Polecane programy telewizyjne

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Dominik

Polecane programy telewizyjne

Post autor: Dominik » 2019-10-03, 23:08

Nie oglądam telewizji od wielu lat. Może polecicie jakieś programy warte obejrzenia, zwłaszcza takie dzięki którym można dowiedzieć się czegoś wartościowego?
Jak siadam już przed telewizorem i biorę pilota, to po prostu pykam, pykam po kanałach, jakieś sto do wyboru i nic nie ma,,, mało co ataku wścieklizny nie dostane.

Biserica Dumnezeu

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-03, 23:38

Nie mam telewizora.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Betka » 2019-10-04, 07:12

Tez nie mam od 6 lat :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Magnolia

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Magnolia » 2019-10-04, 07:34

Dominiku, jak się zastanowiłam to w sumie oglądam jeden kanał HGTV, gdzie ulubiłam sobie oglądanie remontów domów, metamorfoz wystrojów mieszkań itd oraz programy związane z projektowaniem ogrodów.
Dzięki temu kanałowi zaprojektowałam samodzielnie działkę oraz zrobiłam duży remont w wakacje. :)

No i mam jeden ulubiony serial, ale się nie przyznam. ;))

Dominik

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Dominik » 2019-10-04, 08:22

Zakładając ten temat właśnie pomyślałem o kanałach typu HGTV, remonty domów itp. Nie nauczymy się z nich jak zbudować bombę atomową, ale przyjemnie się je ogląda, nawet jak się nie ma w planach remontu.

Wolfi

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Wolfi » 2019-10-04, 11:57

Ja ogladam tylko mecze w TV

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Andej » 2019-10-04, 21:44

Nie wiem, czy jeszcze jest. Ale teleturniej Sznuka był (może jest) ciekawy. Misz masz, ale szybko i kulturalnie. Chyba to było (jest 1 z 10).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Niezapominajka » 2019-10-08, 21:43

również chętnie się dowiem, czy ma ktoś coś ciekawego do polecenia. już czasem sama „głupieje” i ogladam jakieś ukryte prawdy żeby zresetować myślenie.. lecz mimo wszystko mam większe „wymagania” ;p
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-08, 22:00

na Discovery science "jak działa wszechświat" i "najdziwniejsze zjawiska pogodowe"

na Metro "uliczne laboratorium"

"Dorota was urządzi!" Na TVP Style

"Niewiarygodne zmysły zwierząt", "skarby przeszłości i ich tajemnice" na BBC Earth

Na ten moment więcej nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Dezerter » 2019-10-08, 22:28

- 36,6 na TVN z Drzyzgą, obejrzałem jeden program przypadkowo i się dziwiłem, że taki mądry
kolejne 2 również, więc mogę polecić program o zdrowiu.
- Sonda - program popularno-naukowy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sylvi91

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: sylvi91 » 2019-10-11, 21:52

Dezerterze - Sonda jak najbardziej. Szczególnie ta pamiętna wersja z lat 80-tych z prowadzącymi - Panem Kurkiem i Kamińskim.

Dla akwamaniaków polecam:

"Projekt akwarium" - oryg. "Tanked". Amerykański serial telewizyjny. Gdzie to obecnie emitują tego nie wiem. Na satelicie było regularnie, ale chyba seria się skończyła w 2018 AD.

"Podwodne ABC" - program edukacyjny dla dzieci. Nadawany przez telewizję TVP ABC.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Adam » 2019-10-14, 23:56

A ja napiszę czego nie oglądać, na pewno nigdy, ale to przenigdy nie oglądajcie tureckich seriali. Kiedyś wydawało mi się, że polskie seriale są głupie, ale szczerze zmieniłem zdanie. W tureckich to takie sci-fi idzie, że aż głowa pęka, a wiem, bo mama ogląda :P

A co do oglądania, to może nie w TV, bo tam nic nie ma. Ale polecam kilka seriali, które mnie w ostatnim czasie wciągnęły, a jestem bardzo wybrednym człowiekiem. Oto one:

- Better Call Saul,
- Goliath,
- When they see us.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Gral

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Gral » 2019-11-07, 17:27

Dominik pisze: 2019-10-03, 23:08 Nie oglądam telewizji od wielu lat. Może polecicie jakieś programy warte obejrzenia, zwłaszcza takie dzięki którym można dowiedzieć się czegoś wartościowego?
Jak siadam już przed telewizorem i biorę pilota, to po prostu pykam, pykam po kanałach, jakieś sto do wyboru i nic nie ma,,, mało co ataku wścieklizny nie dostane.
Podzielam spostrzeżenie wyrażone w zdaniu drugim. Natomiast odnośnie pierwszego - musiałbyś określić co rozumiesz pod pojęciem "coś wartościowego" Bo to coś dla X może być różne z coś dla Y

Dominik

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Dominik » 2019-11-07, 18:32

Wybór pozostawię już do wyboru użytkownikowi forum. Może akurat zainteresuje mnie coś o czym bym nawet nie pomyślał. Po prostu lubię stare odcinki Sondy, lubię też program Złomowisko. Jest to duża rozbieżność tematyczna między tymi dwoma programami, więc nie mam jak skonkretyzować swego pytania.

Zmieńmy zatem "w moim pytaniu "coś wartościowego", na "coś ciekawego". Nie wszystko co ciekawe jest wartościowe.

Napiszę co mnie nie interesuje
- programy w którym aktorzy itp, śpiewają, tańczą,,, czyli Taniec z Gwiazdami, Jak Oni śpiewają
- seriale paradokumentalne, czyli szkoła, szpital
- programy motoryzacyjne, kulinarne

Gral

Re: Polecane programy telewizyjne

Post autor: Gral » 2019-11-07, 21:36

Dominik pisze: 2019-11-07, 18:32 Wybór pozostawię już do wyboru użytkownikowi forum. Może akurat zainteresuje mnie coś o czym bym nawet nie pomyślał. Po prostu lubię stare odcinki Sondy, lubię też program Złomowisko. Jest to duża rozbieżność tematyczna między tymi dwoma programami, więc nie mam jak skonkretyzować swego pytania.

Zmieńmy zatem "w moim pytaniu "coś wartościowego", na "coś ciekawego". Nie wszystko co ciekawe jest wartościowe.

Napiszę co mnie nie interesuje
- programy w którym aktorzy itp, śpiewają, tańczą,,, czyli Taniec z Gwiazdami, Jak Oni śpiewają
- seriale paradokumentalne, czyli szkoła, szpital
- programy motoryzacyjne, kulinarne
Antyzainteresowania mamy bardzo podobne. Też tych programów nie znoszę. Polecam programy historyczne Adama Sikorskiego (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska) - bardzo cenię jego zasługi ocalania od zapomnienia wielu lokalnych zdarzeń historycznych, lubię programy przyrodnicze, czasami obejrzę licytacje opuszczonych magazynów w USA - daje mi to niezły pogląd odkuchenny życia w USA. Czasami dyskusje polityczne. A tak na marginesie zapytam: używane jest określenie "użytkownik" forum . A dlaczego nie" uczestnik" forum (dyskusji)?

ODPOWIEDZ