, same zalety, pełny wewnętrzny luz mmm piękna sprawa.
Obiecuje nie przeszkadzać w tych pożytecznych pracach. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 18:40

Za parę lat AI przejmie kontrolę nad forum, wszyscy dostaniecie po zalogowaniu mentalnego czipa i będzie jak w niebie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-28, 19:27

@Abstract Zgadza się. Nie ma forum wolnego od takich problemów. Ale jest temat, więc się włączyłam. Nie ja założyłam ten wątek.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
abi pisze: 2021-10-28, 17:08 od razu dez mi napisal na priw jak bylam zlosliwa, tak tak
Mi też:P

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-10-28, 16:54
Ciekawa pisze: 2021-10-28, 10:48 A może @Dezerter i inni moderatorzy, powinni zastanowić się, czy dostatecznie bronią poszczególnym ludzi, szczególnie nowych, przed krytyką ze strony stałych bywalców? Może problem jest też po stronie moderacji? Może już przywykli do wypowiedzi niektórych osób i nie widzą w tym nic złego?
Ale czemu mamy bronić kogokolwiek przed krytyką? Krytyka często jest potrzebna, zdrowa, konstruktywna, konieczna i niezbędna
ale bywa też inna - niepotrzebna, niezdrowa, destrukcyjna, zbędna, szkodliwa, złośliwa - w tych przypadka staramy się reagować tylko pamiętajcie, że rzadko taką reakcję widzicie
najczęściej jest ona zwróceniem uwagi na pw, prośbą o usunięcie krzywdzącego posta lub w drastycznych sytuacjach robimy my to sami, czasami tylko usuwamy jakieś słowo, zdanie i wówczas widzicie to na czerwono (...)
Moim zdaniem nowych forumowiczów witamy z otwartością zainteresowaniem i bez ignorowania - jak często zdarza się na innych forach.
Moderacja nie robi różnic między starymi i nowymi forumowiczami - przykład z ostatnich dni to Andej - jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych forumowiczów, któremu i ja i forum bardzo wiele zawdzięcza. Jak była skarga uzasadniona to moja reakcja była i to szybka, za co Andej pp. poczuł się urażony,
ale to pokazuje, że nie mamy względu na osoby
... choć jak mam być szczery, a ja jestem szczery, jest kilka osób na forum, które kilka razy zasłużyły na ostrzeżenie, ale z różnych względów nie dostały - pokazuje to jednak, że podchodzimy do każdego indywidualnie uwzględniając cechy indywidualne forumowicza- jednak nigdy kosztem innych.
Tak mi się zdaje, że trochę za krótko jesteś na forum, by dawać trafne rady Moderacji, ale i za te dziękuję :)
A właśnie. Te ostrzeżenia które widziałam np przy niku @Jozek . To bardzo niesprawiedliwe że ktoś widzi ile dana osoba miała ostrzeżeń, i jest naznaczony jak krowa. Jak coś fajnego nawet napisze, to inna osoba może wziąć owe ostrzeżenie pod uwagę i takiego osobnika skreślić jako potencjalnego rozmówcę-i tak jest, bo tak działamy. Jeżeli się poprawił to po co to ostrzeżenie tam wisi? Było minęło i tyle. To moim zdaniem niepotrzebne, krzywdzące i nieewangeliczne nawet.
A jak przegnie moderator, to kto mu da ostrzeżenie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 19:39

A wszystko to, bo Was :ymhug:
A tak bardziej poważnie
dla mnie każda prośba o likwidacje konta to osobista porażka
wypracowałem nawet taką zasadę, by nigdy tego ie robić
zawsze odmawiamy i dajemy 24 godziny na zastanowienie (by nie podejmował forumowicz decyzji pod wpływem emocji, kłótni itp) zachęcamy do pozostania, pytamy gdzie jest problem
przez te 24 godziny analizujemy przypadek indywidualne, i jeśli wykryjemy problem próbujemy go rozwiązać i dać jakieś konkretne propozycje, działania itp.
często to skutkuje i osoba zostaje
nie zawsze jednak
ale z tych co likwidują konto - często wielokrotnie - wielokrotnie też wracają na forum pod rożnymi nikami, z czego zawsze się cieszymy - jest wielu takich recydywistów.
Bardzo często na odchodne piszę coś w tym stylu:
jak zmienisz zdanie, to wiesz gdzie nas szukać - tu zawsze czekamy na ciebie i to nie sami, bo z Chrystusem.
Ostatnio zmieniony 2021-10-28, 20:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: orzeszku » 2021-10-28, 19:50

Widzę, że lubisz odświeżać wątki, w których ktoś krytykuje forum. Jeśli jest tu aż tak źle... czy ktoś Cię tu przykuł łańcuchami?

