Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 12:52

Nie szuraj, Wędrowcze, nie prowokuj i nie obrażaj - nie będziesz musiał wzywać administracji, by się jej wypłakać w rękaw.

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 12:54

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 12:52 Nie szuraj, Wędrowcze, nie prowokuj i nie obrażaj
Marku, a Ty lubisz jak Ci ktoś mówi co masz robić a czego nie?!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 12:59

Magnolia pisze: 2018-05-24, 12:54
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 12:52 Nie szuraj, Wędrowcze, nie prowokuj i nie obrażaj
Marku, a Ty lubisz jak Ci ktoś mówi co masz robić a czego nie?!
Magnolio,
Nie wiem czy rada by nie prowokować i nie obrażać podpada pod kategorię "mówienia co ma robić".
To była odpowiedź na wędrowcowe płacze i żale - jedynym sposobem jest właśnie to, co napisałem. Płakanie i żale nie działają (chyba że administracja da się nabrać, na co, zdaje się Wędrowiec liczy - no bo skoro Ty dałaś się nabrać... :) )
Wędrowiec do spółki z w drodze robią wszystko, by mnie zaczepić, obrazić itd.
Po czym żalą się na różnych wątkach jacy to są sponiewierani... przeze mnie.
Jeśli masz ochotę się wypowiadać na ten temat, prześledź starcia - powiedzmy - z ostatniego miesiąca. Kto kogo obrażał, obrzucał i prowokował.
I zrób to zanim włączysz się pomiędzy wódkę i zakąskę.

Od jakiegoś czasu forum jest wyjątkowo toksycznym środowiskiem pod tym względem. CO najbardziej dziwi, najbardziej bezczelni są CI, którzy mają pełne usta gadania o Bogu, modlitwie, rekolekcjach takich i innych.
Ja jestem tylko asertywny. Nikogo personalnie pierwszy nie zaczepiam - co jest do sprawdzenia.
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 13:03 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 13:03

Marku, śledzę ... i nie chcesz wiedzieć co widzę....
Więc odsyłam do mojego postu powyżej, na poprzedniej stronie, że mamy wpływ tylko na siebie.

Jestem mediatorem, z kłótniami i sporami mam dużo do czynienia, ludzi kłócących się widzę często, co nieco wiem o konfliktach. :)
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 12:59 Od jakiegoś czasu forum jest wyjątkowo toksycznym środowiskiem pod tym względem.
Marku, Ty tez jesteś częścią tego forum :) a patrząc na ilość postów, dość znaczną częścią. :) Także budujesz atmosferę tu panującą.
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 13:05 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 13:04

Magnolia pisze: 2018-05-24, 13:03 Marku, śledzę ... i nie chcesz wiedzieć co widzę....
Więc odsyłam do mojego postu powyżej, na poprzedniej stronie, że mamy wpływ tylko na siebie.

Jestem mediatorem, z kłótniami i sporami mam dużo do czynienia, ludzi kłócących się widzę często, co nieco wiem o konfliktach. :)
Gratuluję. Właśnie je rozniecasz. wspierając awanturników.

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 13:07

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:04
Magnolia pisze: 2018-05-24, 13:03 Marku, śledzę ... i nie chcesz wiedzieć co widzę....
Więc odsyłam do mojego postu powyżej, na poprzedniej stronie, że mamy wpływ tylko na siebie.

Jestem mediatorem, z kłótniami i sporami mam dużo do czynienia, ludzi kłócących się widzę często, co nieco wiem o konfliktach. :)
Gratuluję. Właśnie je rozniecasz. wspierając awanturników.
Nie wydaje mi sie bym opowiadała się po stronie wędrowca i w drodze. Do każdego mówię to co powinien usłyszeć z osobna.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 13:09

Nie za pochopnie stawiasz się w roli sędziego?

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 13:14

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:09 Nie za pochopnie stawiasz się w roli sędziego?
Marku, a gdzie wydałam wyrok? zacytuj proszę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 13:20

Magnolia pisze: 2018-05-24, 13:14
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:09 Nie za pochopnie stawiasz się w roli sędziego?
Marku, a gdzie wydałam wyrok? zacytuj proszę.
A kto napisał przed chwilą:
Do każdego mówię to co powinien usłyszeć z osobna.
?
I jak to się ma do (również Twojego)
Marku, a Ty lubisz jak Ci ktoś mówi co masz robić a czego nie?!
?

