ideologia ekologizmu

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dezerter » 2020-05-25, 21:50

Brawo Józku.
Zbiornik może być odpadem/opakowaniem a więc darmowy a ilość deszczy w dzisiejszych czasach jest nie do przewidzenia. Różnice w opadach w różnych rejonach Polski dochodzą do 90%
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Antagonista

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Antagonista » 2020-05-26, 03:09

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-05-25, 12:03 Piszac moje "zlote mysli" mialem na wzgledzie nastepujacy motyw: prawdziwa ochrona srodowiska i milosc do ojczystej ziemii nie ma nic praktycznie wspolnego z "ekologicznymi" aktywistami.
Pojde dalej z ta mysla: aktywizm "ekologistow" jest wrogi naturze ( przyrodzie ) oraz wrogi spoleczenstwu. W tym takze jest antypatriotyczny.
Mógłbyś sprecyzować co, Twoim zdaniem, znaczy "ekologizm", "prawdziwa ochrona środowiska"?

Są grupy ludzi którzy np. sprzątają lasy lub zbiorniki wodne. Bez odpowiedniej świadomości społecznej to jest syzyfowa praca, więc blokowanie dostępu do informacji z tego tematu również szkodzi. Wiadomo też, że jako jednostka mój wpływ na wielkie koncerny jest znikomy, ale jeśli mogę ograniczyć ilość odpadów ze swojego gospodarstwa domowego, to to robię. Na koncerny mogą wpłynąć tylko państwowe regulacje lub jakiś większy konsumencki bojkot. Nie wszystko trzeba pakować w trzy warstwy plastiku, a opakowania nie muszą być 2x bardziej pojemne od ich faktycznej zawartości. Problemem jest, że ludzie kupują oczami i firmy prześcigają się w tym, który towar wygląda na większy, bardziej atrakcyjny pod względem ceny. Pojedyncze firmy nie mogą się z tego wyłamać.

Podoba mi się praktyka w Czechach, gdzie w sklepie możesz np. kupić szampon do włosów (inne środki czystości też) z automatu. W tym sensie, że idziesz tam ze swoją butelką i płacisz tylko za jej uzupełnienie.
Biznes można zrobić na wszystkim. Zarówno na ochronie środowiska, jak i na jego całkowitej degradacji, więc zarzucanie materializmu tylko jednej stronie wygląda jak ten mem z dwoma spidermanami*.

Oczywiście, są organizacje tylko udające, że pomagają, np. PETA, która słynie z zabijania zwierząt. Powstała nawet strona internetowa, gdzie są one zliczane*. Statystyki pokazują, że ta organizacja usypia średnio ponad 80% zwierząt, które odbiera. Był na internetach film, gdzie siłą zabierają psa zrozpaczonej osobie bezdomnej, ponieważ według aktywistów nie mogła ona zapewnić zwierzęciu odpowiednich warunków. Koniec końców psa uśpili. Nie będę szukał i udostępniał, bo nóż się w kieszeni otwiera.

*Głównie dla starszych, żeby wiedzieli o czym piszę: https://imgur.com/a/DSTYocj
*PETA a zwierzęta: https://petakillsanimals.com/proof-peta ... #petakills
Ostatnio zmieniony 2020-05-26, 03:11 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-05-26, 09:34

Antagonisto - to co napisales to wlasnie moznaby okreslic prawidlowym podejsciem do spraw ekologii ( oikosu ).
Nie chce zaglebiac sie w to glebiej ... interesuja mnie zupelnie inne sprawy. Jesli mozesz, to nas uswiadamiaj.
Serdecznie pozdrawiam.

Dominik

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dominik » 2020-06-08, 15:55

Powstaje nowy program rządowy, Moja Woda,,, pewnie jakaś kiełbasa wyborcza
5tys. zł na łapanie deszczówki będą dawać.
Od 1 lipca można wnioski składać, do 80% zwracają kosztów
Wygooglujecie sobie więcej informacji,,, w sumie teraz mało co wiadomo.

Biserica Dumnezeu

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-08, 18:20

A dlaczego od razu kielbasa?
W latach 90-tych podobny program probowano wprowadzic, ale skosily go pewne rzady.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-08, 18:29


Dominik

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dominik » 2020-06-08, 18:56

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-08, 18:20 A dlaczego od razu kielbasa?
W latach 90-tych podobny program probowano wprowadzic, ale skosily go pewne rzady.
Teraz mamy kampanie wyborcze, wszystko ładnie pięknie.
Od jakiegoś czasu jest program Czyste Powietrze, z praktyki wiem że czepiają się wszystkiego przy realizacji remontu. Wymieniasz dwa stare okna tak że jedno będzie w innym miejscu, to nie, nowe mają być tam gdzie stare, bo nie damy kasy za to jedno.

Zobaczymy jak będzie z tym projektem.

Biserica Dumnezeu

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-08, 19:17

Zobaczymy.
Co do okien - sa przepisa zagospodarowania przestrzeni i architektury.
Polska to nie wyjatek - tak jest juz chyba na calym swiecie - nie ma zgody na zmiany.

Dominik

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dominik » 2020-06-08, 21:40

Tutaj nie o to chodziło, tylko tym od projektu nie pasowało, a nie od zagospodarowania przestrzeni.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-08, 21:44

Ja tutaj trochę poprę Dominika.
Jak już robią coś, co w teorii ma być fajne, to dają tak nienormalne wymagania, że zdrowy człowiek w życiu z tego nie skorzysta.
Ale tak jest praktycznie ze wszystkim, także już raczej jesteśmy przyzwyczajeni 🤷

Biserica Dumnezeu

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-09, 08:17

Dominiku - pewnego razu ( i to nie w Polsce, ale w jednym z najbogatszych krajow Unii ) pracowalem przy renowacji pewnego budynku. Nic nie bylo wolno tak jak chcialby inwestor. Przepisy, ktore wlasnie sa jednym z elementow zagospodarowania przestrzennego decydowaly ... no i regulacje realizowane przez konkretnych ludzi ( a konkretni ludzie potrafia cale zycie do gory nogami przewrocic ).
Ps: okna mialy byc albo dewniane, albo zadne. Brama wjazdowa albo na pewien kolor, albo pozostawiona bez renowacji. Ogrodzenie tylko wedlug zarzadzen miejskich ... itd, itp.
Taki jest ten swiat.
Ostatnio zmieniony 2020-06-09, 08:18 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dominik » 2020-06-09, 16:11

Okna i tak wstawiliśmy w innym miejscu, niż były, ale już bez dofinansowania.
Nawet na Google Street wchodzili i sprawdzali czy okna są we właściwym miejscu, gdzie były wcześniej, cyrk.

Dominik

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dominik » 2020-06-30, 20:09

https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl/
Po zalogowaniu już są druki dostępne do Mojej Wody.

ODPOWIEDZ