Zmiażdżyłam się

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
zmiażdżona

Zmiażdżyłam się

Post autor: zmiażdżona » 2019-10-03, 18:49

:!:
Cześć! Niech Bóg błogosławi każdą osobą która to przeczyta! Jestem zmiażdżona a tak naprawdę sama się zmiażdżyłam.
Wstaje rano, ubieram się modnie i wychodzę do pracy, w autobusie uśmiech mi nie jest potrzebny wiec przyklejam go starannie dopiero gdy wchodzę do pracy. Śmieje się. Żartuje.Ripostuje i ciężko pracuje.
Czasami jestem w pracy 16h. Wychodzę. Natychmiast odklejam podniesione do góry kąciki ust i zaczyna boleć...
... zaczelo się 3 lata temu kiedy chciałam być kimś bardziej i więcej niż byłam. Pycha popychała mnie do kolejnych chwilówek, które zmiażdżyły moje życie. Tonę! Każdego dnia coraz bardziej! Pomyślisz- „jak głupia” tyle się mówi o pętli zadłużenia - dziś tez to wiem.
Boje się rano wstawać bo nie wiem kiedy przyjdzie komornik, na koncie zajęcie egzekucyjne, pracuje ale nie mam na chleb. Żyje w ciągłym strachu o jutro i zazdroszczę tym którzy maja teraz luźne 10zl na swoje wypadki. Nie daje już rady. Nikt nie wie o moich problemach. Nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc. Szaleje w tej matni.
... „lecz na Twoje słowo zarzucę sieci” próbuje ale bez pomocy, jalumużny nie dam rady.

Dlatego założyłam to.
https://zrzutka.pl/2d2vhv

Jestem żebrakiem.

Nie mam odwagi zrobić tego pod kościołem dlatego pisze tutaj. Jeśli możesz pomóż! Wyślij złotówkę, jeśli nie możesz - udostępnij! Jeśli mną gardzisz - przynajmniej postaraj się zrozumieć.

Jeżeli nie zdobędę tych pieniędzy do jutra to boje się ze reszty juz nigdy nie spłacę.
D.

Dominik

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Dominik » 2019-10-03, 22:48

Witaj.

Na Zrzutce masz avatar z rybką, na zdjęciu zrzutki chyba krzyż. Wygląda na to, że interesujesz się religią, popiszesz z nami?

zmiażdżona

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: zmiażdżona » 2019-10-04, 07:40

Dominik pisze: 2019-10-03, 22:48 Witaj.

Na Zrzutce masz avatar z rybką, na zdjęciu zrzutki chyba krzyż. Wygląda na to, że interesujesz się religią, popiszesz z nami?
Jasne, co chcielibyście wiedzieć ?
Ostatnio zmieniony 2019-10-04, 07:49 przez zmiażdżona, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam cytowanie, Magnolia

Magnolia

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 09:50

Od wczoraj zastanawiam się jak CI mądrze pomóc... Jeszcze nie wymyśliłam...

Bo gdzieś pod skórą czuję, że nie jest rozwiązaniem wpłaceniem Ci pieniędzy...Jasne że ich potrzebujesz, bo nabrałaś tyle kredytów że się pod nimi ugięłaś...Ale zauważ, ze nie jest to koniec Twojego życia. Żyjesz, oddychasz, masz internet, masz pracę, pewnie masz dom. To są poważne kłopoty finansowe, ale nie koniec życia.
Masz jeszcze Boga blisko siebie. A dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Ale często Bóg czeka na takie sytuacje życiowe człowieka, które człowiek zgotował je sobie sam, żeby czegoś go nauczyć.

Czy już widzisz jaką naukę Bóg Ci daje? Do czego teraz Cię wzywa?

Czy na pewno Bóg wzywa CIę do żebrania?

