Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Kenisz

Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Kenisz » 2019-08-18, 14:09

Witam. Jestem tu aby przynieść Wam trochę informacji o dalekiej, Azjatyckiej religii - Axis Order
w 2016 roku wyjechałem ze znajomymi do Japonii na wakacje. Byliśmy bez przewodnika - wiecie, żyjemy w XXI wieku, więc
co mogłoby się stać? dolecieliśmy do Kyoto. Następnego dnia naszym celem było pozwiedzanie pobliskiej feudalnej Japonii - W tym celu udaliśmy się
Poza obszar zabudowany, we wsie, lasy pagórki itd. Podróżując w ten sposób zwiedzaliśmy różnego rodzaju świątynie. Przed szlakiem prowadzącym ku Świątyni wody,

położonej niedaleko miasta Arusenrechia zatrzymała nas pewna staruszka.Niestety nie rozumieliśmy co do nas powiedziała, ale było to
coś w stylu powitania - pomyśleliśmy że chyba po prostu tak się wita nietutejszych w tamtych stronach.Sama świątynia była z pozoru dość normalna. Wychodząc natknęliśmy się na osobę rozmawiającą po Angielsku - Opowiedziała nam o tym czym jest owa religia. Axis Order to religia mówiąca o tym,

jak wspaniały jest żywioł wody - Woda nas stworzyła, jest naszym pożywieniem, bez niej świat by nie istniał. Jenak owa religia zmaga się z wielkim problemem - ludzie nie szanują wody - zanieczyszczają, wyrzucają do niej odpady, traktują ją jako coś bezużytecznego. Megumin (bo tak nazywała sie owa kobieta) zaprowadziła nas do ukrytej świątyni obok lasu - była to dosłownie ruina- zarośnięty mechem kamień i jakaś stara fontanna. Lecz podobno

woda w tej fontannie była nieskazitelnie czysta (była to bodajże ta uzdrawiająca woda z gorących źródeł). Za fontanną stał chłopak -na pierwszy rzut oka wyglądał jakby nie był Japończykiem, ale mówił w ich języku więc pewnie po prostu ma różne korzenie. Chłopak przedstawił nam się jako Kazuma.

Mówił do nas coś w swoim języku, a Megu nam wszystko tłumaczyła. W skrócie chciał nas zachęcić do uwierzenia w Bogini Aquę - Aqua to najwyższa Bogini religii Axis. My zaskoczeni tą propozycją (wtedy jeszcze jako chrześcijanie)-odmówiliśmy. Wtedy zza murów świątyni wyszedł Sasuke Uchicha -
jeden z ostatnich, ocalałych członków klanu Uchiha z Konohagakure. Wtedy zrozumiałem że coś jest nie tak. Sasuke uruchomił swojego sharingana i szybkim pędem napierał w naszą stronę. Krzyknąłem głośno "kryć się!". Wszyscy we trójkę upadliśmy na ziemię. W kącie świątyni zobaczyłem katanę,

była drewniana, a na jej rękojeści był wygrawerowany napis "Gintoki". Korzystając z czasu który dał mi Sasuke swoim nieudanym ciosem chwyciłem za miecz. Sasuke znów zaatakował, tym razem ostrożniej - biegł szybkim krokiem ninjy po ścianie po czym wyskoczył robiąc nad moim mieczem salto i raniąc mnie w biodro. Rana nie była głęboka jednak mocno krwawiła od ostrzejszej niż brzytwa katany. Oddaliłem się prędko od wroga po czym wykonałem swój ruch. Szybkim zyzgakowatym krokiem podbiegłem do Sasuke, zrobiłem przewrót i z wyskoku zaatakowałem Sasuke w szyje.