Jak masz ochotę na takie zabawy, to się przygotuj - proszę, oto trzy wątki w ktorych ostatnio był konflikt - i linki do miejsc gdzie się zaczął:
Wątek "Czy boicie się Islamu"
viewtopic.php?p=166253#p166253

Wątek "Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp"
viewtopic.php?f=48&t=948&start=75

Wątek "Przykazania kościelne"
viewtopic.php?p=165832#p165832
--------------------------------------------
A tak na marginesie - o poziomie forum (niestety) świadczy to, że nikt nie zainteresował się najmądrzejszym tekstem, jaki tu został napisany co najmniej od czasu, kiedy Jacek zniechęcił się do tego grona - mianowicie tekstem Truckera Hioba o "czwartym kielichu".
Mądry, ważny, poruszający najważniejsze zagadnienia naszej wiary tekst.
Ale kogo to obchodzi? Lepiej pohejtoważ, poprzeypisywać innym a to "dyrygowanie" a to tajemne związki z administracją... jest kłótnia, jest zabawa.
A wchodzić w nieco trudniejsze (choć Trucker pisze przystępnie) tematy? Eeee, trzeba by się wysilić...
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 13:26 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 13:32

Ciekawa jestem czy ktoś w tych zdaniach widzi wyrok? to jest dla mnie ciekawa informacja, poproszę innych o wypowiedź.

Ale rozumiem Marku że poczułeś się zaatakowany przeze mnie, przykro mi, chciałam tylko wzbudzić autorefleksję.
Magnolia pisze: 2018-05-24, 12:54
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 12:52 Nie szuraj, Wędrowcze, nie prowokuj i nie obrażaj
Marku, a Ty lubisz jak Ci ktoś mówi co masz robić a czego nie?!
Dla mnie mówisz wprost Wędrowcowi co ma robić, a czego nie. Zapytałam czy Ty też tak lubisz.
Domyślam sie, że nie.

Najczęściej przeszkadza nam to co i u nas kuleje... tylko nie chcemy tego zobaczyć. - Uwaga ogólna do wszystkich.

Pytanie jest: Co ja mogę zmienić w sobie żeby tu było milej, lepiej, mniej konfliktów?

Jeśli tego tematu każdy z osobna nie przepracuje to nic sie nie zmieni. A jeśli ktos sobie odpowie : "ja nie musze nic zmieniać to inni maja problem"... no to jest PROBLEM.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-24, 13:37

Magnolia pisze: 2018-05-24, 13:32 Ciekawa jestem czy ktoś w tych zdaniach widzi wyrok?
O wyroku nie pisałem, tylko o osądzaniu. Więc proszę nie zmieniaj post factum (o przepraszam, po fakcie ;) )
Pytanie jest: Co ja mogę zmienić w sobie żeby tu było milej, lepiej, mniej konfliktów?
Ja wiem - kończę pisać w tym durnym wątku i reagować w nim na arogancje i insynuacje.

Powoli tracę nadzieję, że tu można w ogóle porozmawiać merytorycznie, bez podobnych numerów. Kiedyś było to bardzo miłe, choć może trochę słabo moderowane forum. Dziś... szkoda gadać.
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 13:38 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: mamamondfa » 2018-05-24, 13:46

Tekst hioba, jak sam autor napisał, jest już długo w obiegu :) ja na przykład go znam, więc znalazłam się w gronie osób, które uznałeś za świadczące o "poziomie" forum :) niesatysfakcjonującym jak podejrzewam.
Trochę nijak to się ma do rzeczywistości bo niesłusznie Marku wysunąłeś swój wniosek. Z hiobem jeździłam pare lat i niejednokrotnie nawet poruszaliśmy ten temat w ciężarówce. Nie wykazałam zainteresowania, bo już go znam.

