Inspiracje zwierzęce

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: Viridiana » 2019-01-25, 11:32

Illuminati i masoneria nie śpią :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1967
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 431 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: Praktyk » 2019-02-02, 17:19

ToTylkoJa pisze: 2019-01-25, 09:38 Co prawda nie pamiętam, jak kończyła się ta bajka, ale jestem prawie pewna, że to kolejna propaganda wiewiórek. Pamiętaj, nie wierz w nic, co widzisz. To spisek.
Tak podejrzewałem... widzę to co piszesz, więc jest to spisek. Tylko kto mógłby spiskować przeciwko wiewiórkom... kto jest największym wrogiem wiewiórek ?
To oczywiste !! jesteś tajnym agentem Nutelli !!

Wstydź się...
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: Viridiana » 2019-02-02, 17:21

Nutella spiskuje przeciw nam?! Czuję się zagrożona. :(
Ale czekolad wedlowskich nie muszę się bać?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-02, 17:44

To zależy.
Np. takie czekolady z orzechami to bym omijała (jeśli wiewiórki jedzą orzechy, to na pewno coś z nimi nie tak).
Pod warunkiem, że nie jesteś wilkołakiem zwykła czekolada nie powinna Ci zaszkodzić.

@Praktyk
Zapędziłeś się trochę...
Największym wrogiem wiewiórek są koty (dużo ludzi tkwi w błędzie, że to psy, ale różnica między kotami a psami jest taka, że psy nie chodzą po drzewach. A przynajmniej nie chodzą po drzewach, jak ktoś patrzy). Tylko akurat to, że koty spiskują nikogo nie powinno dziwić.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1967
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 431 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: Praktyk » 2019-02-02, 18:39

@ToTylkoJa
Koty nie spiskują, bo koty to samotnicy. Do spisku potrzebna jest grupa spiskująca. Ewentualnie kot ze schizofrenią może spiskować sam ze sobą. Kot Schroedingera, może spiskować i nie spiskować jednocześnie. Z kotem w butach nikt by nie chciał spiskować bo śmierdzą mu stopy.
Zdecydowanie koty to nie grupa spiskująca.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-02, 18:59

@Praktyk
Zapomniałeś, że koty to stworzenia na zdecydowanie wyższym poziomie.
Koty nie muszą spiskować, bo potrafią przekonywać inne stworzenia, że jest właśnie tak, jak one twierdzą. A to już jest na pewno podgrupa spisku.
No ile razy koty po 7 obiedzie przekonywały "właściciela" (to część iluzji), że jeszcze dzisiaj nie jadły?
Myślę, że dałyby radę nawet spiskować z wiewiórkami przeciwko wiewiórkom.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: Viridiana » 2019-02-02, 21:29

A co jeśli koty to przebrane psy?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Inspiracje zwierzęce

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-02, 22:38

@Viridiana
Jako posiadacz kota (a przynajmniej ona pozwala mi tak sądzić) oraz psa mogę wypunktować Ci mnóstwo różnic:
Przede wszystkim koty się nie ślinią. Każdy porządny pies się ślini.
Psy nie mruczą, a to główna cechą kotów.
Ważną cechą kotów jest to, że kot jest w każdym miejscu jednocześnie, dopuki nie usłyszy otwierania lodówki (jedna z hipotez na ten temat brzmi, że koty nie ograniczają się do 3 wymiarów, ale panoszą się po wszystkich innych w poszukiwaniu opuszczonego kawałka kurczaka. Inna mówi coś o pudełkach, atomach i detektorach). Powszechnie znanym faktem jest, że pies ponieważ obowiązkiem psa jest panoszenie się między nogami, nie może on być w innym miejscu (wyjątek stanowi niszczenie nowych kwiatów i koczowanie pod lodówką, jednak to kwestia raczej szybkiego przemieszczania się, niż wszechobecności).
No i przede wszystkim: kocia duma nie pozwoliłaby im na przybieganie na zawołanie (pod warunkiem, że zawołanie nie brzmi "choć, masz", lub pochodne), taplanie się w błocie i szczekanie na wszystko (choć każdy kot mógłby szczekać, jest to poniżej ich godności. Szanujący się kot minie irytujący obiekt z podniesionym ogonem, lub rzuci się na niego i zabije w przypadku kotów dzikszych).

Chociaż zostało to ujęte nie od tej strony, co trzeba, zostało wykazane, że psy mają zbyt mało kocich cech i nie są w połowie tak wysokorozwinięte jak koty.

ODPOWIEDZ