Ciekawa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-28, 20:01

Dezerter pisze: 2021-10-28, 16:54
Ciekawa pisze: 2021-10-28, 10:48 A może @Dezerter i inni moderatorzy, powinni zastanowić się, czy dostatecznie bronią poszczególnym ludzi, szczególnie nowych, przed krytyką ze strony stałych bywalców? Może problem jest też po stronie moderacji? Może już przywykli do wypowiedzi niektórych osób i nie widzą w tym nic złego?
Ale czemu mamy bronić kogokolwiek przed krytyką? Krytyka często jest potrzebna, zdrowa, konstruktywna, konieczna i niezbędna
ale bywa też inna - niepotrzebna, niezdrowa, destrukcyjna, zbędna, szkodliwa, złośliwa - w tych przypadka staramy się reagować tylko pamiętajcie, że rzadko taką reakcję widzicie
najczęściej jest ona zwróceniem uwagi na pw, prośbą o usunięcie krzywdzącego posta lub w drastycznych sytuacjach robimy my to sami, czasami tylko usuwamy jakieś słowo, zdanie i wówczas widzicie to na czerwono (...)
Moim zdaniem nowych forumowiczów witamy z otwartością zainteresowaniem i bez ignorowania - jak często zdarza się na innych forach.
Moderacja nie robi różnic między starymi i nowymi forumowiczami - przykład z ostatnich dni to Andej - jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych forumowiczów, któremu i ja i forum bardzo wiele zawdzięcza. Jak była skarga uzasadniona to moja reakcja była i to szybka, za co Andej pp. poczuł się urażony,
ale to pokazuje, że nie mamy względu na osoby
... choć jak mam być szczery, a ja jestem szczery, jest kilka osób na forum, które kilka razy zasłużyły na ostrzeżenie, ale z różnych względów nie dostały - pokazuje to jednak, że podchodzimy do każdego indywidualnie uwzględniając cechy indywidualne forumowicza- jednak nigdy kosztem innych.
Tak mi się zdaje, że trochę za krótko jesteś na forum, by dawać trafne rady Moderacji, ale i za te dziękuję :)
Dezerter na tym forum będę krócej niż myślałam nawet, ale nie o to chodzi. Ludzie piszą w wielu wątkach, że są atakowani, jakaś Młoda, jakiś inny gdzieś tam , że odchodzi. Jeżeli ktoś odchodzi przez kogoś innego, to znak że moderacja sobie nie radzi, że ma za mało czasu aby przyjrzeć się wątkom, za mało moderatorów jest widocznie i nie mają czasu. Widzę tu tendencję że o odchodzenie obwinia się odchodzących: nie zniósł krytyki albo co tam. A Ty się nie poczuwasz do odpowiedzialności?

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
orzeszku pisze: 2021-10-28, 19:50 Widzę, że lubisz odświeżać wątki, w których ktoś krytykuje forum. Jeśli jest tu aż tak źle... czy ktoś Cię tu przykuł łańcuchami?
Masz bardzo dobry wzrok... Chyba przez te orzeszki. :-B

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2021-10-28, 20:45

orzeszku pisze: 2021-10-28, 19:50 Widzę, że lubisz odświeżać wątki, w których ktoś krytykuje forum. Jeśli jest tu aż tak źle... czy ktoś Cię tu przykuł łańcuchami?
To prawda, że każdy ma rozum i wolną wole
To prawda, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził - nawet Jezusowi się to nie udało
Jednak nie pisz tak orzeszku, bo to jest bolesne i mało konstruktywne - ja w pewnym sensie cenie krytykę jako szansę na doskonalenie. Jeśli ktoś tylko chwali forum, to niestety nie przyczynia się do jego rozwoju, chyba, że na zasadzie wskazywania mocnych stron forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Abstract » 2021-10-28, 20:58

@Ciekawa choćby Józek miał tych ostrzeżeń 10, dla mnie ważne jest co pisze w danym wątku, a nie to, że gdzieś coś mu poszło nie tak z emocjami. Ostrzeżenia działają jako przestroga dla innych. Tak jak w prawie. Pamiętaj, że łatwiej jest atakować niż bronić, oceniać niż być ocenianym. Życie nam pisze różne scenariusze i weryfikuje niektóre twierdzenia.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

orzeszku

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: orzeszku » 2021-10-28, 21:00

Konstruktywna krytyka zawsze jest w cenie - problem w tym, jeśli ktoś jest tu tylko po to by jątrzyć a przy tym zachowywać się bez kultury osobistej, co nie tylko ja zauważyłam, ale i inni użytkownicy. Na początku myślałam, że przez nieporozumienie ciekawa poczuła się zaatakowana, więc próbowałam podejść do niej jakoś pozytywnie, ale później zauważyłam, że ona celowo w każdym prawie wątku robi dym, co nie jest ani konstruktywne ani wyrażone z poszanowaniem drugiej osoby. Jeszcze taka kwestia do przemyślenia - dlaczego użytkownicy tacy jak Andej, Marek Piotrowski i wielu innych potrafią się bardzo różnić opiniami na różne tematy - ale z zachowaniem taktu, tymczasem ciekawa wyraża swoje opinie w sposób rażący innych.

