Zagospodarowywanie czasu

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Magnolia

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Magnolia » 2019-11-06, 14:19

Hobby tego typu jest właśnie by ćwiczyć cierpliwość 😉

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-06, 14:45

A skoro u mnie jej mało to tym bardziej warto nad tym popracować. Muszę to przemyśleć. W sumie podobało mi się kiedyś szydełkowanie. Może warto się tego nauczyć? W ogóle szycie chyba jest super :-D
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-06, 18:07

Warto!
Jakiś czas temu zaczęłam szydełkować, super zabawa.
Jeśli tylko uda Ci się coś stworzyć koniecznie się pochwal!
Ale co prawda, to prawda:
Koronki strasznie irytują!

sylvi91

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: sylvi91 » 2019-11-14, 15:43

Dziwne to prawo, bowiem:
Usunąłem to, co zawiera wulgarne słowo. Wolałbym, aby się nie powtarzało. Andej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SPAMERZY TAK OPANOWALI TEN INTERNET, że JASIU NIE MA PRZEBICIA, ale uczył się tak:

Obrazek

Dziękuję.
Skoro czasu nie ma, to?
1:) mamy czas na pisanie pierdułek na jego temat i inne rzeczy, całkiem niepotrzebnie.
2:) dalej możemy napić się kawy, ale praca tak ciężka być nie musi.
3;) bo X = 3 X = {ideas} =))



Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
BARDZO PRZEPRASZAM!. Złota proporcja zostaje podażona i wszystko mi się z rąk sypie... kruszyć kopię o jedną czy dwie liczby?
Szkoda słów.
Dziękuję.
Ale chyba muszę iśc w świat książki s-f.
Bo tego realnego nie da się zmienić jeszcze długoo... Ale od Was decyzja należy. 3BIN ... 3 bity ... niepodzielne jednostki .... niepodzielacia zdania?
Ostatnio zmieniony 2019-11-14, 18:51 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.

Dominik

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Dominik » 2019-11-14, 16:47

@sylvi91 odnoszę wrażenie, że żarty sobie robisz z tego tematu. Owszem jesteśmy dziale kawiarenka, ale skoro założycielka tego tematu joasia95 potrzebuje pomocy to raczej w ten sposób jej nie pomożemy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Dezerter » 2019-11-14, 21:49

Odpowiadając na pierwszy post - ja bym czytał książki - brakuje mi czasu na to :(
Jako pracodawca to Ci powiem, że ja nie mam pretensji jak ktoś siedzi w telefonie, bo nie ma nic innego do zrobienia. To moja rola by zapewnić pracę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sylvi91

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: sylvi91 » 2019-11-14, 22:51

joasia95 pisze: 2019-11-06, 14:45 A skoro u mnie jej mało to tym bardziej warto nad tym popracować. Muszę to przemyśleć. W sumie podobało mi się kiedyś szydełkowanie. Może warto się tego nauczyć? W ogóle szycie chyba jest super :-D
Jeśli mnie pamięć, nie myli to wyobraź sobie miałem i szydełko w ręce i druty i kłębki wełny pamiętam, bo babcia robiła jakieś swoje małe "cuś" / rękawiczka/czpeczka/sweterek nawet czasem. Ładne ciepłe i zgrabne rzeczy. A dzisiaj młody człowiek... ma SMARTfona w ręce i jeszcze nie umie z niecho czerpać w 100%. I wszyscy się gotują i krzyczą --- technologia szkodliwa dla człowieka --- o co tu chodzi? To nawet druty do "nawijania" wełny mogły by być NIEBEZPIECZNE gdyby jakiś nierozsądny użytkownik nie przeczytał zwykłej INSTRUKCJI użytkownika. To woja w świecie o wielkie nic.
Terię związaną z "pieniadzem" i tyle. Magia pieniądza jest tyka, że o ile jest to jest MAGICZNY i juz. koniec baśni. JAK ZŁOTO. ALE wiedza TEZ jest WARTOSCIĄ a nowa idea myśl pozyteczna i uniwersalna dla wszystkich najbardziej z nich.
Taka moja prywatna opinia, ale każdy ma własną...

Szydełkujący więc Sylwester z Brzezin nawija wełnę na uszy odbiorców na forum? Fajne zdanie? dziwna sytuacja? życiowa, jak to ludzie czas em mówią.
IT.
thx.
To warto może chociaż spożytkować na jakieś sensowane oglądanie materiałów video, słuchania wartościowej muzyki i uczenia się. Stałego udoskonalania i...
no właśnie?
życia w pokoju
PAX
https://en.wikipedia.org/wiki/Pax_(liturgy) ten
a nie ten https://www.pax.com/ ??? jakim cudem taki adres dla ... no właśnie biznesu?
JA STANOWCZO PROTESTUJE przeciw zasmiecaniu internetu w taki sposób.
Dzię…uję.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-14, 23:08

Jestem młodym człowiekiem i dzięki mojemu smartfonowi znajduję dużo materiałów (ściegi, wzory) do szydełkowania, za darmo, bez większego wysiłku.

Spotkałam się z zapisem "packs" jako "pax", przez fonetykę. Może być to również po prostu inny skrót.

Przechodzisz z tematu do tematu tak, że aż mnie to zadziwia. Nawet ja nie robię takich skoków.
Połowy twoich postów po prostu nie rozumiem, bo Ci się zdania nie łączą z całą wypowiedzią. Naprawdę, postaraj się, proszę, pisać trochę bardziej przejrzyście.

Biserica Dumnezeu

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-14, 23:22

A moze tu nie o przejrzystosc chodzi?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Zagospodarowywanie czasu

Post autor: Viridiana » 2019-11-17, 14:55

sylvi91 pisze: 2019-11-14, 22:51 Jeśli mnie pamięć, nie myli to wyobraź sobie miałem i szydełko w ręce i druty i kłębki wełny pamiętam, bo babcia robiła jakieś swoje małe "cuś" / rękawiczka/czpeczka/sweterek nawet czasem. Ładne ciepłe i zgrabne rzeczy. A dzisiaj młody człowiek... ma SMARTfona w ręce i jeszcze nie umie z niecho czerpać w 100%. I wszyscy się gotują i krzyczą --- technologia szkodliwa dla człowieka --- o co tu chodzi? To nawet druty do "nawijania" wełny mogły by być NIEBEZPIECZNE gdyby jakiś nierozsądny użytkownik nie przeczytał zwykłej INSTRUKCJI użytkownika. To woja w świecie o wielkie nic.
Smartfony same w sobie nie są złe, ale niewłaściwie wykorzystywane mogą być groźne.
Druty do szydełkowania mimo wszystko są prostsze w obsłudze. Mają jeden konkretny cel. Smartfon tymczasem można wykorzystać na mnóstwo sposobów, można wyszukiwać w nim dowolnych treści. Niektórzy dzięki temu się rozwijają, a inni przez to się psują.
"Wojna" o te smartfony wynika z tego, że mimo wszystko jest to coś stosunkowo nowego i nie do końca jeszcze wiemy, jak z tym żyć. Mogą one wprowadzać zmiany do naszego mózgu i szukamy wciąż rozwiązań dla tych problemów.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