Post, głodówka

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Post, głodówka

Post autor: Andej » 2019-03-27, 07:37

Nie ona jedna. I dotyczy to nie tylko katolików. Jakiś czas temu czytałem o współczesnym (wtedy żył) Hindusie. Zamykali go w klatce, aby wykluczyć oszustwo.
Jestem przekonany, że Bóg stwarzając człowieka na swoje podobieństwo obdarował go wieloma wspaniałymi darami, cechami, umiejętnościami, które w swoim zadufaniu we własne możliwości zatraciliśmy. A tzw. cywilizacja zabija kolejne możliwości ludzkie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Post, głodówka

Post autor: Dezerter » 2019-03-27, 19:05

ursa pisze: 2019-03-26, 23:23 Ja postanowilam poglodowac troszke dluzej w Wielki Tydzien i zaczac diete plynna juz w Czwartek wieczorem i pociagnac do Niedzieli rano, czyli dwa dni wlasciwie. No i ten ostatni tydzien bedzie weganski.
Wielki tydzień dla mnie to bardzo aktywny tydzień, więc muszę być na 100%, a poza tym to już od W. Czwartku Pascha Chrystusa, a więc Święto :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Post, głodówka

Post autor: Dezerter » 2019-04-08, 20:35

Podsumuję może krótko mój post o wodzie
Żadnych spektakularnych uzdrowień nie doznałem - żadna z moich chorób nie zniknęła.
Waga - z 7 kg połowa wróciła, ale połowa nie! :)
Poprawę widoczną widzę w lepszym funkcjonowaniu układu trawiennego.
Moja samoocena i wiara w siebie wzrosła - nie myślałem wcześniej, że moja wola jest taka ... moja ;) i że to ja o wielu rzeczach rzeczywiście mogę decydować.
Wychodzenie z głodówki skróciłem w stosunku do zaleceń specjalistów i w 6 dniu jadłem już normalnie czyli wszystko - byłem na rekolekcjach i nie chciałem wydziwiać i robić sensacji.
Nie stosowałem w czasie głodówki żadnej lewatywy zalecanej przez "specjalistów", poza ziołowym środkiem przeczyszczającym dzień przed głodówką. Oglądałem specjalistyczny film dokumentalny w którym jasno pokazano dowody, że żadna lewatywa nie jest potrzebna dla zdrowego człowieka.

Dla chcących spróbować zalecałbym na początek 4 dni, bo 5 i 6 miałem już różne bóle, które mogą być przykre i świadczą o różnych niedoborach.
Jeśli po 4 dniach będzie ok, to następnym razem można spróbować dłużej, ale też bez szaleństw i tym razem już po konsultacji z lekarzem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Post, głodówka

Post autor: Andej » 2019-04-08, 21:12

Gratulacje. Cieszę się, że wytrwałeś.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Post, głodówka

Post autor: Dezerter » 2019-05-04, 11:11

Okazuje się, że za odkrycie mechanizmów leczniczych głodówki naukowiec japoński dostał Nobla w 2016 roku - polecam bardzo ciekawy film, dla każdego - jak żyć zdrowiej, bez cholesterolu, cukrzycy itd.
Tajemnica jednodniowej głodówki otrzymała Nagrodę Nobla
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