Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-18, 17:28

A ja właśnie nie odczułam posta Bicerica jako personalny atak.
W moim odczuciu zobrazował wyłącznie to, co Ty napisałaś, tylko w stosunku do Ciebie, żeby lepiej trafiło.
"A jesli to bolesne dla Ciebie, to zmien swoje spojrzenie na facetow, wowczas i faceci nie beda brac Cie w ten sposob.
"

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-18, 18:05

ToTylkoJa, a czy ja napisałam w swoim pierwszym poście - tak, wszyscy faceci tacy jesteście, Ty i Ty również?

Do nikogo bezpośrednio swoich słów nie kierowałam. Nie będę się powtarzać już któryś raz, bo doskonale wiem co miałam na myśli i wiedziałam co piszę :)

Pozdrawiam.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Magnolia » 2019-12-18, 18:20

Proszę Państwa a po co kłócić się przed świętami?
Proszę już o spokój. Ładnie proszę.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-18, 18:35

Ja tam się nie kłócę :) a jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, wybaczcie ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Biserica Dumnezeu

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-12-18, 18:58

Powiem tylko to, ze ToTylkoJa znow konkretnie zrozumiala sens mojego wpisu.
zeby dotarlo, trzeba nieraz nosa przytrzec. Mnie rowniez.
Pozdrawiam.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: takisobie » 2019-12-18, 21:21

Niezapominajka pisze: 2019-12-18, 18:35 Ja tam się nie kłócę :) a jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, wybaczcie ;)
W ogóle dziwne że się z czegokolwiek tłumaczysz i przepraszasz. Nie ma sensu się kurczyć bo prędzej czy później ktoś to wykorzysta i wejdzie ci na głowę albo coś jeszcze poza tym.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: takisobie » 2019-12-20, 23:58

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia odnośnie tematu. Nie dajmy się nabrać na niewinność kobiet, że faceci to w większości o "jednym" a kobiety to zupełnie inna bajka a ponad to w przeszłości przerabialem tematy takich szukających szczerości miłości i w ogóle, tylko gdy przyszło co do czego i człowiek w cudzysłowiu siebie oferował to po pierwsze pojawiały się nowe oczekiwania wymagania a po drugie nie przegadasz żadnej że nie myślisz o tym o czym ona myśli że myślisz czyli o jednym. Zapewne nie z tego głównie powodu ale ogólnie sporo kobiet jest samotnych na własne życzenie tylko szukają pod to kogoś lub coś by dorobić ideologie do tej samotności.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-21, 00:10

A wiecie, co uznaję za najgłupsze?
Taką hipokryzję, której nikt nie widzi:
To nie prawda, że wszyscy faceci są tacy sami, TO KOBIETY WSZYSTKIE SĄ TAKIE SAME!
to nie prawda, że kobiety mają łatwiej, TO MĘŻCZYŹNI MAJĄ ŁATWIEJ!
A argumenty dla obydwu tez wyciągnięte są z tego samego miejsca i myślę, że doskonale wiecie, z jakiego.
A ja mam taki szalony pomysł.
Co jeśli, w imię tej całej miłości do bliźniego, przestaniemy patrzeć na wszystkich przez pryzmat płci /koloru skóry/ ubrania/ koloru włosów/ wykształcenia i zaczniemy patrzeć na nich, jak na ludzi?
Jak na odrębne, kuźwa, jednostki, które mają swoją historię, swoją pasję, rodzinę i marzenia.
Nie jestem tylko kobietą. Jestem młodym człowiekiem, z artystyczną pasją, z własną historią, z własną osobowością, uwielbiam rachunkowość, chociaż ją przeklinam i kocham oglądać kreskówki, a nienawidzę, niecierpię i nie dzierżę sandałów.
Ty też masz pewnie jakaś pasję, nasz swoją wiarę, masz swoją historię, która ukształtowała Cię takim, jakim teraz jesteś, kochasz jakieś rzeczy i niecierpisz innych.
Nie dlatego, że jesteś mężczyzną, nie dlatego, że jesteś brunetem i nie dlatego, że Twoja mama ma na imię Bożena.
Dlatego, że jesteś CZŁOWIEKIEM. Takim samym człowiekiem jak ja, Magnolia, Dezerter i pani Jadzia z osiedlowego, i pan Sławomir konserwator.
Skończmy te głupie dyskusje.
Kto ma lepiej, kto gorzej. Kto zjadł na śniadanie omleta, a kto kanapki.
Pomóż babci wytrzepać dywan, wyprowadź psa, powiedz mamie, że ją kochasz. Zrób coś ze sobą i zajmij się sobą, a nie ocenianiem innych ludzi, którzy ni krzty Ci nie zawinili.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: takisobie » 2019-12-21, 00:26

ToTylkoJa pisze: 2019-12-21, 00:10 Nie jestem tylko kobietą. Jestem młodym człowiekiem, z artystyczną pasją, z własną historią, z własną osobowością, uwielbiam rachunkowość, chociaż ją przeklinam i kocham oglądać kreskówki, a nienawidzę, niecierpię i nie dzierżę sandałów.
Ty też masz pewnie jakaś pasję, nasz swoją wiarę, masz swoją historię, która ukształtowała Cię takim, jakim teraz jesteś, kochasz jakieś rzeczy i niecierpisz innych.
Nie dlatego, że jesteś mężczyzną, nie dlatego, że jesteś brunetem i nie dlatego, że Twoja mama ma na imię Bożena.
Dlatego, że jesteś CZŁOWIEKIEM. Takim samym człowiekiem jak ja, Magnolia, Dezerter i pani Jadzia z osiedlowego, i pan Sławomir konserwator.
Skończmy te głupie dyskusje.
Kto ma lepiej, kto gorzej. Kto zjadł na śniadanie omleta, a kto kanapki.
Pomóż babci wytrzepać dywan, wyprowadź psa, powiedz mamie, że ją kochasz. Zrób coś ze sobą i zajmij się sobą, a nie ocenianiem innych ludzi, którzy ni krzty Ci nie zawinili.
To że jesteśmy ludźmi to nawet nie ma sensu dyskusji ale z tym że jesteśmy tacy sami to już Ci nie wyszło bo to co wymieniasz jest tym co nas różni a nawet dzieli.

