Kawa, jaką pijecie ?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
height

Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: height » 2018-02-09, 15:45

Witam
Jestem nowy na forum więc witam serdecznie.
Jaką kawę pijecie? Sypaną, rozpuszczalną , może prosto z ekspresu ?
Ja osobiście wolę kawę z ekspresu, jest delikatniejsza od zwykłej, i nie powoduję problemów z żołądkiem :D

Zapraszam do dyskusji :)

Jakub2

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Jakub2 » 2018-02-09, 16:05

Ja tam wole herbaty i to rozne, bo kawa w jakims sensie uzaleznia.
Moze nie w pelnym tego slowa znaczeniu, ale jest to rodzaj uzaleznienia, zwlaszcza picie kawy rano.
Bez kawy organizm ma wlasne mechanizmy wybudzenia, a picie kawy rano, powoduje ze organizm jakby czeka na ta porcje kawy by sie wybudzic, przez co czujemy sie dlugo ospale, jesli nie wypijemy kawy. Organizm stopniowo zatraca swoje wlasne mechanizmy wybudzania sie i staje sie zalezny od dawki kofeiny.
W sumie, to kazdy goracy napoj zadziala tak samo jak kawa, tylko ze nie bedzie to takie jak od kawy "uzaleznienie".
W wojsku, zanim jeszcze sie ktokolwiek czegokolwiek napil goracego, byla zaprawa poranna, ktora szybko wybudza organizm i nie uzaleznia od dostarczania czegokolwiek do zoladka.

Podobne skutki ma odchudzanie sie kobiet, co w rezultacie jest pozbawianiem organizmu pewnych potrzebnych skladnikow.
Podczas takich dlugotrwalych odchudzan, organizmowi brakuje tych skladnikow i staje sie jakby pazerny na te wlasnie skladniki, a gdy trafia mu sie w jakims pokarmie, to magazynuje je na zapas, bo ciagle mu ich brakowalo.
Wystarczy wtedy chwila nieuwagi, czy slabosci takiej odchudzajacej sie kobiety i kilogramow przybywa wiecej niz zjedzonych produktow. :D
Odchudzanie jest niczym innym jak rozstrajaniem rownowagi organizmu, ktory pozniej szybko dazy do magazynowania tego co mu ograniczano.
Ostatnio zmieniony 2018-02-09, 16:13 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Efezjan » 2018-02-09, 16:06

Najczęściej pijam Jacobs Kroenung.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Magnolia » 2018-02-09, 16:12

Testowałam rózne sposoby zaparzania i raz piłam z ekspresu, ale była za zimna... :-q
długo piłam rozpuszczalną... szczególnie w pracy...
ale najbardziej pasuje mi w kawiarniach...bo doceniam dobrze zaparzoną kawę i dobre ekspresy. :)
Ale w sumie od roku piję kawę mieloną zaparzoną w kawiarce (taką na kuchenkę gazową), a do tego przetestowałam różne sposoby spieniania mleka - potem przeszkoliłam męża na baristę ;) i w weekendy pijemy naprawdę dobrą kawę, sami zanim dzieci wstaną :-bd

Fajny temacik ;)

Dominik

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Dominik » 2018-02-09, 16:30

Ja tam pije kawę jaką podadzą =)) tylko że piję ją z pięć razy w roku.
Po prostu nie nauczyłem się pić kawy, nie cięgnie mnie do niej.

Magnolia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Magnolia » 2018-02-09, 19:33

Dominiku to jesteś szczęściarzem, że cię nie ciągnie!!
ja probowałam rzucić kawę kiedy piłam raz dziennie ...
stanęło na tym że pije dwa razy dziennie... =))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Dezerter » 2018-02-09, 19:44

Dominiku znam takich smakoszy, którzy na pytanie - jaką kawę - odpowiadają "obojętnie", albo "taką jak ty"
;)
Co innego Magnolia - z nią to się kawy można napić ~o) Jak będę następnym razem w Wawie, to czuj się zaproszona na dobra kawę do wybranej przez Ciebie kawiarni, oczywiście razem z mężem.
Poprzednio jak byłem, to piłem kawę z Tomaszkiem i miło gawędziliśmy - pozdrawiam.
Efezjan pisze: 2018-02-09, 16:06 Najczęściej pijam Jacobs Kroenung.
Jeśli sypaną, czarną i gorzką to jesteś takim jak ja smakoszem B-)

Jakub2
się bardzo rozsądnie i mądrze dystansuje od nas kawoszy.

Height - witamy na forum "kawosza" jak mniemam, ale nadal nie wiemy co pijasz?, jak do nas trafiłeś i parę słów o sobie może?, byśmy lepiej Cie poznali. Zapraszamy do pisania, czytania i zakładania nowych wątków jeśli twoich tematów jeszcze nie ma.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Magnolia » 2018-02-09, 19:47

Dezerter pisze: 2018-02-09, 19:44
Co innego Magnolia - z nią to się kawy można napić ~o) Jak będę następnym razem w Wawie, to czuj się zaproszona na dobra kawę do wybranej przez Ciebie kawiarni, oczywiście razem z mężem.
Zabrakło mi słów Dez. ;) bardzo chętnie. ;))

Jakub2

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Jakub2 » 2018-02-09, 20:17

Dezerter pisze: 2018-02-09, 19:44
Jakub2[/b] się bardzo rozsądnie i mądrze dystansuje od nas kawoszy.
Ja tam sie od kawoszy nie dystansuje, wrecz odwrotnie, bo gdy inni delektuja sie kawa, ja delektuje sie ich ciastkami do kawy. :D

Mivia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Mivia » 2018-02-09, 22:44

Ogólnie nie przepadam za kawą
Ale jak ktoś pyta jaką chcę odpowiadam ładną
Koniecznie z mlekiem latem z lodem :-)
A gości częstuję tym o co poproszą i modlę się w duchu oby to była rozpuszczalna z mlekiem bo jestem trochę leniwa hmm u mnie wygrywa woda z cytryną lub pomarańczą uwielbiam :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Dezerter » 2018-02-09, 23:22

"Ładną" - ech kobiety :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Dominik » 2018-02-10, 00:00

Ja tam najbardziej preferuje czystą po prostu w temperaturze pokojowej. Mam na myśli wodę oczywiście. Herbata, sok mogą dla mnie nie istnieć.

Mivia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Mivia » 2018-02-10, 00:21

Dominik pisze: 2018-02-10, 00:00 Ja tam najbardziej preferuje czystą po prostu w temperaturze pokojowej. Mam na myśli wodę oczywiście. Herbata, sok mogą dla mnie nie istnieć.
Woda jest ok ale świeżo wycisnięte soki są super zwłaszcza pomarańczowy pół na pół z wodą Sam zapach pomarańczy już sam się prosi wypij mnie
Te sztuczne faktycznie mogą nie istnieć :-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-10, 23:48

Wszystko co zimne. Najlepiej wodę z lodówki.

Magnolia

Re: Kawa, jaką pijecie ?

Post autor: Magnolia » 2018-02-11, 09:16

Marek_Piotrowski pisze: 2018-02-10, 23:48 Wszystko co zimne. Najlepiej wodę z lodówki.
Jak rozumiem kawa mrożona Ci najlepiej smakuje Marku? ;)
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 09:16 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