Jak ta sytuacja wpływa na Twoją wiarę?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-10-04, 09:56

Proszę wybaczyć, jesli zrzutka jest uczciwa, ale nie ma żadnego potwierdzenia iż to, co w temacie zrzutki to prawda.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Betka » 2019-10-04, 15:22

Nie można tej sytuacji uporządkować biorąc normalny kredyt na normalnym procencie i spłacić tamte ,wykańczające ?
Sytuacja z chwilówkami jest dla Ciebie ścianą.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

zmiażdżona

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: zmiażdżona » 2019-10-04, 15:34

Betka pisze: 2019-10-04, 15:22 Nie można tej sytuacji uporządkować biorąc normalny kredyt na normalnym procencie i spłacić tamte ,wykańczające ?
Sytuacja z chwilówkami jest dla Ciebie ścianą.
Niestety nie ponieważ nie mam już żadnej zdolności kredytowej. Tylko komornika.

Dodano po 38 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2019-10-04, 09:56 Proszę wybaczyć, jesli zrzutka jest uczciwa, ale nie ma żadnego potwierdzenia iż to, co w temacie zrzutki to prawda.
Te obawy są zrozumiałe, w jaki sposób mam to panstwu udowodnić ?

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
Magnolia pisze: 2019-10-04, 09:50 Od wczoraj zastanawiam się jak CI mądrze pomóc... Jeszcze nie wymyśliłam...

Bo gdzieś pod skórą czuję, że nie jest rozwiązaniem wpłaceniem Ci pieniędzy...Jasne że ich potrzebujesz, bo nabrałaś tyle kredytów że się pod nimi ugięłaś...Ale zauważ, ze nie jest to koniec Twojego życia. Żyjesz, oddychasz, masz internet, masz pracę, pewnie masz dom. To są poważne kłopoty finansowe, ale nie koniec życia.
Masz jeszcze Boga blisko siebie. A dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Ale często Bóg czeka na takie sytuacje życiowe człowieka, które człowiek zgotował je sobie sam, żeby czegoś go nauczyć.

Czy już widzisz jaką naukę Bóg Ci daje? Do czego teraz Cię wzywa?

Czy na pewno Bóg wzywa CIę do żebrania?

Jak ta sytuacja wpływa na Twoją wiarę?



Właśnie najgorsze jest w mojej sytuacji to, ze nie mam nikogo któremu udałaby aż tak żeby powiedzieć. Boje się ostracyzmu. Bez wiary pewnie już bym nie żyła. Tylko ona mnie trzyma...
Wszystko jest po coś, wiem ale już nie daje rady! Ufam ale tak bardzo się boje każdego dnia!

Magnolia

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 15:56

Jeśli masz wiarę to masz wiele!

Widzisz sytuacja w której dostaniesz od kogoś pieniądze (od obcych z internetu) jest niewychowawcza. Nabroiłaś ale nie poniesiesz konsekwencji bo inni Cię spłacą.
Wyklarował mi się pewien pomysł. My Cię nie znamy i tak jak pisze Marek, nie ma żadnych dowodów że to jest prawdziwa zrzutka (z całym szacunkiem, dowodem byłyby np pisma od komornika z kwotą zadłużenia, z ukrytymi danymi osobowymi). Pomyślałam że powinnaś poszukać osobę w swoim otoczeniu, która Ci zaufa realnie i pożyczy pieniądze na szybką spłatę, ale jednocześnie zobowiążesz się na spłacanie długu nadal temu komuś. Taką osobą może mógłby być twój proboszcz, albo daleki krewny. Ktoś kto Cię zna i komu spłacisz zadłużenie. Rozumiem że odsetki z chwilówek są zabójcze dlatego sensowne jest spłacenie ich za jednym zamachem, by skończyć naliczanie odsetek. Jednak dług, jako konsekwencję swoich działań powinnaś spłacić.

Może jakaś fundacja Ci pomoże, może OPS (tam na pewno dostaniesz np jakieś paczki żywnościowe), na pewno zgłoś się do caritasu by otrzymać żywność, ubrania.

Nie napisałaś ani kwoty zadłużenia, ani czy Twoja rodzina Ci pomaga.. Masz kogoś na kogo możesz liczyć?
Ostracyzm może Cie spotkać tylko od osób bardzo zakłamanych i hipokrytów (czy zdanie takich ludzi się dla Ciebie liczy?), normalny człowiek wie że ludzie upadają, że ludzie są słabi... ale tak jak Jezus upadł po krzyżem trzy razy - tyle samo razy się podniósł - w tym mamy Go naśladować - w podnoszeniu się z naszych słabości.

