Czerwone swiatlo pozegnania.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Abstract » 2021-11-29, 23:25

Nie widziałem tego wątku wcześniej. @Andej musisz zrozumieć jedno i nie jest to zarzut do twojego doświadczenia forumowego, ale do podejścia do forum poprzez opinie niektórych użytkowników. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będą do końca pasować twoje wpisy, każdy tak ma. Pamiętaj o jednym, nie masz pojęcia o tym, czy ktoś wyraża niechęć do twoich wpisów, czy do tego, że zasiałeś ziarenko przemiany podejścia u kogoś do niektórych spraw.

Gregory Koukl mawiał "nie jestem tu po to aby was przekonać do wiary, ale po to aby wam wrzucić kamień do buta".
Ponieważ swoim odejściem jednych "uwalniasz" od siebie, a drugich okradasz z siebie. Pamiętaj, że wśród tych co "uwalniasz" od siebie może być wielu z twoim kamykiem w bucie, którzy prędzej czy później zaczną szukać powodu uwierania.
Ostatnio zmieniony 2021-11-29, 23:28 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Andej » 2021-11-30, 17:45

Abstract pisze: 2021-11-29, 23:25 Pamiętaj o jednym, nie masz pojęcia o tym, czy ktoś wyraża niechęć do twoich wpisów, czy do tego, że zasiałeś ziarenko przemiany podejścia u kogoś do niektórych spraw.
Czy jesteś przekonany, że forsowanie oprawności politycznej jest tym, o czym napisałeś?
Czy osobista niechęć do osoby nie jest do odróżnienia od sprzeciwu wobec tego, co ten ktoś napisał?
[Uwaga: każde z pytań odnosi się do odrębnych postaw, postów i ich autorów.]
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Abstract » 2021-11-30, 18:43

Andeju nie znam wszystkich szczegółów jeśli możesz podlinkuj, ale jakieś tam wycieczki osobiste do ciebie zauważyłem. Dlaczego użytkownicy forum częściej zwracają uwagę na tych, co nie zgadzają się z ich wpisami niż na tych, którzy coś z tego wyciągają? Później decydują się na jakieś dziwne kroki odejścia.

Polityczna poprawność to narzędzie manipulacji i forsowanie czegoś, z czym większość nie zgadza.
Ostatnio zmieniony 2021-11-30, 18:44 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

orzeszku

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: orzeszku » 2022-01-01, 23:25

Jak widać, niektórym użytkownikom konta są kasowane bez zbędnych dyskusji. Była tu użytkowniczka "Ciekawa" i proszę - konto zostało na jej prośbę skasowane. W czym ja jestem gorsza, że nie mogę się doprosić skasowania mojego konta od listopada lub grudnia? Dlaczego mnie się gorzej traktuje niż np. Ciekawą czy wielu innych użytkowników?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Efezjan » 2022-01-02, 00:46

orzeszku pisze: 2022-01-01, 23:25 Jak widać, niektórym użytkownikom konta są kasowane bez zbędnych dyskusji. Była tu użytkowniczka "Ciekawa" i proszę - konto zostało na jej prośbę skasowane. W czym ja jestem gorsza, że nie mogę się doprosić skasowania mojego konta od listopada lub grudnia? Dlaczego mnie się gorzej traktuje niż np. Ciekawą czy wielu innych użytkowników?
Orzeszku, tyś wartościową użytkowniczką. Lubimy cię bardzo i nie chcemy, byś odchodziła z forum, bo to by strata była. :x
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Andej » 2022-01-02, 07:36

orzeszku pisze: 2022-01-01, 23:25 Jak widać, niektórym użytkownikom konta są kasowane bez zbędnych dyskusji. Była tu użytkowniczka "Ciekawa" i proszę - konto zostało na jej prośbę skasowane. W czym ja jestem gorsza, że nie mogę się doprosić skasowania mojego konta od listopada lub grudnia? Dlaczego mnie się gorzej traktuje niż np. Ciekawą czy wielu innych użytkowników?
Wyciągam z tego wniosek, że jesteś traktowana ze szczególna atencją. To dowodzi tego, jak bardzo wartościowa była/jest Twoja obecność. Jak bardzo innym dyskutantom zależy na Twojej obecności.
Po prostu jesteś kochana.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: AdamS. » 2022-01-02, 09:37