Ostatnie trzy zdania to już w ogóle nie ogarniam po co i na co skoro temat jest o czym innym a ja stwierdzam pewne fakty z życia wzięte właśnie dotyczące tematu i to bez względu czy ktoś mi zawinił czy nie , tak że kogo bronisz nie wiem , kogo atakujesz nie wiem , nie rusza mnie to :)
Ostatnio zmieniony 2019-12-21, 00:28 przez takisobie, łącznie zmieniany 2 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-21, 07:20

"Co jeśli, w imię tej całej miłości do bliźniego, przestaniemy patrzeć na wszystkich przez pryzmat płci /koloru skóry/ ubrania/ koloru włosów/ wykształcenia i zaczniemy patrzeć na nich, jak na ludzi?"

Gdzie ja Ci napisałam, że wszyscy są tacy sami?
Każdy człowiek jest inny (ale każdy jest człowiekiem) i to jest świetne, że każdy jest inny. To nas różni, a nie dzieli.
To, że ktoś jest brunetem nie oznacza, że w związku z tym mogę założyć, że lubi matematykę.
To, że ktoś jest kobietą, nie oznacza, że mogę założyć, że jest pustą s**ą.
To, że ktoś jest facetem nie oznacza, że mogę założyć, że jest tępym podrywaczem.
Jedyna opcja, to założyć, że ktoś lubi metal, jak ma koszulkę że slayerem.
Napisałam, że jest takim samym człowiekiem w sensie, że jest na tym samym poziomie, co Ty.
Nie jesteś lepszy, bo jesteś mężczyzną. Nie jestem lepsza, bo jestem kobietą.

A tutaj się jakieś dziwne rzeczy dzieją.
Niby miłość do bliźniego i każdego kochamy, a jednak jeden drugiego przekrzykuje, czy to kobiety się puszczają, czy jednak faceci to dzi**arze.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: takisobie » 2019-12-21, 09:05

ToTylkoJa pisze: 2019-12-21, 07:20 A tutaj się jakieś dziwne rzeczy dzieją.
Niby miłość do bliźniego i każdego kochamy, a jednak jeden drugiego przekrzykuje, czy to kobiety się puszczają, czy jednak faceci to dzi**arze.

Dobrze że użyte zostało słowo "niby" bo ono wszystko wyjaśnia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Dezerter » 2019-12-21, 09:36

ToTylkoJa pisze: 2019-12-21, 07:20 Każdy człowiek jest inny (ale każdy jest człowiekiem) i to jest świetne, że każdy jest inny. To nas różni, a nie dzieli.
Piękne słowa, ale....sandały - jak możesz ;)
TotylkoJa zobaczymy jak ci się zmieni perspektywa jak będziesz miała 35+, bo że zmieni to pewne.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-21, 13:42

Jak mi się zmieni perspektywa, to proszę mnie walnąć w głupi łeb.
Nie chodzi mi o to, że wszystkich trzeba uwielbiać. Osobiście większą ilość osób nie lubię, niż lubię, ale nigdy w życiu sama nie chciałabym być oceniania na podstawie tego, na co nie mam żadnego wpływu i sama też nie będę tego robić.

A co do sandałów- jakbym chciała chodzić bez butów, to bym nie wydawała pieniędzy na coś, co je udaje 💁🏻‍♀️

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-21, 13:56

Ja również. Ale ja nie oceniam nikogo dopóki go nie poznam. Sama nie chciałabym tak być oceniania. Ale ze miałam już styczność z kilkoma facetami i wiem jak się te relacje rozwijały - to mówię to, co mnie spotkało. Ze w większości tym, z którymi miałam jakaś znajomość chodziło o jedno.

Jejku nie wiedziałam ze tak to ktokolwiek odbierze. Nie chciałam nikogo urazić. Nie będę już się wypowiadać w tym wątku, mam już swoje lata i kończę dyskusje. Każdego kto poczuł się urażony przepraszam. I pozdrawiam.

Życzę spokojnych zdrowych i wesołych Świąt.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Samotność 30+ Dla kobiety po 35 roku życia nie ma juz faceta...

Post autor: takisobie » 2019-12-21, 15:53

Niezapominajka pisze: 2019-12-21, 13:56 Jejku nie wiedziałam ze tak to ktokolwiek odbierze. Nie chciałam nikogo urazić. Nie będę już się wypowiadać w tym wątku, mam już swoje lata i kończę dyskusje. Każdego kto poczuł się urażony przepraszam. I pozdrawiam.
A kto sie poczuł urażony? Wydaje mi się że to rozmowa , każdy ma jakiś punkt widzenia , doświadczenia więc to wyraża a zmienić myślenia kobiet się nie da dlatego klimaty poszukwiania kogoś są po prostu męczące gdy trzeba udowadniać na starcie że się nie jest łotrem.

ODPOWIEDZ