Miecz był bardzo tępy, ledwo go zraniłem. Wtedy nagle ni z tąd ni z owądpojawiła się Boginii Aqua. Mówiła do mnie w języku polskim - "Gratulację wybrańcu, przeszedłeś wielką próbę Kultu Axis." Zdezorientowany pytam o co w tym wszystkim chodzi?? Aqua powoli opadła na powierzchnię i wytłumaczyła mi - "Jesteś wybrańcem naszego Kultu - Synem Minato Namikaze, Czwartym Hokage Konohagakure sławnego cały świat dzięki swojej szybkości, co przyczyniło się do otrzymania przez niego przydomku Żółtego Błysku Konohy, jako twoja Boginii ja Aqua nadaje ci imię Naruto, witamy w naszych progach Uzumaki." Wtedy zrozumiałem o co w tym wszystkim chodzi. Mój ojciec był jednym z członków tej religii, dlatego pojechałem do

Japonii bez przewodnika - aby zwiedzić to miejsce i zostać nowym Hokage. Aktualnie żyje w luksusowym hotelu w Tokio, mam 50 calowy telewizor, nową Toyotę Suprę i Najnowocześniejszy telefon. To wszystko dzięki wiaręe w Boginię Aquę- To ona dała mi nowe życię - takich luksusów może doświadczyć każdy z was jeśli w nią uwierzycie, odsyłam do wikipedii, buzi ;*. https://konosuba.fandom.com/wiki/Axis_Order
Ostatnio zmieniony 2019-08-18, 14:16 przez Kenisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dominik » 2019-08-18, 14:14

Edytuj swój post i podziel go na akapity, tego nie da się czytać.

Wolfi

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Wolfi » 2019-08-18, 14:21

Stary nie ogladaj tyle naruto, ;p a widzac avatar to chyba hentai tez odstaw ;p
#ransengan ;D
#ransengan ;D
comment_dtHCvQyFF2Aq2TgxOU7ac3F2dCy0Ajv8,w400.jpg (23.15 KiB) Przejrzano 760 razy

Dominik

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dominik » 2019-08-18, 14:23

Dobra, przenoszę temat do kawiarenki. Nie będzie żartów w dziale religijnym.

Kenisz

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Kenisz » 2019-08-18, 14:26

Historia opiera się na prawdziwych wydarzeniach.

@Edit
Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać o najwspanialszej Boginii, itd to będę na październikowym zlocie alternatywek w Krakowie
Pozdrawiam ^^

PS. A bezbożników traktujących to jako żart zostawmy na pastwe kultu Eris
Ostatnio zmieniony 2019-08-18, 14:37 przez Kenisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dominik » 2019-08-18, 14:41

Kenisz, ładną dziewczynę masz na grafice w podpisie. Mimo jej piękności zmień grafikę na bardziej odpowiednią dla naszego forum.
Jeśli nie planujesz pisać w innych tematach, to niech ona zostanie.

PS. Dzięki za akapity.
Ostatnio zmieniony 2019-08-18, 14:41 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14981
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4207 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dezerter » 2019-08-18, 14:48

Wtedy zrozumiałem że coś jest nie tak. Sasuke uruchomił swojego sharingana i szybkim pędem napierał w naszą stronę. Krzyknąłem głośno "kryć się!". Wszyscy we trójkę upadliśmy na ziemię. W kącie świątyni zobaczyłem katanę,

była drewniana, a na jej rękojeści był wygrawerowany napis "Gintoki". Korzystając z czasu który dał mi Sasuke swoim nieudanym ciosem chwyciłem za miecz. Sasuke znów zaatakował, tym razem ostrożniej - biegł szybkim krokiem ninjy po ścianie po czym wyskoczył robiąc nad moim mieczem salto i raniąc mnie w biodro. Rana nie była głęboka jednak mocno krwawiła od ostrzejszej niż brzytwa katany. Oddaliłem się prędko od wroga po czym wykonałem swój ruch. Szybkim zyzgakowatym krokiem podbiegłem do Sasuke, zrobiłem przewrót i z wyskoku zaatakowałem Sasuke w szyje.

Miecz był bardzo tępy, ledwo go zraniłem. Wtedy nagle ni z tąd ni z owądpojawiła się Boginii Aqua. Mówiła do mnie w języku polskim - "Gratulację wybrańcu, przeszedłeś wielką próbę Kultu Axis." Zdezorientowany pytam o co w tym wszystkim chodzi?? Aqua powoli opadła na powierzchnię i wytłumaczyła mi - "Jesteś wybrańcem naszego Kultu - Synem Minato Namikaze, Czwartym Hokage Konohagakure sławnego cały świat dzięki swojej szybkości, co przyczyniło się do otrzymania przez niego przydomku Żółtego Błysku Konohy, jako twoja Boginii ja Aqua nadaje ci imię Naruto, witamy w naszych progach Uzumaki."
... Ty nas namawiasz do udziału w jakiejś grze?
Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że ten tekst powyżej mamy traktować poważnie ;)
Ile masz lat?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Quinque » 2019-08-18, 21:12