Kalart

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Kalart » 2019-10-04, 16:12

Lepiej bić głową o ścianę niż wysyłać pieniądze nieznajomym przez Internet. Ba, nawet z przesyłaniem przedmiotów należy uważać - co za problem sprzedać ubrania w ciuchlandzie? Tak jak zazwyczaj dzieje się z ubraniami wrzuconymi w kontener opatrzony smutną buzią dziecka, nie wędrują one do potrzebujących, tylko są sprzedawane za półdarmo... Tak, dotyczy to też kontenerów Caritasu.
Pismo od komornika to niekoniecznie wiarygodny dowód - google grafika wypluwa takie pisma setkami.

Rozwiązaniem nie jest słanie pieniędzy, ale rada. Istnieje taki termin jak "upadłość konsumencka", która własnie pozwala uwolnić się od wszelkich długów. Od zdecydowanej większości majątku również, ale jak jest warty mniej niż długi... to i tak warto. Nago się nie zostanie, są przedmioty wyłączone z egzekucji.
Tutaj lepiej się udać do prawnika, bo bez znajomości wszystkich aspektów trudno doradzić, co należy zawrzeć w piśmie do sądu z wnioskiem.

Magnolia

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 17:31

A żeby pójście do prawnika nie było problemem, to są punkty darmowej pomocy prawnej.
https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/mapa-punktow/

Dominik

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Dominik » 2019-10-04, 17:58

Jestem zapisany do pewnego stowarzyszenia, takiego lokalnego. Były w nim darmowe porady prawne, chyba z projektu unijnego były na to pieniądze. Takie miejsca raczej nie będą uwzględnione na mapce. Jeszcze ta mapka nie uwzględnia, przynajmniej w mojej miejscowości porad prawnych przy biurach poselskich.

Więc do dzieła :)

zmiażdżona

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: zmiażdżona » 2019-10-04, 19:26

Spłacam długi już od roku, pracuje całymi dniami k wszystko idzie na komornika. Może faktycznie ta zrzutka to byk głupi pomysł. Wynikiem był mojej bezradności. Czuje się fatalnie i zwyczajnie nie mam juz siły. Dlatego pomyślałam ze jeśli 5 tysięcy osób wypłaciłoby po złotówce, to ja najbliższe 2 tygodnie mam spokojne i mogę spłacać dalej... bo to będę jeszcze robić bardzo długo.
Pytacie czy mam kogoś z otoczenia - nie. Moi rodzice są starsi j bardzo schorowani nie mogę im powiedzieć.
Oczywiście ze macie prawo mi nie wierzyć

Dodano po 6 minutach 57 sekundach:
Proszę zmówcie dziś w mojej intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po ludzku nie mam już siły.

Magnolia

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 19:50

Ja dziś polecałam Ciebie Bogu na mszy św. Na pewno pomodlimy sie jeszcze. Andej codziennie modli sie w intencjach wszystkich forumowiczów.
Ale dzięki nasze rozmowie już masz nowe rady i coś do działania.
Wybierzesz sie do prawnika?
Skąd jesteś?

zmiażdżona

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: zmiażdżona » 2019-10-04, 20:38

Jestem z Sosnowca. Tak wybiorę się do prawnika. Poszukam czegoś. Dziękuje za modlitwę

Magnolia

Re: Zmiażdżyłam się

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 20:43

To spore miasto, blisko jeszcze większego, a więc darmową pomoc prawną na pewno znajdziesz.
https://otososnowiec.pl/20190305146692/ ... 1551744182

https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/pro ... ikQAvD_BwE
tu tez możesz się rozejrzeć za informacjami o upadłości konsumenckiej.

https://sosnowiecki.pl/i,program-darmow ... 27082.html
http://www.kana.sosnowiec.pl/propozycje/prawnik.html
http://kanal99.pl/2016/01/darmowa-pomoc ... owcu/46026 - konkretne punkty

ODPOWIEDZ