Zostawiam kilka wiader zimnej wody zez własnej studni głębinowej :D dla każdego po jednym. Co by ochłonąć :)

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 13:51

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:37 O wyroku nie pisałem, tylko o osądzaniu. Więc proszę nie zmieniaj post factum (o przepraszam, po fakcie ;) )
Pomijając Twoją drobną złośliwość do mnie odpowiem:
Nie zmieniam niczego, ale inaczej akcentuję. Myśląc o roli sędziego pomyślałam o wydawaniu wyroków, rozstrzyganiu spraw jednoznacznie. Ty zaakcentowałeś osądzanie. A rolą mediatora nie jest wydanie wyroku, tylko wskazanie co można poprawić by się wzajemnie usłyszeć. Obie strony mogą wyjść z takiego sporu wygrane.
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:37 Pytanie jest: Co ja mogę zmienić w sobie żeby tu było milej, lepiej, mniej konfliktów? - Ja wiem - kończę pisać w tym durnym wątku i reagować w nim na arogancje i insynuacje.
Zawsze możesz podjąć taką decyzję, nie ma przymusu uczestniczenia w tym wątku, Dezerter napisał wprost, że każdy pisze tu na własną odpowiedzialność.
Ale czy znowu nie to najbardziej drażni Cię u osób, które tak "straszą"?
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:37 Powoli tracę nadzieję, że tu można w ogóle porozmawiać merytorycznie, bez podobnych numerów. Kiedyś było to bardzo miłe, choć może trochę słabo moderowane forum. Dziś... szkoda gadać.
Nie jesteś tu gościem, ale współtworzysz to forum, Marku. :)
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-24, 13:20
A tak na marginesie - o poziomie forum (niestety) świadczy to, że nikt nie zainteresował się najmądrzejszym tekstem, jaki tu został napisany mianowicie tekstem Truckera Hioba o "czwartym kielichu".
Faktycznie . NIKT. Ty równiez Marku nie umiesciłes tam żadnego komentarza. :-?
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 13:54 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: W drodze » 2018-05-24, 14:23

Wspomnieliście i mnie,wiec odpowiem.
Jest dla mnie nie do przyjęcia,aby na tak niby zacnym forum „Z Chrystusem”, mieć takie podejście do drugiej osoby,niezależnie jak pisze i czy tym pisaniem drażni lub obraza.
Ale to jest mój pogląd na ten temat,i każdy ma prawo odczuwać oraz reagować inaczej.
Nawet jak sa jakieś insynuacje do mojej osoby ,nie reaguje złością.
Muszę jednak swoją opinie przekazać co do osób wplątanych w temat,czyli Magnolie,Marka oraz wędrowca.
Otóż najbardziej zrównoważona,wrażliwa oraz pomocna osoba jest na tym forum Magnolia. Z wędrowcem mam nawet wspólny język,natomiast Marek należy do tych co stwarza problem ,czyli zło.Przytoczę choć jeden przykład ,aby nie być gołosłownym. Bylo to na wątku powitalnym Wiesławy,protestantki.
Administracja w porę zareagowała ,zamykając wątek.
I na koniec mądry cytat. Wewnętrzny spokoj osiągasz,kiedy nie usiłujesz zmieniać drugiej osoby.
Wróg ,to obce dla mnie pojęcie.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

Magnolia

Re: Kontrowersje osobiste, dyskusje personalne, itp

Post autor: Magnolia » 2018-05-24, 15:13

p.s W drodze, dziękuję za miłe słowa. :)

Moją intencją nie było dziś wejść w konflikt z Markiem. Starałam się pokazać tu wszystkim dziś dwie rzeczy:
1) nie trzeba się zgadzać, ale trzeba się szanować. Mam nadzieję, że widać jedno i drugie w powyższej dyskusji.
2) Można toczyć polemikę, ale też nie musimy się do końca przekonać. Możemy się rozejść bez przyznania komuś racji albo oczekiwania przyznania racji przez Adwersarza.

Złota zasada w dyskusjach, zanim coś napiszesz, odnieś to do siebie. Stosowanie jej odrzuca conajmniej połowę tego co chciałabym w pierwszym momencie napisać, daje czas na oddech i nie pozwala emocjom się ponosić.
Nie musicie odpisywać komuś kto was drażni, nie musicie dawać tu upustu emocjom, nie musicie obrażać innych - bo najcześciej dostaniecie to samo w zamian. Za to fajnie jest usłyszeć przedrostek: "moim zdaniem..." "w moim odczuciu.." "z mojej perspektywy..", "z mojego doświadczenia..." , "ja mam inne zdanie..." , "miałem inne doświadczenia..." - :)

Forum, jak każda mała wspólnota ma swoje dynamizmy, antagoniści są potrzebni w rozmowie, bo inaczej byłoby nudno. Ale szacunek do siebie to podstawa!

Szanuje Marka. A On mnie.
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 15:41 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany