ideologia ekologizmu

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Wolfi

ideologia ekologizmu

Post autor: Wolfi » 2019-12-27, 20:03

Co o o niej myslicie?
Czytalem troche o tym, ludzie ja "wyznajacy" rzucaja nawet tego typu slowa :
"dzieci to najgorsza rzecz, jaką można zrobić dla środowiska"
Nawet znany wielu ludziom książę Harry deklaruje, ze w trosce o srodowisko nie zamierza miec wiecej niz dwoje dzieci.
Zrownuja czlowieka do zwierzecia, a to wszystko ma twarz utrudzonej nastolatki Grety Thunberg.
Ostatnio zmieniony 2019-12-27, 23:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-27, 20:05

Histeria. Ale świadomie wywołana.
Ostatnio zmieniony 2019-12-27, 20:05 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-27, 23:16

@Wolfi pls, *książę

Ekologia* jest rzeczą niewątpliwie konieczną w dzisiejszym świecie...
Tylko nie w tej wersji, w jakiej się nam ją sprzedają.

Oczywiście takie zaślepienie nie jest dobre e żadnym przypadku, nie tylko ekologii.
Ale uważam, że w tym przypadku jest to szczególnie szkodliwe również dla samej idei.
Bar nieopodal chwali się wycofaniem z rozpowszechniania plastikowych rurek, bo oni nie będą przyczyniać się do zanieczyszczania oceanu!
Wymienili więc plastikowe rurki na bambusowe... Przyczyniając się do wycinki lasów.

Ekologia dla szpanu. Obrzydliwe.
Można kupić sobie słomkę metalową (tania, zawsze pod ręką, łatwa do czyszczenia, polecam).
Można chodzić na zakupy z własną torbą (każdy prawdziwy Polak ma w domu siatkę wypełnioną innymi siatkami, kiedyś trzeba to wykorzystać, nie?).
Można wyłączać światło, jak się z niego nie korzysta i wyłączać ładowarkę z kontaktu (wyłączanie ładowarki z kontaktu pozwala oszczędzić ok 2 zł rocznie, jeśli dobrze pamiętam. Niewiele, nie? Teraz pomnóżcie to razy chociażby 2kkk i zmieńcie na Kw).

Można, ale to jest zbyt ciche. Lepiej nie pójść do szkoły i głośno strajkować na głównym placu.
Lepiej chwalić się na Instagramie wizytą w nowej, luksusowej vege-knajpie.
Oczywiście, że lepiej, kto by się kłócił...

A Greta? Cóż, szkoda mi jej. Jest wykorzystywana. Nawet wpłynęły skargi do odpowiednich służb, od zaniepokojonych osób. Ona nie powinna być ekologicznym guru. Ona powinna być w szkole, uczyć się, by stać się w przyszłości kimś ważnym dla tej ekologii i żeby realnie coś zrobic.
Pamiętajmy, że ma Aspergera. Nie wiem, czy to wszystko jest dla niej dobre.
No i nie oszukujmy się... Tak naprawdę nic nie robi dla ekologii. Szczerze wątpię, że w ogóle coś rozumie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dezerter » 2019-12-27, 23:45

Ja jestem ekologiem i każdy dobry chrześcijanin powinien być, bo Bóg powierzył nam ziemie i kazał "panować " a w tym słowie jest troska, dbanie, opieka, zagospodarowanie. Nie dajmy zawłaszczyć i zohydzić kolejnego dobrego i mądrego słowa i wmówić sobie, że jest coś złego w byciu ekologiem.
Ta krzycząca dziewczynka jest ... żal mi jej, a jeszcze bardziej żal mi tych co za nią latają, jak za jakąś gwiazdą, czy wyrocznią - naprawdę jest to pokazanie jak nasz świat upada intelektualnie.

Ekolog to jest osoba, która na odpowiedzieć ekspedientki - doliczyć reklamówkę odpowiada jak ja - nie mam swoją,
albo
nie - dam radę się zabrać.
Ekolog, to człowiek wokół którego domu jest pełno zieleni, a nie betonowej kostki
Ekolog, to człowiek, który nie rzuca śmieci z jadącego samochodu, na przystanku, który nie kupuje pierdołów przez internet, które może kupić w sklepie za rogiem, który umie żyć skromnie i z umiarem (30 par butów w szafie już was kochane siostry przekreśla, podobnie jak faceta 3 samochody/motory w garażu). Ekolog to ktoś, kto potrafi oszczędzać wodę, gaz, ciepło, prąd, kto minimalizuje ilość swoich śmieci.
Taka ideologia ekologizmu jest mi bliska
Ostatnio zmieniony 2019-12-27, 23:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: szary brat » 2019-12-28, 00:51

Co za bzdury, aż nie mogę milczeć.
Ekologia to poszanowanie środowiska, ekologizm, to wynaturzony wytwór szatana wyrażający się w wykrzywionej złością wyrazie twarzy Thunberg.
Jednoznacznie to rozgraniczył i wyjaśnił arcybiskup Marek Jędraszewski.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-28, 01:01

Jakich bzdur nie możesz słuchać?
Przecież tutaj wszyscy mówimy właśnie o zdrowej ekologii.


I błagam, zostawmy Gretę w spokoju. Im szybciej jej gwiazda przygaśnie, tym lepiej dla tego dziecka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-28, 01:38

Mówiąc ściśle, "ekolog" to naukowiec zajmujący się ekologią. Bez związku z większością ludzi, którzy przypisują sobie to miano.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Andej » 2019-12-28, 08:32

Ekologiem nie jestem. Ani w sensu stricto, ani w rozumieniu kolokwialnym. Więcej, jestem przeciwny temu.

Czyńcie ją sobie poddaną! Ale nie dajcie się zwariować. Korzystajcie z tego, co jest wam dane w sposób rozsądny. Umożliwiający rozwój, regenerację, odtworzenie. Bez całej ideologii. Ale z szacunkiem dla całego dzieła stworzenia. Z szacunkiem do wszystkiego, co Bóg stworzył i człowiek wyprodukował.

Cała "ideologia ekologizmu" opiera się na kłamstwach. I jest rodzajem propagandy. A celem jest kasa. Bez podbudowy ideologicznej można i trzeba szanować otoczenie. Ludzi, zwierzęta, rośliny. Histeria z CO2 to tylko interes. Europejski interes. To kolejny przykład eurodebilizmu, którego owocami było zdefiniowanie krzywizny bananów (interes Francji), uznanie marchewki za owoc (Hiszpania, Portugalia), oliwki za rybę (Grecja). Czymś podobnym są ograniczenia połowów kutrów na Bałtyku i brak ograniczeń dla wielkich przetwórni łowiących wszystko, jak popadnie, niezależnie od wielkości, okresów ochronnych (norweskie farmy łososi pacyficznych). Ekologiczna elektryka? Wystarczy poczytać o kosztach środowiskowych związanych z transportem, od momentu podjęcia decyzji o produkcji, przez wydobycie surowców, przetworzenie, aż do utylizacji powstałego produktu. Okaże się, że dla środowiska elektryk jest większym obciążeniem od ropniaka. W celach propagandowych wbija się do głów, że energia elektryczna jest czysta. Albo silniki wodorowe. A skąd się bierze prąd i wodór? Odkręca się jakiś kurek i pojawiają się same?

Jestem antyekologiem. Szanuję to, co wokół mnie postawił Pan. A śmieci, jeśli są łatwo rozkładalne, rzucam na glebę. A nierozkładalnych staram się nie używać ponad konieczną miarę. A Tunberg pacynką jest. I ktoś na niej zarabia. I będzie zarabiać. Gdy przestanie, wyrzucą ją na śmieci. Chyba, że nada się do recyklingu (czytaj rebrandingu).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dezerter » 2019-12-28, 10:06

szary brat pisze: 2019-12-28, 00:51 Co za bzdury, aż nie mogę milczeć.
Ekologia to poszanowanie środowiska, ekologizm, to wynaturzony wytwór szatana wyrażający się w wykrzywionej złością wyrazie twarzy Thunberg.
Jednoznacznie to rozgraniczył i wyjaśnił arcybiskup Marek Jędraszewski.
Szary bracie - wybacz, że Ci tak ciśnienie podniosłem, ale cieszę się, że przyłączyłeś się do nas by mnie naprostować, bo okazuje się, że ja niedouczony jestem we współczesnych prądach ideologicznych, a abp Jędraszewskiego też nie słuchałem.
Dzięki Tobie już wiem i oczywiście chodziło mi o ekologię a nie ekologizm - zieloną politykę
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zielona_polityka
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Konwalia » 2019-12-28, 11:05

Myślę, że przyszedł czas, by otworzyć oczy. Taka pogoda w grudniu? W naszym klimacie? Coś jest chyba nie tak.

Jednym z podstawowych problemów współczesnego świata jest nadmierny konsumpcjonizm. Gdyby ludzie chcieli rozsądnie (tzn. z umiarem) gospodarować swoimi dobrami, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale ludzie chcą coraz więcej posiadać; marnują i wyrzucają żywność, ubrania, przedmioty. Spójrzcie, jak teraz produkuje się sprzęt elektroniczny – nie po to, by go naprawić, ale wymienić na nowy. Smartfony czy telewizory nie dostają drugiej szansy, wymienia się je „bo tak”, bo poprzedni gadżet się znudził. Żyje się ludziom za dobrze, mają za dużo i tego nie szanują. W moich stronach dawniej, kiedy na podłogę upadła kromka chleba, podnosiło się ją, całowało i jadło, a teraz wszędzie wyrzuca się masę jedzenia. Kiedyś szanowało się to, co Pan Bóg człowiekowi dał: w plonach, zbiorach, produktach odzwierzęcych, i dziękowało się za to. Teraz mało kto o tym myśli, bo wszystko można kupić.

Może lekarstwem na ekologiczne problemy nie są wielkie przemowy i przedsięwzięcia, ale codzienny minimalizm i świadomość, że nic się nam nie należy i wszystko jest darem od Boga.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-28, 11:19

Żeby ekologia miała sens, trzeba cisnąć duże korporacje i kraje, takie jak Chiny.
Konsumpcjonizm jest problemem, ale nie tak istotnym, jak wywalanie śmieci gdzie popadnie (była na granicy prawa, albo i nie, i jak najtaniej), "awarie" oczyszczalni śmieci (wynikające wyłącznie ze skrajnego zaniedbania) itd.
Należałoby oczywiście poczynić takie kroki, jak przejście na energię odnawialną, nieemitujacą szkodliwych związków do atmosfery. W Polsce jeśli o tym rozmawiamy, mówimy wyłącznie o energii jądrowej (na co nie ma opcji, dopuki nie umrze pewne pokolenie).

Ekologia nie jest tania. To ludziom przeszkadza.
Korporacji nie interesuje, co stanie się że śmieciami, jeśli zapłacą za to niewiele.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-28, 11:21

Konwalia pisze: 2019-12-28, 11:05 Myślę, że przyszedł czas, by otworzyć oczy. Taka pogoda w grudniu? W naszym klimacie? Coś jest chyba nie tak.
E tam. Rożnie bywało i w przeszłości.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Dezerter » 2019-12-28, 11:21

Konwalia pisze: 2019-12-28, 11:05 Myślę, że przyszedł czas, by otworzyć oczy. Taka pogoda w grudniu? W naszym klimacie? Coś jest chyba nie tak.
Otwieram oczy patrzę za okno - pada śnieg \:D/
Jednym z podstawowych problemów współczesnego świata jest nadmierny konsumpcjonizm. Gdyby ludzie chcieli rozsądnie (tzn. z umiarem) gospodarować swoimi dobrami, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale ludzie chcą coraz więcej posiadać; marnują i wyrzucają żywność, ubrania, przedmioty. Spójrzcie, jak teraz produkuje się sprzęt elektroniczny – nie po to, by go naprawić, ale wymienić na nowy. Smartfony czy telewizory nie dostają drugiej szansy, wymienia się je „bo tak”, bo poprzedni gadżet się znudził.
Bardzo trafnie i pełna zgoda
Żyje się ludziom za dobrze, mają za dużo i tego nie szanują. W moich stronach dawniej, kiedy na podłogę upadła kromka chleba, podnosiło się ją, całowało i jadło, a teraz wszędzie wyrzuca się masę jedzenia. Kiedyś szanowało się to, co Pan Bóg człowiekowi dał: w plonach, zbiorach, produktach odzwierzęcych, i dziękowało się za to. Teraz mało kto o tym myśli, bo wszystko można kupić.
A kto uczy młode pokolenia, czy nie my przypadkiem?
Ekologizm ma jedno madre hasło, które każdy z nas powinien stosować
Myśl globalnie - działaj lokalnie
To ode mnie i od ciebie zależy jak jest w naszych domach, na naszych podwórkach, czy otoczeniu bloku, w naszej wiosce , czy osiedlu, bloku - na to mamy wpływ, czy z niego korzystamy?
Ostatnio zmieniony 2019-12-28, 11:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-28, 12:11

Konwalio, mądrze piszesz. Aczkolwiek..
Konwalia pisze: 2019-12-28, 11:05 Żyje się ludziom za dobrze, mają za dużo i tego nie szanują. W moich stronach dawniej, kiedy na podłogę upadła kromka chleba, podnosiło się ją, całowało i jadło, a teraz wszędzie wyrzuca się masę jedzenia.
U mnie nadal tak jest. Ostatnio ktoś mi powiedział "chleb nie może być w poniewierce." Bardzo mnie to dotknęło. Ja mieszkam na wsi. Mam kury. Resztki jedzenia lądują u nich - czy to jest marnowanie? Nie sądzę. I tak trzeba by było kupić jakąś paszę. A tak to chociaż resztki dojedzą.

Ja niestety mam mały wpływ na to co się dzieje u mnie w domu. Młodsza siostra nawet upomina rodziców. Ale gdzie tam. Robią po swojemu. Sortowanie śmieci - OK. Ale palą czym chcą. Można mówić jak do ściany.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Wolfi

Re: ideologia ekologizmu

Post autor: Wolfi » 2019-12-28, 13:06

@ToTylkoJa napisalem ksionsze celowo (tak moja siostra pisze xd), bo jak mozna powiedziec, ze w celu ratowania srodowiska nie rodzmy dzieci, a to wiaze z aborcja. Najlepiej wg nich to sadzic drzewa, a dzieci nie miec, a jak sie "wpadnie" (bo wiadomo seks to naturalna rzecz i trzeba to robic jak najczesciej) to aborcja, zeby ratowac "matke nature".
Natomiast Greta Thunberg uwazam, ze jest jest celowo wyselekcjonowana osoba na ktorej robi sie hajs i nagonke, bo lgbt sie przejadlo to teraz zamiast rozowej zarazy, zielona.
Zaden hejt nie straszny bo Greta jest chora, wiec nie ma podjazdu do niej, a za kazde zle slowo o niej jestes skonczony. Szkoda jej bo rodzice bogaci i jeszcze robia wieksze hajsy na niej, a nia sie nie interesuja, bo powinna byc w szkole, a nie jezdzic po swiecie i rozmawiac z celebrytami i politykami, na dodatek wyglaszajac przemowy, ktore ma na kartce i nawet ich nie rozumie i zadna z niej bohaterka, na ktora jest kreowana.
Jest po prostu lewicowa zywa tarcza, wystarczy, aby spojrzec na Nicka Sandmanna, ktory dla mnie jest bohaterem, mimo woli, bo byl na demonstracji antyaborcyjnej, nic nie zrobil, a chcieli sie po nim przejechac, co by bylo rownoznaczne z przejechaniem sie po calym "Marszu za zyciem", ale lewicowym mediom cos nie pyklo.
Ostatnio zmieniony 2019-12-28, 13:07 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