Ciekawa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 06:06

Abstract pisze: 2021-10-28, 20:58 @Ciekawa choćby Józek miał tych ostrzeżeń 10, dla mnie ważne jest co pisze w danym wątku, a nie to, że gdzieś coś mu poszło nie tak z emocjami. Ostrzeżenia działają jako przestroga dla innych. Tak jak w prawie. Pamiętaj, że łatwiej jest atakować niż bronić, oceniać niż być ocenianym. Życie nam pisze różne scenariusze i weryfikuje niektóre twierdzenia.
Wiem jak to działa, i właśnie piszę: to niesprawiedliwe . Takiemu Jozkowi trudno zacząć z czystą kartą, i rozmówca , szczególnie nowy, będzie w nim widział "tego gorszego", a nawet może nie brać pod uwagę jego mądrych myśli, bo tak działa ludzki umysł. Dla mnie jest to nie do zaakceptowania Abstract. Dla ciebie okej no to okej. Dla mnie powtarzam to naznaczenie jak krowę bo coś przeskrobał. Jezus kogoś naznacza czerwonym krzyżykiem bo coś przeskrobał?

Dodano po 7 minutach 26 sekundach:
orzeszku pisze: 2021-10-28, 21:00 Konstruktywna krytyka zawsze jest w cenie - problem w tym, jeśli ktoś jest tu tylko po to by jątrzyć a przy tym zachowywać się bez kultury osobistej, co nie tylko ja zauważyłam, ale i inni użytkownicy. Na początku myślałam, że przez nieporozumienie ciekawa poczuła się zaatakowana, więc próbowałam podejść do niej jakoś pozytywnie, ale później zauważyłam, że ona celowo w każdym prawie wątku robi dym, co nie jest ani konstruktywne ani wyrażone z poszanowaniem drugiej osoby. Jeszcze taka kwestia do przemyślenia - dlaczego użytkownicy tacy jak Andej, Marek Piotrowski i wielu innych potrafią się bardzo różnić opiniami na różne tematy - ale z zachowaniem taktu, tymczasem ciekawa wyraża swoje opinie w sposób rażący innych.
Społeczny dowód słuszności:inni użytkownicy zauwazyli to i tamto, więc mam rację.
Tak, masz rację orzeszku. Nie przesadzaj tylko z brakiem kultury, bo nikogo nie wyzywam i sobie wypraszam. Nawet nikogo nie oceniam , więc sobie wypraszam. Jeżeli masz dowody na to, zgłoś Dezerterowi, a jeżeli nie masz, to nie masz. Jeżeli znajdziesz tekst że kogoś oceniam, sama odejdę z forum , jak ci zależy, a widze że tak, bo robie dymy. Więc czekam na dowód , że jestem niekulturalna , czarno na białym, tu i teraz. Mam nadzieję ze potraktujesz to poważnie, bo oskarżasz mnie o coś, więc poprzyj swoją tezę i zobaczymy kto tu bardziej robi dym:P Ale pewnie nie skorzystasz z wyzwania.

Co do robienia dymów, to od tego jest moderator, więc @Dezerter , jeśli robię dymy wskaż gdzie konkretnie, tu i teraz, dokładne cytaty gdzie kogoś obrażam, wyzywam, piszę niekulturalnie, chamsko? Żeby już to mieć za sobą:P Konkret.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: abi » 2021-10-29, 08:05

teraz jak dostane osta, to nie tylko ze bede sie bala zeby nie uzbierac 3 i nie wyleciec, to jeszcze stale bede myslec o tym ze jestem naznaczona jak krowa :-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-29, 14:50

Przecież ostrzeżenia wygasają po 90 dniach. Nie są na stałe, jak ktoś się poprawia to po prostu nie otrzymuje następnego, a poprzednie za jakiś czas znika. Jesteśmy na chrześcijańskim forum i raczej nikt nikogo tak nie ocenia z powodu ostrzeżenia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-29, 15:48

Ciekawa pisze: 2021-10-28, 20:01 Ludzie piszą w wielu wątkach, że są atakowani, jakaś Młoda, jakiś inny gdzieś tam , że odchodzi.
Tak się składa, że bardzo często narzekają na "bycie atakowanymi" najbardziej agresywni.
Niekiedy nawet obrona przed ich agresją bywa interpretowana jako "atak".
Jeżeli ktoś odchodzi przez kogoś innego, to znak że moderacja sobie nie radzi
Niekoniecznie. Bardzo często wina leży po stronie tego, kto odchodzi.
Ciekawa pisze: 2021-10-29, 06:06 Takiemu Jozkowi trudno zacząć z czystą kartą
Tak się składa, że Józek już zaczynał z nową kartą, pod innym nickiem.
i rozmówca , szczególnie nowy, będzie w nim widział "tego gorszego", a nawet może nie brać pod uwagę jego mądrych myśli, bo tak działa ludzki umysł
Można na to spojrzeć inaczej - ktoś wrażliwy będzie mniej się przejmował, widząc ostrzeżenia na koncie, i może nie odejdzie.
Mechanizm ostrzeżeń jest wypróbowany na forach i dobrze, że jest.
Ciekawa pisze:
orzeszku pisze: 2021-10-28, 21:00 Konstruktywna krytyka zawsze jest w cenie - problem w tym, jeśli ktoś jest tu tylko po to by jątrzyć a przy tym zachowywać się bez kultury osobistej, co nie tylko ja zauważyłam, ale i inni użytkownicy. Na początku myślałam, że przez nieporozumienie ciekawa poczuła się zaatakowana, więc próbowałam podejść do niej jakoś pozytywnie, ale później zauważyłam, że ona celowo w każdym prawie wątku robi dym, co nie jest ani konstruktywne ani wyrażone z poszanowaniem drugiej osoby. Jeszcze taka kwestia do przemyślenia - dlaczego użytkownicy tacy jak Andej, Marek Piotrowski i wielu innych potrafią się bardzo różnić opiniami na różne tematy - ale z zachowaniem taktu, tymczasem ciekawa wyraża swoje opinie w sposób rażący innych.
Społeczny dowód słuszności:inni użytkownicy zauwazyli to i tamto, więc mam rację.
Tak, masz rację orzeszku. Nie przesadzaj tylko z brakiem kultury, bo nikogo nie wyzywam i sobie wypraszam. Nawet nikogo nie oceniam , więc sobie wypraszam. Jeżeli masz dowody na to, zgłoś Dezerterowi, a jeżeli nie masz, to nie masz. Jeżeli znajdziesz tekst że kogoś oceniam, sama odejdę z forum , jak ci zależy, a widze że tak, bo robie dymy. Więc czekam na dowód , że jestem niekulturalna , czarno na białym, tu i teraz. Mam nadzieję ze potraktujesz to poważnie, bo oskarżasz mnie o coś, więc poprzyj swoją tezę i zobaczymy kto tu bardziej robi dym:P Ale pewnie nie skorzystasz z wyzwania.
Zdaje się, że nie zdajesz sobie sprawy, iż taką właśnie reakcją na - przeciez dość delikatne - zwrócenie uwagi przez @orzeszku potwierdzasz wiele z tego, co napisała...

Ciekawa

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 17:35

@Marek_Piotrowski a może ona ma rację po prostu? :P To niech ją udowodni choćby jednym punktem, gdzie jestem niekutluralna albo coś tam, albo zgłosi Dezerterowi. Przecież jak ktoś jątrzy, albo robi dymy, albo mąci, to należy to nawet zgłosić:P I po sprawie. Zresztą z Czarnym sobie już wszsytko wyjaśniliśmy i było to NIEPOROZUMIENIE, głupie na dodatek.
Jeżeli kogoś rażę, to zgłosić dezerterowi albo mi osobiście zwrócić uwagę i się porozmawia. Tylko Orzeszek woli pisać o mnie w 3 osobie, niż do mnie. To nie jest kulturalne i jest to zwykłe szczucie na usera:P

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
A dowodów na te zwrócenie uwagi jak nie było tak nie ma, w ogóle nie wiem o jakie posty chodzi. Czekam więc z niecierpliwością na te dowody. Każdy ma prawo się bronić i to robię, bo nie wiem o co konkretnie chodzi tej osobie, i jak widać się nie dowiem żadnych KONKRETÓW.

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Co do Józka, dalej uważa że naznaczanie jak krowę to nie jest dobry pomysł. Było minęło i niech każdy zaczyna z czystą kartą. Zresztą nie wiem nawet za co było jego upomnienie, i nie jestem przekonana, że było uczciwe, bo z moderatorami bywa różnie. Może było może nie. U Hioba na forum tego nie ma i każdy żyje.

ODPOWIEDZ