Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-04, 11:12

Co myślicie o tej stronie? Wydaje się być chyba stroną protestantów a może się mylę? Zauważam pewne sprzeczności z nauką Kościoła, ale wolałby się jeszcze upewnić.

http://www.reformowani.info/zgubna-droga/

Dominik

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Dominik » 2018-01-04, 11:38

Ja bym tylko prosił o to, że jeśli już piszemy że jakaś strona jest szkodliwa to podawajmy konkrety. Skopiujmy dany fragment ze strony i napiszmy co jest z nim nie tak.

Nie chce mieć na forum wykazu typu "szkodliwe strony dla katolików", bez podawania uzasadnionych zarzutów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Andej » 2018-01-04, 13:02

Trudno posądzać protestantów, aby namawiali do katolicyzmu. Ale czy aż tak szkodzą? Nie wiem, czy umieściłbym ich w pierwszej setce.

Zamiast czy to szkodliwe, spytałbym dla kogo. Mnie zwykle umacniają problemy. Zarzuty stają się problemami, które muszę rozwiązać. Mobilizują do szukania, rozmów, rozwoju. Pomagają podnieść poziom.
Ale oczywista są ludzie, którzy nie mają skrystalizowanych pojęć i wiary. Im może to istotnie zaszkodzić. Ale czyż nie jesteśmy tu obecni, aby pomagać w wyborach i w doskonaleniu się?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jaśmina

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Jaśmina » 2018-01-04, 20:28

Tak . To protestanci.

Abraham45

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-04, 21:57

Chodzi o to, że gość się wpakował do mojej grupy Facebookowej i nie wiem czy mam te jego posty wywalać czy zostawiać aby nie wyprowadzać ludzi z Kościoła.

podkowa

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: podkowa » 2018-01-04, 22:00

W ramce "wyznanie" pisze wyraznie, ze to baptysci - a wiec teologia kalwinska , bardzo antykatolicka ... i nawet antyluteranska ( w wielu aspektach).
Podaja, ze sa baptystami z siedziba w Londynie ... Ci akurat, o ile wiem, optuja za anglikanizmem w wersji "down Church" ... czyli najbardziej antypapieskiej.
Mozna poczytac ... w dzisiejszych czasach miecze sie wyszczerbily, glow scinac nie beda ... ale ogolnie to bardzo jalowe wyznanie.

Dominik

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Dominik » 2018-01-05, 11:34

Zakładka "misja", pisze "Naszą fizyczną siedzibą jest Zbór Baptystów w Zabrzu, przy ul. Zygmunta Augusta 5."

Abraham45

Re: Czy to szkodliwa dla katolików strona?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-05, 12:30

Usunąłem post tego gościa z mojej grupy Facebookowej. Tak będzie chyba lepiej. Nie chciałbym aby inni mieli do mnie jakieś zastrzeżenia, że pozwalam na prezentowanie czegoś co może być sprzeczne z nauką Kościoła.Ale dzięki za wasze uwagi.

ODPOWIEDZ