orzeszku pisze: 2022-01-01, 23:25 Jak widać, niektórym użytkownikom konta są kasowane bez zbędnych dyskusji. Była tu użytkowniczka "Ciekawa" i proszę - konto zostało na jej prośbę skasowane. W czym ja jestem gorsza, że nie mogę się doprosić skasowania mojego konta od listopada lub grudnia? Dlaczego mnie się gorzej traktuje niż np. Ciekawą czy wielu innych użytkowników?
Szanuję Twoją wolę odejścia z forum, Orzeszku, ale jeśli mógłbym, prosiłbym o rozwinięcie przyczyny odejścia, bo widzę Twoje wartościowe wypowiedzi i nie wiem, skąd ta decyzja? Jestem tu zbyt nowy, żeby widzieć szerszy kontekst, a tym bardziej żeby się szarogęsić, ale w moim odczuciu to wartościowe miejsce. Może więc lepiej otwarcie sobie powiedzieć, co nas uwiera i co należałoby zmienić? Nie zmienimy się, jeśli nie będziemy mieli sygnałów, co utrudnia nam szczery dialog.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Dezerter » 2022-01-02, 10:09

Trzech przedmówców wyraziło powody mojego zwlekania o których jako Adminowi, który wszystkich powinien traktować równo niezręcznie mi było pisać publicznie. Proszę więc zostań z nami
ale jeśli jeszcze raz poprosisz - spełnię Twoją prośbę ze smutkiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: orzeszku » 2022-01-02, 11:45

Dziękuję za wasze wypowiedzi aż się łezka w oku kręci :P

mysza365

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: mysza365 » 2022-01-02, 14:41

Marek_Piotrowski pisze: 2018-07-19, 14:01 Po prostu mnóstwo jest ludzi, którzy sądzą, że inni powinni spełniac ich oczekiwania. Niektórzy z nich będą niezadowoleni zawsze.
Po prostu mnóstwo jest też ludzi, którzy sądzą, że są idealni i to właśnie ci drudzy powinni się zmieniać. Ci, o dziwo, są zwykle bardzo zadowoleni z siebie. Kopią, powodując skamlenie, a potem mówią, że skamlenie jest żałosne. Kojarzy mi się to z osobowością narcystyczną.

mysza365

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: mysza365 » 2022-01-02, 14:52

Zresztą co za różnica. Ja też się wybieram stąd dalej. Mam ochotę pogadać o sprawach aktualnych. Tutaj, jeśli idzie o politykę, jeśli tak można to nazwać, dominuje jedna narracja, wymuszana przez niektórych uczestników. Jeśli zostaną oni sami, będą mogli sobie słodzić bez końca. Ale właściwie nie będą już musieli rozmawiać, bo po co? - Tylko to nie będzie już mój problem.
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie, składam życzenia na Nowy Rok i - Pan z Wami!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Andej » 2022-01-02, 15:47

mysza365 pisze: 2022-01-02, 14:52 dominuje jedna narracja, wymuszana przez niektórych uczestników.
To straszne, że nie dopuszczają innych do głosu. A w szczególności, że nie gloryfikują liberolewicy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: lambda » 2022-01-02, 16:11

Andej pisze: 2022-01-02, 15:47
mysza365 pisze: 2022-01-02, 14:52 dominuje jedna narracja, wymuszana przez niektórych uczestników.
To straszne, że nie dopuszczają innych do głosu. A w szczególności, że nie gloryfikują liberolewicy.
Powiedział zwolennik socjalistów.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: Efezjan » 2022-01-02, 17:27

mysza365 pisze: 2022-01-02, 14:52 Zresztą co za różnica. Ja też się wybieram stąd dalej. Mam ochotę pogadać o sprawach aktualnych. Tutaj, jeśli idzie o politykę, jeśli tak można to nazwać, dominuje jedna narracja, wymuszana przez niektórych uczestników. Jeśli zostaną oni sami, będą mogli sobie słodzić bez końca. Ale właściwie nie będą już musieli rozmawiać, bo po co? - Tylko to nie będzie już mój problem.
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie, składam życzenia na Nowy Rok i - Pan z Wami!
To rozmawiajmy o sprawach aktualnych. Ja zawsze z chęcią. Zapodaj jakiś temat i jedziemy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

mysza365

Re: Czerwone swiatlo pozegnania.

Post autor: mysza365 » 2022-01-02, 18:19

Efezjan pisze: 2022-01-02, 17:27
To rozmawiajmy o sprawach aktualnych. Ja zawsze z chęcią. Zapodaj jakiś temat i jedziemy.
Efezjan, bracie w Karmelu (nieformalnie z mojej strony)! Tematy już są. Otwarcia na poglądy innych brakuje. I nie wciągaj mnie tu podstępnie w rozmowę, bo właśnie wychodzę. :) Pokój Tobie!

ODPOWIEDZ