Ten awatar nie jest z hentai tylko z Konosuby. Postać nosi nazwę Aqua

Poza tym, widać że ten człowiek przyszedł na to forum trollować. Zresztą, to styl opowiadania jednego jutubera o nazwie Vodym. Po co się takimi osobami przejmować? Osobiście, narazie bym go nie wyrzucał z forum. Może zacznie pisać z sensem
Ostatnio zmieniony 2019-08-18, 21:12 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dominik » 2019-08-18, 22:15

Dziękuje @Quinque za informacje. Jak na razie problemów nie ma, o żadnym wyrzucaniu nie ma mowy, przynajmniej na chwile obecną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Andej » 2019-08-18, 22:23

Jaja sobie robicie? To niepoważne.

A co do wody, to rzeczywiście jest naszym zbawieniem. Woda chrzcielna. Oczyszcza. Daje szansę na szczęście. I to wieczne.

Za dość tragiczne uważam upatrywanie szczęścia w luksusowym samochodzie, nowym telefonie i niezbyt dużym telewizorze. Zupełnie mnie to rajcuje. A dokładniej, gdybym uważał to za wyższe wartości, to znaczyłoby, że zupełnie nisko upadłem. Mam nadzieję, że nie piszesz tego na poważnie. Ino próbka literacka (też niezbyt).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dominik » 2019-08-18, 22:50

Temat nie jest poważny, dlatego do kawiarenki go przenioslem.

Co do wody. Ja ją wolę od herbaty czy soków. W sumie gdyby znikły wszystkie inne płyny do picia z tego świata to bym się tym nie przejął.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14981
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4207 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Dezerter » 2019-08-18, 23:36

My mamy i znamy jedyne źródło wody żywej - Jezusa Chrystusa - nikt nam nie może dać lepszej wody, bo kto z tej będzie pić nie będzie pragnął na wieki.
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Eden

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Eden » 2019-08-19, 05:55

Andej pisze: 2019-08-18, 22:23 A co do wody, to rzeczywiście jest naszym zbawieniem. Woda chrzcielna. Oczyszcza. Daje szansę na szczęście. I to wieczne.
H2O ->> fizyczna woda nie ma cudownych właściwości dawać życia wiecznego, duchowego!
W żadnym razie nie powinniśmy tak myśleć, że zbawienie jest w wodzie! Ono jest w Osobie Chrystusa! Tylko w tym, Kim On jest i co uczynił...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Andej » 2019-08-19, 09:17

Wj 29,4 "Aaronowi zaś i synom jego rozkażesz zbliżyć się do wejścia do Namiotu Spotkania i obmyjesz ich wodą."
Lb 8,6-7 "Wyłącz lewitów spośród Izraelitów i oczyść ich. Postąpisz zaś z nimi w ten sposób, aby ich oczyścić: pokropisz ich wodą przebłagania, ogolą całe swoje ciało, wypiorą szaty, i wtedy będą czyści."
Ap 22,1-2 "I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa [służą] do leczenia narodów."
Ap 22,17 "A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!» A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie."

J 3.5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Axis Order - Woda jest naszym zbawieniem

Post autor: Eden » 2019-08-19, 11:46

Andej pisze: 2019-08-19, 09:17 Wj 29,4 "Aaronowi zaś i synom jego rozkażesz zbliżyć się do wejścia do Namiotu Spotkania i obmyjesz ich wodą."
Lb 8,6-7 "Wyłącz lewitów spośród Izraelitów i oczyść ich. Postąpisz zaś z nimi w ten sposób, aby ich oczyścić: pokropisz ich wodą przebłagania, ogolą całe swoje ciało, wypiorą szaty, i wtedy będą czyści."
Ap 22,1-2 "I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka. Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa [służą] do leczenia narodów."
Ap 22,17 "A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!» A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!» I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie."

J 3.5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
Symbolika! Fizyczna woda nie zbawia na sposób duchowy! (to nie magia)

ODPOWIEDZ